forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 262 - Neptun
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2023 : 08:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Tri godine nakon pustolovina s Kim i njezinim društvom Manon, vrativši se na Zemlju, dobiva diplomu specijalne agentice UN-a. Svemirska postaja koja kruži oko Zemlje zabrinuto promatra dolazak letjelice nepoznatog porijekla koja se iznenada zaustavlja u blizini našeg planeta. UN poziva specijalne postrojbe i Manon se, kao dio elitnih trupa, opet nađe uključena u opasnu misiju. Put će ih odvesti do Neptuna, gdje se krije drugi golemi brod: čini se da su ondje ljudi zarobljenici. No kada se specijalne postrojbe nađu na brodu, više ništa neće ići po planu i situacija će vrlo brzo izmaći kontroli... Srećom po Manon, moći će računati na pomoć stručnjakinje za opasne misije – Kim Keller.

Kolorka 262 • Neptun • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Leo • Crtež Leo • Prijevod Matija Sinković • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-262-neptun/909/


Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2023 : 10:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jeaaaaaa !!!!
Lea nikad dosta!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/09/2023 : 10:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zadnji broj je baš pao, nadam se da će ovo nekako zaključiti priču.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2023 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I ja kazem; jos Lea! Sjajno! Ovo jednostavno volis ili ne volis, a ja bas obozavam!

(Sad jos jednom na iscitavanje cijele sage, ponovo s ogromnim gustom)

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 20/09/2023 10:14:40
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2023 : 10:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo bas legne za raspolozenje. Jedva cekam. I za razliku od Kerempira ne nadam se da ce ovo biti kraj. Ima tu jos da se cedi..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2023 : 11:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ajmo i ovo. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/09/2023 : 14:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Lea nikad dosta.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/09/2023 : 15:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sawitch, radi se o tome kako se u zadnjem integralu vidio zamor materijala. Čak i sami likovi koji su bili životni u prijašnjim integralima, postali su drveni, kao da su i sami umorni :)

Naravno, ako opet živne, što se ne bi veselili za dalje.

Edited by - Kerempir on 20/09/2023 15:15:06
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/09/2023 : 15:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
leo me ne interesuje al mi drago zbog anta
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2023 : 15:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Sawitch, radi se o tome kako se u zadnjem integralu vidio zamor materijala. Čak i sami likovi koji su bili životni u prijašnjim integralima, postali su drveni, kao da su i sami umorni :)

Naravno, ako opet živne, što se ne bi veselili za dalje.



Da, da, slazem se sa tim da je doslo do pada ali meni i dalje tu ima mesta da se podigne serijal. Neiscrpna je tema.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2023 : 19:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

leo me ne interesuje al mi drago zbog anta




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/09/2023 19:32:58
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7028 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/09/2023 : 20:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sutra kreće čitanje mada očekujem pad za još stepenicu niže od ptethodnog albuma.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7028 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/09/2023 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Slabo je ovo kao što sam i očekivao. Priželjkivao sam da ovaj integral bude bar na razini prethodnoga, ali baš se osjeća Leov pad. Kao da kroz riječi same Kim (koja je to nekoliko puta u ovom integralu ponavljala) on sam progovara kako je umoran od svega i da to više nije za njega.

Praktički album i pol potpuno mlak dojam. Nestala je i ona intrigantnost koja je držala njegove albume, a da ne govorim o onoj živopisnosti biljnog i životinjskog svijeta koja je ovdje svedena na mizernu razinu. Tek završni dio drugog albuma malo podsjeća na onog starog Lea, ali tek da dobije osrednju ocjenu čisto zbog zasluga iz prethodnih ciklusa albuma.

Bojim se, nastavi li Leo i dalje ovo pisati, velikom brzinom kreće ka nedovoljnoj ocjeni. Zato Leo stani dok ti je vrijeme! ;)

7/10
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/09/2023 : 12:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Slabo je ovo kao što sam i očekivao. Priželjkivao sam da ovaj integral bude bar na razini prethodnoga, ali baš se osjeća Leov pad. Kao da kroz riječi same Kim (koja je to nekoliko puta u ovom integralu ponavljala) on sam progovara kako je umoran od svega i da to više nije za njega.

Praktički album i pol potpuno mlak dojam. Nestala je i ona intrigantnost koja je držala njegove albume, a da ne govorim o onoj živopisnosti biljnog i životinjskog svijeta koja je ovdje svedena na mizernu razinu. Tek završni dio drugog albuma malo podsjeća na onog starog Lea, ali tek da dobije osrednju ocjenu čisto zbog zasluga iz prethodnih ciklusa albuma.

Bojim se, nastavi li Leo i dalje ovo pisati, velikom brzinom kreće ka nedovoljnoj ocjeni. Zato Leo stani dok ti je vrijeme! ;)

7/10



Znači Leo nije razočarao u razočaranju.

Da, bilo bi mu vrijeme da stane više. Ali izgleda da će must ovo dokle god ide, a ja ću kupovat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 25/09/2023 12:25:03
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/09/2023 : 12:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima u koju bi klasu neki stavili Lea, mislim realno?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/09/2023 : 13:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Tek završni dio drugog albuma malo podsjeća na onog starog Lea...



Konstanta su i prekratke podlaktice

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/10/2023 : 01:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
3 klase ispod ostalih u serijalu.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 26/10/2023 : 07:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi iznenađujuće nije bio toliko loš koliko sam mislio da će biti. U svakom slučaju bolji od povratka na aldebaran koji mi je označio totalni pad serijala. Likovi su malo zivnuli, sama ideja o potomcima otetih zemljana u 20.st. je zanimljiva, i na kraju mi je bilo prekratko.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/10/2023 : 13:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Povrarak na Aldebaran mi je bas los a ovaj je okej ali nista posebno.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2023 : 02:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam se bi li jos jednom iscitao sve Leove albume prije uzimanja u ruke Neptuna, ali odustao sam jer sam relativno nedavno to uradio. Usljed stalnog priliva gomile novih stripova nije da se savrseno 'chiaro' sjecam svih sitnica iz ciklusa, ali dovoljno bitnog za likove nositelje ovog albuma se spominjem.

Leo nas ovdje zakida za uobicajenu plejadu raznih aliena kao i gomilu ranijih stvorova iz izmastane mu flore i faune, (ponekad i izmiksane), te smjesta likove u jednu hermeticniju situaciju. (Junaci su vecinom u zatvorenom prostoru sto je neobicno za razliku od dosadasnjeg prikaza raznih cudesa na svakakvim otvorenim svjetovima) Ali niposto nije lose odradeno. U svakom slucaju ako volite izmastanu sagu Lea do sada, necete ni ovom dvodjelnom albumu naci prevec mana.

Ja osobno bas volim ovaj serijal i ne bi mi cinilo lose da ga slavni Brazilac jos nastanca.

Ocito je da nakon nekog vremena 'otupi pero' i da se slabije, da ne kazem losije razvija akcija kod dugih djela i djelova, od cega nije ni Leo posteden, ali Boze dragi uzmimo za primjer jednog Zagora ili Texa koji su odavno na 'autopilotu' pa itekako 'kure'. Da ne kazem 'kubure'... a jesu.

Na kraju ove knjige pise kraj ciklusa i zadnja prica je nacrtana prosle godine, ali nekako mi se ne cini da ce Brazilac stati s ovim.

Vrijeme ce pokazati. Ja nikako, kako rekoh, ne bi imao nista protiv za jos 'doza' ove svemirske sage.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2023 : 02:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Eto Kerempir koji je bio najskepticniji se najprijatnije iznenadio, a sawitch koji se najvise radovao (uz anta) se razocarao. Mnogo na utisak o nekom delu uticu ocekivanja.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/11/2023 : 18:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
E moj Leo...stani više. :D
Mislim nije meni ovo tako loše, ali mislim da je vrijeme da Aldebaran saga stane i gotovo.
Neka radi malo nešto drugo.
Neptun je čisto OK, ali ništa više od toga. Priča mi je bila OK, a Leov drveni crtež baš volim, ali mi je puno draža bila stara, ručna boja, a ne ova kompjuterska.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2023 : 22:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Leo sa prethodnim ciklusima podigao sve te avanture na svetovima Aldebarana na jedan jako visok nivo,zaludeo je mase avanturama Kim i ekipe (jedan sam od tih),pa sad gleda da muze zlatnu kravu dok god može - posledica svega toga je pad kvaliteta,što je i ovde slučaj.Pri čemu moramo uzeti u obzir i da čovek ulazi uskoro u devetu deceniju života.

Uprkos svemu tome,uživao sam u Neptunu,i mogao bih čitati ovako nešto danima.Čak iako nije toliko dobro kao prvih nekoliko tomova.U stvari,meni osetniji pad kreće tek u zadnjem albumu Povratka na Aldebaran.

Kako rekoh,sve ovo je meni i dalje zabavno,a mislim da bi bilo i bolje da sam pre toga pročitao prethodne avanture.Sa druge strane,složiću se sa ostalima da Neptun nema više tu žestinu,zaraznost i zabavljivost.
I da je stvarno vreme da Leo stavi tačku;što se verovatno neće desiti sa obzirom da radi na Belatriksu (uporedo sa Škotskom,Evropom i Dimejnom (ilikako se već čita);ma čovek nije normalan).

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/01/2024 : 07:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Isto, mislim da ovo zapravo nije toliko lose (kao npr. pomenuti Povratak na Aldebaran) koliko se vidi, da se Leo malo umorio ako cemo to tako nazvati. Mislim da bi malo bolje ispalo ako bi ovo islo u tri albuma umjesto u dva, ali ne na racun "samo stancanja novih stranica" nego da se neke stvari mozda malo vise pojasni, negdje da se atmosfera prvo zagrije i da ne dobimo samo "razlagu" u dve slicice i slicno. Na par mjesta mi se cinilo da je sve zbrzano samo da se nesto kaze o tome i ono, na brzinu "pojasni", a da se to moglo malo razvuci da tok radnje bolje tece, napetost raste kako treba, a ne samo presjeci jedan dogodak sa kratkim pojasnjenjem i odmah skociti dalje.
No, isto tako moram iskreno reci da stripa skoro nisam mogao odloziti jer stari Leo i dalje zna ovim svojim svetovima zagolicati mastu citatelja i buditi paznju.

Mozda nekako kratko ali ipak zanimljivo, plus "pojasnjenje" za ove nase aliene iz "Roswell '47" price.


Moze se reci da i stari Leo moze kolo da vodi, pa dok traje nek traje. Lijepo se druziti s njim.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000