forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 255 Njujorški kanibali
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/06/2023 : 09:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Dvadeset godina nakon krvavog kraja Malog Tulipana, Azami postaje policajka. Narasla je zahvaljujući steroidima. Zbog svog fizičkog stanja ne može imati djecu, no kada u uličici nađe bebu, odlučuje ju posvojiti, kao što je i nju nekoć posvojio Pavel. U međuvremenu starog majstora tetoviranja sustiže prošlost. Fantomi iz gulaga prijete njegovim najbližima. Da bi se s njima suočio, trebat će mu sve što ima u sebi: mistična moć njegove umjetnosti… i ta mukla sila, uvijek ista, kako u Sibiru, tako i u New Yorku.

Kolorka 255 • Njujorški kanibali • 152 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jerome Charyn • Crtež François Boucq • Prijevod Dora Held • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.6.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-255-njujorski-kanibali/866/


Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/06/2023 : 12:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Proslo vise od 2 sata bez ijednog komentara :o ajde, nek bude tu prvi za hrabrost... odlicno!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/06/2023 : 12:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nije na razini prethodnika ali i dalje dobar strip. Preporuka!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2487426

Have mercy
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/06/2023 : 15:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uzima se...

Carpe diem
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2023 : 18:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moram se potsjetiti Njuorskog triptiha...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15032 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/06/2023 : 20:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nekako mi nije legao strip

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/07/2023 : 19:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vau, skoro ništa komentara.
Evo ja sam ga upravo pročitao i meni se svidio. Nije strip ništa specijalno ali je priča zabavna i vuče na daljnje čitanje.
Meni je Boucqov crtež 10/10, kao i u npr Mjesečevom Licu, Njujorškom Triptihu, Bounceru...
Kad smo kod Triptiha, nije potrebno prethodno čitanje istog kako bi se razumjela i ova priča, može se direkt ovo čitati.

Nego imam jednu sićušnu i vj nebitnu zamjerku za koju ne mogu kriviti prevoditelja nego samog Boucqa.
Da ne spojlam previše, u jednom trenu lik kaže nešto u stilu sada ću od ovih limenki napraviti Molotovljev....a na slici drži bočicu, vidljivo staklenu bocu...
Reko vidi fulali malo prijevod, kad par sličica dalje frajer drži limenke, pa opet bočice i tako naizmjence u svakom kadru drži nešto drugo.
A realno, pa poanta Molotovljevog je da je boca staklena i da se razbije kada se baci kako bi se zapaljena tekućina proširila.
Tako, ovo mi je ispalo baš simpatično. :)

Od mene preporuka za ovaj strip. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/08/2023 : 09:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Little Tulip je bio odličan, a Kanibali solidni. Dosta slabija priča, nekako u stilu ajmo napravit nastavak jer će se prodavati. Priča o masovnom konzumiranju krvi beba je malo nategnuta ali ok može proći.

Boucq još uvijek rastura, iako možda nije tako precizan kao ranije, ali njegovo kadriranje, akcija..to je milina gledati.

Ja bih rekao da je svakako poželjno pročitati Little Tulip prije ovoga, ako ništa drugo zbog glavnog junaka te cijele pozadine oko njegovog porijekla. I u biti to su i najbolji dijelovi i u Kanibalima , dakle flashbackovi iz logora u Rusiji.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2023 : 00:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prije ovog albuma ja sam jos jednom iscitao Njujorski Triptih, za svaki slucaj. I dok prve dvije price nemaju nista s ovom novom (prva haluciogena kao da je radena na LSDju, druga Vrazja usta fenomenalna, sto nije zgoreg reci), treca; Mali tulipan itekako ima. Pa stoga, rekao bi, ne bi bilo lose prije Kanibala ponoviti i Tulipana.

Ovaj francuski crtac cije mi je prezime tako tesko izgovoriti, naprosto nastavlja odusevljavati kadriranjem i stilom opcenito. U ovom novom stripu bizarnih i krvolocnih likova bome, ne nedostaje. Od fantastike do horora, ne manjka hrabre radnje koja se bas ne vida cesto. Naslonjena i na povijest i politiku sto smo sve upoznali vec u Tilipanu. Ali ovdje je to rasplansano na entu. Sve izmiksano u jednom 'loncu'.

Nije uopce bitno koji je dio bolji, oba zajedno su vrhunska cjelina. Crtez kako vec rekoh, rasturacina. Mami na jos...

Posebno me fascinira, fascinacija scenariste Jerome Charyna, rodnim gradom. U stvari u sve ove spomenute cetiri price Mew York je u prvom planu, a ovaj 'bolesni' Francuz ga je oslikao nevjerovatno mocno i vjerno. Pravi su praznik za oci iscrtane vizure tog megalopolisa.

Meni je i Bouncer vec odavno, jedan od zajebanije nacrtanih stripova, ali ove price iz velike jabuke, prometnute i smjestene u sulude, rekao bi, bizarne situacije su pun crtacki pogodak!

Iako su u taj New York svi odnekud dosli, sto je radnja naravno, morala popratiti, velegrad je u prvom planu, i naprosto je uzivancija vjerno krociti njegovim ulicama, zajedno s likovima stripa, na stranicama ovog albuma.

Izvrsno stivo za nemilu kisu koja lije cijelo poslijepodne i vecer!


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/09/2023 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Prije ovog albuma ja sam jos jednom iscitao Njujorski Triptih, za svaki slucaj. I dok prve dvije price nemaju nista s ovom novom (prva haluciogena kao da je radena na LSDju, druga Vrazja usta fenomenalna, sto nije zgoreg reci), treca; Mali tulipan itekako ima. Pa stoga, rekao bi, ne bi bilo lose prije Kanibala ponoviti i Tulipana.

Ovaj francuski crtac cije mi je prezime tako tesko izgovoriti, naprosto nastavlja odusevljavati kadriranjem i stilom opcenito. U ovom novom stripu bizarnih i krvolocnih likova bome, ne nedostaje. Od fantastike do horora, ne manjka hrabre radnje koja se bas ne vida cesto. Naslonjena i na povijest i politiku sto smo sve upoznali vec u Tilipanu. Ali ovdje je to rasplansano na entu. Sve izmiksano u jednom 'loncu'.

Nije uopce bitno koji je dio bolji, oba zajedno su vrhunska cjelina. Crtez kako vec rekoh, rasturacina. Mami na jos...

Posebno me fascinira, fascinacija scenariste Jerome Charyna, rodnim gradom. U stvari u sve ove spomenute cetiri price Mew York je u prvom planu, a ovaj 'bolesni' Francuz ga je oslikao nevjerovatno mocno i vjerno. Pravi su praznik za oci iscrtane vizure tog megalopolisa.

Meni je i Bouncer vec odavno, jedan od zajebanije nacrtanih stripova, ali ove price iz velike jabuke, prometnute i smjestene u sulude, rekao bi, bizarne situacije su pun crtacki pogodak!

Iako su u taj New York svi odnekud dosli, sto je radnja naravno, morala popratiti, velegrad je u prvom planu, i naprosto je uzivancija vjerno krociti njegovim ulicama, zajedno s likovima stripa, na stranicama ovog albuma.

Izvrsno stivo za nemilu kisu koja lije cijelo poslijepodne i vecer!





BUK.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2023 : 16:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma da je i Skradinski, ok je...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/11/2023 : 10:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Eto, meni ovo ispalo bolje od Njujorškog triptiha koji mi isto nije nekakvo ludilo od scenarija ali stvarno ne mogu poreći da su mi oba albuma bila interesantna. Ako ništa drugo meni je uspio stvoriti dojam da se radnja odvija u distopijskoj budućnosti a ne u 1990oj kao što je navedeno odmah na početku. Već sama ta činjenica mi je dovoljna da mu dodijelim barem vrlo solidnu ocjenu. Boucqov stil se prepoznaje na kilometre i uvijek pronađe način podići cjelokupni dojam za više od par ocjena više tako da fala, može još...

Bok, kako si.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000