forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nulerica 1 - 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2023 : 08:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Srce je kao motor auta. S vremena na vrijeme treba ga do vrha napuniti ljubavlju. Inače stane.

Pozdrav! Zovem se Zita, ali ovdje me, u bolnici Vafl, svi zovu Nulerica. Bolujem od neke leukemije, kojoj je moj organizam, očito, baš po ukusu.

U subotu slavim 13. rođendan. Pozvani ste, naravno. Još kad biste sa sobom mogli povesti moju mamu, jer...

Oh! Ma nema veze! Ionako neće doći. Nikada ne dođe.

Nulerica 1 • Srce moje smrdano • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Serge Ernst • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 12 Euro

Nulerica 2 • Krokodilska banda • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Serge Ernst • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 12 Euro

Nulerica 3 • Doktorica Zita • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Serge Ernst • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 12 Euro

Nulerica 4 • Gospođa Smrt • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Serge Ernst • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 12 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nulerica-1-srce-moje-smrdano/900/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nulerica-2-krokodilska-banda/901/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nulerica-3-doktorica-zita/902/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nulerica-4-gospoda-smrt/903/

Trouble will find me

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/09/2023 : 09:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hmmm ...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 20/09/2023 : 10:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip, pogotovo nekome tko je prolazio sličnu stvar.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2023 : 10:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zidrou,zar može da bude loš?!
šteta što nije integralno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2023 : 10:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je neka teska tuga, ali u djecjoj je biblioteci pa mozda i sretno zavrsi...
A opet, nek djeca i vide da u zivotu postoje svakakvi krizevi!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/09/2023 : 10:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
A opet, nek djeca i vide da u zivotu postoje svakakvi krizevi!



Imaju za to vremena cijeli život.
Neka im bar djetinjstvo bude veselo i bez straha od pakla, demona i bolesti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2023 : 11:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije teška tuga. Taman kako treba. Tri reda smijeha, red suza.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2023 : 12:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja ovo ne smem, jednostavno sam preosetljiv na decu. Ovo bi me ubilo verovatno...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/09/2023 : 12:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl
A opet, nek djeca i vide da u zivotu postoje svakakvi krizevi!



Imaju za to vremena cijeli život.
Neka im bar djetinjstvo bude veselo i bez straha od pakla, demona i bolesti.


Bas sam u dilemi sta da radim sto se tice vaspitavanja svog devetogodisnjaka.
Ja gledam da ga pustim da sto duze bude dete i da mu olaksavam sto vise mogu, a sa druge strane kad legnem i razmisljam o zivotu i kako je sve teze i gore, da li da ga vec bacam u vatru.
Ali posto sam ja imao tesko detinjstvo i generalno zivot, sve vise sam u fazonu da ostanem pri prvobitnom scenariju i da mu ugadjam i pomazem sto vise; a kasnije nek se snalazi, pametan je i sposoban, nece valjda biti debil :)

Edited by - jagodanbg on 20/09/2023 12:31:26
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/09/2023 : 12:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Po mom mišljenju kod odgoja djece štogod i kakogod da se napravi pogriješit će se.

Ostaje nada da se pritom rade minimalne pogreške.

A možda negdje postoje i idealni roditelji.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/09/2023 : 12:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni se jako svidio. Preporuka!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2502185

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/09/2023 : 13:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovo što piše ivan_micic, dojam onog koji je to prolazio i tko nije je zasigurno umnogome različit.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/09/2023 : 13:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja ovo ne smem, jednostavno sam preosetljiv na decu. Ovo bi me ubilo verovatno...



Uf, znam taj osećaj.
Pa ipak, mislim da ću rizikovati. Čini mi se najlepši deo ove ture. Deluje mi kao pozitiva.
Koliko ima albuma? Jel gotov serijal?
Jesu li priče svaka za sebe?


Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/09/2023 13:57:41
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/09/2023 : 13:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
Koliko ima albuma? Jel gotov serijal?


U onom Izivkovom osvrtu iznad pise: "Nijemci su objavili 3 albuma, Francuzi su na 9. "

Edited by - jagodanbg on 20/09/2023 13:55:45
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/09/2023 : 14:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by sawitch

Ja ovo ne smem, jednostavno sam preosetljiv na decu. Ovo bi me ubilo verovatno...



Uf, znam taj osećaj.
Pa ipak, mislim da ću rizikovati. Čini mi se najlepši deo ove ture. Deluje mi kao pozitiva.
Koliko ima albuma? Jel gotov serijal?
Jesu li priče svaka za sebe?




Mogu se čitati zasebno ali kako se prati Zitin život u bolnici nastavljaju se.

Nisam čitao dalje od 3 albuma jer Nijemci su iz nekog razloga stali.

Have mercy
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/11/2023 : 00:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prva dva albuma.

Prvi je jako dobar. Neverovatan osećaj autora za uvod u priču i predstavljanje likova.
Sa puno pažnje su obrađenje teške situacije. Red smeha, red tužnih misli. Al u zbiru neka pozitiva.

Drugi album je dinamičniji. Posle predstavljanja likova u prvom delu, ovde se već stiču uslovi za prvu avanturu.
Bežanje iz bolnice i odlazak u cirkus.
Samo ovde nije želja da se drugari lepo provedu. Po sredi je mnogo viši cilj!
Humor je tu tačno koliko treba i tačno kad treba.
Nekako mi se čini da je mnogo truda uloženo da ovi albumi ispadnu ovako balansirani.
Svaka čast autorima, i za crtež i za scenario.

Sada moram da čekam i ostala dva broja da stignu u Čačak. A posle ću gnjaviti Marka kad će i ostali naslovi. :)


Resistance is futile.

Edited by - borg on 10/11/2023 02:10:25
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2023 : 08:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ti se svidio, slažem se s osvrtom, baš se vidi trud i pažnja autora...
Nove četiri idu dogodine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2023 : 01:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nenamjerno, kako to eto donese slucaj, iscitao sam Nulerice, poslije Posvojenja, i mislim da mi to i nije bas trebalo.

Sto reci...

U netom frisko procitanom Posvojenju, sranja se dogadaju s djecom, a ovdje je direktno veliko sranje da ne moze biti vece jer su djeca bolesna. I to tesko. Najteze. (Isprike na izrazu, ali sranje je jedino moguce za ovakve situacije.)

Cujte, tko je bio u dodiru s bolescu djece i zna sto je to, nije mu ovo lako...
Jasno je da je ovo radeno iz ciste humanosti, dobrote i milosrda ali meni je pretesko. Da, ima i humora, humor je lijek za sve i protiv svega, ali meni je ovo tuzno. A cetvrti album posebice. Ne volim sranja u vezi djece to me izdeprimira i osjecam takvu nemoc da je to za poludjeti.

Zidrou je majstor, vidi se da je bio ucitelj, radio s djecom, pisao im price i skladao pjesme, i misljenja sam da je ovo potrebno prikazati da nije dobro skrivati tamnu stranu zivota, (narocito s ovakvim taktom kakvog Zidrou koristi), ali meni je ovo bolno.

I ti je to, tesko je ovo prokomentirati...

Rijetko kad mi crtez nije bas bio bitan, (iako je odlican i Ernst je to svakako odradio najbolje moguce), jer su price takve kakve su i okupiraju kompletno stanje svijesti, pa ma tko da ovo crta.

Neka ovakvog stiva bude, slazem se, dajem potporu, bez daljnjeg je potrebno o ovome pricati, ali bas me je sabilo. I ostavilo posranog.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 15/11/2023 : 08:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Vidiš kod mene je stvar obratna, ja sam sve ovo prolazio sa svojim (i dalje prolazim) i koliko god mi suze izbijaju i koliko god knedle u grlu ostaju, nalazim pozitivu u ovom stripu. Kad osjetiš nemoć, najbolje je da ti ona bude i suputnik i neprijatelj.
Go to Top of Page

SpongeBobek
Starting Member



Croatia
13 Posts

Member since 29/06/2007

Posted - 25/11/2023 : 18:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit SpongeBobek's Homepage  Send SpongeBobek a Yahoo! Message  Send SpongeBobek a Private Message  Reply with Quote
Tek sam neki dan otkrio ovo, i stavljam na shoping listu (vjerojatno tek za 2024., nije bilo lako zadnjih dana), ali i širim dobar glas

SpongeBobek

Edited by - SpongeBobek on 12/12/2023 10:44:18
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 12/12/2023 : 00:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Stigla su mi i druga dva broja. I preko reda pročitana.
Mogu samo reći da je ovo toliko dobar serijal, da nemam reči da opišem.
Tako vešto talasa emocije.
Sada se samo nadam da će ostale četiri što pre!
Ove knjige su suvo zlato. Koliko tu poučnih stvari ima. Koliko dobrote, pažnje. Koliko borbe. A sve "nabacano" u letu, uz dosta osmeha i po neku suzu.
Ne znam kakav će biti tok radnje dalje, ali ova prva četiri albuma, kao celina, mi ulaze u top deset za ovu godinu.




Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/12/2023 : 18:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pa Zidrou,kako drugačije!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 24/12/2023 : 19:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobro su autori prenijeli situacije na dječjim onkološkim odjelima, život te djece tamo i njihov način razmišljanja. Što se toga tiče - čista 10.

Međutim, kao neko ko je jedan dio svog života proveo na skoro pa identičnom odjelu, ovaj strip je pretežak. Nemogu ja to čitati a kamoli se vraćati. Mada, s obzirom da se radi o dječjem stripu, autori su to dobro izbalansirali tako da ima humora gdje treba, malo surove realnosti, pa opet malo više dječjeg optimizma. Nije tako teško štivo kao što bi se moglo naslutit odnosno kao što bi moglo bit da se radi o nekoj redovnoj kolorci recimo.Crtež mi je loš.

Kćer mi ima skoro pa 18, pročitala sva 4 albuma u dahu i odmah pitala kad će nastavci, tako da - izgleda da se radi o odličnom stripu.

S obzirom da idu praznici i većina ne radi pa ima vremena, možda nije loše malo se priupitati što u životu je ono doista bitno. Vjerujte mi, ovaj strip pomaže u tome.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000