forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR De Luxe - Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/08/2023 : 13:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Ovo se odnosi na rijec sramotno.
Pao si pod utjecaj medstream medija.
Uvijek se koriste te maksimalisticke rijeci.
Pozitivne ili negativne,sa svrhom sto vecega utjecaja na pojedinca.
Da si napisao "jako mali tiraz" ne bih ni a napisao.
Sve ovo sto si napisao stoji ali to sve vazi i za Libellus.
I svi smo mi vec svrstani u "torove".
Vjeruj mi, onaj tko ne zeli kupiti libellus danas,
nece ga kupiti ni sutra, ako ne bude kiosk izdanja.
Mozes misliti da ce to znaciti nesto Libellusu, ali nece.
A ovih 300 ak koji kupuju Libellus a i Ludens,ajmo reci a ne biti grub...
Zelim da traje sto duze ali priroda radi svoje.
Mi smo uglavnom generacija "dinosaurusa",ako gledamo ljudski vijek.
A vjeruj mi i stripovi su tu, a znamo kako su dinosaurusi zavrsili.
Da se ne lazemo.
Nista osobno, vjeruj mi.




Ne mislim da je išta osobno… glupo bi bilo😉
Niti spadam u one koji “neslaganje” odmah dižu na osobnu razinu.
Da samo razriješim, jer čovik uči dok je živ, koja je alternativa za izraz “sramotno”?
Znam neke ali mi se nisu učinile prikladne pa evo, pliz bez ikakve provokacije, ozbiljno me zanima prikladniji izraz a da nije iz medstream media ( mada san i tu sa upitnikom ali… ).
Dalje, velika većina nas krenila je sa kiosk izdanjima… ka dica u kućnoj radinosti šivali smo, lipili stripove u imitacije albuma jer smo bili zaluđeni sporadično viđenim fotografijama izloga u Francuskoj. Da, albumi i lipa HC izdanja bila su nam san. Govorim o mojoj ekipi a bilo nas je dosta na lokalnoj razini. Ne vidim razlog zasto tako nebi razmišljali klinci i globalnije.
Mi, dinosauri, koji smo opstali po logici stvari moramo navijati za opstanak kiosk izdanja. Kao što rekoh većina tako kreće. Iz toga bi po logici stvari tribala izaći i ta malotiražna baza koja drži HC izdavače. Zar ne?
I onda opet imamo svakom svoje.
A s obzirom da redovno kupujem kiosk izdanja, čak i pretjerujem… mislim da realno mogu sagledati situaciju na “oba fronta”.
I na kraju, da, dinosauri smo… gotovo je ma koliko god se mi nadali da nije. Neku nadu mi daje rivajval gramofonskih ploča ali…
Neće tu uskoro biti razlike koji su stripovi u pitanju. Sve će izdušiti. Kolega je dobro napisa, samo se nadati da ne dođe do toga u manje od 15 godina.
I tim prije mislim da je sve ovo sto pišemo manje više glupost.
Skoro na razini pripucavanja Hajduk-Dinamo.🥲






"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4202 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/08/2023 : 14:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Haha prije bih rekao da je fraza "vjeruj mi" utjecaj na pojedinca a ne "sramotno".

I uvijek kad je netko izreče ja postanem sumnjičav.

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4707 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/08/2023 : 18:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

ka dica u kućnoj radinosti šivali smo, lipili stripove u imitacije albuma jer smo bili zaluđeni sporadično viđenim fotografijama izloga u Francuskoj. Da, albumi i lipa HC izdanja bila su nam san. Govorim o mojoj ekipi a bilo nas je dosta na lokalnoj razini. Ne vidim razlog zasto tako nebi razmišljali klinci i globalnije.


Nadam se da se zajebavaš, pogotovo za ovo boldano. Ti i "tvoja ekipa" ste sanjali tvrdoukoričene stripove?

Ja sam, recimo, sanjao i još uvijek sanjam stripovske naslove koje bih volio vidjeti objavljene na našem jeziku. Hoće li to biti u tvrdim ili mekim koricama potpuno je nebitno ako je izdanje kvalitetno. Ne znam kojim i kakvim bi to klincima danas forma bila važnija od sadržaja?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/08/2023 : 18:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Renky

ka dica u kućnoj radinosti šivali smo, lipili stripove u imitacije albuma jer smo bili zaluđeni sporadično viđenim fotografijama izloga u Francuskoj. Da, albumi i lipa HC izdanja bila su nam san. Govorim o mojoj ekipi a bilo nas je dosta na lokalnoj razini. Ne vidim razlog zasto tako nebi razmišljali klinci i globalnije.


Nadam se da se zajebavaš, pogotovo za ovo boldano. Ti i "tvoja ekipa" ste sanjali tvrdoukoričene stripove?

Ja sam, recimo, sanjao i još uvijek sanjam stripovske naslove koje bih volio vidjeti objavljene na našem jeziku. Hoće li to biti u tvrdim ili mekim koricama potpuno je nebitno ako je izdanje kvalitetno. Ne znam kojim i kakvim bi to klincima danas forma bila važnija od sadržaja?



A ja ti kažem. Još imam kutiju sa uvezanim stripovima. Imam i kutiju sa stripovima koji su ručno uvezani krenom ili konopom i tako pripremljeni za tvrde korice ali ih nikad nisan uveza. Pa ja san iz svakog broja Supera iskida uvodni ( najčešće je to bija Mandrak ) strip da ostatak sa cjelovitom epizodom asocira na album. Spunk je iskasapljen i kupovan u više primjeraka radi preklapanja stranica i svi nastavci lipljeni zajedno. Gaston je iskidan iz svake revije i kronološki koliko se moglo slagannu “albume” itd.
Ne znam tvoje godište no percepcija ondašnjih klinaca i današnjih je potpuno različita. Kad bi ( čini mi se u par navrata B. Đukić ) objavija izvješće iz Angoulema i uz to fotografije izloga ili novih albuma… ne mogu ja to sad nekome objasniti kad je sve udaljeno dva klika na internetu.
I naravno, slažem se sa ovim tvojim zadnjim i dopuštam ti podsmjeh našim dječijim snovima no to već nije moj problem.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2023 : 18:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Renky

ka dica u kućnoj radinosti šivali smo, lipili stripove u imitacije albuma jer smo bili zaluđeni sporadično viđenim fotografijama izloga u Francuskoj. Da, albumi i lipa HC izdanja bila su nam san. Govorim o mojoj ekipi a bilo nas je dosta na lokalnoj razini. Ne vidim razlog zasto tako nebi razmišljali klinci i globalnije.


Nadam se da se zajebavaš, pogotovo za ovo boldano. Ti i "tvoja ekipa" ste sanjali tvrdoukoričene stripove?

Ja sam, recimo, sanjao i još uvijek sanjam stripovske naslove koje bih volio vidjeti objavljene na našem jeziku. Hoće li to biti u tvrdim ili mekim koricama potpuno je nebitno ako je izdanje kvalitetno. Ne znam kojim i kakvim bi to klincima danas forma bila važnija od sadržaja?



Ne zajebaje se!

Samo sezdesetak kilometara sjevernije, moja ekipa i ja, klinci teski, sanjali smo takoder tvrdoukoricene albume. Nakon stidljivih pokusaja Marketprinta, Decjih novina i Safira, (i nakon sto su nam pod ruke dosla neka izdanja na stranim jezicima), upravo smo zamisljali s velikom nadom da ce doci vrijeme s mnostvom takvih albuma kod nas. I jest. I evo ih, sad vec dvadesetak godina...

I kompletno istu shemu smo upraznjavali. Lipili, sivali, sakupljali nesto sto bi izgledalo na 'album'. Totalno isti uzorak ponasanja.

A btw, stripovi su bili sve. Platezno sredstvo. Na karte se igralo u stripove. Na balun po stripove. Na slije u stripove... itd. Dugovi su bili u stripovima, bolje reci 'romanima'.

Sve su bili romani. Cili kvart, cila ulica je bila u romanima. Od skolske klupe i torbe, do adrese stanovanja, sami romani. Dan danas svi u mom kvartu, odrasli izgradeni ljudi pocesto zapocnu tezu i duzu diskusiju o Mr Nou, Alan Fordu, Stripoteci, Modesty Blaise ili Halu Fosteru, svejedno. Kako god da se razlicitim poslovima bave, i kako god bili razlicitih zanimanja i staleza o romanima je uvijek dobra i zanimljiva cakula. Mada naravno, vise ne sakupljaju i ne kupuju, ali tko je sacuvao stare romane, ne daje ih nikako, citaj ne prodaje.

Ali znaju sve, sjecaju se svega i s velikom ljubavlju pricaju o tim proslim vremenima.

S vremena na vrijeme pokazem im knjige Libellusa (i albume Fibre, dakako), pa ne mogu vjerovati gdje je sve to otislo. E da je nama tada ovako bilo, kazu sa sjetom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 18/08/2023 : 19:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio san uvijek imati Ludens/SD kolekciju kojeg god stripa, od broja 1 do najaktualnijeg, sve zaredom na polici, istobojni hrbat, da nema niti jedne rupe... taj "perfekcionizam" bio je jači od bilo kakvih tvrdih korica, posebnih izdanja i sl... jebemu, i danas mi je to napeto
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2023 : 19:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macbeth

Meni je bio san uvijek imati Ludens/SD kolekciju kojeg god stripa, od broja 1 do najaktualnijeg, sve zaredom na polici, istobojni hrbat, da nema niti jedne rupe... taj "perfekcionizam" bio je jači od bilo kakvih tvrdih korica, posebnih izdanja i sl... jebemu, i danas mi je to napeto



Sta je u redu, i normalno!

Nego sve je to lipo. Kiosk, hc, Bonelijana, albumi, edicije... sve.

Nije samo bitno imati svaki primjerak, vec svaki primjerak u savrsenom stanju! ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26186 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/08/2023 : 20:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Kad bi ( čini mi se u par navrata B. Đukić ) objavija izvješće iz Angoulema i uz to fotografije izloga ili novih albuma… ne mogu ja to sad nekome objasniti kad je sve udaljeno dva klika na internetu.



Sićam se nekog Eksa di je na par stranica bilo objavljeno nekoliko malih c/b naslovnica recentne DC produkcije(82/83?)di sam ja danima gleda u to čudo i zamišlja ko su i kakvi su to stripovi...
Nemoš danas nekom pojasnit to doba di praktično večina nas nije imale nikakve informacije o stripovima van onog šta je u nas izlazilo a i te samo povrsno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26186 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/08/2023 : 20:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ko nije "pravio"svoj album nije pravi stripaš😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26186 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/08/2023 : 20:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sredinom osamdesetih mi je pa u ruke francuski asterix album tour de gaule i mogu reći da ni dan danas niti jedno naše izdanje nije došlo tehnicki do te razine;otisak,papir,slova...
Nisam ima pojma francuski ali listao sam ga i "čitao"nebrojeno puta.
I onda uzmeš asterixa od dn pa kad vidiš kakav je tu otisak zlo bi mi došlo..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 18/08/2023 : 20:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Macbeth

Meni je bio san uvijek imati Ludens/SD kolekciju kojeg god stripa, od broja 1 do najaktualnijeg, sve zaredom na polici, istobojni hrbat, da nema niti jedne rupe... taj "perfekcionizam" bio je jači od bilo kakvih tvrdih korica, posebnih izdanja i sl... jebemu, i danas mi je to napeto



Sta je u redu, i normalno!

Nego sve je to lipo. Kiosk, hc, Bonelijana, albumi, edicije... sve.

Nije samo bitno imati svaki primjerak, vec svaki primjerak u savrsenom stanju! ;)



Ma naravno. Šta god veseli čovjeka...

A što se savršenog stanja tiče, e tu mi je već onako... uvijek gledam da mi strip/knjiga bude u najboljem mogućem stanju, konkretno za ova kiosk izdanja to više ni ne gledam toliko... pogotovo kod remitende i sl.
A knjige koje skupim tijekom odrastanja i školovanja, pogotovo one koje su mi posebno drage, s vremenom su se i uništile od vlage, nepažljivog čitanja i sl... i opet su mi drage takve kakve jesu, moja ih je ruka i moje ih je oko izlizalo
A kad kupiš već oštećeno... nije to to, ne bih nikad.

Npr. volim Shakespearea jako, volio bih imati neko lijepo kolekcionarsko izdanje svih njegovih drama i poezije... košta, ali nije toliko strašno, i ima stvarno lijepih izdanja...
Al sad baš da idem kupiti deluxe izdanje... štajaznam, neke njegove nebitne drame... ne hvala
Eto, tako meni dođe ovo izdanje LL.
Što ne znači da sam ja u pravu, naravno. Svatko voli svoje, tu smo da se i razlikujemo.
Po meni je samo loš izbor epizode i nedostatak sadržaja, dobiješ istu priču dva puta, nema nekih "bonusa", lijepo izgleda i sve...
Opet, kome to odgovara, odlično.
Ne bih se bunio da ja dobijem ovakvo nekakvo izdanje najdražih epizoda Kena Parkera ili Dylana.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

527 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 18/08/2023 : 21:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Netko ne ruzi vidi trn, a netko na trnu vidi ruzu.
Tako i ovo, svakom njegovo veselje.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/08/2023 : 21:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ko nije "pravio"svoj album nije pravi stripaš😁



I ajde ti to objasni ovim “gušterima” stripa. 😂

Bili smo a i ostali ludi😂😂😂

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2023 : 21:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Netko ne ruzi vidi trn, a netko na trnu vidi ruzu.
Tako i ovo, svakom njegovo veselje.



Lijepo kazano!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10125 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/08/2023 : 22:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Renky

ka dica u kućnoj radinosti šivali smo, lipili stripove u imitacije albuma jer smo bili zaluđeni sporadično viđenim fotografijama izloga u Francuskoj. Da, albumi i lipa HC izdanja bila su nam san. Govorim o mojoj ekipi a bilo nas je dosta na lokalnoj razini. Ne vidim razlog zasto tako nebi razmišljali klinci i globalnije.


Nadam se da se zajebavaš, pogotovo za ovo boldano. Ti i "tvoja ekipa" ste sanjali tvrdoukoričene stripove?

Ja sam, recimo, sanjao i još uvijek sanjam stripovske naslove koje bih volio vidjeti objavljene na našem jeziku. Hoće li to biti u tvrdim ili mekim koricama potpuno je nebitno ako je izdanje kvalitetno. Ne znam kojim i kakvim bi to klincima danas forma bila važnija od sadržaja?



Ne zajebaje se!

Samo sezdesetak kilometara sjevernije, moja ekipa i ja, klinci teski, sanjali smo takoder tvrdoukoricene albume. Nakon stidljivih pokusaja Marketprinta, Decjih novina i Safira, (i nakon sto su nam pod ruke dosla neka izdanja na stranim jezicima), upravo smo zamisljali s velikom nadom da ce doci vrijeme s mnostvom takvih albuma kod nas. I jest. I evo ih, sad vec dvadesetak godina...




+1

quote:
Originally posted by jaki

Ko nije "pravio"svoj album nije pravi stripaš😁



Npr., krajem 70-ih Politikin zabavnik je prodavao korice u koje su se mogli umetnuti/povezati stripovi iz sredine Politikinog zabavnika u knjigu.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10766 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/08/2023 : 08:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Uvijek velim "podrska izdavacu".
Lijepo izgleda.
Ne raste lova na drvecu da bi ga "reciklirali" odnosno ulozili u jedan po nasim tuzemskim primanjima preskup strip.
Mi smo navikli na jeftina izdanja, pa nas boli sto jedan popularni strip junak ima formu, izdanje koja okrutno prijeti kucnom budzetu. Samo treba biti razuman, kolekcionarstvo jeste bolest, opsesija,jos gore pogotovo ako naginje ka opsesivno-kopulzivnom-hrcak-Marty Mystère sindromu.

Prvi HC mi je bio Blueberry (g.Milanovac izdanje), Talicni/L.Luke i Umpah-Pah kupljeni krajem 80-tih u knjizari Mladost ul.soc. revolucije, sada ul.kralja Zvonimira. Nisi takve mogao naci ni za pod zub na trznicama, ulicnim prodavacima stripova, knjiga, krizaljki…
Ostali smo na kiosk izdanjima i to nam je pravilo ostalo i dan danas.
Kad je krenuo HC u reziji sad vec dobro zalaufanog LIbellusa isao sam "sad ili nikad". Krenuo sa NN, Mno i Dydom. Bio je tu Zagor, ali ga prodao (WTF, rekli bi neki, zasto? ). Sad mi je samo zelja tog nesretnog NN zavrsiti.
Zagor kao ovakav mi ne treba, imam vec par varijanti ove price znam napamet sve i vjerujem da cu ga ikad vise citati, to je daleko iza mene. Guram naprijed.
Najskuplji dosad mi je bio omnibus 1 Spectacular Spider-Man oko 90€, slijede na listi uskoro "Calvin & Hobbes" 106€ i Akira box ako izadje za 40-tu godisnjicu, zasad nista, ali od 35-te godisnjice je jos na amazonu 189,90€.

Imam granicu do max 120€ koliko inace budu omnibusi, ali kako sam srezao listu musthave imam vise onih koji idu max 50-60€.
Da, francuzi imaju taj visoki tiraz, prodaju, formu, opremu, kvalitetu, svaki broj im je 13-15€ , da o delux izdanjima ne pricamo. A imaju i zivotni standard veci.

Uvjerio se osobno na festivalima koliko ih ljudi posjecuje i to svih generacija.

Libellus je stavio u prodaju ono sto ljudi vole, a opremom samo prati svjetske trendove.



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 19/08/2023 08:58:34
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
215 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 19/08/2023 : 09:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
1+
quote:
Originally posted by emirem

Uvijek velim "podrska izdavacu".
Lijepo izgleda.
Ne raste lova na drvecu da bi ga "reciklirali" odnosno ulozili u jedan po nasim tuzemskim primanjima preskup strip.
Mi smo navikli na jeftina izdanja, pa nas boli sto jedan popularni strip junak ima formu, izdanje koja okrutno prijeti kucnom budzetu. Samo treba biti razuman, kolekcionarstvo jeste bolest, opsesija,jos gore pogotovo ako naginje ka opsesivno-kopulzivnom-hrcak-Marty Mystère sindromu.

Prvi HC mi je bio Blueberry (g.Milanovac izdanje), Talicni/L.Luke i Umpah-Pah kupljeni krajem 80-tih u knjizari Mladost ul.soc. revolucije, sada ul.kralja Zvonimira. Nisi takve mogao naci ni za pod zub na trznicama, ulicnim prodavacima stripova, knjiga, krizaljki…
Ostali smo na kiosk izdanjima i to nam je pravilo ostalo i dan danas.
Kad je krenuo HC u reziji sad vec dobro zalaufanog LIbellusa isao sam "sad ili nikad". Krenuo sa NN, Mno i Dydom. Bio je tu Zagor, ali ga prodao (WTF, rekli bi neki, zasto? ). Sad mi je samo zelja tog nesretnog NN zavrsiti.
Zagor kao ovakav mi ne treba, imam vec par varijanti ove price znam napamet sve i vjerujem da cu ga ikad vise citati, to je daleko iza mene. Guram naprijed.
Najskuplji dosad mi je bio omnibus 1 Spectacular Spider-Man oko 90€, slijede na listi uskoro "Calvin & Hobbes" 106€ i Akira box ako izadje za 40-tu godisnjicu, zasad nista, ali od 35-te godisnjice je jos na amazonu 189,90€.

Imam granicu do max 120€ koliko inace budu omnibusi, ali kako sam srezao listu musthave imam vise onih koji idu max 50-60€.
Da, francuzi imaju taj visoki tiraz, prodaju, formu, opremu, kvalitetu, svaki broj im je 13-15€ , da o delux izdanjima ne pricamo. A imaju i zivotni standard veci.

Uvjerio se osobno na festivalima koliko ih ljudi posjecuje i to svih generacija.

Libellus je stavio u prodaju ono sto ljudi vole, a opremom samo prati svjetske trendove.





https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16472 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/08/2023 : 09:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kako ovo dodati u bazu naslovnih na sajtu? Ove slike nisu dobre za to.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2023 : 19:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hm...
Dvije sedmice su prosle od zadnjeg upisa u svezi ovog grandioznog Zagija, vec fotografije kruze u 'krugovima', nudi se 500 Eura za primjerak viska,(kojeg naravno nema), vec sad, a nitko da iskaze svoje impresije, ovdje. Nakon sto mu je ova 'enciklopedija' dopala saka.
Hm...
Bas cudno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4940 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/09/2023 : 22:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Na kraj će ispast ovce oni koji nisu naručili i kupili
Cijena već raste , brže od zlata
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 04/09/2023 : 22:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ja cu sacekat akciju i primjerak sa žigom u pola cijene😄
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2023 : 23:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Na kraj će ispast ovce oni koji nisu naručili i kupili
Cijena već raste , brže od zlata



Joke, moras ovo vidit uzivo! Zajebano je do bola sta si ucinili sa Zagorom. Jednim obicnim roto junakom zamisljenim za zabavu klinaca. Uspili su nadmasit Fibru kudikamo. Kakav li ce biti Markov 'odgovor' s nekim slijedecim luksuznim albumom zivo me zanima.
Nisam ovakvo sto vidio nikad ni vani po festivalima i specijaliziranim knjizarama ni od eminentnih nakladnika.
Ma sto kazu Taljani u SBE? Sigurno su pali na guzice.
Siguran pobjednik ove godine u kategoriji 'knjizica s trafike', (kakva sprdacina, da kiosk svesci, da trafika), ako svih 188 vlasnika glasuju. Jer oni svi ostali tesko da ce ovo vidjeti.
Uglavnom nema se tu sto pricati i prepricavati, ovo se mora vidjeti, kad se vec ne moze imati.
Ne cudim se uopce da oni koji su se dvoumili a sad su ovo vidjeli na svijetlu dana, daju vec duplo!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2023 : 17:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa ne ide sve preko institucija.
Nude oni koji ga nemaju, u 'krugovima'.
Ne ide sve javno i transparentno. Zasto bi se sve odvijalo na vidjelo svakome...
Kakvi linkovi...
Os' mi ga prodat pliz, dam ti 5 stoja...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1054 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 05/09/2023 : 17:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Meni je drago da je ovo izdanje nekoga usrećilo ali,
jebeš me ako bih dao za njega 10 eura...
Nema nikakve ekskluzive. Izdanje samo po sebi, vjerujem da je top.
No, meni je to bez veze. Izlizana priča u novom, skupom ruhu. Siromašno.
Bez imalo mašte. Da se dala neka karta, neki dodaci, bilo što.
Recimo, za usporedbu, Bubnjevi Darkwooda ili Bonelli All Star u izdanju Veselog četvrtka
su bogovska izdanja za koja nisam žalio novaca. Priče dobro poznate
ali hrpa dodataka, tekstova, zanimljivih stvari.
Ne znam. Po meni je ovo promašeno, a po broju otisnutih primjeraka ne samo po meni.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26186 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/09/2023 : 18:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa tim bolje....
Mislim na broj primjeraka.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000