forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 256 Canoe Bay
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/06/2023 : 09:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Nakon izuzetno uspješnog stripa „Velikom rijekom uzvodno“ Fibra vam ponosno predstavlja novi omnibus Patricka Prugnea, s četiri nove, uzbudljive i prekrasno oslikane priče.

Jack, siroče iz Akadije, nasilu je unovačen u britansku trgovačku mornaricu. Poput tisuća drugih, i on je žrtva „Velikog progona“, bolne epizode američke povijesti tijekom koje su Englezi deportirali stanovnike Akadije u svoje kolonije na obali Atlantika. CANOE BAY pripovijeda priču o dječaku koji trpi užasne životne uvjete na brodu „Viriginia“, čija će posada, sačinjena od bivših robijaša pod vodstvom Luckyja Robertsa, uskoro dići pobunu. Postavši pirati, Jack i družina naučit će da ni Englezima ni Francuzima ne treba vjerovati. Uostalom, kao i nekima od obalne braće...

1756. Francuska se nalazi usred Sedmogodišnjeg rata, koji bjesni Europom. Sa suprotne strane ponovo stoji Engleska, njezin vjekovni neprijatelj. Podanici kralja Georgea neprestano ulaze u sukob s francuskim utvrdama podignutima na zapadnoj granici. Bitka za utvrdu Carillon odigrala se između jezera Champlain i jezera George, koji su tvorili granicu između britanske kolonije New York i francuske kolonije Kanade (Nove Francuske). Priča TOMAHAVK započinje mjesec dana prije bitke, a završava neposredno pred napad. U njemu pratimo mladog redarstvenika Jeana Malavoya u borbi protiv divovskog grizlija... Oslanjajući se na povijesnu istinu, priča prati sudbinu ekspedicije Lapérouse, rasvjetljujući misterij njezina brodoloma. Što se dogodilo s preživjelim mornarima s dviju fregata, Busole i Astrolaba, koje su se jedne lipanjske noći 1788. nasukale na koraljni greben nedaleko od otoka VANIKORO?

1607. Tri engleska broda pristaju u Virginiji. S njih se iskrcava stotinjak doseljenika koji grade Jamestown, prvu englesku utvrdu na američkom tlu. Zabrinuti zbog došljaka, Indijanci iz naroda Powhatan žele ih pošto poto otjerati prema pučini. U tom će tinjajućem sukobu jedino poglavičina kći POCAHONTAS pokušati približiti dva naroda. Kako radnja odmiče, tako se sve više naglašava ljubavni odnos između kapetana Smitha i mlade Indijanke... O njima će ovisiti sudbina kolonije.

Kolorka 256 • Canoe Bay • 400 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Tiburce Oger • Patrick Prugne • Crtež Patrick Prugne • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.6.2023. • Cijena 40 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-256-canoe-bay/867/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2023 : 09:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ode Golcondin na prodaju...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/06/2023 : 10:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Prunje na ovom papiru deluje vrhunski
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/06/2023 : 10:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
I Golcindin je, da ne gresimo dusu, na odlicnom papiru, nije onaj sjajni. Plus ogroman format.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/06/2023 : 10:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovaj mi je ipak lepsi. A nisam fan velikih formata. Cak mi je i ovo veliko.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/06/2023 : 14:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

I Golcindin je, da ne gresimo dusu, na odlicnom papiru, nije onaj sjajni. Plus ogroman format.


Uvek preskačem individualne albume kad god mogu. Tako da je ovo ipak povoljnije i bolje.

Tuga je što za ovo mora da se dovija preko brda preko brega...

Edited by - Red Marquis on 15/06/2023 14:20:02
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/06/2023 : 14:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I ja gledam da pribavim sto vise integrala. Largo Vinca jos uzimam pojedinacno, sve ostalo integrali. Pune police korica. Bespotrebno.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/06/2023 : 15:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Nastavljam sa ovim, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15032 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/06/2023 : 20:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
i ovaj ide sigurno u košaricu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 17/06/2023 20:34:18
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/06/2023 : 08:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
znači, ako sam dobro shvatio, za razliku od golconde ovo je integralno izdanje sa više priča?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
429 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 16/06/2023 : 09:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

znači, ako sam dobro shvatio, za razliku od golconde ovo je integralno izdanje sa više priča?



Tako je. Ovo je integral sa 4 priče. Canoe bay, Tomahawk, Vanikoro i Pocahonthas.

Golconda je izdala samo Canoe bay.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/06/2023 : 11:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
hvala ti ;)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/07/2023 : 20:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nakon velikom rijekom uzvodno ovdje mi je oduševljenje pomalo splasnulo, s jedne strane moguće da sam se prezasitio, s druge strane na momente me smetalo narativno pripovjedanje u nekim pričama.

Cijeli integral ima 4 nepovezane priče osim što su kakti povijesne.

Canoe bay priča je pomalo čudna premda interesantna priča o pratimo koji traže blago. Ali tu me konkretno smetalo povremeno pripovijedanje.

Tomahavk je još zanimljivija priča premda na kraju oma pomalo fantastičnu (neuvjerljivu?) notu.

Dok se za sve priče iz ova dva fibrina integrala može reći da su barem prostorno povezane u sjevernoj americi, vanikoro predstavlja veliki izuzetak, ali mi je i najzanimljivija sa pomalo horror atmosferom.

Pocahontas nam daje pak drugačiju interpretaciju života legendarne indijanske princeze ( u usporedbi sa crtićem :) ) ali mi je nekako i najslabija, zbog meni pomalo zamornog pripovijedanja kroz razgovor dvojice ljudi.

No sve u svemu zadovoljan sam, samo sam trebao dati malo predaha između čitanja svih tih albuma, pogotovo zato što svaki album ima drugačiji ton pa nije trebalo sve to slistiti u komadu.

Crtež pak fantastičan.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/07/2023 : 19:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo blago! Nemam drugi epitet. Pozelis da ovi ljudi zive 300 godina i samo stancaju ovo. Predivno. Limunada price deluju savrseno.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/07/2023 : 16:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je ovo blago! Nemam drugi epitet. Pozelis da ovi ljudi zive 300 godina i samo stancaju ovo. Predivno. Limunada price deluju savrseno.



+1
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/08/2023 : 11:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Malo slabije od prethodnika, posebno na scenarističkom planu. Ali još uvijek pitko, opuštajuće , lagano štivo.

Prugne ne komplicira, ne glumi vrhunskog umjetnika i ne želi bit nešto što nije. On samo želi crtati Indijance, prirodu, životinje, kanue..vidi se da u tome uživa i to je to. Ne treba mu ništa više.

Prva priča je nekakav (lošnjikav) Long John Silver, druga mi se najvise svidjela premda je objasnjenjeno dresiranom medvjedu usred divljine malo promašeno. Malo me podsjetila na Ken Parkera i epizodu Vjeciti lutalica mada motiv lova za medvjedom tamo naravno nije isti.
Treća, na otoku, je dobra, ali ima problem kao većina Prugneovih stripova a to je da se likovi teško razlikuju . Pocahontas je korektna priča, nikakav spektakl ali eto - ima Indijanaca, šuma, mora i rijeka što kod Prugnea znaci da je u tim situacijama kao riba u vodi.

Dodaci na kraju vrhunski. Toliko lijepih akvarela da je to čudo.

Uživancija je čitati ovakve stripove.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2023 : 19:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Rekao bi odmah na prvu, da nije u redu da netko ko ne zna crtati i nije nista nacrtao u zivotu, blati rad Prugnea.

S druge strane, netko tko uziva desetljecima u stripovima svih vrsta, i ima 'treninga' u devetoj umjetnosti naci ce ovdje manjkavosti.

Po meni, vidio sam i svu silu akvarela u stripu ljepsu od ovog. Meni su malo bljedunjkavi, (ne znam bolji izraz), i fali im perfekcije. Jer kad zelis ici u hiperealizam, moras se dobrano za to pripremiti. Moras biti fantastican. Meni Prugne to nije.

Ali ocevidno je zadovoljstvo autora da crta prostranstva, rijeke, mora, sume...a posebice indijance. Za taj trud i zelju mora mu se nakloniti.

Price su pitke. Vec je to sve videno, ali i ne zamara um previse. Prva prica je đir poslednjeg Mohikanca, filma koji je zario i palio onomad. Ovdje je to na razini; okej.

Druga mi se najvise svidjela, malo ima odmak od scenaristickog pristupa 'na autopilotu'

Treca mi je sasvim dobra, jer ima brodova, mora, pa otoka, suma i domorodaca. Uglavnom avanture, sto i drzi volju ovog autora. A takve stvari svaki djecak u nama jos uvijek voli.


Cetvrta mi je najmanje doradena jer nije iskoristen potencijal jake osobnosti indijanske princeze, kako bi to ustvari moglo.

Sve u svemu kuzim da ljudi ovo vole jer je vizualno u prvom planu. Plavetnilo i zelenilo. I postujem ja to, samo po meni nije to na velemajstorskom nivou.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2023 : 09:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znači, ne zanima te sve što nije na velemajstorskom nivou?

Dugačak je tvoj popis.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/09/2023 : 09:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Znači, ne zanima te sve što nije na velemajstorskom nivou?

Dugačak je tvoj popis.



Tko je rekao, to? Normalno da me zanima. Kao sto je i normalno da se ne mogu ugurati svi u top 25 recimo... a od 26 do 100 je uzasna guzva...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2023 : 09:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma zezam se, takav se mogao steći zaključak.

Koliko bi se samo nevelemajstorskih AF-ova moglo nabrojati (da ne spominjem ostalo) pa ipak su ti u kolekciji .
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/09/2023 : 09:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa jbg, jedno su nastancani roto/kiosk stripovi on going serijala, koji na ho-ruk moraju doci mjesecno ma trafiku, a drugo albumi. Posebice oni radeni s vise paznje, truda i volje. Razlike ima. Itekako.

Ne znam, evo jedan dugogodisnji kolekcionar, (a zna covjek znanje), koji je ovdje s nama, ali se ne eksponira prevec, zastupa stajaliste da su sve to romani. Kako kaze on; i Hermann i Mirko & Slavko su romani! To mu je uzrecica koju voli podastrijeti.

A drugi, (iz istog su mjesta), takoder 'potkovani' znalac i kolekcionar koji je i objavio neka svoja videnja, kad sam mu kazao kako sakuplja sve i svasta, nakon par sekundi nakrivljenog pogleda uprtog u mene, odgovorio mi je; Da, sakupljam sve! Ali ne i svasta!

Uglavnom, razumijemo se. Stripovi su metaforicki kazano, pravi ocean. S jedne obale nema sanse da stignes do druge nikad je neces vidjeti. Dobro je ako si i usao do pasa u plicak. Ako si malo zaplivao, jos bolje. S barkom se otisnuo i napravio par đita vec je kums, a ionako nikad ni s najvecim, (recimo LNG carrierom), do druge obale stici neces...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 27/09/2023 09:56:17
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/04/2024 : 21:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Scenario je na poprilično rudimentalnom nivou i ovde je priča u službi crteža, prelepo oslikano i ofarbano istorijsko podneblje kolonijalnih sukoba između Engleza, Francuza, Španaca, Indijanaca itd. Vizuelno predivan strip, svaka čast Prugne.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000