forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 250 - Ghost Money
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/06/2023 : 09:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Bliska budućnost, najnaprednija tehnologija, poznati politički akteri. Dvadeset godina nakon napada 11. rujna zaranjamo u špijunski triler u kojem mutne sile sa zastrašujućim motivima manipuliraju, nadziru i uhode kako bi usmjerile povijest u svoju korist, ne mareći pritom za kolateralne žrtve.

Mlada studentica Lindsey iz Londona igrom slučaja upoznaje milijarderku Šamzu, koja je uvodi u superluksuzni svijet arapskih poslovnih i intelektualnih krugova. Budući da Šamzu u stopu prate privatne američke obavještajne službe koje žele saznati kamo je nestalo legendarno Al Qaidino blago – trideset milijardi dolara zarađenih burzovnim mešetarenjem uoči napada 11. rujna – Lindsey će se odjednom zateći u srcu opasne intrige iz koje neće biti lako izvući živu glavu!

Kolorka 250 • Ghost Money • 320 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Thierry Smolderen • Crtež Dominique Bertail • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.6.2023. • Cijena 36 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-250-ghost-money/861/

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/06/2023 : 10:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo bi mogla biti bomba od stripa

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/06/2023 : 10:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I meni delovalo zanimljivo kada sam procitao preview.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/06/2023 : 20:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
čudno da ga nitko ne komentira..očito je velika nepoznanica

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 17/06/2023 20:34:28
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/06/2023 : 21:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prva 2 albuma a ne sjećam se što nisam dalje.
Kao da je neki duh.

Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/06/2023 : 19:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Dali je tko čitao..neki komentar

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/06/2023 : 10:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i ja prva 2 albuma i iskreno....nije mi baš nešto napeto, premda bi mogao jedan dan uzet u knjižnici i dokusurit.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jerki44
Starting Member



Croatia
89 Posts

Member since 26/08/2017

Posted - 28/06/2023 : 08:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jerki44 a Private Message  Reply with Quote
moram priznat da sam se malo mučio s prvom polovicom ovog stripa - dva dana sam čitao prvu polovicu i onda sam u jednom dahu pročitao drugi dio, kada se stvari krenu raspetljavat.

Skroz solidan špijunski triler. Vidim zašto bi nekima mogao biti dosadan, ali netko tko voli ovaj žanr će mu skroz dobro sjest. Iskreno mislim da su mogli malo više nagnut se u SF sferu - to je jako malo iskorišteno.

Crtež je previše natrpan, previše kućica po stranici, mislim da su trebali ići s drugim večim formatom.
Priča je dobra, ali imam dojam da se neke stvari odvrte pre brzo, bez najave ili razloga - trebam ga pročitati još jednom da vidim da mi neke stvari nisu promakle.

Ocijena 6,5/10. Bilo bi 7, ali taj prvi dio je baš bio skroz nezanimljiv i pitaš se gdje sve ovo vodi.

(čisto za referencu Velvet mi je 8/10)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/06/2023 : 09:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
E i to što spominješ, stranice su baš zatrpane crtežom, ni meni se to nije svidjelo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/07/2023 : 13:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo zavrsio strip. Dobio manje nego sto sam ocekivao nakon previewa ali je i pored toga odlican triler. Deluje mi kao da ce biti nastavka.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 11/07/2023 : 17:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odličan špijunski SF triler, lepo nacrtan. Fascinantno mi je čitanje u dahu ovakvih serijala, na kojima su autori radili skoro 10 godina. Kapa dole Integralima, ultimativni doživljaj čitanja stripova fr/bg škole!
Nisu mi smetale male sličice, strip bi verovatno imao 600 strana da se crtač nije odlučio za takav pristup.
Ispod 7 mi je preniska ocena, u svom žanru meni je ovo između 7 i 8.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2023 : 12:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E ovo je meni strip koji se cita u jednom dahu i kojeg sam 'pojeo' u jedno popodne. U pocetku mi je bilo neobicno citati toliko slicica po tabli koliko ih je crtac uradio, ali svakom slijedecom stranicom sve sam vise uzivao. A nacrtano je predobro. Dobra je i prica. Brza.
Velike preporuke za ovaj politicki-spijunski-triler sa elementima SFa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/10/2023 : 13:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Odličan je ovo političko-špijunski triler. Baš prijatno iznenađenje.
Prvi album turbo, posle mala usporenja u radnji, ali vozi skroz korektno do kraja.
Sama činjenica da ima milijardu likova i da vam je uvek u svakom trenuku jasno ko, koga, gde, zašto, kako... dovoljno govori, naročito kad se uzme u obzir da se radnja odnosi na situaciju na Bliskom i malo daljem istoku, a tu se stvarno ne zna ko, koga, gde, zašto, kako...
Crtež odličan (naročito je dobro predstavljen taj svet 1% ultrabogatih i njihovog okruženja), ali meni je jedino malo nelogično što su neke table urađene veoma efektno, u maniru najboljih akcionih stripova, a neke (čak i one sa puno akcije) rađene poput novinskih kaiševa.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/11/2023 : 09:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Moram se pridružiti pohvalama, skroz dobar tehno triler, stripadzija i kontaktne su sve rekli i nemam što dodati. Kraj mi je isto baš lijepo sjeo.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/11/2023 : 11:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Moram se pridružiti pohvalama, skroz dobar tehno triler, stripadzija i kontaktne su sve rekli i nemam što dodati. Kraj mi je isto baš lijepo sjeo.


Hm, jel znaš tko je bio Kunta Kinte?
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/11/2023 : 12:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma usrani autocorrect a nisam pazio da mi je promijenilo ime, ispričavam se :) . Naravno, htio napisati kunta kinte. Inače ne, ne razumijem tvoje pitanje?
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/11/2023 : 12:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ma usrani autocorrect a nisam pazio da mi je promijenilo ime, ispričavam se :) . Naravno, htio napisati kunta kinte. Inače ne, ne razumijem tvoje pitanje?


Ne razumiješ pitanje ili ne znaš tko je bio Kunta Kinte?
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/11/2023 : 13:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne znam tko je bio i ne razumijem od kakvog je to značaja da sam se složio s njegovim dojmom o stripu.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/11/2023 : 15:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ne znam tko je bio i ne razumijem od kakvog je to značaja da sam se složio s njegovim dojmom o stripu.


Moja opaska nema veze s tvojim slaganjem s nečijim dojmom.
Razumijem autocorrect grešku, ali sam pretpostavio da ne znaš tko je Kunta Kinte jer da znaš ni autocorrect te ne bi zaustavio da napišeš točno 😉
Kunta Kinte je glavni lik serije Korijeni koja se prikazivala krajem 70-ih i bila vrlo popularna na ovim prostorima.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/11/2023 : 16:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Što me zafrkavas, ja mislio da me pitaš o forumašu s tim nickom 😆.

Nisam gledao ali čitao sam knjigu 😉
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 26/11/2023 : 21:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Ghost Money

Vrlo dobar špijunsko-politički triler u bliskoj budućnosti. Poigrali su se autori projekcijom kako bi to moglo izgledati iz sadašnje (tadašnje) perspektive. Tadašnje, jer strip se stvarao 8 godina i mi smo već u toj budućnosti, i nije baš sve tako (ili je!?).
Izvrstan pogovor, lijepo objašnjeno što se htjelo postići.
U crtež je uloženo puno vremena, znanja i truda. Baš me se dojmio. I volim puno sličica po stranici!
Jedino manje volim tinejdžerske umove koji rješavaju globalne probleme. Čini mi se da kod nas stripove više čitaju ljudi u zrelim godinama nego tinejdžeri. Pa dajte nam onda i neke zrele žene koje spašavaju svijet!

Ocjena: političko-crtačka zrelost - nezreli tinejdžeri = 8/10
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 20/12/2023 : 23:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
op op ovo uopće nije loše, jako zanimljiv strip. bome mi se svidio. Ima nekih nepotrebnih bedastoća ali sve u svemu mnogo dobro.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/02/2024 : 12:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ugodno sam iznenađen za strip kojeg uopće nisam imao u vidu nabaviti. Nepoznati autori te ne baš nešto atraktivna naslovnica odmah su mi odbacili ovaj strip iz fokusa, ali potaknut dobrim komentarima na ovom topicu ipak ga nabavih.

Smolderen je jako dobro jednu od teorija zavjere uklopio u scenarij i napravio baš zanimljivo djelo. Naizgled komplicirana priča s puno varijacija, političkih intriga, zavjera, ratnih previranja u kojima se novac kao glavni motiv i dalje čini glavni izvor svih zala. Amerikanci i dalje pletu niti svih mogućih svjetskih spletki, ali tu su i Arapi kao i bivše sovjetske republike s bezbroj likova koje treba sve dobro uklopiti.

Smolderen se tu nije pogubio mada se u nekim trenucima vide kaotična scenaristička rješenja, ali drago mi je da se nije pogubio i nije vodio priču ka klasičnom šablonskom završetku. Jer kraj je baš efektan, a lik Šamze baš upečatljiv. Zanimljiv mi je trik da je sve smješteno u jaku blisku budućnost i to daje još jedan plus samoj priči.

Minus u cijelom stripu dajem crtežu. Naizgled atraktivan i estetski lijep, ali brate mili, strašno kaotičan. Vjerojatno u svemu tome je kumovao i Smoldrenov scenarij, ali ja sam na gotovo svakoj drugoj stranici teško razaznavao šta je Bertail kao crtač ovog stripa htio reći. I tako u cijelom integralu, brdo nerazumljivih vinjeta.

Uglavnom, svakako preporuka. Zahtjevna priča koja se dosta sporo čita, malo kaotičan crtež, ali meni je od samog počeka sve bilo zanimljivo i intrigantno, a poslije postaje još bolje i sve prelazi u veću brzinu.

9/10
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000