forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Paketomati - pouzdana posta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Caglio
New Member

120 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 16/05/2023 : 10:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Nakon nekoliko godina ne koristenja usluge pošte, barem pri kupovini, opet sam naivno popušio. Te zadnje tri aukcije koje sam kupio, uzeo preko paketomata. Jedna od njih je Bogu hvala doputovala, druga putuje od prošlog ponedjeljka iz Zagreba, te joj se osim prvog unosa, gubi svaki trag , trece kreće iz makarske prošli četvrtak, ali isto od petka se ne vidi nikakav trag novi na njenom trackingu. One fore u porukama da 98 posto paketa donose idući dan, no comment. Zajebo sam se sad i neću više nikad, nadam se da će uskoro kao firma propasti, jer su stvarno to zaslužili pred puno vremena

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 16/05/2023 : 11:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ovo iz Makarske zasad ne možeš ništa,
čekaj sljedeći tjedan.
Za ovu iz Zagreba možeš online poslati prigovor
i do kraja tjedna nazvati ih telefonski,
a ako početkom sljedećeg tjedna ništa ne poduzmu
ponovo ih kontaktiraš
i zaprijetiš im novinarima...

i onda će paket
vrlo vjerojatno biti dostavljen.

Ja sam tako uradio
pa su nakon tri tjedna dostavili paket
koji je inače dvadeset dana ležao u Zagrebu
nekoliko ulica od primatelja...

vratili su mi poštarinu
plus trostruki iznos poštarine
zbog prekoračenog vremena dostave.

U svakom slučaju
za pakete koristim Tisak
kad god je to moguće.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 16/05/2023 11:36:03
Go to Top of Page

NIXA
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 24/04/2005

Posted - 16/05/2023 : 11:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NIXA a Private Message  Reply with Quote
ja isto cekam paket od prosle srijede ..
Go to Top of Page

Caglio
New Member

120 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 16/05/2023 : 11:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ovo iz Makarske zasad ne možeš ništa,
čekaj sljedeći tjedan.
Za ovu iz Zagreba možeš online poslati prigovor
i do kraja tjedna nazvati ih telefonski,
a ako početkom sljedećeg tjedna ništa ne poduzmu
ponovo ih kontaktiraš
i zaprijetiš im novinarima...

i onda će paket
vrlo vjerojatno biti dostavljen.

Ja sam tako uradio
pa su nakon tri tjedna dostavili paket
koji je inače dvadeset dana ležao u Zagrebu
nekoliko ulica od primatelja...

vratili su mi poštarinu
plus trostruki iznos poštarine
zbog prekoračenog vremena dostave.

U svakom slučaju
za pakete koristim Tisak
kad god je to moguće.



Ja sam evo već jučer krenuo malo zvati, kažu da ništa ne mogu ja , nego osoba koja je poslala paket :/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 11:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
HP je u banani s radnicima...
Triba dignit plaće ljudima pa će se i naći radnici..
Šefova na svakom koraku,područnih,regionalnih i onih u Zagrebu koliko hoćeš a za nosit poštu nema..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 12:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Inače jedanput sam primija paketomatom(bez problema).
A i jedanput sam slao paketomatom.Tu je već bilo problema u pošti jer nisu imali ambalažu pa je sva srića da sam ima već spakirano.
Kupac se nije javio pa pretpostavljam da je dobio paket.
Paketomat se isplati a pogotovo onima koji kupe veliku količinu stvari jer je cijena 20 kuna.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 16/05/2023 : 12:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
I ja sam jedan od vesele družine!
Paket iz Poreča za Zagreb čekam sad
ravna 2 tjedna...
Zvao, slao upite...bit će kažu.
Službenik u pošti kod mene kaže da
su zatrpani paketima...
Od sveg srca im želim da odu u tri pm.
Doslovno sa svakim drugim paketom
kod njih imam problem.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 13:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa to je logično da imaju problema jer jednostavno nemaju ljudi za volumen pošiljki koji ide preko njih.
Ja čekam brdo paketa sa BDa i već me vata panika kako će se to sve dokotrljat do mene.
HP je prava državna(u najlošijem smislu riječi)tvrtka.
Nećeš danas nać poštara za 5,5-6 ijada kuna plaće.
To mogu obisit mačku o rep.
A onda oni preforsiraju one koje imaju pa onda oni idu na bolovanje i onda je još gora situacija.
Vjerovatno će nam i poštu uskoro nosit nepalci i pakistanci...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 13:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Kako iskustva mogu biti potpuno različita😳
Posla san bar dvista paketa priko paketomata.
Sve u najboljem redu osim prošlog tjedna kad je greškom vozač u susjednu poštu umisto vrić pristigle pošte izbacija vriću poslane pošte iz moje pošte.
Odmah su vidili grešku i sutradan poslali ponovo. Stiglo sa par dana zakašnjenja.
Po meni… Trenutno najbolja opcija slanja i prijema.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 16/05/2023 : 14:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Kako iskustva mogu biti potpuno različita😳
Posla san bar dvista paketa priko paketomata.
Sve u najboljem redu osim prošlog tjedna kad je greškom vozač u susjednu poštu umisto vrić pristigle pošte izbacija vriću poslane pošte iz moje pošte.
Odmah su vidili grešku i sutradan poslali ponovo. Stiglo sa par dana zakašnjenja.
Po meni… Trenutno najbolja opcija slanja i prijema.



Da, slažem se 100% s Renkyjem. S paketomatom do sada imam stvarno samo pozitivno iskustvo. Nikad nikakav problem, a primao sam i slao već više od 20 puta. Za razliku od Tiska, nema nikakvih problema s kutijama, jer možeš poslati paket spakiran u svojoj kutiji, ne treba biti u poštinoj ambalaži. Na Tisku često nemaju veličinu kutije koja meni treba. Tipa imaju veliku, ali nemaju srednju kutiju, ili obrnuto. Pa im ne radi povrat novaca za iznos plaćene kutije i uvijek neke komplikacije. Ovdje do sada sve radi kako treba, nema čekanja, dođeš u bilo koje doba na paketomat i pošalješ i pokupiš svoj paket doslovno za 30 sekundi. I može se poslati ogromna i dosta teška kutija (ne znam napamet koji je limit težine paketa, čini mi se 10kg) za samo 20kn. Također se može slati na paketomat i iz poštanskog ureda, ako pošilajtelj nema paketomat u svome mjestu. Ako mi se baš žuri, onda koristim uslugu Paket 24 (bivši HP express), iako mi i paketomatom obično stigne u roku 2 dana (nekad već sutradan, nekad to bude 3-4 dana). Po meni za svaku pohvalu i best buy, ako zadrže ovu cijenu.
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 16/05/2023 : 14:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Nedavno naručivao dvije stvari, jednu (znatno veću) dostavljala HP, preusmjerio bez problema u paketomat, drugu doatavljali iz onog DPD, nije moglo zbog gabarita. Inače nama iz BiH dobro dođe, prije sam redovno morao nekog moliti za uslugu da primi i onda poveze kad mogne, ili da me čeka dok dođem, ovako kad znam da idem za Hr naručim kod bilo koga, kad mi dođe obavijest danje spremno za uručenje, preusmjerim na paketomat koji mi odgovara i miran.
Najveći problem kod ovoga mi je, kad naručujem izvana najčešće ne znam prilikom narudžbe koja kurirska služba će vršiti dostavu nakon što stigne u HR i ne znam kako bi izgledalo i je li to uopće moguće, da tipa naručim na nekoga u ZG (za svaki slučaj, kao ovo opisano gore), a onda eventualno preusmjerim u Metković?!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 14:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je max težina 20 kg u manjim poštama... navodno u većim poštama može do 30 kg.
Plus, dobijem ambalažu na pošti pa ne moran tragati po dućanima.
A trenutno i najniža poštarina na tržištu ;-))

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 14:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U mojoj pošti nisu imali ambalažu kad sam išao slati paket.
Sva srića pa sam već bio nekako spakirao u svoju kutiju.Ali nije bila lijepa za vidjeti...
Imaš uslugu za koju nisi osigurao ambalažu koju trebaš?HP...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 15:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Moja mala poštica ima kutija koliko hoćeš… sve je do djelatnika koji naručuje i do korisnika koji traži ili ne…
Kad vidim/čitam ovakve stvari ponekad se ugrizen za jezik kad kažem kako je život u malon mistu… limitiran😂😂😂

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 15:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A i moja je u malom mistu
Lokalna pošta sa 1.djelatnicom.
Kaže da je naručila a da joj nisu poslali.
U svakom slučaju do HPa je bila kriva ona ili neko drugi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 15:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A i moja je u malom mistu
Lokalna pošta sa 1.djelatnicom.
Kaže da je naručila a da joj nisu poslali.
U svakom slučaju do HPa je bila kriva ona ili neko drugi.



Uh, onda je moja pošta duplo veća

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/05/2023 : 15:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa izvedite je koji put na kavicu, mozda se ti paketici nađu brze poslije toga. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 15:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa izvedite je koji put na kavicu, mozda se ti paketici nađu brze poslije toga. ;)




Trenutno doma imam oko 50 komada raznih veličina... zato nema za Jakija

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/05/2023 : 22:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Kada je riječ o paketomatu da kažem i moje iskustvo.
Koristim ga od kada su krenuli i sve je bilo super(sve su bili manji paketi)do prošlog tjedna, kada sam uzeo malo veću količinu stripova.

Čovjek mi to pošalje iz Makarske u dva veća paketa i jedan paket dođe odma sutradan, a drugog nema više od tjedan dana.
Na trackingu piše da je paket zaprimljen i ništa više.
Nije mi jasno kako jedan došao, a drugog nema.

Zovem njihovu službu za obavjesti (čekao 40 minuta na red da se netko javi) i tamo su mi objasnili da je sve u redu i kao da je to normalno i da paket čeka na red za u paketomat.

Paketomat ima, ne znam, 6,7 mjesta za velike pakete, a svi ljudi ne podižu svoje pakete čim dobiju obavijest i ako je paketomat na frekventnijem mjestu, teško je dočekati mjesto u paketomatu.
Odsad, ako imam veći paket, dat ću adresu nakog zabačenijeg paketomata
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 16/05/2023 : 22:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Imam odlicna iskustva s paketomatima, i slao i primao bez bez ikakvih problema i neugodnosti.
Go to Top of Page

Caglio
New Member

120 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 17/05/2023 : 12:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Zvali su me upravo iz pošte, da su greškom poslali paket u neki znj paketomat, pa da mogu doć preuzeti u poštanski ured, tako da ajde ovaj put sam izbjegao metak
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/05/2023 : 19:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kao i u zivotu, nekad popusis nekad dobijes...
Srecom kao i u zivotu kudikamo vise 'dobitaka', rekao bi 95 postotno pozitivno iskustvo.
Mada mi za jedan poslani paket vec mjesec dana ne mogu kazati u 'mojoj' posti gdje je zavrsio...veze nemaju.
A i onaj slucaj od prije 5 godina, kad mi je postar presavinio broj jedan Vjesnik AF Grupu TNT, da bolje ude u sanducic, ne mogu zaboraviti. Jos i danas sanjam taj dogadaj i krivim postu. A postar je odmah zatrazio drugi rajon, drugi kvart da raznosi posiljke...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Caglio
New Member

120 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 17/05/2023 : 19:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kao i u zivotu, nekad popusis nekad dobijes...
Srecom kao i u zivotu kudikamo vise 'dobitaka', rekao bi 95 postotno pozitivno iskustvo.
Mada mi za jedan poslani paket vec mjesec dana ne mogu kazati u 'mojoj' posti gdje je zavrsio...veze nemaju.
A i onaj slucaj od prije 5 godina, kad mi je postar presavinio broj jedan Vjesnik AF Grupu TNT, da bolje ude u sanducic, ne mogu zaboraviti. Jos i danas sanjam taj dogadaj i krivim postu. A postar je odmah zatrazio drugi rajon, drugi kvart da raznosi posiljke...



Lol briznic je morao pobjeci... ( :

Ja nazalost zbilja imam jako neugodna iskustva, ni sam ne znam zasto sam zabrijao na paketomat, vjerojatno jer mi je 2 metra od radnog mjesta, te svaki dan gledam ljude kako sretno podizu pakete. Iduci put cu tiskom kako god, jednostavno nemam povjerenja u ove i jbg :/
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 17/05/2023 : 23:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pošte i poštari očigledno loše stoje.
Nije mi baš jasno zašto. 90 % kupovine obavljamo preko pošte. Osim živežnih namirnica.

Da ne mislite da je problem samo u Hrvatskoj. I u Njemačkoj je isto. Štrajkaju svako malo jer su im plaće minimalne.
Nije ni čudo da nam pošiljke stižu oštećene ili ne stižu nikako.

BIli smo na snimanju u Centralnom paketnom centru za Niedersachsen i Hessen - Staufenberg kod Kassela.
Vidjeli smo radnika koji baca paket sa tobogana, sa visine od 5m, u srebrna kolica i nakon toga smo vidjeli kako jedna od tih kolica sa paketima (750 kg) padaju sa rampe kamiona sa visine od 1,5 m i potpuno se savijaju. I naravno uništavaju dio paketa.
Nakon 2 sata boravka tamo moj je producent samo rekao da više nikada ne naručuje nikakvu tehniku preko DHLa i DPa. DpD je vjerojatno još i gori. 99 % radnika su iz Somalije, Gane, Eritreje ...

Kod drugih aukcija imam problem sa jednim paketom za koji se kod trackinga vidi da je još u pošti u kojoj sam predao pakete. Netko od stranaka mi je javio da se vidi trag cipele na kutiji. Netko ju je šutnuo.
Marko je rekao da su banana kutije jedino pravo rješenje. Vidio sam bolju kutiju. Od startupa Grover iznajmio sam za probu na 3 mjeseca video kameru i jedan fotić. Njihove kutije su nevjerojatno čvrste i jake.Probao sam sjesti na nju. Nisu ostali tragovi sjedenja.
Ja kupujem ovdje DHL njemačke kutije. Dosta su čvrste.
Ali ako ta kutija bude bačena sa 5m ili padne sa rampe kamiona zajedno sa kolicima male su šanse da pošiljke prežive.

Ne znam kako su plaćeni vozači kamiona. Po njihovim licima mogu reći slabo. Izgledaju umorno, nezainteresirano i slabo plaćeno. Nitko od njih ne govori njemački. Ili natuca nešto u infinitivima i nominativu fulavajući potpuno zanemarujući rodove imenica.
Naručio sam novi radni stol. Došao je danas preko firme Zufall. Jedna od većih logistika.

Stol je došao sa oštećenim rubom glavne ploče. Ne moram niti reći da vozač osim Hallo nije znao reći gotovo ništa na njemačkom. Kad sam mu se obratio na njemačkom koda sam ga polio hladnom vodom. Makedonac je i pozdravio me je sa Zdravo. Zbog imena. Prebacio sam se na hrvatski i bilo je OK. Pomogao mi je odnijeti stol. Ali kad je otišao vidio sam to.

Mislim da imaju premalo ljudi. I Hrvatska i Njemačka. Preslabo ih plaćaju i to rezultira nezadovoljstvom i slabom motiviranosti za rad. Pošto ih slabo plaćaju, a teško ih zamijenjuju, žmire na oba oka na probleme koje rade.

Ti naši nesretni paketi da bi došli do nas sigurno prelaze iz kamiona u kamion barem 5-6 puta. Prolaze kroz tobogane kakve sam vidio u Staufenbergu barem 2 puta.
Pošto su moji imali Koronu zadnji puta kada sam bio u Hrvatskoj predao sam pakete u Gruškoj ulici u Zagrebu. To neću ponoviti. To je mala pošta. Praktički nisu imali mjesta za hodanje kada sam im ostavio sve pakete. Od sada ih predajem samo u Samoboru. To je velika pošta. Ostavim 20€ i zamolim ih da pažljivo prime sve pakete.

Ako ništa drugo bar da imaju siguran start.

Za paketomate nisam siguran. Praktički je razlika u tome da umjesto tebi u ruke stavlja paket u paketomat. Možda je dobro rješenje ako te nema doma u vrijeme kad dolazi poštar, ali može biti loše ako su paketi veći i ako nema mjesta. I sa druge strane poštaru je lakše ostaviti oštećeni paket u paketomat.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2023 : 06:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ono sto sa sigurnoscu mogu reci da ponekad postari/raznosaci/vozaci besramno lazu!
Znaci bude na stranici poste obavijest da je roba ukrcana u dostavno vozilo i da je na putu na adresu. Nitko ne dode, (a uvijek mi je doma poneko) i oni ostave obavijest da se posiljka pokusala dostaviti, a nitko, 101 %, nitko nije bio na vrata, jer im je tesko s glavne ceste spustati se sluznim putem 60-70 metara. To valjda zavisi o tezini posiljke pa shodno tome i dali im se, ili ne da spustati sluznim putem. A bude raznih slucajeva; donesu na kucu, na vrata. Donesu samo obavijest u sanducic da preuzmem na posti jer kao nije bilo nikog doma, (a nisu zvonili na vrata). Uopce ne pokusaju dostavu i ne dodu a napisu na stranici poste u 'trackingu' da su bili.
Svasta nesto...
A naglasavam da me znaju, jer primam jako puno paketa, a pristojnu kolicinu sam i odaslao od ovih prostora sve do Kanade...
Do sada mogu reci ipak sve stima jer se zagubi jedan na sto, sto je ipak odlican prosjek. Da nije tih varanja s nosenjem, to jest laganja da su bili a nisu, bilo bi okej. Narocito kad te vec znaju kao osobu koja dosta posiljki dobija, onda su valjda pazljiviji u rukovanju...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 18/05/2023 06:42:31
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/05/2023 : 07:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Snimali smo nešto za potrebe Deutsche Posta.
Isto se može aplicirati za Split - Zagreb - Samobor recimo ...


Ovako to ide.

1. Ostavljaš paket u pošti.
2. Paket iz pošte ide u Centralnu poštu u Göttingen. Tamo se tvoj paket prepakirava iz malih kolica u velika kolica.
3. Velika kolica idu u Glavni paketni centar u Staufenberg. - drugi puta se voze kamionom
4. U Staufenbergu idu na tračnice (trase na kilometre) koje ih vode toboganima do odredišnog grada.
5. Tamo ljudi iz Sudana, Gane, Eritreje, Somalije bacaju pakete i slažu u velika srebrna kolica.
6. Kolica idu na put kamionom treći puta. Recimo idu za Hamburg.
7. U Hamburgu opet dolaze u veliki distribucijski centar. Iz njega idu u odredišnu poštu.
Opet se voze na trakama i toboganima. Opet se prepakiravaju u nova kolica i četvrti puta se voze kamionom.
8. U odredišnoj pošti tvoj poštar preuzima paket i stavlja ga u kombi.

U nekoj mjeri možeš utjecati na sigurnost kod svog poštara. Ako zvizdan lupi prejako tih 60ak metara je kao maraton od 42 km. Na sve druge faze ne možeš utjecati. Kod drugih aukcija naučio sam da možeš puno utjecati na sigurnost pošiljaka odabirom prave pošte gdje ostavljaš poštu.

Meni se do sada nije dogodilo da se izgubio paket u Njemačkoj. Događa se da paketi dođu oštećeni. Ali pitaju te u pošti želiš li ga takvog preuzeti.

A što se kašnjenja pošiljaka tiče,
svjetski prvak u kašnjenju je bila e-trafika. Dobio sam Nove Zlatne Serije točno godinu dana nakon što sam ih naručio. Bio je to pravi SF kad sam ih vidio. Iste su danas na aukcijama.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000