forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko nas ima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 21/02/2023 : 21:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Hoćete li i dalje uzimati stripove od izdavača iz famoznog udruženja? Bilo bi dobro da glasaju samo ljudi iz Srbije, čisto da se vidi neki generalni stav...

Choices:

Necu uzimati ništa od CK, Komika i ostalih iz udruženja.
Kupovacu samo probrane i pojedine naslove do kojih mi je stalo.
Kupovacu stripove izdavaca iz udruženja kao i do sada.
Odoh na Jamajku, lepo je vreme, napravicu sebi kolibu a cujem da imaju dobar duvan!


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - night on 24/02/2023 11:35:30

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/02/2023 : 22:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Samo na rasprodajama plus nesto bas nuzno poput Ridjobradog.

Namerno odugovlacenje je takodje dobra alternativa.

Glasao sam ipak za Jamajku.

Under construction.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2023 : 22:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
apsolutno ništa,čak ni Popaja ni Bouna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/02/2023 : 23:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Kad počnu opet izdavati bonelli, naravno, do tada me ne zanimaju.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/02/2023 : 23:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako bih odluke o kupovini stripova donosio na osnovu ličnog mišljenja o izdavačkim potezima naših dragih izdavačkih kuća mislim da nikada ne bih kupio nijedan strip

Uzimaću probrane stvari od svih izdavačkih kuća, kao i uvek do sada.
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 22/02/2023 : 00:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Od Komika definitivno više ništa. Od ČK ću uzimati mange i serijale koje sam već započeo (Sendman, Ridjobradi i Spiru). Od Makonda takodje verovatno više ništa, mada nisam siguran do koje mere su oni umešani u sve ovo.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/02/2023 : 01:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Samo zapocete serijale. Ostalo ne. I kad zavrsim serijale cao.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

214 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 22/02/2023 : 01:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Mitskih 50 je glasalo. Nema zime za Udrugu, slaba volja u stripasa. Razidjite se.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/02/2023 : 08:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za ostale ali od mene je kapalo dosta para "udruzi"
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/02/2023 : 09:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

Mitskih 50 je glasalo. Nema zime za Udrugu, slaba volja u stripasa. Razidjite se.



To pokazuje da su i zabrane bile nepotrebne.

A i bez ankete je bilo za očekivati da će se većina (bez obzira kako glasali uz poneku iznimku) ponašati kao naker jer je tako i normalno.

Npr. da proučavam životopise svih stripa autora vjerojatno nikada ne bi od nekih kupovao stripove.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

214 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 22/02/2023 : 09:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Kakva zamena teza. Ne bojkotujem ja udrugu zato sto pljuju po ulici, otimaju bakicama tasne, ili se medjusobno sodomisu, vec zato sto direktno MENI zabranjuju da kupim stripove. Niko od tih strip autora tebi licno nikad nije naneo nikakvo zlo.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 22/02/2023 : 09:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
nikad više, zbogom.

Piši propalo!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/02/2023 : 09:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Najzagriženiji su kolekcionari Fibre iz Srbije, što je razumljivo, jer bi hteli to i da ostanu, a komplikuje im se život, kroz nepotrebne probleme.

A ko bi hteo nešto da bojkotuje iz principijelnosti, morao bi onda da obuhvati i sve moguće proizvođače/autore i analizira njihovu moralnost, a to bi bilo suludo tj nemoguća misija.

ČK nastavljam da kupujem, jer je još-malo-pa-jedini izdavač, koji izdaje stripove po mom ukusu, dok i oni ne promene koncepciju.

Komika sam slabo i uzimao, jer su mi oni "Fibra u malom" - pretežno grafičke novele tj "umetnički" stripovi, sa premalo pop-kulturnih stvari.

Za ostale, ni ne znam, ko je još u "udruženju".
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/02/2023 : 10:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Po rezultatima ankete rekao bih da neke ideje o bojkotu bas i nema
Ovaj 2.odgovor mozda indicira manju kupovinu, ali po nekoj logici svi kupujemo stripove do kojih nam je stalo pa sad tko je to kako shvatio

Nisam glasao, ali potrudit cu se oko nabavke nekih naslova nadalje. Nisam u prosjeku neki veliki kupac CK stripova, ali imam neku racunicu da ce oni izdavati neke stripove koje nitko u HR nece izdati (mange, Marvel) pa mi je to jedina prilika za nabaviti nesto

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/02/2023 : 10:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Svaki kupac je bitan, 40-ak ljudi na uzorku od njih stotinjak je sve samo ne malo, pod uslovom da su iskreni.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 22/02/2023 : 10:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Nije ni lako bojkotovati jbg. Ja cu sigurno uzeti Krcka i Talicnog jer ne mogu to klincima da uskratim. Takodje - skroz u duhu ovog "tudje necemo, svoje ne damo" stava koji propagira Udruga bi bilo da svi naslovi koje i deca mogu da citaju idu na cirilici. Bouna ocekujem na cirilici, nema razloga da ne bude.

Ostalo cu kao i do sada - CK vrlo probrano iz ponude za 500/1000 dinara, a Komiko utaljen sa nekim na akciji N albuma za N hiljada dinara jer to toliko i vredi (max).
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/02/2023 : 10:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

Kakva zamena teza. Ne bojkotujem ja udrugu zato sto pljuju po ulici, otimaju bakicama tasne, ili se medjusobno sodomisu, vec zato sto direktno MENI zabranjuju da kupim stripove. Niko od tih strip autora tebi licno nikad nije naneo nikakvo zlo.



Ne mogu ti oni ništa zabraniti, samo ti nažalost mogu otežati nabavu. A svima nama koji imamo interesa za prekograničnim izdanjima i povećati troškove kupnje. A i oni će zbog svega vjerojatno dići cijene vlastitim izdanjima što bi opet moglo smanjiti broj kupaca..

Tako da svi gube.

Edited by - Peyo on 22/02/2023 10:33:49
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/02/2023 : 10:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Svaki kupac je bitan, 40-ak ljudi na uzorku od njih stotinjak je sve samo ne malo, pod uslovom da su iskreni.


Iskreni su ku.ac
Par izrazito principijelnih će prestati kupovati, ovi ostali će kupovati "samo probrane serijale koji ih baš, baš zanimaju", tj. sve što ih zanima, kao i dosad.
Da se neko ne uvrijedi
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

214 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 22/02/2023 : 11:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
To pokazuje da su i zabrane bile nepotrebne.



quote:
Originally posted by Peyo
Ne mogu ti oni ništa zabraniti, samo ti nažalost mogu otežati nabavu.



Meni se cini da ti sad pises samo da bi kontrirao. Cas je zabrana, cas nije zabrana...
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

214 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 22/02/2023 : 11:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Tonto

Svaki kupac je bitan, 40-ak ljudi na uzorku od njih stotinjak je sve samo ne malo, pod uslovom da su iskreni.


Iskreni su ku.ac
Par izrazito principijelnih će prestati kupovati, ovi ostali će kupovati "samo probrane serijale koji ih baš, baš zanimaju", tj. sve što ih zanima, kao i dosad.
Da se neko ne uvrijedi



Tako je. I zasluzuju da mala pacovska pizda i njegovi kompanjoni to iskoriscavaju.

Da se razumemo, ja necu kupovati ta izdanja nezavisno od toga da li to ima efekta na udrugu ili nema i da li neko drugi bojkotuje. Jednostavno necu da imam posla sa sljamom i da im doprinosim. Drugi hoce i to je to. Svaka publika dobice izdavace bas onakve kakve zasluzuje :)
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 22/02/2023 : 11:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uzeo prošle godine njihovih izdanja u vrednosti od oko 450 evra, pogledao sam malo bolje i detaljnije svoj spisak. Od njih mi ostaje da pročitam još Ugovor s Bogom i to je to od mene, odustao sam i od Taličnog. Naravno, sigurno sam nebitan kupac i nije im ni važno to koliko sam njihovih stripova uzeo.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 22/02/2023 : 12:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Najzagriženiji su kolekcionari Fibre iz Srbije, što je razumljivo, jer bi hteli to i da ostanu, a komplikuje im se život, kroz nepotrebne probleme.

A ko bi hteo nešto da bojkotuje iz principijelnosti, morao bi onda da obuhvati i sve moguće proizvođače/autore i analizira njihovu moralnost, a to bi bilo suludo tj nemoguća misija.

ČK nastavljam da kupujem, jer je još-malo-pa-jedini izdavač, koji izdaje stripove po mom ukusu, dok i oni ne promene koncepciju.

Komika sam slabo i uzimao, jer su mi oni "Fibra u malom" - pretežno grafičke novele tj "umetnički" stripovi, sa premalo pop-kulturnih stvari.

Za ostale, ni ne znam, ko je još u "udruženju".


Sve isto, uštedi mi trud i vreme da sastavljam post. Da dodam da sam i kod ČK samo u "podskupu" francusko-belgijske škole.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/02/2023 : 12:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


A ko bi hteo nešto da bojkotuje iz principijelnosti, morao bi onda da obuhvati i sve moguće proizvođače/autore i analizira njihovu moralnost, a to bi bilo suludo tj nemoguća misija.



Apsolutno krivo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/02/2023 : 13:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

quote:
Originally posted by Peyo
To pokazuje da su i zabrane bile nepotrebne.



quote:
Originally posted by Peyo
Ne mogu ti oni ništa zabraniti, samo ti nažalost mogu otežati nabavu.



Meni se cini da ti sad pises samo da bi kontrirao. Cas je zabrana, cas nije zabrana...



Čitaj s razumijevanjem.

Zabrana (ne znam da li i službeno postoji) se odnosi na uvoz i prodaju određenih stripova na teritoriju Srbije.

Ti nemaš zabranu njihove kupnje (niti ćeš zbog toga snositi posljedice) ako se možeš snaći da ih nabaviš.

Edited by - Peyo on 22/02/2023 13:08:14
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 22/02/2023 : 13:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Ja od Sajma knjiga nisam nisam kupio nista vise od CK - od mene za sada preskok Dzeremaje 13 te Iznoguda 5 i 6. Marsupilamija i Spirua nisam ni kupovao.


Za Narednika Kirka sam se vec izjasnio da nema kupovine istog bar narednih godinu dana. Isto cu napraviti i za Ridjobradog i za Talicnog.
Glasao sam za prvu opciju, jer kako sam cuo objasnjenja izdavaca ono sto se proda u prva tri meseca odlucuje da li ce izdanje biti profitabilno ili ne, sve posle toga je samo slag na tortu...


Na sajmu sam kupio i Komikovog Krcka, i siguran sam da cu se tu zaustaviti.
Nemam bas nikakve potrebe da me Vuk razvlaci na 3 godine kako bi Krckom finansirao kojekakve nekomercijalne projekte koje ne moze da rasproda u narednih 10g.

Mojim cerkama je Krcko zanimljiv sada dok jos nisu u pubertetu, posle je kasno. Evo moja starija vec sada guta naslove iz edicije Nika, kao i Glazbenu kutiju i Sestre Gremile...


Zao mi je sto ce tu ispastati i AlanFord jer sam sve sto sam mogao kupovao tamo...

Edited by - alaniusfordius on 22/02/2023 13:35:33
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 22/02/2023 : 13:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Meni jedino su otvorena Full Metal Alchemist i Talični...ovo potonje evo da se šutiram u dupe, ne znam zašto sam krenuo (imam i tu malu očito kolekcionarsku srž), imao sam hc bookglobe izdanja oko 70% gde sam čak i prodao koja su mi bila meh (repetativni scenariji ili lošiji)...suštinski nije moranje da dalje kupujem. Komiko sam kupovao oko 40% izdanja, jbt to ubuduće na 0. Osim Lakija, ostali će isto biti na 0. Lakija sam spomenuo jer ne bih zaista voleo bez obzira na ovaj sled događaja da nestane kao izdavač....

Edited by - Unngenant on 22/02/2023 13:35:38
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000