forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 243 Priča o Ruth Jacob
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2023 : 22:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Jeste li već doživjeli veliku ljubav? Ljubav koja vam obilježi cijeli život? Onu za koju ćete biti spremni na sve, pa i na najgore? Paul Rivest ju je doživio. Dogodilo se to u Melvileu kada je bio četrnaestogodišnjak. Zvala se Ruth Jacob, bila je pastorova kći.

Ljeto je započelo najljepšim mogućim obećanjem, da bi se naglo okončalo u strahoti goruće tragedije.

Paulu je trebalo dvadeset i pet godina da se usudi vratiti na mjesto dramatičnih događaja.

Ali nije računao da ovdje, u Melvileu, mrtvi i živi pamte.

A neki su i dalje kivni.

Kolorka 243 • Melvile: Priča o Ruth Jacob • 400 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Romain Renard • Crtež Romain Renard • Prijevod Ursula Burger • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2023. • Cijena 40 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-243-melvile-prica-o-ruth-jacob/854/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/03/2023 : 22:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj se ceka, ovaj se ceka
Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 20/03/2023 : 08:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Navuklo me na Renarda. Idemo dalje slagati puzle iz Melvilea.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 20/03/2023 : 15:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu da docekam da mi ovo stigne!!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/04/2023 : 20:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Mogu poceti sa ovim? Ili treba redom, kako i izdano..

Jack the Black.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

758 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 02/04/2023 : 22:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Mogu poceti sa ovim? Ili treba redom, kako i izdano..


Po meni, za potpuni doživljaj - redom!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2023 : 17:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prva dva mi se nisu baš nešto svidila ali ovaj mi je vrlo dobar.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 04/06/2023 : 15:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovaj strip baš nezasluženo prolazi ispod radara...
400 strana vrhunskog crteža, polako već mogu da kažem posebne melanholične "melvilske" atmosfere, dobro razrađenih likova, zanimljive radnje, nadograđuje se lepo na prva dva, tako da može da se čita i nezavisno, ali dodatnu dimenziju dobija kao nastavak...
Za mene stripčina.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/06/2023 : 22:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da ne ponavljam:

quote:
Originally posted by jaki

Prva dva mi se nisu baš nešto svidila ali ovaj mi je vrlo dobar.



+1

Pa i više nego vrlo dobar.

quote:
Originally posted by stripadzija

Uh, ovaj strip baš nezasluženo prolazi ispod radara...
400 strana vrhunskog crteža, polako već mogu da kažem posebne melanholične "melvilske" atmosfere, dobro razrađenih likova, zanimljive radnje, nadograđuje se lepo na prva dva, tako da može da se čita i nezavisno, ali dodatnu dimenziju dobija kao nastavak...
Za mene stripčina.



+1

Samo bih nadodao, ovo je više film nego strip.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 11/07/2023 : 04:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Zapravo više skandinavska krimi mini-serija!

Nego, di je taj Melvile? Francuska imena i toponimi, no arhitektura i urbanizam potpuno američki... Ako bismo ga morali smjestiti negdje konkretno, jedino mi Quebec pada na pamet.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1292 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 19/09/2023 : 10:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ne znaš jel gledaš seriju, onaj prljavi krimić, ili čitaš strip, tako te uvuče ova priča. Prve dvije nisam čitao, ovo sam uzeo onako, kad je već bilo izloženo u knjižnici, pa kad sam krenuo sinoć čitati, nije se stalo. Priča ima mnoge poznate elemente tog žanra, malo mjesto s domaćim ljudima, dotepencima, luđacima i tajnama, ali ovo je tako živo ispričano, povežeš se s likovima, stalo ti je do priče, do toga što je bilo i što će biti. I autor je lipo uzeo vremena, stranica, da sve prikaže, nacrta, na kraju napravio lijep krug u opisu priče.

Baš dobar strip!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/09/2023 : 07:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prva 2 stripa.

Samuel mi je bio ok strip, ono ništa posebno, ali prelijep crtež i jako dobra psihološka razreda glavnog lika sa twistom na kraju. Kako rekoh, ništa posebno ali sa odobravanje sam kimao glavom "dobro je to".

Onda je došao Saul, još bolji, još zagonetnim, pravi psihološki triler, kraj je bio pomalo tajanstven premda mislim da nema dileme što se desilo.

Ništa spektakularno, ali malo pomalo renard me uvukao u melville i jedva čekam nabaviti ruth.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2023 : 08:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čudno mi je da je ovo unutar Kolorke s obzirom da se radi o serijalu (slično kao i Ubojica npr)...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2023 : 09:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ima gomilu serijala unutar Kolorke.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2023 : 09:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E pa čudno mi je da svi oni nisu izdvojeni onda!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2023 : 09:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čudno mi je da je ovo unutar Kolorke s obzirom da se radi o serijalu (slično kao i Ubojica npr)...


Khm, pa i spomenuti Ubojica je unutar Kolorke ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2023 : 09:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa znam, zato i kažem

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/09/2023 : 10:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sami, Aldebaran, Treći zavjet, potraga za pticom vremena, vrazja dolina, vitezovima oprosta, posljednji atlas,vitezovi etera itd.

A i masa je kolorki koje bi se mogle nastaviti ( 5 zemalja, životinjski dvorac, 47 žica...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2023 : 11:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da je kod prvog Ubojice to bilo nenamjerno pa se onda nastavilo, a i iz ovih nekih drugih primjera se moze zakljuciti da se zna desiti da ponekad nesto sto ce se kasnije nastaviti, zavrsi u Kolorki i ne kao samostalno izdanje. Mislim, ne smeta mi (vise).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29254 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/09/2023 : 18:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Upravo posudio u Bibliobusu

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 20/09/2023 18:58:42
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 02/10/2023 : 09:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Melville, jednako kao i drugi (prvi je najlošiji). Da bi mu 8/10, dobar je i soundtrack, sve sami klasici.
Jedino što je, u maniri najvećih bonelli majstora, Renard besramno kopirao lik Ruth (čak se i isto zove) iz Ozarka. Čudi me kako to do sada nitko nije spomenuo.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 02/10/2023 09:51:05
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
156 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 02/10/2023 : 12:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Dobar je Melville, jednako kao i drugi (prvi je najlošiji). Da bi mu 8/10, dobar je i soundtrack, sve sami klasici.
Jedino što je, u maniri najvećih bonelli majstora, Renard besramno kopirao lik Ruth (čak se i isto zove) iz Ozarka. Čudi me kako to do sada nitko nije spomenuo.




To je to! Cijelo se vrijeme pitam na koga mi liči!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 02/10/2023 : 22:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
E da, jos samo da komentiram jednu stvar kod prevoda. Gotivi. Neznam, ja to u Hrvatskoj jos nisam cua da neko koristi. Sto je iduce, vasiona?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1064 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 06/01/2024 : 20:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Kvalitetna priča s mnostvom polaganog otkrivanja i raspletavanja tmurne obiteljske price. Prica o mucnim desavanjima obitelji Trejean koje se provlaci iz generacije u generaciju, a što se implicira i glavnog protagonista stripa koji se vraca u Melvil. Kazem, dobro je pisac to napravio, otkriva dio po dio te višegeneracijske tragedije. I polagano uvodi čitatelja u zapetljanu priču tako da je razumljivo i nije nabacano i zbrzano. Crteze mi se ne sviđa. Premracno i tmurno. Takva atmosfera izvrsno prati scenarij, ali meni se ne sviđa.
Mislim da sam čitao prvi Melvil koji mi je bio mislim bez veze. Ovo je puno kvalitetnije, bar za procitati, ako ne za kolekciju.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/02/2024 : 11:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kao i u prva dva albuma i ovdje imamo vrlo kvalitetnu ruralnu trilerdramu a oni koji su čitali Stephena Kinga primjetiti će više od nekoliko elemenata posuđenih iz Tajni Salema. Ima malo i Deliverancea i već više puta spomenute twinpeakovske atmosfere što je sve skupa jako jako dobro uklopljeno u cjelinu koja se ne ispušta tako lako iz ruku. Konkretnije, ovo sam slistio u jednoj večeri unatoč nemalom broju stranica i doista uživao u svakom trenutku rasplitanja ove priče koja ima puno materijala ali u potpunosti izbjegava čestu zamku u koju upadaju i neki cjenjeniji autori, a to je zamršenost. Nema tu da čitatelj lista unatrag s pitanjima tipa: "ček, ko je sad ovaj?". Sve je jasno posloženo tako da se vidi da Renard ima i veliki dar pripovjedanja a istovremeno se (vjerujem) lako i često prilikom pisanja scenarija stavlja u poziciju čitatelja.

Ono što mi je minus je ovaj put crtež. Pa dobro jel mora biti toliko mračno jebemmu?! Ili ja starim i ne vidim više dobro ili zadnjih par godina stripovi debelo pretjeruju sa mračnim tonovima. Ne sviđaju mi se niti one stranice bez riječi ili tekstovima iz pjesama i mislim da je ovaj album mogao bez problema biti pedesetak stranica kraći i ne vjerujem da bi nas skratilo materijom ili izgubilo na atmosferi/dočaravanju dojma. Osim toga ne volim pretjerano realistične crte lica likova a ovdje je očito da je Ruth prekopirana iz Ozarka. Ne sviđa mi se to i uvijek gotovo nesvjesno uspoređujem to sa npr Parlovom ili nekime sa jakom linijom koji iz glave mogu nacrtati žensku koja funkcionira kao živa dok kod ovakvog kopiranja živog lika dobijem dojam kao da ga se umrtvi. Paradoks kradljivca sjena.

Znači
Priča 9/10
Crtež 6/10
Atmosfera 8/10

Kao i prošla dva albuma koja volim vidjeti izložene na svojim policama i ovaj treći će uskoro u kolekciju ali volio bih da se u sljedećim albumima neke stvari promijene ili barem reduciraju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/02/2024 : 12:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pa crtež i je ono naj. Sve mi se čini Cromwell da ti ne voliš spavati sam u mraku.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000