forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Udruga CRŠ predstavlja... KOKO
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

CRŠ
New Member



157 Posts

Member since 03/04/2016

Posted - 10/05/2023 : 13:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send CRŠ a Private Message  Reply with Quote


Nostalgija nas vraća u neka drugačija vremena! Predstavljamo strip za djecu i mlade “Koko” po scenariju Ivana Kušana i strip autora Edvina Eddyja Biukovića; strip je kolorirala Mirna Tikulin. Pod zajedničkim nazivom Koko, što je ime najslavnijeg Kušanovog lika iz mnogih njegovih romana, kriju se dva najpoznatija njegova djela pretočena u strip. "Ljubav ili smrt" - uzbudljiva priča o iznenadnoj zaljubljenosti koja se dešava u Zagrebu i "Koko u Parizu" zamršeni krimić čija se radnja dešava u Parizu. Kako toliku količinu pustolovina iz knjiga pretvoriti u strip? Edvin Biuković, prerano izgubljeni velikan hrvatskog stripa, prihvatio se te crtaće pustolovine i uspio!
Potražite Koka na 26. CRŠ Zagreb Comic Conu u zagrebačkoj Tvornici Kulture od 12. do 14. svibnja!

Prema romanima Ivana Kušana - Koko u Parizu i Ljubav ili smrt
Crtež: Edvin Eddy Biuković
Broj stranica: 56 (kolor), tvrdi uvez
Format: 21 × 29,7 cm
Cijena: 12€



27. CRŠ - ZAGREB COMIC CON
SC ZAGREB / 19. - 21. 4. 2024.

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/05/2023 : 16:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bravooo
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/05/2023 : 16:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Kolor? Ja imam stari album koji je crno-beli. Jel to Eddy bojio ili naknadno (sad) bojeno?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4887 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/05/2023 : 17:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Kolor? Ja imam stari album koji je crno-beli. Jel to Eddy bojio ili naknadno (sad) bojeno?



Sve piše ;)
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 10/05/2023 : 18:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Dve legende :)

kupuje se obavezno, nadam se da ce stici do Alan Forda...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/05/2023 : 08:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Imam c/b album, super je. Sjećam se kad je ovo bilo počelo izlazit u Modroj lasti, '92-ge, '93-će, u nastavcima po jednu stranicu. Bila bi to bogata stranica, puna radnje i detalja i bila je ful kul, svi klinci iz razreda bi je htjeli pročitat, i oni koji nisu dobijali Modru lastu. Koko je bio moderniji od Bednjanca, koji je prijašnjih godina imao neke mlitave epizode s Jasnom na selu i tako nešto.

Edijev crtež mi je bio revolucija, u isto vrijeme i detaljan i opušten. U to sam doba uvijek nešto crtao i volio sam Ferrija i Magnusa i Matakovića, ali tada, u doba Koka sam htio crtati baš kao Edi. Nije mi baš išlo.. U svakom slučaju, ovo su dva super stripa, šteta što i ostali romani o Koku nisu bili dobili strip verziju.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/05/2023 : 12:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Kolor? Ja imam stari album koji je crno-beli. Jel to Eddy bojio ili naknadno (sad) bojeno?


Sve piše ;)


Kad ne čitam sitna slova...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 11/05/2023 : 12:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Imam c/b album, super je. Sjećam se kad je ovo bilo počelo izlazit u Modroj lasti, '92-ge, '93-će, u nastavcima po jednu stranicu. Bila bi to bogata stranica, puna radnje i detalja i bila je ful kul, svi klinci iz razreda bi je htjeli pročitat, i oni koji nisu dobijali Modru lastu. Koko je bio moderniji od Bednjanca, koji je prijašnjih godina imao neke mlitave epizode s Jasnom na selu i tako nešto.

Edijev crtež mi je bio revolucija, u isto vrijeme i detaljan i opušten. U to sam doba uvijek nešto crtao i volio sam Ferrija i Magnusa i Matakovića, ali tada, u doba Koka sam htio crtati baš kao Edi. Nije mi baš išlo.. U svakom slučaju, ovo su dva super stripa, šteta što i ostali romani o Koku nisu bili dobili strip verziju.



Koliko se ja secam, Ljubav ili smrt je isla jos ranije u Modroj lasti, mozda cak tamo 1989/1990?

Kad vec spomenusmo Modru lastu, da li postoji neki spisak stripova, sta je i kada objavljeno u Modroj lasti?
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000