forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TINTIN od izdavaca Najkula,pojedinacni albumi, A4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 26/08/2023 : 10:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nakon sto smo u Srbiji dobili Valijanta, Asteriksa i Bluberija (projekti od nacionalnog znacaja) u koliko toliko dostojnim izdanjima dosao je red da dobijemo jos jedan pravi klasik - TINTIN.

Posto ce izdanje biti na latinici (nek me izdavac ispravi ako gresim) izdanje moze biti intresantno i u sirem regionu.

Podsetimo Najkula je znana po kvalitetu svojih izdanja i ozbiljnosti pa ima nade da ovo bude sprovedeno kako treba.


Najkula
Posted - 22/08/2023

Plan je sledeći...

Za beogradski sajam knjiga 2023 spremamo
edit: uspeli su da izbace na vreme, bravo!

TINTIN: SLOMLJENO UVO


Tintin je jedan od tih naslova na kom sada radimo punom parom i daćemo sve od sebe da uleti u "voz" za Sajam.


Najkula
Posted - 22/05/2023

Originally posted by AleksandarN
Hocete li objaviti prve albume Tintina?
Koje ce biti ritam objavljivanja Tintina?
-----------------------------

Hoćemo. Krećemo od epizode SLOMLJENO UVO, ali vratićemo se kasnije i na prve albume.
Plan je 3-4 albuma godišnje.



Najkula
Posted - 22/05/2023

Originally posted by kasper
Hoce li tintin da ide u opremi kao i nada iznad svega?
-----------------------------

Ne. Ići će samo u HC varijanti, format A4.

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 04/11/2023 10:53:18

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 26/08/2023 : 11:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ja cu uzimati obavezno iako imam komplet u stranom izdanju. Malo zbog sebe ali uglavnom zbog dece koja su mi bas uzivala u citanju ovog junaka uprkos da su avanture starijeg datuma.

Izdavac kada bude imao naslovnu za prvu knjigu molim da sliku podeli ovde :).

Plan izdavanja 3-4 knjiga godisnje cini mi se bas ambiciozan iako je nama drago da bude taj tempo u praksi nije toliko lako takvo nesto izvesti.

Kako vi drugi razmisljate u vezi nabavke ovih izdanja? Da li ce cena biti odlucujuci faktor ili uzimate koliko kosta, da kosta.

Meni je cena vazna ali posto me sve manje toga novoga zanima (kolicinski uporedjujuci sa ranije) trosak nije odlucujuci ovde.


Under construction.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2023 : 12:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Posto je Algoritam krepao i nikad nista od zavrsetka, ovo bi uzeo ali kao komplet, kad bi mogao. Ako, ako. Vidjet cemo. Cijena me uopce ne zanima ako netko objavi kvalitetno Tintina. Bilo tko. Zaista bi tog junaka volio imati u izdanju kako Bog zapovjeda. Uvjet je samo neki od jezika srodnih hrvatskom. Ako ne moze bas na hrvatskom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39393 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/08/2023 : 12:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja nikad nisam citao Tintina. Nesto malo u Zabavniku davno ali znam da me nikad nije zainteresovao. Sad cu rado dati priliku mada pojedinacna izdanja mi nisu privlacna, integrali su ono pravo.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/08/2023 : 12:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja uzimam serijal ako ritam bude dobar. Ako pomislim da će da se otegne izdavanje na 10-15godina onda me ne zanima... I to mi je generalno stav sa svakim serijalom...
100ak serijala je trenutno nedovršeno kod nas ( SRB i HR). Što me više zatrpavaju ponudama to sve manji interes imam.
Neki izlaze u solidnom ritmu, neki polako posustaju, neki su tekući serijali, od nekih se zvanično ili nezvanično odustalo, ili se čekaju bolja vremena za nastavak...

Najbolje bi bilo da mogu da kupim kao komplet. Tako da sam siguran kupac u startu. A za dalje zavisi malo i od izdavača...
Da se sve prati i sakuplja da bi se čitalo za dvadeset godina- mnjah...



Resistance is futile.

Edited by - borg on 26/08/2023 12:29:57
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2023 : 12:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Borže,ne drami - normalno da će cela naša ekipa uzimati Tintina i time podržati što brži ritam.
Tri albuma godišnje su više nego dovoljno,a i ne mislim da ih Najkula više može objaviti.

Znači ide A4 format,a ne prošireni - pa dobro,iako ih ovde više voleo prošireni,normalni A4 je bolja opcija jer će se tako brže izdavati.

Glede serijala,Tintin je klasik,i masthev svake ozbiljnije strip kolekcije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2023 : 12:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja nikad nisam citao Tintina. Nesto malo u Zabavniku davno ali znam da me nikad nije zainteresovao. Sad cu rado dati priliku mada pojedinacna izdanja mi nisu privlacna, integrali su ono pravo.


integrali mogu samo u umanjenom,B5 formatu,kako su ih izdavali Algoritam i DW.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/08/2023 : 13:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
3 je malo...
Bolje bi bilo 6.🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2023 : 13:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni je oprema Algoritma sjajno pasala, ali rado bi uzeo bolje. To recimo, 6 'odkolpa' bez mislit se. Ali da odma bude i jos 6.
Tintin je zlato. Kako sam samo kao mulac buljio u one pojedinacne francuske albume, a nista nisam razumio...
E takve bi ja ponovo, samo prevedene, ako moze hrvatski, masala!
Jednom...

E da, Grcka je sad aktualna.
Jednom, bas dosta davno, cijela jedna strana trafike u Solunu je bila puna albuma Tintina. I u te grcke albume sam buljio kao omadijan. Kako mi je to izgledalo dobro, ej.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 26/08/2023 13:50:50
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 26/08/2023 : 14:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ne bi se ubrajao medju poznavaoce tintina iako sam verovatno procitao vecinu albuma ali sve je to nekako bilo citano sporadicno i bez nekog reda.

Da li moze neko da se smiluje i po ko zna koji put objasni koji albumi su direktno vezani jedni sa drugim i ako ima koji da su indirektno :).
(lepo bi bilo kad bi ti direktno vezani izasli istovremeno)

Uh sad mi se probudila znatizelja pa cu potraziti da li ima neki popis albuma na sajtu
edit: ah evo
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=16712

Na srpskom sam procitao manje vise sano Tintin u Tibetu iz PZ..

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 26/08/2023 14:14:24
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2023 : 14:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu nista drugo do tebi i savicu, od srca preporuciti iscitavanje Tintina. Nije da nije bilo njegovih pustolovina na ovim prostorima. Vrijeme ih nije pregazilo, punokrvni su klasici stripa u pravom smislu te rijeci.
Dva albuma Decjih novina, Let 714 za Sidnej i Faraonova cigara meni su bili pravo blago.
Red je da ih dobijemo sve, sortirane, uniformirane i po redu kako Bog zapovida.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/08/2023 : 15:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ne mogu nista drugo do tebi i savicu, od srca preporuciti iscitavanje Tintina. Nije da nije bilo njegovih pustolovina na ovim prostorima. Vrijeme ih nije pregazilo, punokrvni su klasici stripa u pravom smislu te rijeci.
Dva albuma Decjih novina, Let 714 za Sidnej i Faraonova cigara meni su bili pravo blago.
Red je da ih dobijemo sve, sortirane, uniformirane i po redu kako Bog zapovida.



Tačno, ta dva naslova sam ja imao kao klinac. Možda ih još imam. Morao bih da prekopavam kutije... Mislim da sam ih jedno deset puta pročitao.

Inače, jedan od retkih serijala gde bih insistirao na pojedinačnom objavljivanju epizoda. Tintin mi nekako ne ide integralno...

* Anto, naravno da kupujem. Podrška od mene svakako. Pogotovu izdavaču za kojeg mislim da će biti opasan brend kod nas.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 26/08/2023 15:35:08
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2023 : 03:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar



Da li moze neko da se smiluje i po ko zna koji put objasni koji albumi su direktno vezani jedni sa drugim i ako ima koji da su indirektno :).




Direktno su ti povezane epizode:
Blago jednoroga i Tajna crvenog Rackhama
Te,
Sedam kristalnih kugli i Zarobljenici sunca.
I,
Prema mjesecu te Hod po mjesecu.
U ostalim albumima sporadicno imas prilicno referenci na dogadanja, radnju i likove.

Algoritam je trebao 'opaliti' jos samo dvije knjige i imali bi sve od Hergea.
7 knjiga po 3 epizode, a prva sa dvije. Sve skupa 23 epizode. Ali eto, nije islo.

Postoji i 24 epizoda ali nije Hergeova cijela, koliko znam nedovrsena je bila, pa je neki drugi crtac zgotovio. Nisam je 'citao', citaj: gledao. Ali kazu da je radena/dovrsena u njegovom stilu.

Inace njegovi originali kad se sporadicno pojave kostaju milijune. Ono, boli glava od cifri.

Samo bi jos kazao ovo; pocetna epizoda je crno bijela, sve ostale kolorne.
Prva u Zemlji Sovjeta malo je naivna. Druga: Tintin u Kongu je nedavno izazvala kontraverze jer su kao crnci crtani politicki nekorektno. To su sve pizdarije. A prave udarne avanture idu od Crnog otoka, cija me naslovnica fascinirala kao djecaka i dan danas kad je vidim imam osjecaj ljute avanture.

Krasan stari serijal, koji dan danas nista ne gubi na snazi i za ta doba, nevjerovatnim stripovskim inovativnim rijesenjima.

Steta, Bog propasti Algoritma i te dvije zadnje knjige. Inace Algoritmova oprema i boje knjiga su identicne albumima integralima koje sam vidio u Belgiji i Francuskoj.

Steta jos tih 6 epizoda, bili smo blizu kompletiranja lijepog serijala.

Ali dat ce Bog...

Eto, ako ti je ovo pomoglo, sretan sam.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 27/08/2023 : 10:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Hvala Ivane na trudu. Sto se tice Algoritmovog izdanja bilo bi sigurno lepo da je islo do kraja ali u principu je format ipak malo premal za potpuno uzivanje?
Ne znam sada kolika je razlika izmedju Darkwoodovog izdanja i Algoritmovog (samo sam dw izdanje video a i imam drugu knjigu negde).

Inace sam procitao onaj nedovrseni album ali se ne secam nista sem da nisam bio nezadovoljan vidjenim.

Zar nisu faraonove cigare i plavi lotus direktno povezani?

Ne bi da se tema pretvori u neku opstu tintin temu ali ne mogu da ne spomenem ove kasete koje su bile ovde kod mene
(vidim taj sto je izbacivao kasete nije mogao da se odluci da li da zove junaka tin tin ili tintin :) )

Imao sam ovu Castafiores juveler tj imam valjda i sada samo bez omota.
Odlicno uradjene.. bas je bilo sjajno odrastati uz takve stvari.

U Jugoslaviji cini mi se da je prica oko Tintina bila nekako nesrecna mada nisam istrazio sve detalje jos sem da sam ukapirao da je izaslo nekoliko tvrdokoricenih albuma (imam jedan nisam ga nesto previse istrazivao ali cini mi se da nije nesto najbolje uradjen, nabavio sam ga ali mu se nisam stigao posvetiti) + PZ (ovde kod mene su isli uglavnom samo mekokoroceni pojedinacni albumi)


Dug je put pred nama ali pitam se da li ce Najkula mozda jednom izdati i ovaj album radjen po filmu (ne znam koliko je Herge bio umesan u projekat), sem ovog mozda ima jos jedan nisam skroz siguran



Kod mene ovde je izasao i Tintin i sovjeti u boji (francuzi obojali 2017) + oni albumi koji su radjeni crnobelo i sa vise strana (imam jedan, kostaju oko 30 evra komad)



(tu su ti "retro albumi"
http://coboltforlag.se/titlar-cobolt/tintin/

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 27/08/2023 11:05:55
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 27/08/2023 : 19:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Bas sam se lomio oko ovog izdanja. Zelim ga, mislim da je Najkula pretendent za naseg najkvalitetnijeg izdavaca sa odlicnim izborom naslova, ali mislim da nista od TinTin-a za mene. Cak i ako bude cetiri godisnje to ce trajati sest godina. 165e je ono HC komplet izdanje pa cu gledati da to uzmem tokom sledece godine.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 27/08/2023 : 20:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Videcemo sta ce biti i sa tirazom i svim ali imati ovo na svom jeziku je pravo blago i veoma vazno. Sto se tice citanja ima tu neke lepote u tome i ne citati sve od jednom nego lagano gustiranje. Nije to sad sve toliko povezano da se puno zaboravi medju citanjima.

Slovenci su lepo izbacili (izdavac Ucila) ovo imam par albuma. Nisam ukapirao da li samo onog nedovrsenog nisu izbacili?
Pazi gde su zalutali neki albumu i po kojoj ceni :)
http://www.abebooks.com/first-edition/Set-Tintin-books-Slovenian-Slovenia-Zadeva/31237389723/bd

(cek tiraz SLO izdanja 3000 primeraka? )

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 27/08/2023 20:42:50
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1593 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 03/09/2023 : 19:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Kako vi drugi razmisljate u vezi nabavke ovih izdanja? Da li ce cena biti odlucujuci faktor ili uzimate koliko kosta, da kosta.


Svakako uzimam, bez obzira na cenu, bar u početku, pa dokle izdržim...

Treba podržati ovakav hrabar i ambiciozan potez Najkule, bez kalkulisanja sa smanjenim formatima.

Čak iako nisam neki pravi fan Tintina, pročitao sam ona 2 DN albuma, u Zabavniku Tibet i Plavi lotos u delovima,
i prvu DW knjigu sa Sovjetima i Kongom, i simpatičan mi je i zabavan strip, iako mi se u prvi mah nije bilo dopalo
što su Hi-Mena u Zabavniku zamenili s njim.

Mogao je na tu listu pročitanog biti uključen i onaj jedan Eks, ali baš kad sam hteo da ga kupim kod Miće kretena, pre 10-ak godina,
kretenčini je dunulo da neće da mi ga proda, pa sam ga oterao u pizdu materinu i od tada mi ne pada na pamet da
eventualno razgledam šta ima među stripovima, knjigama i časopisima, koje iznosi na ulicu u centru Paraćina svake subote
(iako postoji neka mogućnost da je on zaboravio na taj incident), nisam toliki mazohista da mogu da trpim
nadrogiranu budaletinu, kobajagi ljubitelja literature, da se iživljava nad kupcima.
Ne znam kakvu vezu ima, da li diluje drogu ili šta, pa mu dopuštaju godinama da nam subotom zagađuje vazduh u Paraćinu...


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 04/11/2023 : 10:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Valja verovati Betmenu

Ove Tintinknjige moraju zavrsiti u sto vise biblioteka

quote:
Originally posted by Betmen987

Tintin fenomenalan. Papir odličan, štampa, sve kako treba. Prevod baš dobar, meni pogodjen "ton" komičnih situacija. Već sam dvaput pročitao, jedva čekam nastavke.
Najkula bukvalno kida s izdanjima. Jedan od najsvetlijih primera domaćih izdavača.
U Vagabond ediciji tri ture, svaka ima nešto različito, što korice, što papir, i sve odlučno, suvi kvalitet.
Čovek očigledno zna kako da uradi strip kvalitetno, u svakom pogledu.



Hvala "hadesu" na ovim slikama
Uh cek najkulcani pa gde su imena svih 24 albuma
na zadnjoj korici, moglo je to odmah da ide?
Mada uvek ima rizika da se nesto promeni usput pa mozda bolje ovako kako jeste :)

(jel pise negde u knjizi iz koje godine je najkulino izdanje ovog stripa?)

quote:
Originally posted by hades

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ajde koju sliku toliko dugo cekanog tintina :)



Evo par fotki. Papir je odličnog kvaliteta.















Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 04/11/2023 10:45:16
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/11/2023 : 15:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kad sam dobio ovog Tintina, pomislio sam kako je formatom, izdanje manje od nekada izdata dva albuma Dečijih novina.

Ali sam se prevario, po sećanju. Zapravo, jeste zanemarivo manji, milimetar-dva. Praktično je reč o približno istom formatu.

I da, album Slomljeno uvo je tehnički dobro urađen.

Edited by - alexts on 05/11/2023 17:57:07
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 05/11/2023 : 17:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Da, i izdanje Dečijih novina je A4 format kao i Najkule.
Fibrino izdanje je nešto šire.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2023 : 17:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Format bi trebao biti isti, francuzi ne daju da se išta mijenja. Iako, prema ovoj slici gore mi se čini da je Najkula mijenjala margine (što je bolje, jer u originalu su nebulozne. Ja glupan pitao pa mi nisu dali.).

Trouble will find me
Go to Top of Page

hades
Starting Member



2 Posts

Member since 23/10/2023

Posted - 07/11/2023 : 10:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send hades a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Hvala "hadesu" na ovim slikama



Nema na čemu, nov sam na forumu i na početku kolekcionarenja iako čitam strip dugo. Više me interesuje underground strip, ali ovo je neizostavno izdanje (uz ogradu od kolonijalnog nasleđa i reakcionarnih politika) i lektira za malca koji nije još stasao za čitanje, ali brzo će to. Na štandu izdavača su mi rekli da se za sledeću godinu planira izlazak još 6 brojeva.

Aha, evo sada imamo i Fibrino izdanje. Oni su krenuli od starta sa prvim "problematičnim" brojevima. Svaka čast za izbacivanje osam brojeva istovremeno Uporediću izdanja, nemam novca za rasipanje, a ova stripovska industrija nostalgije šljaka punom parom.

If you're gonna be a rock, be a rock; don't be a bug!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 08/11/2023 : 00:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pročitao pre neko veče. Nisam našao odgovarajuću temu za ovaj strip ni na DW ni ovde? Kad bude, ostavljam malo kompletniji utisak.
Za sada samo da kažem: Odličan! Uživancija.
Nisam ranije čitao ovu epizodu. Ovo je stvarno šteta ne kupiti i klincima.
Tehnički bez zamerki.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 08/11/2023 00:42:48
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000