forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD PREDSTAVLJA – KONAN #3: SLONOVA KULA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 13/07/2023 : 18:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote

KONAN #3:

SLONOVA KULA I DRUGE PRIČE



Mlad, i još uvek nenaviknut na civilizovan svet i život u gradovima, Konan je obilazio brda zanosne Korintije, lumpujući poput čoveka čije bogatstvo nikada neće presušiti. Međutim, u jednoj varošici na šumovitom severu, njegovom je pijančenju došao kraj…

Šesta knjiga u ediciji „Hiborijansko doba” i njena naslovna priča „Slonova kula” prikazuju nam mladog Konana koji na svakom koraku biva razočaran civilizacijom, njenim osobenostima i neprijatnostima. Stoga mladi varvarin odlučuje da pronađe najgori grad na svetu – onaj u kojem borave najveće lopuže, lažovčine i najstrašniji ljudski šljam. Put ga, neizostavno, vodi prema Zamori i Gradu lopova, gde će pokušati da nadvlada sve najgore što civilizacija ima da ponudi i da se dokaže kao lopov. Međutim, ono što će zateći u zloglasnoj Slonovoj kuli prevazići će sva njegova očekivanja.





Zavir u Slonovu kulu:
https://darkwood.co.rs/wp-content/uploads/2023/05/Darkwood-Konan-Slonova-Kula-zavir.pdf

Broj strana: 168 / Boja: kolor
Uvez: tvrdi / Format: 170 x 260 mm

Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/konan-hiborijansko-doba/konan-3-slonova-kula/

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2023 : 02:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I dalje je to to - moja najdraža edicija Konana - ovaj put je obrađena kultna priča sa Slonovom kulom;e sad,sećam se da ima verzija u Konjanovim hronikama,a sve mi je u glavi da ima još jedna.

I opet,Bjusikova obrada Slonove kule je ono pravo;moderni Kimerijanac, što bi rekli Makonđani, ne onaj pravolinijski koji mi je išao na onu stvar,i u Hronikama i u Divljem maču (dobro,znam da većina seče vene na obe edicije,ali mene nijedna ne baca na bulju),već sjajan spoj akcije,drame,avanture,fantazije,epike...Priča skroz na mestu,od prvog do zadnjeg kadra ni na sekund dosadna.
Crtač i kolorista obavili odlično svoj deo posla.
4.5/5

Koliko ima još ovih DH Konana?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 15/07/2023 : 07:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Koliko ima još ovih DH Konana?



Conan Vol. 00 – Born on the Battlefield (2008)
Conan Vol. 01 – The Frost-Giant’s Daughter and Other Stories (2005)
Conan Vol. 02 – The God in the Bowl and Other Stories (2005)
Conan Vol. 03 – The Tower of the Elephant and Other Stories (2006)
Conan Vol. 04 – The Hall of the Dead and Other Stories (2006)
Conan Vol. 05 – Rogues in the House and Other Stories (2008)
Conan Vol. 06 – The Hand of Nergal (2008)
Conan Vol. 07 – Cimmeria (2009)
Conan Vol. 08 – Black Colossus (2010)
Conan Vol. 09 – Free Companions (2010)
Conan Vol. 10 – Iron Shadows in the Moon (2011)
Conan Vol. 11 – Road of Kings (2012)
Conan Vol. 12 – Throne of Aquilonia (2012)
Conan Vol. 13 – Queen of the Black Coast (2013)
Conan Vol. 14 – The Death (2013)
Conan Vol. 15 – The Nightmare of the Shallows (2014)
Conan Vol. 16 – The Song of Bêlit (2014)
Conan Vol. 17 – Shadows Over Kush (2015)
Conan Vol. 18 – The Damned Horde (2015)
Conan Vol. 19 – Xuthal of the Dusk (2016)
Conan Vol. 20 – A Witch Shall Be Born (2016)
Conan Vol. 21 – Blood in His Wake (2017)
Conan Vol. 22 – The Devil in Iron (2017)

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/07/2023 : 07:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nek me Pjerooo ispravi ako gresim
ali ima tih DH Konana dosta ali nije u planu da DW radi sve?
Ako se dobro secam jedno 7-8 knjiga je bilo u planu od pocetka?

Mada ko zna mozda se nesto u medjuvremenu promenilo..

Under construction.
Go to Top of Page

Grayson
Starting Member

27 Posts

Member since 29/10/2022

Posted - 15/07/2023 : 12:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Grayson a Private Message  Reply with Quote
Nesto mi je u glavi da je ili ovde ili na Darkwood forumu receno da je u planu da se rade trejdovi samo onog prvog DH Conan serijala od 50 brojeva sto je pisao Kurt Bjusik, uz kasnije jos neke ljude. Ima 7 knjiga (6 + 0 Rodjen na Bojnom Polju) i sad se ne secam da li je pomenuto da ce se raditi samo Bjusikov deo (koji ima jos 1 knjiga) ili ce se i ostatak raditi (pored te 1 Bjusikove i 2 sa Timoti Trumanom koji je pisao Kralja Konana), ali cini mi se da je receno da je plan da ide zajedno sa Trumanom.
Pored toga ima i 1 Bjusikova i 1 Trumanova knjiga sa nekim brojevima serijala koji nisu objedinjeni u onih 7 knjiga.
Tako da... Nadam se da sam barem nesto pomogao...
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 15/07/2023 : 15:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Plan je da se objavi prvi serijal Conan (Bjusik & Nord, trejdovi #0-6), a ako prodaja bude razumna, odmah za njim bi usledio drugi serijal Cimmerian (Truman & Đorelo, trejdovi #7-10). Posle toga je kod Dark Horsa sve otišlo dođavola, i crtački i scenaristički, te se u taj deo njihovog Konan kataloga ne bismo upuštali, niti bismo ga ikome preporučili :D

Biće još poneka zasebna knjiga najverovatnije, ali o tom potom.


quote:
Originally posted by Grayson
Pored toga ima i 1 Bjusikova i 1 Trumanova knjiga sa nekim brojevima serijala koji nisu objedinjeni u onih 7 knjiga.


Mooooožda na samom kraju, ali to su sve priče koje nemaju naročitog dodira sa glavnom narativnom linijom, pa njihov izostanak ništa ne uskraćuje čitaocima. Ima tu par zabavnih stvari za najzagriženije obožavaoce Hauardovih priča, poput epizode posvećene Akivaši (vampirska princeza iz Zmajevog časa) i Sota-Lantiju (glavni negativac iz Grimizne tvrđave). Videćemo već.

Edited by - Pjerooo on 15/07/2023 15:06:55
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 15/07/2023 : 21:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

I dalje je to to - moja najdraža edicija Konana - ovaj put je obrađena kultna priča sa Slonovom kulom;e sad,sećam se da ima verzija u Konjanovim hronikama,a sve mi je u glavi da ima još jedna.

I opet,Bjusikova obrada Slonove kule je ono pravo;moderni Kimerijanac, što bi rekli Makonđani, ne onaj pravolinijski koji mi je išao na onu stvar,i u Hronikama i u Divljem maču (dobro,znam da većina seče vene na obe edicije,ali mene nijedna ne baca na bulju),već sjajan spoj akcije,drame,avanture,fantazije,epike...Priča skroz na mestu,od prvog do zadnjeg kadra ni na sekund dosadna.


Drago mi je da ti se sviđa Slonova kula mi je omiljena Hauardova priča, pa je bilo posebno uživanje prevoditi i priređivati ovu knjigu.

Dobro se sećaš – Slonova kula je obrađena u Hronikama, a postoji i još jedna adaptacija u Divljem Maču.

Edited by - Pjerooo on 15/07/2023 21:35:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2023 : 18:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 17/07/2023 : 10:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Pjero, kad si već tu da priupitam, zna li se tempo izdavanja preostalih knjiga? Jedna godišnje ili možda nešto brže?

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 20/07/2023 : 00:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Brže, definitivno. Ostala je još samo jedna knjiga Panišera, pa mi to više neće oduzimati toliko vremena kao prethodnih nekoliko godina :)
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 20/07/2023 : 03:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala na odgovoru!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15032 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/07/2023 : 06:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pjerooo

Plan je da se objavi prvi serijal Conan (Bjusik & Nord, trejdovi #0-6), a ako prodaja bude razumna, odmah za njim bi usledio drugi serijal Cimmerian (Truman & Đorelo, trejdovi #7-10). Posle toga je kod Dark Horsa sve otišlo dođavola, i crtački i scenaristički, te se u taj deo njihovog Konan kataloga ne bismo upuštali, niti bismo ga ikome preporučili :D

Biće još poneka zasebna knjiga najverovatnije, ali o tom potom.


quote:
Originally posted by Grayson
Pored toga ima i 1 Bjusikova i 1 Trumanova knjiga sa nekim brojevima serijala koji nisu objedinjeni u onih 7 knjiga.


Mooooožda na samom kraju, ali to su sve priče koje nemaju naročitog dodira sa glavnom narativnom linijom, pa njihov izostanak ništa ne uskraćuje čitaocima. Ima tu par zabavnih stvari za najzagriženije obožavaoce Hauardovih priča, poput epizode posvećene Akivaši (vampirska princeza iz Zmajevog časa) i Sota-Lantiju (glavni negativac iz Grimizne tvrđave). Videćemo već.



odlično, super vijesti za nas neupućene..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000