forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / JULIA #27 (epizode 79-81)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 06/04/2023 : 14:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / JULIA #27 (epizode 79-81)



Dragi prijatelji,

ovog meseca (konačno) nastavljamo i sa objavljivanjem JULIJINIH avantura!

Na redu je knjiga 27, a u njoj epizode 79, 80 i 81 po originalnoj Bonelijevoj numeraciji.

Ovaj trobroj je rezervisan za Julijine susrete s prošlošću - družiće sa starim prijateljima iz škole, potom pokušati da popravi odnose s otuđenom mlađom sestrom, da bi na kraju (možda) rasplamsala vatru stare studentske ljubavi. Takođe, neuobičajeno za našu junakinju, mnogo će putovati iz svog Garden Sitija, najpre u Francusku da bi prisustvovala kongresu kriminologa i čuvenoj pariskoj nedelji mode, a potom i u hladne planine Viskonsina. Naravno, usput će rešiti i tri komplikovana zločina, u pričama koje kao i uvek potpisuje veliki majstor Đankarlo Berardi.

Slučaj je odredio da u ovoj knjizi bude čuvena epizoda 80 na kojoj je kod Bonelija debitovao veliki Ernesto Garsija Seihas, a koji nas je, nažalost, zauvek napustio pre nekoliko dana.

Slava ti, majstore, pamtićemo te, između ostalog, po mnogim epizodama kojima si ukrasio Teksove avanture, ali i po ovoj sjajnoj epizodi koja je pred nama po prvi put.

Već dostupno po striparnicama u Beogradu i online kod nas na sajtu (koji, gle čuda, usprkos lažnim objavama, i dalje radi...), a koliko od sutra i drugde, širom Srbije po promotivnoj ceni od 1.520 dinara za čitavih 390 strana odličnog krimića!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/04/2023 : 15:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Kak ste god Nathana maknuli najlon tak bi i Juliu mogli vratiti u standardne gabarite. Tih par milimetara po visini i širini na ovakve debeljuce (mislim na knjigu ne na Juliu) puno znači.

Edited by - mmihoci on 06/04/2023 15:21:11
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/04/2023 : 16:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Kak ste god Nathana maknuli najlon tak bi i Juliu mogli vratiti u standardne gabarite. Tih par milimetara po visini i širini na ovakve debeljuce (mislim na knjigu ne na Juliu) puno znači.



Nece, veruj mi. Glupo je menjati format serijalu po toliko brojeva.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/04/2023 : 16:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Nathan je vjerojatno u orginal formatu i to mi izgleda puno bolje.

S Juliom se mučim kod čitanja, pogotovo dok se u tiskari otisne bliže uvezu.

Mislim da je bolje to sad "pregristi" i vratiti u normalu nauštrb uniformnosti s prethodnim brojevima i Golconde i Darkwooda.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 06/04/2023 : 19:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Samo Libellus format.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2023 : 19:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Samo Libellus format.



S'vija...
Nauce ljudi s godinama, nema sto...
😉

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2023 : 19:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Kak ste god Nathana maknuli najlon tak bi i Juliu mogli vratiti u standardne gabarite. Tih par milimetara po visini i širini na ovakve debeljuce (mislim na knjigu ne na Juliu) puno znači.


Nisan stari ovo skuzija...
Gdje je razlika u Golcondinim knjigama? Nemam samo ovu najavljenu, jel' u njoj problem?

Btw, ovo mi je fantasticna naslovnica! Jako mi se svida.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 06/04/2023 19:51:22
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/04/2023 : 20:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mmihoci

Kak ste god Nathana maknuli najlon tak bi i Juliu mogli vratiti u standardne gabarite. Tih par milimetara po visini i širini na ovakve debeljuce (mislim na knjigu ne na Juliu) puno znači.


Nisan stari ovo skuzija...
Gdje je razlika u Golcondinim knjigama? Nemam samo ovu najavljenu, jel' u njoj problem?

Btw, ovo mi je fantasticna naslovnica! Jako mi se svida.



Nije orginalni format (visina i širina) u svima Julia knjigama. Naslijedili ga od Darkwooda.

Dok to kod LMS serije i nije tako veliki problem kod Julie zbog skoro 400 strana kod uveza poprilično teško to listat i čitat.

Još ako tiskara zezne pa je to sve pomaknuto k uvezu stvar je poprilično iritira (bar mene).
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/04/2023 : 20:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Recimo njihov Nathan je orginal format i to, po meni, dosta bolje funkcionira.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2023 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Aha. Ok. Meni to nije toliki problem. Julija mi je toliko draga da i ne vidim sitne greske oko izdanja, jer mi je drago da ga uopce mogu imati. Kad je vec LL nema u svom katalogu i savrsenom izdanju kako vec oni i rade. Golcondinog Nathana ne pratim, iako sam se debelo mislio samo zbog Maxovih naslovnica, ali naposljetku sam odustao, jer ih ne bi nikad ni procitao kad vec postoji Libellus koji ubrzo spaja famoznu 'rupu' i pici prema dvjestopedestoj regularnoj epizodi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/04/2023 : 21:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
A čuj, ja ih samo pokušavam nagovoriti da se vrate orginalu bez obzira što neće biti "u crti" s prethodnim knjigama.

A Nathan mi je "broj jedan" pa imam sve od Libellusa (naravno) pa Ludens pa sad i Golconda (tu je plus i zbog Catellinijevih naslovnica unutra i Maxovih na knjizi).

Čak imam i ČK Nathan Generacije koje nije ni par Libellusu baš zbog tog suženog formata njihove Bonelli Riznice. Recimo na crtežima koji nisu u klasičnoj rešetkastoj strukturi pojavljuju se na rubovima "praznine" gdje bi crtež trebao ići skroz do ruba.

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/04/2023 : 21:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Gledam i ne vjerujem...napokon Julia

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 06/04/2023 : 23:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
bravo za juliju
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2023 : 09:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uvijek je lijepo vidjeti novu Juliju.

Inače, meni i dalje ne otvara sajt.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

213 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 09/04/2023 : 10:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Kakva je nova štamparija?

Inače, knjiga 25 razlikuje se od ostalih.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000