forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

Lorda
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 13/05/2024 : 13:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
i još da nadodam za male licemjerčiće; meni su "osloboditelji" i ono koji su ubijali starce '95. po selima, i Amerikanci u Mosulu, i Židovi u Gazi, Banderovici po Ukrajini '41.-'45. a bome i ovi "osloboditelji" u Bahmutu što pjevaju k'o slavuji...

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2024 : 13:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

quote:
Originally posted by frano



Bitnije.
O kakvim ruskim nacistima pišeš?





Kad si već tako bezobrazan onda o kojim ti osloboditeljima Vukovara pišeš? S naglaskom na osloboditelji



Koristim tvoj riječnik, Lorda.
Rezultat djelovanja osloboditelja ili okupatora je isti. Smrt i razaranje.


I sad se tu nama kao nudi neki izbor strana.









Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 13/05/2024 : 14:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Pa ti si jasno izabrao stranu, naivne i dobrohotne Ruse (samo se pitam ako su tako ushićena dječja srca tko ubi Givija i Motorolu?) koji su "jednostavno" natjerani da ubijaju i razaraju po Ukrajini, inače ne bi oni takvi jer ipak široka je slavenska ruska duša...

Ja se recimo serem po glavama i onim Ukrajincima koji su bombardirali i ubijali civile po Donjecku...

Noooo, tu ću stati, uvijek se sebi nasmijem kad me netko ovako lako navuče na zabranjene teme a ti Frano umjesto da budeš sretan zbog svog statusa ovdje pa ti moderatura često progleda kroz prste, ti to aktivno zlorabiš.

Pretpostavljam da si frustriran što ti tema često zamire pa onda ovim jeftinim forama pokušavaš oživljavati mrtvu kljusinu...

Šteta što si izabrao ovako lošu taktiku...


Edited by - Lorda on 13/05/2024 14:00:40
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26195 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2024 : 14:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Livada je minirana.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2024 : 14:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nabijem ja i ruse i ukrajince.
Sve ću napraviti samo da mi je Livada međ prvih pet topica na sajtu.

Svaki tjedan ak mi uleti po jedan Lorda i ja sam na konju
:)






Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 13/05/2024 : 14:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Nabijem ja i ruse



Daj nemoj, molim te... nismo djeca...

Nemoj sada kukavički vrdati,hrabro drži stranu onih koje si izabrao, makar rušili gradove i "čistili nacističke" stanovnike/civile od života i imovine...

A ako ti trebaju tako loše fore da ti drže temu a ne tvoj crtački talent... džabe si krečio.
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 13/05/2024 : 14:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

quote:
Originally posted by frano

Nabijem ja i ruse



Daj nemoj, molim te... nismo djeca...

Nemoj sada kukavički vrdati,hrabro drži stranu onih koje si izabrao, makar rušili gradove i "čistili nacističke" stanovnike/civile od života i imovine...

A ako ti trebaju tako loše fore da ti drže temu a ne tvoj crtački talent... džabe si krečio.

Ali evo ja se odjavljujem s teme, barem jedna budala manje ovdje...

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2024 : 15:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Tuku se rus protiv rusa.
A ti biraj ak ti se bira.


Ja mogu samo izabrati međ pjesmama koje iza ratova ostaju.
















Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2024 : 15:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Evo jedna Udica za Lordu :)

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2024 : 20:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jao, pa Lazanja je legenda.
"Mi smo sve to sami napravili..."

Ha, ha, Ha, Te, Ve forever.


Da mi je netko rekao da će Eurosong biti dašak svežeg zraka ovo proljeće, nebih verovao.


Glede stripova.
Veseli me onaj strip o Tezukinom životu.
Ne titra mi niš drugo od stranaca.






Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 14/05/2024 : 08:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
"Napravili smo to sami."
To je to.

Darko i Eddy.
Dupli.
itd.

Pa ta priča je uvijek ista u bilo čemu.


Možda je tu priču najbolje uobličio Tarkovsky u Andrej Rubljovu. Mali i zvono.

Bome im je Lazanja sad isto zazvonio sa svojim zvončarskim zvonom.
Rim tim tim...


Danas uglavnom iskaču priče:
" ... napravili smo to sami ... uz evropske fondove ..."


hehehe


Nije isti zvuk.
:)

















Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/05/2024 : 11:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Rat je.
Grdo je.
Ja ga tražio nisam.

Glupi, prodani ukrajinci.
Protiv glupih i naivnih rusa.

Hrvati, umjesto da ukrajincima opišu šta ih čeka u poraću, mi ih još i bodrimo. U kurac.
Pa prvi porast standarda će im biti početkom nekog novog vjetskog rata, ili u boljem slučaju, tek nakon nekog većeg potresa.





Ukrajinci nisu naivni, nemaju izbor, bore se za svoj život. rusi jesu, gnoje tuđu zemlju za malog iskompleksiranog kgb kepeca.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/05/2024 : 11:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
frano, rusi i Ukrajinci su jako različit narod, po jeziku, kulturi, mentalitetu. Drugačije izgledaju, Ukrajinci su puno viši od rusa, doduše rusa koje Ukrajinci nazivaju tataro-slaveni. E sad germanski Rusi su također viši od tataro slavenskih rusa. Također su drugačijeg ponašanja, imaju manire slične Ukrajincima. Većina Ukrajinaca je svijetlih očiju ali zanimljivo u jednom bazenu takvih Ukrajinaca je Ivano-frankivsk. Tamo je otprilike pola pola svijetlih i tamnih, ali samo grad, okolna sela su kao i ostatak zapadne Ukrajine. Rivne također ima podosta tamnih. Luck je specifičan valjda imaju naviše žena sa prirodnom plavom kosom. Odesa je također specifična, plavi su ali drugačiji od svih Ukrajinaca. Na istoku već ima tamnijih i onih koji liče na ruse, mali zdepasti, bezobrazni, bahati, bučni. Kjiv ( Kijev ) je opet drugačiji od ostatka, od tu bi trebao početi bazen Poljana, čak i neki dijelovi rusije imaju slično stanovništvo, gledajući povijesno to su Ukrajinci.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7218 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/05/2024 : 11:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kakve veze ima što su jedni crni, drugi beli, jedni tanki, drugi debeli, visoki, niski, bučni, tihi...?

Zar različitost stvara potrebu za neslaganjem i ratovanjem.

Ukrajinci imaju izbor - mogu da se predaju. Običnim ljudima ne bi falilo ništa, samo bi dobili, prestali bi da ginu, vratili se normalnom životu.

To nije izbor za ukrajinsku vlast.

Nije moj savet da se predaju, oni taj savet ne bi ni poslušali od bilo koga, ali izbor uvek postoji.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37559 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2024 : 12:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa i Jugoslavija je imala izbor da se preda nacistima i fasistima '41, i vidi neki to i napravili. Jesu li bili u pravu zbog toga, je li to pravi izbor? :o

I kurca bi se vratili normalnom zivotu kada ti onda pijani nepismeni naređuje sta treba da govoris i sta da mislis i ne mislis, plus na kojem jeziku. Normalan zivot.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/05/2024 : 12:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
čuj ovoga zbunjenka, jugoslavija...
to smeće nikada nije imalo nikakvu perspektivu, jer da bi neka država imala perspektivu, moraju je oni koji ju sačinjavaju htjeti, voljeti, uzdržavati. a ovu nisu htjeli, uglavnom nitko, pa se prvom prilikom, čim su nastupile okolnosti, i raspala. zato tu nema govora ni o kakvoj predaji, jer predati se može samo onaj koji zastupa nešto i onda procijeni da mu je oportunije iz ovih ili onih razloga privremeno odstupiti od svojih stavova. u slučaju juge, hrvatska je jedva dočekala okolnosti pod kojima je mogla krenuti vlastitim putem. i još aktivno raditi na razaranju juge. to nije nikakva predaja, to je stav. i sam bih uvijek tako uradio: svog neprijatelja tukao svim sredstvima.

a što se tiče rusa, frano, žalim: oni su budale. ja sam za ukrajince. ne mogu o toj situaciji kao o hrvatskoj i jugi, ali čini mi se da je to slična pozicija: svako slabljenje rusa je dobitak za ukrajince i oni trebaju sve iskoristiti da ih još pogurnu niz kloaku.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7218 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/05/2024 : 12:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa i Jugoslavija je imala izbor da se preda nacistima i fasistima '41, i vidi neki to i napravili. Jesu li bili u pravu zbog toga, je li to pravi izbor? :o

I kurca bi se vratili normalnom zivotu kada ti onda pijani nepismeni naređuje sta treba da govoris i sta da mislis i ne mislis, plus na kojem jeziku. Normalan zivot.






Nije za poređenje:

- Rusi nemaju agendu da pokore svet, istrebe sve koji im se ne sviđaju i proglase sebe superiornom rasom
- u Ukrajini već govore ruski jezik, tako da im proglasi i informacije na ruskom, ne bi nimalo teško pali.
- ne može se dokazati da Rusija, posle smene vlasti ne bi dozvolila novu vlast iz same Ukrajine, a uvek se može pregovarati za nezavisnost i pre predaje, uz odgovarajuće potpisane sporazume.

Ali kažem, ne propagiram to, ali izbor postoji.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/05/2024 : 12:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ukrajinci imaju izbor - mogu da se predaju.



hajde ti prvi. predaj se ti: evo, od danas se zovi hrvat, recimo. ili albanac.

mislim, to je taj tvoj glupi prijedlog.
uvijek se bolje boriti. tko se preda, taj je već propao.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37559 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2024 : 12:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam sto se Rusi '41 nisu radije samo mirno predali nacistima, ne bi imali milijune i milijune mrtvih, plus svi bi vozili njemacka kola umjesto Ladi i Moskvica, znali bi neki strani jezik... Sta im bilo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7218 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/05/2024 : 12:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

i sam bih uvijek tako uradio: svog neprijatelja tukao svim sredstvima.



Pretpostavimo da pogineš među prvima, kako bi posle uticao na bilo šta?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/05/2024 : 12:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Pretpostavimo da pogineš među prvima, kako bi posle uticao na bilo šta?



a jbte, kakve su ti ove dječje stvari

pretpostavimo da se ti nisi ni rodio, kako bi me uopće pitao ovakva nebulozna pitanja??
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/05/2024 : 12:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
- tako da im proglasi i informacije na ruskom, ne bi nimalo teško pali.


Ali kažem, ne propagiram to, ali izbor postoji.



sve potpuno krivo
uzmimo, recimo, ovako: ti već govoriš ili jako dobro razumiješ hrvatski. prema tvojim briljantnim postavkama, ispada da ti ne bi teško palo da ti tamo malo bombardiramo srbiju i čačak, i onda ti fino stavimo proglase i naloge na hrvatskom.

a, u zbilji je upravo suprotno: najteže se podnosi napuhivanje onoga tko ti je susjed, s kojim imaš određene zajedničke stvari. ZATO i jest tako težak spor hrvata i srba, i te raspukline neće tako lako zacijeliti. uostalom, vi to jako dobro znate, zašto ste tako frustrirani od devedesetih...
Go to Top of Page

kimba
Average Member

527 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/05/2024 : 12:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Stinky nemoj da mi vrijedac moralnu velicinu Alexts.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/05/2024 : 12:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Nije za poređenje:

- Rusi nemaju agendu da pokore svet, istrebe sve koji im se ne sviđaju i proglase sebe superiornom rasom
- u Ukrajini već govore ruski jezik, tako da im proglasi i informacije na ruskom, ne bi nimalo teško pali.
- ne može se dokazati da Rusija, posle smene vlasti ne bi dozvolila novu vlast iz same Ukrajine, a uvek se može pregovarati za nezavisnost i pre predaje, uz odgovarajuće potpisane sporazume.

Ali kažem, ne propagiram to, ali izbor postoji.



Moji opis različitosti između ta dva naroda je bio upućen frani, on voli rusku književnost, glazbu i kulturu, nije upoznato sa ukrajinskom. U gradu Sambiru ( to je nekih 50tak Km južno od Ljiviva iliti Lavova, inače hrvatski naziv za ukrajinski gad Ljviv je čak točan ) živi određeni manji postotak tamnijih ali su drugačiji od ovih iz Ivano-Frankivska i Rivna. Stari Sambir je u povijesti bio vrlo bitna točka u borbama Slavena protiv Mongola.

Ti si krenuo u političko prepucavanje. U Ukrajini se govori ukrajinski, suržik i ruski. Mada ruski govore uglavnom starije generacije, ruski će uglavnom u Ukrajini izumrijeti jer je došao nasilno. Istočni Ukrajinci imaju jako pozitivan stav o Zapadnim Ukrajincima, dok Zapadni Ukrajinci nemaj pozitivni stav o istočnim. Kod mlađih generacija ruski uglavnom izumire, postoje grupacije ukrajinskih domoljuba koji ne žele napustiti ruski jezik, kao i kod ukrajinskih Rusa koji su veliki ukrajinski domoljubi. Prije koju godinu na ruskoj TV je bio dokumentarac jednog ruskog književnika koji je opisivao svoje putovanje Ukrajinom te iznenađeno opisao kako su ukrajinski Rusi uglavnom ukrajinski domoljubi. Uostalom prvi zapovjednik ukrajinskih dobrovoljaca je etnički Rus, sadašnji zapovjednik oružanih snaga Ukrajine je Rus, Kličko je pola pola itd. I ti izjaviš glupost tipa trebaju se predati, pa neće se ni ukrajinski Rusi predati ruskom agresoru, svo zlo za Ruse iz Ukrajine dolazi od rusa iz rusije. rusi imaju agendu da pokore svoje susjedstvo i zato ih svi susjedi ( osim Bjelorusije, mada je i to upitno ako ćemo gledati običnog stanovnika te zemlje ) mrze.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

527 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/05/2024 : 12:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by frano

Rat je.
Grdo je.
Ja ga tražio nisam.

Glupi, prodani ukrajinci.
Protiv glupih i naivnih rusa.

Hrvati, umjesto da ukrajincima opišu šta ih čeka u poraću, mi ih još i bodrimo. U kurac.
Pa prvi porast standarda će im biti početkom nekog novog vjetskog rata, ili u boljem slučaju, tek nakon nekog većeg potresa.





Ukrajinci nisu naivni, nemaju izbor, bore se za svoj život. rusi jesu, gnoje tuđu zemlju za malog iskompleksiranog kgb kepeca.



Jako zanimljivi razmisljanje i dijametralno suprotno od onoga u Gazi , zar ne Krugeru.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000