forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ambalaža?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/07/2023 : 16:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Triba li čuvat originalnu ambalažu elektronskih (a i drugih ) proizvoda dok traje garancija?
Internet je dosta proturječan o toj temi .
Čuvate li je vi ili je odma šiknete u smeće?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 09/07/2023 : 18:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da u principu nije obvezno,ali neki dućani ili servisi to traže,ili kažu da je poželjno imati originalnu ambalažu za vrijeme trajanja garancijskog roka.Ja šutnem ambalažu na tavan,kad prođe garancija ili je iskoristim za nešto ili bacim ili spalim.Evo kupio novi led televizor prije nekih godinu dana,kutija će barem još četiri godine biti na tavanu.
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 09/07/2023 : 19:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Dok sam se bavio audio komponentama obavezno sam čuvao ambalažu jer nikad nisam znao da li ću ići na prodaju istih.
Jednom sam tako slao pojačalo kupcu iz Rijeke u Mostar,drugi put zvučnike od 2.000€ u okolicu Osijeka...
Bez ambalaže i papira teško da bi to išlo.
S druge strane kad se radi o jeftinijim stvarima koje nemaju neku second hand vrijednost nije bitno.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 09/07/2023 : 19:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Triba li čuvat originalnu ambalažu elektronskih (a i drugih ) proizvoda dok traje garancija?
Internet je dosta proturječan o toj temi .
Čuvate li je vi ili je odma šiknete u smeće?



Ja sačuvam, ako je baš nešto gabaritno. Da bih lakše upakovao, kako bih slao na reklamaciju.
Za sitnije stvari, bacam kutije. One se, barem, uvek mogu naći, ako zatreba.

EDIT: Nisam ti odgovorio baš. Verovatno zavisi od prodavnice do prodavnice, što se ambalaže tiče.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 09/07/2023 21:14:56
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/07/2023 : 22:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne
To nije uvjet u 99% trgovina
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/07/2023 : 22:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ambalaža se čuva neko vrijeme samo iz jednog razloga - da je staviš ispred kuće/stana da susjedi vide što si kupio.
Znači ako kupiš novi TV - obavezno ambalaža van.
Jedno mjesec dana treba stajati - neka pate komšije.

:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 09/07/2023 23:11:12
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/07/2023 : 00:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je godina elektromenazerije.
Kupio plejku, kutija u podrumu, cekam na ps5 pro, pa da zamijenim za taj model.
Kupio tablet, kutija omanja, cuvam je u ormaru sa garancijom (2 godine)
Krepao fen za kosu, kutija na reciklaznom.
Krepala mi pegla prosli tjedan, kutija aus.
Ovaj tjedan riknula ves-masina i stara je pred zgradom i nova kutija ce na recycleing.
Ves-masina trajala 13 godina, a TV je vrsnjak, grije u zadnje vrijeme k'o lud.
Ak' sta bude i ja cu kutiju pred zgradu, ono Philips 55incha, 4 strane ambilight, "sta je sused kako changhong, Beko? "😁

Samo jednom sam nesto kupio i bacio kutiju, al' moglo se vratiti zbog racuna. Samo te ipak upozore da je bolje i ambalazu imati, ali nije frka za manje gadgete, usb stikovi, kablovi i slicno…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/07/2023 00:29:08
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/07/2023 : 14:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Problem je sta neman ni podrum ni tavan. Tako da nepotrebne stvari same poteknu dalje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000