forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Bruce Dickinson - The Mandrake Project (2024)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2023 : 19:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čekali smo čekali i čekali... i dočekali napokon!
Bruce Dickinson dogodine izbacuje novi solo album!

https://loudwire.com/iron-maiden-bruce-dickinson-mandrake-project-album-tour-dates-2024/

Ne znam za vas, ali zadnja tri njegova solo albuma (Accident of Birth, The Chemical Wedding i Tyranny of Souls) su mi bolja od pola diskografije Maidena, naprosto obožavam te albume, tako da ono, jedva čekam... Što je najbitnije, Roy Z je opet tu kao gitarist i ko-autor tako da imam stvarno visoka očekivanja.

Za sada se ne zna datum izlaska, a jedini datumi koji su za sada bukirani su za Meksiko i Brazil u 4. misecu dogodine. Međutim, ovo obećava: " I'm even more excited at the prospect of getting out on the road with this amazing band that we have put together, to be able to bring it to life. We're planning to play as many shows as we can in as many places as possible, for as many people as we can! As for what 'The Mandrake Project' actually is… all will be revealed soon!”

Poznavajući Dickinsonovu povezanost s ovim našim prostorima ovdje, virujem da ćemo ga vidit negdi u regiji. No ako i ne dođe tu, odlazak na njegov koncert će mi biti glazbena "misija" broj 1 dogodine, jer ko zna oću li ikad više imat priliku vidjeti ga da svira stvari iz solo karijere.

Hype je ogroman, jedva čekam! Nisam se godinama toliko veselio nekom albumu i turneji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/09/2023 : 20:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Meni zao sto nisam mogao u Antwerpen u sedmom na Maidense (Shinjutsu) , ako bude jos sa bendom negdje blizu idem, uzimam g.o.
Citao nesto davno o njegovoj solo karijeri, ali nisam se udostojio potraziti i poslusati malo na yt-u.
Bas ti hvala za info.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2023 : 20:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Većinom je odličan solo, mada je na prvih par albuma poprilično šarao sa žanrovima.
Preporučam ti da kreneš s Accident of Birth i The Chemical Wedding, to su dva fenomenalna albuma, kvaliteta na maksimumu. Roy Z je po mom mišljenju jedan od najpodcjenjenijih autora u metal muzici, čovjek je fenomenalan.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2023 : 21:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Meni zao sto nisam mogao u Antwerpen u sedmom na Maidense (Shinjutsu) , ako bude jos sa bendom negdje blizu idem, uzimam g.o.
Citao nesto davno o njegovoj solo karijeri, ali nisam se udostojio potraziti i poslusati malo na yt-u.
Bas ti hvala za info.



Velika ti je to razlika od Maidena, ali odlicno mu je sve. Meni su i prvi albumi Brucea jako dobri.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2023 : 21:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Roy Z, je zaista fenomenalan!
A jos je bolji s Halfordom! Te stvari koje su napravili, ne mogu prestat slusat godinama...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 27/09/2023 : 21:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Šuška se da će se Bruceu na turneji pridružiti i Adrian Smith.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/03/2024 : 19:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
I, kakav vam je?!?

Meni lagano album godine, a noć je još mlada. Očekivao sam da će biti dooma, odnosno sabbathovskih riffova ali nisam očekivao da će biti i toliko baladnog pristupa sa daškom countryja koji izuzetno dobro pašu na dijelovima u kojima ih ima.
Totalno epski album a epski pristup mi je u današnje vrijeme uglavnom ili previše banalan ili previše mainstream sladunjav, dok ovaj zvuči totalno staloženo i zrelo, tako da za mene je ovo već sad rangirano odmah iza Chemical Weddinga a preslušao sam ga tek 5-6 puta.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 04/03/2024 19:33:47
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/03/2024 : 15:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ovako na prvu, ne čujem baš puno. Nakon 20 godina od prošlog solo albuma, očekivao sam nešto više. Slabije od Chemical Weddinga i Accident of Birth, vrlo vjerojatno i od Tyranny od Souls te u rangu Balls to Picasso.
Vidjet ćemo još kad se malo slegne. Ovako na prvu, čini mi se da je Bruceu najbitnije bilo da ne zvuči slično kao Iron Maiden i da je u tome uspio. Eternity has failed, ne znam da li je bilo potrebe da se objavljuje u ovakvom aranžmanu koji se skoro pa i ne razlikuje od izvedbe Maidena.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/03/2024 : 17:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kartu kupio za 6-ti mjesec, a u autu cesto izvodim svoj performance "the tears of the dragon" refren na opce cudjenje vozaca iz suprotnog smjera. 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/03/2024 : 09:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Aco pa napravio je to i prije sa Bring your Daughter... tako da nije neko iznenađenje. Vjerojatno se u Mejdenima nije mogao izboriti za viziju kakvu je imao pa eto sad tu ispravlja stvari. Meni su obje verzije super a Book of Souls mi je ionako najbolji album još od Brave New Worlda i baš mi je drago da sam ih uspio gledati na toj turneju u Splitu.

Eto nakon još nekoliko slušanja jedina zamjerka koju imam za Mandrake jesu preduge zadnje 2 pjesme. Sve ostalo je bomba!

Bok, kako si.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000