forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/04/2023 : 09:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ova knjiga donosi istinitu priču o rastanku s Arapinom budućnosti.

Arapin budućnosti 6 • Odrastanje na Bliskom istoku (1994. – 2011.) • 176 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2023. • Cijena 20 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-6-odrastanje-na-bliskom-istoku-1994-2011/882/


Trouble will find me

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2023 : 09:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
samoubija se?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/04/2023 : 09:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2023 : 09:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
hoću.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7057 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/04/2023 : 09:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/04/2023 : 09:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajno
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29467 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/04/2023 : 11:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Caglio
New Member

131 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 20/04/2023 : 11:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Niste mogli objaviti jučer , pa da mi već sutra bude doma? ( ;

Edited by - Caglio on 20/04/2023 11:39:02
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
461 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 20/04/2023 : 12:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Cijena 20 Euro




Marko ne koristi padeze :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/04/2023 : 16:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Naravno, za mene, najiščekivaniji strip godine.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/04/2023 : 17:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ajde bas da vidim kako to sve zavrsava...
Ali meni je vise fascinantno kako se ekipa lozi na ovaj bas prosjecan, ako ne i ispodprosjecan strip. Kako crtezom tako i scenarijem. I to ne samo ovdje na forumu vec se ljudi odusevljavaju i van ove hermeticne sredine. Ne znam, mozda zato sto sam proveo puno po Arabiji pa me ovo vrati tamo na ona ruzna mjesta, no meni je ovaj strip 'nako'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/04/2023 : 18:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zašto misliš da je ovo scenaristički ispodprosječan strip?
Jer ja bih rekao da je ovo jedna od kvalitetnijih stvari u Fibrinom katalogu scenaristički gledano. Svi elementi kvalitetne autobiografije su tu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/04/2023 : 19:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
To što se nekom nisu dopali ti delovi sveta (ne verujem ni da bi meni) nema veze sa tim da je ovo jedna lična priča pre svega, o dinamici jedne porodice, o neprihvaćenosti, o večnom limbu gde je nečije mesto ili na koje/čije poreklo se pozivaš i prihvataš... nešto sa čime može mnogo ko da pronađe deo sebe.
Ovo je najmanje travel guide kako žive ljudi na Bliskom istoku pa da se to uzima ko neki faktor.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2023 : 02:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da ne razglabamo deset stranica...
Sve je to ok. Pozivati se na jednu intimnu pricu. Ogoljevanje i davanje sebe. Tesku stvar kao sto je smrt oca, koja ce nas sve pogoditi ili nas je vec...
I tako dalje i tako blize...
Meni nije legao ovaj strip.
Prerazvikan.
Nema to veze s travel guide. (Iako mi taj dio svijeta i dan danas radi 'gricule' kad se sjetim gdje sam bio i sto sam sve vidio)
Rijetko sto i malo da mi se ne svida u Fibrinom katalogu, ovo je nazalost nesto od tog malo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1241 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/04/2023 : 06:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ukljuci malo mozak ivane i ne spojluj onima koji nisu procitali peti deo.. taj deo me ceka u "domovini" vec dve godine..
(nisam bio siguran kad je petica izasla pa proverih sada 16/04/2021 : 10:03:15)

Arapin je inace bas dobar iz raznih razloga mada ako neko bas hoce moze naci poprilicno mana.

Under construction.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2023 : 13:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
telleru,vrati ivanu nalog!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2023 : 15:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ukljuci malo mozak ivane i ne spojluj onima koji nisu procitali peti deo.. taj deo me ceka u "domovini" vec dve godine..
(nisam bio siguran kad je petica izasla pa proverih sada 16/04/2021 : 10:03:15)

Arapin je inace bas dobar iz raznih razloga mada ako neko bas hoce moze naci poprilicno mana.




Ovo je kontradiktorno napisano, bas je dobar, ali moze mu se naci poprilicno mana. Tako da ne znam bas tko treba pobuditi neurone u sivim stanicama za bolji rad...
A sto se drugog tice, bez brige, nisam ti odao nikakav preokret u zapletu stripa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/04/2023 : 15:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Postovi brojadina su dobri iz raznih razloga, mada ako neko baš hoće može im se uvek naći poprilično mana
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7057 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/04/2023 : 13:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Što reći za kraj ove velike sage o Sattoufovom životu? Užitak je bio provesti tjedan dana uronjen u njegovu životnu ispovijest od samog njegovog rođenja pa do današnjih dana. I to na kakav način, jednostavno, dirljivo, zabavno, nepretenciozno, iskreno. Onako kako dosad niti jedan autor nije iznosio svoje autobiografske elemente.

Neću iznositi previše podataka za ovaj zadnji dio, ali lako ćete pogoditi da se bazira na njegov profesionalni život, prvo kroz studij, a zatim i kroz stvaranje karijere i probijanje u svijetu stripa. Možda će se mnogima činiti epizode iz profesionalne karijere manje zanimljivima od onih iz prethodnih knjiga, ali moram priznati da sam guštao prateći svaki Sattoufov korak u karijeri usput prateći i njegov osobni život. Jednostavno, svi ti likovi su toliko ušli u kožu i ne možeš, a da ne pratiš pozorno kako će se sve to na kraju rasplesti.

A onda, u zadnjoj četvrtini stripa nekako se sve lijepo zaokružuje na pravi, smisleni način da ti postane krivo da sve završava. Svakako strip koji će mi dugo odzvanjati u mislima.

9/10


Cijeli serijal:

9.5/10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6916 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/04/2023 : 15:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sem što je vizuelno neatraktivan, da ne kažem neprivlačan, zaista u odrastanju neke nepoznate osobe na bliskom istoku ne postoji baš ništa što bi moglo da me zainteresuje. Čudno, ali na neki način i zadivljujuće mi je oduševljenje sa kojim ljudi očekuju i konzumiraju ovakve stvari. Pretpostavljam da ima bar nečeg uzbudljivog, inteligentnog ili bar duhovitog u ovom serijalu.

Prošle godine sam gledao neki iranski film u bioskopu (ne mogu sad da se setim naziva) i bio je interesantan, pre svega jer vidiš u sat i po vremena, kako se živi tamo, kakvi su problemi, običaji, svakodnevnica.

Ali sad baš da pratim serijal o nečijem životu tamo, toliki entuzijasta nisam.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/04/2023 : 15:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije ovo samo strip o odrastanju na Bliskom istoku (kako podnaslov kaže), već je i jedna jako kvalitetno napisana obiteljska drama sa zanimljivim i slojevitim likovima, plus se dobar dio radnje odvija i u Francuskoj. Red Marquis je dobro napisao par postova poviše, ima ovdje puno zanimljivih stvari.
U crtež neću ulaziti, meni se sviđa, no to je već stvar osobnih preferenci.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 24/04/2023 : 15:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Dakle, Arapin je jako dobar serijal. Čista petica.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/04/2023 : 16:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Sem što je vizuelno neatraktivan, da ne kažem neprivlačan, zaista u odrastanju neke nepoznate osobe na bliskom istoku ne postoji baš ništa što bi moglo da me zainteresuje. Čudno, ali na neki način i zadivljujuće mi je oduševljenje sa kojim ljudi očekuju i konzumiraju ovakve stvari. Pretpostavljam da ima bar nečeg uzbudljivog, inteligentnog ili bar duhovitog u ovom serijalu.

Prošle godine sam gledao neki iranski film u bioskopu (ne mogu sad da se setim naziva) i bio je interesantan, pre svega jer vidiš u sat i po vremena, kako se živi tamo, kakvi su problemi, običaji, svakodnevnica.

Ali sad baš da pratim serijal o nečijem životu tamo, toliki entuzijasta nisam.



Vec san ja reka, da govoris ka 'prosek'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3789 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/05/2023 : 18:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
U prvoj ovogodišnjoj narudžbi od Fibre naručen je, bez imalo dileme, i ovaj strip. Kad je došao nisam se imao što puno misliti već sam se bacio na čitanje želeći saznati konačan kraj ove priče. Iako sama činjenica da smo kroz svoje ruke izvrtili 6 knjiga ovog stripa daje svojevrsni odgovor na pitanje kako autor/glavni lik zavši, ipak završni dio krije odgovore na mnoga druga pitanja i sudbine. Na jedan emocionalno zamršeni i distancirani način autor zatvara priču o svojoj obitelji i vrlo pribrano i zrelo indirektno prikazuje svoje sazrijevanje i nalaženje životnog puta. U mnogim trenucima ovo podsjeti na Perzepolis, ali Arapin je nekako indirektniji, naoko neozbiljniji, a samim time nerijetko skriva iznenađenja za svog čitatelja.
6.knjiga je po kvaliteti među najboljima i stavlja u središte samog autora. Sami sadržaj je dublji i promišljeniji i atmosfera je nekako sjetnija u stripu. Fascinantno je to putovanje u kojem smo došli od onih početaka stripa do ovog vrlo rezigniranog i nekako prirodnog završetka. Nema u ovom serijalu spektakla, jeftinih šokova, sve je izloženo čitatelju na jedan lak i pitak način, a u njegovim očima se ovdje formira jedna vrlo domišljata, duboka biografija i sociološka studija.
Za ovaj serijal velika preporuka od mene. Možda stil neće svakome leći i možda će se nekada činiti predugačkim, ali vrijednost mu se ne može spočitati.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37386 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2023 : 08:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao ali trenutno nemam vremena za napisati nesto smislinije, ali zelim, plus navesti neke od nama poznatih autora koje Riad spominje i upoznaje.

Uglavnom, serijal je prava BOMBA i svakako treba procitati i ovu posljendju sestu knjige prije konacne ocjene (da ne valja ;) ).

Heh, unutra spominje i Perzepolis koji je tad izasao i da je razmisljao da mozda nema smisla da krene sad opisivati svoj zivot kad je vec Satrapi to napravila, ali na srecu ipak je to napravio. :)

Mada je ovom knjigom serijal zakljucen, teoretski je moguce da nam nekada Riad isprica jos sta mu se događalo poslije 2011. godine, jer tom godinom serijal zavrsava ali to je bilo vec prije 12 godina. :)


Plus, kakve su sanse za ostale njegove stripove na ovim prostorima (koje vidimo kako su nastajali u Arapinu)?





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 08/05/2023 15:40:32
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5627 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/05/2023 : 12:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Mada je ovom knjigom serijal zakljucen, teoretski je moguce da nam nekada Riad isprica jos sta mu se događalo poslije 2011. godine, jer tom godinom serijal zavrsava ali to je bilo vec prije 22 godine. :)




Nadam se da ne predaješ matematiku

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000