forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 14:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ovo ste odvrtili?
Kakav Zagor, bree...


Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26433 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/12/2023 : 14:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kaurava=Hrvati?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 14:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Glečte ovu dvojicu, ko zagorci nakon 14 gemišta.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 15:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kaurave ili Pandave su samo različiti načini djelovanja.
Ko Petruša i Dješka. I jedan i drugi fantaziraju da su smiješni.

A osobnost je najljepša (ili najružnija) stvar na svijetu.

Glečte sam te indijske divljake. Hajebte, ko nebi s njima čagao :)

A imamo i mi svojih fakina, Petricu Kerempuha, Smogovce, dalmoše i sve one kojima je draža njihova nevolja neg sva sreća ovog svijeta...

PS Slučajući zvukove The Doorsa ili Mick Jaggera rizikujete pojavu anksioznosti.
Klinički dokazano. Za sve detalje i nuspojave obratite se Aci Stankoviću.






Edited by - frano on 07/12/2023 17:12:42
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 17:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Po svemu sudeći Mladju nismo zbudili, nit duhove uznemirili.

Predlažem, nakon što možda još Stinky složi koju misao, krenimo dalje.

U prošlost :)


Kae ono bilo, ah, otok s blagom.
Ak imate kaj, prosim lepo.
Okačite.


Edited by - frano on 07/12/2023 17:17:15
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/12/2023 : 20:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Bilo koje pozivanje na povijesne argumente je zombifikacija živih.



Nemam pojma kaj bi ovo uopće značilo.
Makar naslućujem što hoćeš reći, ali, em si se krivo izrazio, em si u krivu.

Ja se sigurno neću odreći povijesti, tradicije, čak ni mitizacije. Za razliku od tebe, držim da su mitovi bitni, najbitniji. To što mogu biti ISKORIŠTENI u stvari koje tebe muče, meni nije dovoljan razlog da se to vitalno tkivo, koje uopće i čini jedan narod, odbaci.

Naprotiv, zombifikacija se također događa putem koji ti zagovaraš (?). Baš ovo impotentno moraliziranje o zamkama povijesti vodi u zombifikaciju. Većina današnjih zombija su poluinteligenti a la (da ne kažem sad tko), koji ne znaju ništa, ne poznaju ni povijest ni tradiciju ni ideju... ali kao takvi su savršeni zombiji, savršene lutke za razne tuđmanove vragove crne i bijele, koji im mogu prodati bilo što, umotano u jeftine i lažne moralke. Povijesni analfabeti su najviše podložni alfi i beti, tj. propagandi iz centara.

Vidim sad, kad ovako pišeš, zašto je Vojna tako aseptična. Ti se jednostavno ne usuđuješ zauzeti pravi stav, jer samoga sebe (auto)cenzuriraš s ovim maglovitim tezama o zombifikaciji. Ali savršena aseptičnost, odmak od vodeće hrvatske ideje devedesetih, koja, hoćeš-nećeš jasno govori da je JNA neprijatelj, baš taj odmak vodi u zombifikaciju zaobilaznim putem. I svi ti feralovci jesu zombiji i zomboidi, koji su samo promijenili Gospodara.

Sad malo skačem, al' nadam se da možeš pratiti nit, a vezano je i uz ono što smo pričali na Interliberu. Tiče se onih tvojih mudrosnih da Macan i Kordej "tezgare". Odnosno, ako sad čitav ovaj sklop povežeš, uhvatiš nit, onda moraš vidjeti da tzv. oslobađanje, emancipacija od povijesnog, nacionalnog, tradicionalnog itd. zapravo ne donosi slobodu, nego samo vodi u drugu vrstu ovisnosti. Kao što oni retardi iz ferala, umislivši da su slobodni, padaju u ropstvo mecena, novca, postaju sluge i lakeji novih gospodara. Postaju savršeniji zombiji.

Kordej tezgari = udvorica i sluga tuđim idejama i/ili novcu.
Čim si upotrijebio termin "tezgari", priznao si to, odnosno, i sam si svjestan da je tako. Misliš da te opravdava fraza: "ali mora se zaraditi za život?"
Ne.
Upravo na ovom polju, polju duhovnih vrijednosti (a i raditi stripove spada pod "duhovne vrijednosti"), taj rezon je tim sumnjiviji. I više muči.

Kad podvučeš crtu, na kraju ostaju samo dvije vrste ljudi: oni koji padaju iz ovih ili onih razloga i onda "tezgare" (također i povijesnim, tradicijom, nacionalnim itd.) i oni koji na to ne pristaju.

Samo ovi prvi su zombiji u pravom smislu.



Edited by - stinky on 07/12/2023 20:29:41
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 22:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Povijesni argumenti ... sklisko područje... prema iskustvu u ovih mojih čeresšest let ... osobno više vjerujem Pinokiju i Ružnom pačetu.

A cijela ta zombi ikonografija...
Suprotnost je to "mitovima".


Jerbo,
Kad pravi mrtvi "progovore" ... to izgleda puno luđe no što si možemo i zamisliti.

Česta je to inspiracija raznim dijelima.

Dobra pjesma zna ispast kad mrtvi progovore.


...


Ili se taj govor u pojedinca zna manifestirat ko klecanje u koljenima. Kak već kog dodirne :)









Edited by - frano on 08/12/2023 14:24:15
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 07/12/2023 : 22:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Sve pet stinky i sad dolazimo do testa vremeplovom.
Sa svim znanjem koje sad imaš ja te vremeplovom
zajedno s obitelji prebacujem negdje u
drugu polovinu 1944. na teritorij sadašnje Hrvatske.
Kojoj vojsci se pridružuješ?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/12/2023 : 22:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Po svemu sudeći Mladju nismo zbudili, nit duhove uznemirili.

Predlažem, nakon što možda još Stinky složi koju misao, krenimo dalje.

U prošlost :)


Kae ono bilo, ah, otok s blagom.
Ak imate kaj, prosim lepo.
Okačite.





taras buljba je očiti primjer propagande.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 22:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by frano

Po svemu sudeći Mladju nismo zbudili, nit duhove uznemirili.

Predlažem, nakon što možda još Stinky složi koju misao, krenimo dalje.

U prošlost :)


Kae ono bilo, ah, otok s blagom.
Ak imate kaj, prosim lepo.
Okačite.





taras buljba je očiti primjer propagande.



Ovaj zadnji?
Pa je.
Kroz film su im poručili da se ne prodaju.
Pokušali im uštipnut savjest.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 22:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Sve pet stinky i sad dolazimo do testa vremeplovom.
Sa svim znanjem koje sad imaš ja te vremeplovom
zajedno s obitelji prebacujem negdje u
drugu polovinu 1944. na teritorij sadašnje Hrvatske.
Kojoj vojsci se pridružuješ?



Zanimljivo je pitanje od Duplog...
Veselim se odgovoru ...


Nema boljeg djela koje jasno opisuje razloge i motive "promjene" strane od Tarasa Buljbe.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/12/2023 : 22:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
frano, nis niš proučil što sam ti zadnji put pisal.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/12/2023 : 23:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ne sjećam se više o čem smo razgovarali...
Ak ti se da ukratko ponoviti...


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 08:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A, glede mitova ... pa evo, naš domovinski rat ... radnik iz kombinata Borovo zaustavi tko zna koliko tenkova...

30 g. poslije jevo njih jopet u obliku filmova, slika, tekstova i glazbe.

Zombi tenkovi.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 08:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi krasno kad bi ovo novo ideološko kefanje ostalo samo na "kulturnom" nivou.

Kultura ili potiče ili pak zapisuje posljedice pojedinih ideja.

To je Gogoljov Taras, pa eto i Texas Kid.
Kolko god bedast bio, autora prožima Edipov kompleks i on će "svima, o još kako će im svima pokazati".

Nacrtal si je duh svijesti u kojoj živi.
Odgojen je da se dokazuje.
I v redu.















Edited by - frano on 08/12/2023 14:26:59
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 10:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Trenutno nam u kulturi - dejstvuje kultura otkazivanja, cenzuriranja i zabranjivanja.

Poništavanja.

Neki su si zeli to za pravo delat. Ne znam, valjda imaju diplomu za to.



Evo primjera u koji sam se ja upetljao.
Dražen Petrović.
Gledam kak dečki snimaju igrani film (to je tak sve zanimlivo pratit) dok ja napikavam crtić.

Vole oni šicu, volim i ja.
Skompali smo se.
Bilo bi fora da crtić i film idu zajedno.

Oni naginju na neku jugoslavensku stranu, a ja dudek iz 92. na neku domaću spiku.
Odma im ja velim "super, vi obradite taj dio, ja ću odradit 92. i svi sretni, zaobić ćete tako klasične ideološke "stupice". Svakome po nešto.



Meni je uvijek Draženova slika pred očima kao nasmijanog dečeca, čeličnog dalmoša.


I gledam malo te njijove snimke (grube materijale bez montaže) i pitam ih " pa jel se glumac ikad nasmije u filmu?".

Produkcija se zamisli ... pa veli ... mozda, valjda, tu i tamo.

Košarku su snimili u 3 dana, jerbo je film melodrama.

I to je tak.

Ja ne znam rade li to oni namjerno, al je sigurno da rade samo onako kako znaju.


Pod istim klimatskim uvjetima.
Različito dejstvujemo.
A, volimo istu stvar.
Hijoooj.





Držim im fige da to sve bude lijepo i raskošno, da Dražena prikažu od krvi mesa, a ja bum probal uhvatit nekaj skroz drugega.

Želim reći, kulturološki ratovi jesu uglađeniji, ali ako im je rezultat "ništenje" osobe, onda to i nije neka razlika od klasičnog načina ratovanja.

Bumo vidli.

PS bilo mi je skroz neugodno kad sam produkciji objašnjaval da bum koristil pjesmu "Mojoj majci" u crtiću ... nisu bili baš opčinjeni :)





Edited by - frano on 08/12/2023 13:41:25
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 11:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Želim reći, baš su šašavi ti filmski vremeplovi :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 12:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote



Najdraži mi povijesno sportski film.
Obiteljski film. Mogu i dica gledat.

Thopla preporuka.
(jedno valjda po thrideseti put :)


PS jesi gledal Stinky?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 14:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pakistan, hindustan i kauboji :) Hijoooj.

Ta podjela je stvarno svugdje i globalno, ista.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 14:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Sve pet stinky i sad dolazimo do testa vremeplovom.
Sa svim znanjem koje sad imaš ja te vremeplovom
zajedno s obitelji prebacujem negdje u
drugu polovinu 1944. na teritorij sadašnje Hrvatske.
Kojoj vojsci se pridružuješ?



Odgovorit ću ti po mome, ali prvo želim skrenuti pozornost da je pitanje, kako si ga postavio, besmisleno u okviru tvojih vlastitih postavki.

Jer ti si stvar postavio ovako:
quote:
Bilo koje pozivanje na povijesne argumente je zombifikacija živih.
Povjesne činjenice se ne mogu promijeniti, ali interpretacija povijesti može.
Svako interpretiranje povijesti spada u zombifikaciju živih.


Po tebi je svatko zombi, ako ima povijesno znanje i onda na temelju toga bira stranu. Drugim riječima, ne trebaš naglašavati "sa svim znanjem koje sad imaš", jer to znanje , po tebi, služi samo zombifikaciji. I koju god stranu odabereš, ti si zombi.

Ti kao da bi htio čiste podatke, da živiš u struji podataka svake sekunde i tako 60 puta u minuti i 24 sata na dan. Svi ovi podaci koji puko teku i ti ih primaš, ne smiju biti usustavljeni, jer to bi stvorilo neku hijerarhiju, nešto bi bilo nadređeno, stvorila bi se neka ideja vodilja, odnosno, došlo bi do interpretacije. A interpretacija, prema tvojim mudrolijama, spada u zombifikaciju.
Interpretirao ovako ili onako, što god izabereš, priključio si se zombijima.

Tako to ispada prema tvojim premisama.
One su, naravno, pogrešne.

Ja se, s druge strane, ne bojim i ne libim - interpretirati. Vodim se idejom, ona je nadređena podacima aka činjenicama. Puke "činjenice" ne znače ništa bez ideje, odnosno, ako ne postavim jedinstvo.

Ovo je ideja: prema mojim saznanjima (koja su ujedno i točna, odnosno činjenice su) živim u Hrvatskoj. Hrvatska se uspostavila kao država tako da je negirala drugu jednu. Znak te druge je bio petokraka, hrvatski pak znak je šahovnica. Tu uskače i povijesno znanje: ovi koji su nosili petokrake, uspostavili su negaciju hrvatske države. Bjelodano je to pokazano u domovinskom ratu devedesetih, kada se petokraka amalgamirala s četničkim kokardama. A oni koji su polupali četnike, nosili su šahovnice.
Dakle, čitav taj kontinuitet je jasan, a budući da ja jako podržavam Hrvatsku, moja strana je strana šahovnice.

E sad, ti bi me vremeplovom prebacio na kraj onog rata. I pretpostavljaš da sve mora biti isto kako je bilo. U tom slučaju, budući da ja znam da će doći do privremene negacije hrvatske države i da će zasjesti zlotvori, uz sekundiranje raznih hrvatskih glupana i/ili oportunista, krajem '44-te radim na mreži pravih hrvatskih patriota. Spašavam što se spasiti dade (recimo, Budaka, da napiše Kresojića soj do kraja i dade jedan epohalni roman o ratu). Pripremamo teren u Boliviji i Peruu, kamo odlazim. Okupljamo krem de la krem hrvatske stvari i pišemo pamflete protiv juge. Istovremeno i ozbiljnije intelektualne stvari, za one bolje i najbolje. Organiziramo upade i paljenje dalmatinske obale usred turističke sezone. Radimo na tri razine: duhovni rad za one najbolje, pamfletistički za mase i podzemni s onima najžustrijima koji bacaju bombe na ambasadu (što će opjevati Čorba). Onda se devedesete vraćamo u domovinu, uz fanfare i zauzimamo ministarska mjesta, puni spiskova s nepoćudnim elementima. Neću reći koji su nickovi sa scoma popisani.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 14:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
frano, odavno sam prestal gledati sportske filmove
to me ne zanima

naravno, film o Draženu ću gledati. ali zato, jer gledam sve hrvatske filmove. znači, više me zanima to što je hrvatski, nego što je o Draženu.

jučer sam ponovil pregenijalni novi hrvatsk ifilm: Illyricvm!! to ti je za mene, kakvi indijski trkači...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 15:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
više bi me sad zanimal film o Mauroviću, nego o Draženu

filmovi o pjesnicima, književnicima, eto, to bi me zanimalo
premda me biografski filmovi, u pravilu, ne zanimaju

mene zanimaju ideje, ne biografije
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 15:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky, neslomljiv si :)

Ma ja turam indijce sam da vidite da i tam pričaju istu priču, samo na svoj način.


Dupli, nema vraćanja u prošlost.
Jerbo, ona nije nigdje ni otišla.

Koju stranu biramo sad?
Između čega uhopće biramo?








Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/12/2023 : 16:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Stinky, dakle tvoj odgovor se svodi na ovo:
Pobjegao bi od rata u inozemstvo, pričekao da prođe sljedećih 45 godina jer ti se taj sustav (država) ne sviđa (prezireš je) i onda bi se vratio kad je opet sigurno i sviđa ti se. Cijelo vrijeme bi nešto smišljao, planirao, rovario ali uvijek sa sigurne distance. Pušku naravno ne bi ni primio ali smatraš kako je tvoj svekoliki angažman vrijedan ministarske pozicije.
Jer ti zapravo nisi bilo tko. Ti si čovjek s idejom tj. čovjek koji je vođen idejom.

Zanimljivo mi je primjetiti da se Novi zavjet također bavi situacijom u kojoj netko točno zna što će se dogoditi i vođen je idejom. Bilo bi fora razmotriti tvoje postupke u kontekstu te priče, ali to nekom drugom prilikom. Nema smisla, niti dokazujemo neku ideju, ako nas moderatori blokiraju zbog nedozvoljenih tema.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6471 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 16:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ma koje nedozvoljene teme.
U stripovima koje čitamo nudi se sve, od Boga do Vraga i sve to preko ubijanja i golotinje.

Texas je zadnji primjer.


Samo vi diskutirajte...



Edited by - frano on 08/12/2023 16:38:57
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000