forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Ivan Šivak: Ajla, Skriveno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 26/09/2023 : 11:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Shiv

quote:
Originally posted by Deers

Možda glupavo pitanje, ova druga tabla koju sam stavio, da li je to Vražji prolaz?


Apsolutno je. U stripu će se non-stop pojavljivati stvarne lokacije. Želja mi je proputovati RH uzduž i poprijeko i fotkati prave lokacije i ubacivati ih u strip na način da se daju prepoznati do te mjere da možda nekog inspiriram da ih ode i posjetiti.



Ako ti treba fotografija s Biokova i okolice, s Makarske rivijere, slobodno se javi, imam gomiletinu toga.


Zakon, trebat će mi, čuvaj ih please. Ovaj origin story u tri nastavka će biti orijentiran na Skrad, Vražji prolaz, Samoborsko Gorje i Žumberak. No kad epizode postanu stand-alone, onda idem svuda po RH pa ti se javim a zapisat ću si na listu da znam kod koga imam pokriveno područje oko Makarske.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/09/2023 : 13:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Može može Često planinarim pa imam fotografije s više vrhova na Biokovu (a i s još nekih drugih planina) i okolici, tako da eto javi se kad bude trebalo

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/09/2023 : 19:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Zanimljivo je ovo, solidan prvi broj taman da te navuče na priču. Iako imaš određena očekivanja iz najave stripa, uspije te iznenaditi.

Priča je očekivano uvodna, sa puno nerazjašnjenih stvari ali dovoljno jasna da se može pratiti i da te zaintrigira za taj distopijski (da li ?) svijet. Zbog misterioznih detalja možda pati naracija pa određene scene (u planinarskom domu) su prebrze.
Prvi put se susrećem s crtežom i on je jako dobar. Figure i perspektive su na mjestu što ne znači da ne može i bolje ali vjerujem da će to doći s vremenom. Kadrovi nisu prazni a pripovijedanje je jasno. Možda nedostaje klasične postavke pa oko baš uvijek ne prati prirodno tok kadrova, a možda je do mene. Kod scene gdje Hajd pita "Tko si ti?" čini mi se da je Hajdov oblačić previše desno da ga oko iz prve zapazi kao prvog. Opet, možda je samo do mene.

Izdanje jako lijepo, dobar otisak i uvez, format je veći od klasičnog B4 (da li?). Nije mi jasno samo zašto su natpisi na glagoljici tako kriptični. Ili sam ja zahrđao

Sad mi je krivo što se ljetos nisam popeo do Starog grada iznad Samobora

Jedva čekam nastavak.

BTW, ako ti treba nešto vezano za Istru, bilo lokacije ili priče, slobodno pitaj.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 27/09/2023 : 21:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pročitao. Zanimljivo je ovo, solidan prvi broj taman da te navuče na priču. Iako imaš određena očekivanja iz najave stripa, uspije te iznenaditi.

Priča je očekivano uvodna, sa puno nerazjašnjenih stvari ali dovoljno jasna da se može pratiti i da te zaintrigira za taj distopijski (da li ?) svijet. Zbog misterioznih detalja možda pati naracija pa određene scene (u planinarskom domu) su prebrze.
Prvi put se susrećem s crtežom i on je jako dobar. Figure i perspektive su na mjestu što ne znači da ne može i bolje ali vjerujem da će to doći s vremenom. Kadrovi nisu prazni a pripovijedanje je jasno. Možda nedostaje klasične postavke pa oko baš uvijek ne prati prirodno tok kadrova, a možda je do mene. Kod scene gdje Hajd pita "Tko si ti?" čini mi se da je Hajdov oblačić previše desno da ga oko iz prve zapazi kao prvog. Opet, možda je samo do mene.

Izdanje jako lijepo, dobar otisak i uvez, format je veći od klasičnog B4 (da li?). Nije mi jasno samo zašto su natpisi na glagoljici tako kriptični. Ili sam ja zahrđao

Sad mi je krivo što se ljetos nisam popeo do Starog grada iznad Samobora

Jedva čekam nastavak.

BTW, ako ti treba nešto vezano za Istru, bilo lokacije ili priče, slobodno pitaj.


Fala lijepa na in-depth kritici, fakat cijenim vrijeme koje si izdvojio da mi sve ovo natipkaš!
Sve nerazriješene stvari će se postepeno otkrivati da bi se u trećem nastavku potpuno otkrilo čitaču sve što je zasad "Skriveno".

Fala za art dio. Nisu mi svi likovi još 100% sjeli u ruku, ali radim na tome. Općenito sam se do zadnjeg trenutka nećkao hoću li ići u čistu crnu ili crnu sa 75/50/25% sivim tonovima ili si dopustiti kompletnu skalu sivih tonova. Odlučio sam se za čistu crnu jer sam i sam odrastao na takvim stripovima, boja je tek kasnije došla (a meni je sada bila puno preskupa i vremenski neizvediva). U svakom slučaju, probio sam led i sad samo jako idem dalje.

Dio za koji priznajem da stvarno nisam stručan je upisivanje teksta. Prije nego počnem raditi skice utipkam si tekst u oblačić, onak, nabrzinu i krenem crtati pazeći na kompoziciju i gdje će taj oblak biti. Pročitao sam tutorijale o letteringu na blambotu od kojih sam i kupio font s našim dijakritičkim znakovima... ali onak, lettering je skill za sebe tako da isprike ako samo negdje falio.

Format je sličan B5, ali kao što si primjetio malo veći, u mom slučaju 185x274mm.

Glagoljica kao takva, tebi i meni i svima nama ovdje je niš novo. No, uzmi u obzir da ću uskoro početi postati strip an engleskom na webtoons i globalcomix i strancima bi glagoljica mogla biti jako mistična, drevna i ne znam kakva sve ne. Za priču mi je bitno da je staro pismo i da je s našeg područja - što ona i je.

Toplo preporučam Stari grad iznad Samobora. Ak ćeš dolazit javi, pa odemo skupa i pojedemo kremšnite kad se spustimo dolje.

Za Istru će mi također trebati, tako da bi te radio kao i Paku01 stavio na listu pa da vam se javim kad dođe vrijeme za to. Hvala ti!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/09/2023 : 07:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da si se na kraju odlučio na c/b crtež. Mislim da odlično tako funkcionira.

Ima i smisla to što kažeš za glagoljicu, dovoljno je egzotična a naša da je možeš tako upotrijebiti. Zašto bi vijek bile rune ili tako nešto.

Sretno u daljnjem radu!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 01/10/2023 : 22:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
Izvanredan strip od kojeg baš puno očekujem i jako mi je drago što sam upoznao i autora....
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/01/2024 : 07:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Promocija stripa u Samoboru!

https://fb.me/e/1m2GHT4fZ

Četvrtak, 25.1.2024., Gradska knjižnica Samobor.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/01/2024 : 19:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A sljedeći dan, ovaj petak 26.1.2024. je u 19:00h otvorenje izložbe stripa u Art Room-u u Bunkeru u Samoboru, nakon koje će biti i kviz znanja strip tematike u sklopu Noći muzeja.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/01/2024 : 12:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Promocija stripa u Samoboru!

https://fb.me/e/1m2GHT4fZ

Četvrtak, 25.1.2024., Gradska knjižnica Samobor.



Danas! 18.30!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000