forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Serđo Boneli Editore Srbija 2023. (VII-IX)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/09/2023 : 15:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Martiju ne smeta. Ili makar manje smeta.


Zašto Martiju ne smeta - očigledno je svakom prosečnom kolekcionaru, ali mi je jasno da vi izdavači to ne razumete, jer deluje paradoksalno:
Martiju ne smeta (bolje se prodaju zastarele epizode) - jer je manje popularan.
Objasniću ovu "nelogičnost" na svom primeru.
Sakupljam prvenstveno Zagora, onda Teksa, Mister Noa, a Martija zvanično ne skupljam ali ga čitam - kupijem ono što trenutno izlazi na kioscima, ali nisam nabavljao prethodno objavljene epizode, ni Dnevnikove ni Strip agentove.
Novac (koga nemam na bacanje) sam ulagao u sakupljanje i kompletiranje Zagora (i završio), sada sam pri kraju kompletiranja Teksa i polovično Mister Noa - otud nije bilo ni novca ni želje za Martijem.
Isto tako - otud i kupovina VČ-ovih Martija, jer ih nemam, dok sam sadašnjeg Mister Noa već davno nabavio.
Kupujem VČ-ovog Martija, a ne kupujem Mister Noa, ne zato što mi je on omiljeniji (popularniji) lik, već naprotiv - što mi je manje omiljen pa ga nisam nabavljao od drugih izdavača.
Nadam se da je jasno objašnjenje misterije Martija?
(Iz istog razloga ću, ako cena ne bude preterana, kupiti All star Marti (jer te epizode nemam), a iz inata neću kupiti AS Zagor (jer... em te epizode imam, em mi je više pun kurac i žute trake i Sklavija i Dilanovih autora i onih koji svršavaju na njih).

quote:
Originally posted by Djole

Kao što i Zagoru (i donekle Dilanu) ne smeta (ili makar manje smeta) krš kvalitet novih epizoda.



Ne vidim kakve veze ima kvalitet epizoda sa ovom temom?
Pa tek Martijeve epizode su dosta lošije od onih iz početnog perioda i taj pad je veći nego kod Zagora (Dilana ne čitam, pa ne znam).
Uporedjuju se serijali, a ne kvalitet priča u okviru istog serijala.
Zamor materijala je prisutan kod svih, a pitanje je da li većina čitalaca smatra da je nešto krš, ili nije.
Ova izjava me podseća na one koji svake godine glasaju da je bilo kakvo izdanje Ken Parkera - Boneli izdanje godine, makar se radilo i o njegovoj reprodukciji na lošem toalet papiru.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/09/2023 : 20:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Kupujem VČ-ovog Martija, a ne kupujem Mister Noa, ne zato što mi je on omiljeniji (popularniji) lik, već naprotiv - što mi je manje omiljen pa ga nisam nabavljao od drugih izdavača.
Nadam se da je jasno objašnjenje misterije Martija?


Ok, kapiram logiku.

Može da bude tako, mada ne mora, jer je odnos prodaje isti kod svih izdanja Martija i Mister Noa.

Ali dobra vest je to što ćemo uskoro znati: ovaj specijalac je star samo dve godine i nema ga u drugom izdanju na post YU prostorima. Ako se proda isto ili bolje nego Martijev, u pravu si i biće na ovim prostorima neobjavljenih specijalaca u ZSSP (ili drugde), što je super.

Ako ne, ebga.

quote:
Originally posted by Kontrast 2

Ne vidim kakve veze ima kvalitet epizoda sa ovom temom?


Nije se odnosilo direktno na tebe, već na ranije povlačene argumente da su nove epizode Mister Noa krš i da bi prodaja bila bolja da se objavljuju stare dobre epizode.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/09/2023 : 20:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ali dobra vest je to što ćemo uskoro znati: ovaj specijalac je star samo dve godine i nema ga u drugom izdanju na post YU prostorima.


Kako nema?

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-libsp-21-bozicni-dar/38902/0/

Doduše, ne vjerujem da će to uticati na prodaju, nego samo navodim da nije tačno da ne postoji drugo izdanje prostoru bivše Jugoslavije.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/09/2023 : 21:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ah, nisam video. Ništa onda, šteta, nećemo moći da testiramo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/09/2023 : 22:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na izolovanost ovog specijala u odnosu na sve druge, ovo je lepa urednička odluka. A i pojačava nadu da će ići Mister No Maxi u NLMS. Sad sam gotovo siguran, uz još malo strpljenja...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/09/2023 : 07:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Marti Misterija - 40 godina misterija
Veseli četvrtak

14.09.2023.

SCENARIO
Alfredo Castelli
CRTEŽ
Giancarlo Alessandrini
Angelo Maria Ricci
NASLOVNICA
Giancarlo Alessandrini
BROJ STRANICA
200
ORIGINALNI NASLOV
Gli uomini in nero - Operazione Arca


https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 10/09/2023 07:03:45
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/09/2023 : 07:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Zagor Odabrane priče #66 - Jeti
Veseli četvrtak

14.09.2023.

SCENARIO
Marcello Toninelli
CRTEŽ
Marco Torricelli
NASLOVNICA
Gallieno Ferri
BROJ STRANICA
192


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/09/2023 : 08:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Marti ima oko 340 strana, ne 200.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/09/2023 : 10:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Marti ima oko 340 strana, ne 200.


Znači li to da ovo što ovdje piše 200, 136 str. treba sabrati ta dva broja?

https://plus.cobiss.net/cobiss/sr/sr/bib/122133513#full
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/09/2023 : 11:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih, da.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

miladin
Starting Member

41 Posts

Member since 13/01/2010

Posted - 10/09/2023 : 13:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send miladin a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=WnYKiBQGhF4&t=2s
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 10/09/2023 : 20:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Da.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2023 : 00:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Marti Misterija - 40 godina misterija
Veseli četvrtak

14.09.2023.

SCENARIO
Alfredo Castelli
CRTEŽ
Giancarlo Alessandrini
Angelo Maria Ricci
NASLOVNICA
Giancarlo Alessandrini
BROJ STRANICA
200
ORIGINALNI NASLOV
Gli uomini in nero - Operazione Arca




šta je ovo?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2626 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/09/2023 : 08:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Prva dva broja, kolor, a4, za cenim 4400...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/09/2023 : 08:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
4600 puna cena.
3680 sa popustom.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2626 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/09/2023 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
A pa onda i nije tako lose.
Go to Top of Page

zoromatic
Starting Member



33 Posts

Member since 23/11/2021

Posted - 14/09/2023 : 08:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zoromatic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

A pa onda i nije tako lose.



Uvećani A4 format (poput Bubnjeva Darkvuda, ili Majke i očevi). Ukupno 336 strana.

Dve naslovnice: glavna, Marti Misterija, i redovne epizode 1 (Ljudi u crnom) i 3 (Operacija Arka) u boji, i sporedna, kad se okrene knjiga, Doc Robinson, sa istim pričama, ali dok je DSČM još bio Doc Robinson, crno-belo, i nešto manje stranica. Zanimljivo je da su to originalne table, gde su, recimo, lica Martija i Jave u Operaciji Arka originalna, Ričijeva, a ne Binjotijeva, kao u redovnom izdanju.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2023 : 03:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Potpuno bespotrebno izdanje za bilo koga ko ima prvu Martijevu knjigu. Imali bi bolje opravdanje da je ovo objavljeno u okviru Bonelli All Star pa kao ajde prva epizoda u boji na vecem formatu i da odaberu nesto drugo zanimljivo, neobjavljeno ili davno objavljeno na ovim prostorima, lupam npr. #100 ili neku drugu kultnu pricu. Nisam dovoljni poznavalac Martija. A ne Operaciju Arka koja je takodje u toj prvoj Martijevoj knjizi kao i Dok Robinson prva epizoda Ljudi u crnom, jedino je ovde novina Dok Robinson Operacija Arka ali zar je to stvarno potrebno bilo kome? Mnogo potrebnija je Martijeva knjiga #5. I nastavak izlaska tih kolekcionarskih knjiga u iole normalnom ritmu sada kada se VC u prethodnih godinu i nesto dana lepo pokrenuo s lepom kolicinom vanrednih nekiosk izdanja i dobrim odabirom epizoda u ZS i pokretanjem Novog LMS-a.


Ovo mi deluje kao najbespotrebnije izdanje VCa posle Dampir i Dilan Dog tim-apa u velikom formatu. A i Duboko crnilo je poprilicno nepotrebno objavljeno/reprintovano na velikom formatu. Sto se i vidi jer mislim da su obe knjige jos uvek dostupne za nabavku. Kad je takva situacija za cedo VCa - Dilana, pretpostavljam da ce se ova Marti knjiga prodavati bukvalno godinama.

Edited by - going going on 16/09/2023 03:52:55
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/09/2023 : 10:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mnogo potrebnija je Martijeva knjiga #5.



Jedno ne utiče na drugo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/09/2023 : 14:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Milijun edicija,nigdje pocetka,a ni kraja,od VČ-a...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 16/09/2023 : 14:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Ovo mi deluje kao najbespotrebnije izdanje VCa posle Dampir i Dilan Dog tim-apa u velikom formatu.



Misliš da je superluksuzno izdanje Nasilja u Darkvudu, posle njegovog objavljivanja u KiZ-u i u 13 verzija u ZS bilo mnogo opravdanije?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2626 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 16/09/2023 : 16:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ko vise vidi bilo sta logicno oko Vc. Navodno ne utice jedno na drugo, ali kada se Marti ili MNo debeli rasproda u manje od 6 meseci, nema novog broja godinama...ali ko zna sta utice ili ne utice na to...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/09/2023 : 16:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pričamo i dve različite stvari, ti o prodaji, ja o izradi. Prodaja utiče na planirani ritam izlaženja, to je tako svuda u svetu pa i ovde. Izrada drugih planiranih izdanja ne utiče (ili makar ne značajno), to je uračunato u plan izdavanja.

Drugim rečima, 40 godina misterija nije tu umesto naredne MM knjige, već zajedno sa njom. Da nema ovog izdanja, knjiga ne bi izašla ništa brže nego što će izaći.

Koga zanima neka kupi, koga ne - ne, svako ima pravo da radi sa svojim parama šta želi. Samo nema razloga da se hejtuje izdanje jer nije neko drugo, kada nikako nije uticalo na izdavanje tog drugog.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2023 : 19:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne hejtujem ja daleko bilo, znas ti Djole preko nase komunikacije na forumu koliki sam ja iskreni ljubitelj stripa. I VC je napravio mnoge odlicne poteze koje uvek pohvalim i istaknem. Ovo mi samo deluje nepotrebno i kao potencijalno los potez (kolekcionarske knjige se rasprodaju u brzom roku kao i neka dobro potrefljena specijalna izdanja kao sto je Majke i Ocevi, Dilan #400, Nedokuciva gospa ce se sigurno isto uskoro rasprodati, dok ce neki naslovi camiti godinama kao sto ce gotovo da sam siguran biti slucaj s ovim Martijem i Dubokim crnilom i Dilanom i Dampirom). Ako stvarno ovo izdanje povodom 40 godina misterija nije tu umesto naredne MM knjige odnosno ni na koji nacin ne utice na ritam izlazenja kolekcionarskih knjiga, ja nemam nista protiv. Sto vise izdanja to bolje. Bolje imati vise nego manje. Samo primecujem da kad se pripremaju tolika specijalna i kolekcionarska izdanja svega ostalog sem biblioteke kolekcionarskih knjiga, deluje mi kao da se resursi i ljudstvo i snaga i ljubav vise trose na ta izdanja i onda se potrose pa kolekcionarske knjige cekamo predugo.


A i VC ima dugogodisnje iskustvo obecavanja svega i svacega pa onda na to cekas bukvalno pola decenije. Nadam se da ce uskoro izaci Brecin Teksone i Gerin Veliki Teks album (cak bih vise voleo da ga vidim u okviru vec postojece kolorne edicije, a ne nekakvo specijalno crno belo izdanje koje je ja mislim takodje najavljeno).
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/09/2023 : 19:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by roby05

M
Milijun edicija,nigdje pocetka,a ni kraja,od VČ-a..
Nigde...
Gde je kraj tome videcemo...
Muka mi je i povraca mi se vise od tih specijalnih nazovi izdanja..
Kolekcionarske cigle trpe sve te gluposti koje vec imamo sto kod srpskih sto kod hrvatskih izdavaca..
Dzaba sve ovo pisem ali ja ovo necu kupiti kao i skoro sve dilanove knjige koje su nepotrebne jer vecinu tih prica imamo u kiosk izdanju..
I jebe mi se za stripovska filozofiranja o idejama urednistva..
Samo hronoloski izdanje je pravo izdanje...

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000