forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako nabavljate rasprodata izdanja?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Ampoo
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 15/04/2023 : 15:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
Hteo bih sa Vama da prodiskutujem o tome na koji način dolazite do izdanja kojih više nema u ponudi? hvala

Nije bogatstvo imati, vec je bogastvo imati kome dati

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/04/2023 : 15:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kupimo ih dok ih ima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/04/2023 : 16:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Ja pratim KupujemProdajem, svakog dana prelistam nove oglase, nikad ne znas sta moze da iskoci, samo puno preprodavaca ima pa kad nesto valjano naidje moras biti jako brz.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 15/04/2023 : 16:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
FB grupe, može se tu naći dosta toga po normalnim cenama. Imam i dobru bazu poznanika, sa kojima je saradnja uvek bila korektna, pa jedni drugima javimo ako ima nešto zanimljivo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/04/2023 : 16:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vrlo rijetko to dopustam sebi. Ali kako savrsenstva nema i ne postoji uopce, desi se pokoji 'zalutali metak', to jest pobjegne pokoje izdanje. Tad se to rijesava posezanjem malo dublje u lisnicu, a jedino pravilo za izbjeci takvo sto je konstantno, pravovremeno pracenje produkcije.
Ponekad kad je bas stani-pani, dokaze se da u strip svijetu entuzijasta i istomisljenika, uskoci u pomoc netko koga nisi nikad ni vidio, ni upoznao...i posto smo svi mi 'pacijenti' isti, pomoc stigne odkud nisi ni ocekivao...
A kako se dobro-dobrim vraca, tad jednostavno nastavis pomagati drugim stripoljupcima, i stvari uvijek, prije ili kasnije, legnu na pravo mjesto.
Stoput sam pomogao, ali bogami i dobio pomoc za vid stripova, kad sam najmanje ocekivao.
Kako bi kazali u Alan Fordu; stvar hoda!

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 15/04/2023 17:03:51
Go to Top of Page

Ampoo
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 16/04/2023 : 00:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
Lepo je pratiti produkciju, ali ptoblem je za nas koji smo tek počeli da pratimo produkciju, od nekog n-tog broja, a oni početni brojevi već nisu dostupni.

Nije bogatstvo imati, vec je bogastvo imati kome dati
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/04/2023 : 00:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To jedino važi za neke LL serije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/04/2023 : 08:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Važi to i za druge izdavače.
A onaj tvoj prvi odg je ''odličan''.
Ima nas koji nismo tu od početka kao kolekcionari, nego od jučer, prekjučer...neki nemaju ni novaca za sada i odmah, neki ni ne znaju za strip X u tom trenutku nego tek kasnije...puno je čimbenika.
Pa onda imaš mene npr gdje sam Aldebaran i ostalo od Lea otkrio kada su već 2 komada bila rasprodana, pa se u međuvremenu rasprodao i treći.
Pa je išao reprint samo 1 broja, 1 mi je Sumo našao i uzeo u knjižari, a 1 sam na kraju platio mrvu više (ne sjećam se, ali 30-50kn više od cijene na koricama) i sada imam Leov komplet. ;)
Najgore mi je bilo skupiti Nathan Nevera od LL, krenuo sam kakvih 11-13 godina nakon njihove prve knjige.
Ovo sam već više puta ponovio ali ću opet. :P
Prvo sam od LL pokupovao sve što su imali sa žigom, dakle primjerke koji se vode kao oštećeni i obično su cca na 2/3 do 1/2 cijene sa korica (ili čak i niže...ne sjećam se), a oštećenja su u većini slučajeva neprimjetna.
Tu sam nabavio već dobar komad toga, onda sam ostatak kupio isto od LL u onim akcijama platiš 1 dobiješ 2 i naravno sve nove koje su imali.
Ostatak sam ganjao po aukcijama i onda kada bi vidio da neki prodavač ima hrpu toga pojedinačno bi mu preko PM i mimo aukcija ponudio cifru za lot od koliko god ih je imao a da meni fali (u nekim slučajevima i po 20-30 knjiga) i tu bi dobio bolju cijenu. Sumo mi je poklonio ''Superbookeve'' tj križance sa Martijem u izdanju Arkone (ne, ne smeta me što nije LL izdanje, ovo od Arkone je iznenađujuće kvalitetno), a za kraju su mi ostali samo Giganti 1 i 2 koje sam na kraju kupio od Željka iz BiH i tu mi je sa dostavom i plaćanjem uletio Osmo, tako da su ta 2 Giganta jedino što sam platio mrvu preko cijene sa korica. I eto, uspio sam skupiti u to vrijeme mislim 120+ knjiga u relativno kratkom roku, ali je trebalo dosta gotovine u šutu za to.

Ugl, kako je ivanlo naveo uvijek ćeš se nekako snaći, traži, prati i vrebaj, a i netko će ti tu i tamo uletit i pomoć.
FB grupe su skoro pa i najbolje za kupovinu/prodaju. Imaš Njuškalo u HR kao oglasnik i ne znam koji su u SR, BiH, CG, SLO...ali sve ih valja pratiti kada nešto tražiš.
A tu su naravno i aukcije na ovom siteum, a i dio foruma gdje ekipa traži određene stripove....ali da ti budem iskren, ja prvi ni ne gledam tamo:
http://forum.stripovi.com/forum.asp?FORUM_ID=13

Sretno!

BTW, što sve tražiš?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/04/2023 08:58:57
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/04/2023 : 09:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne nabavljam.
Nekoć jesam, naganjao bi stripove po aukcijama, živcirao se oko cijena, smatrao da "moram" imati to nešto šta sam zacrtao... Danas više ne. Ako uleti nekad neplanirano po okej cijeni, super, no više ne tražim aktivno rasprodane stripove pa makar mi falili za kolekciju. U moru drugih stvari što izlaze jednostavno nemam volje trošiti ne znam koliko novaca i vremena na naganjanje nečega što je teško dostupno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/04/2023 : 09:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Paka je sve rekao. Ne stignem ispratiti dostupna izdanja, kamoli da se još zamaram nedostupnim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2023 : 17:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne trudim se previse. Ili uopste. Ionako ima svega previse, samo vremena ne.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

suptil
Starting Member

57 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 23/04/2023 : 17:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send suptil a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od skoro krenuo. Nabavljam pre svega klasike. Na to se onda nadovezuje po neki primerak stripa koji bih zeleo da imam kao reprezentativni za neku podgrupu. Evo recimo jurim spaghetti brothers, nigde ne mogu da ih nadjem. Pojavili su se na jednoj fb grupi i ekspresno otisli za 30-ak evra. Na kraju sam pitao Markosa za reprint. Covek me lepo obradovao danas. Posto sam nov ovde, polako ulazim u stos sa aukcijama. Cini mi se da je ovaj model aukcija jako korektan.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000