forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Cijene stripova, poređenja i nelogičnosti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tex ciller
New Member

222 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 29/09/2023 : 11:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.



Dobro pa Vam je knjižnica blizu i uz piće pročitate ono što vrijedi. Neki uzimaju iz čistog pomodarstva bez da ikad otvore ono što su kupili.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18705 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 11:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.



Dobro pa Vam je knjižnica blizu i uz piće pročitate ono što vrijedi. Neki uzimaju iz čistog pomodarstva bez da ikad otvore ono što su kupili.



I sta je tu lose?
Sta vas briga sta ljudi kupuju..
Bolje nega da locu gemiste...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 29/09/2023 11:45:45
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1319 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 29/09/2023 : 12:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tex ciller

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.



Dobro pa Vam je knjižnica blizu i uz piće pročitate ono što vrijedi. Neki uzimaju iz čistog pomodarstva bez da ikad otvore ono što su kupili.



I sta je tu lose?
Sta vas briga sta ljudi kupuju..
Bolje nega da locu gemiste...



Gospodine Teller, ja vas ne poznajem, ali iz vaših komentara već se dulje vrijeme može isčitati da vas mori nekakva tinejdžerska kriza?
Možda je u pitanju strogi roditeljski odgoj koji vam zabranjuje povremenu konzumaciju alkohola?
Sjesti popodne na terasu kafića, naručiti gemišt i uživati u romanima i stripovima?
Iako ja zaista suosjećam s vama, jasno mi je da ste u posljednje vrijeme pod strašnim pritiskom jer već dugo mnogi kiosci imaju svega dva primjerka novog stripa, što vas onemogućuje kupiti tri primjerka istog stripa kojima ste se nekoć toliko hvalili.
Jasno mi je da se vi uspješno opirete inflaciji i na tome vam svakako čestitam, a također vjerujem da ćete jednog dana odrasti u uspješnog biznismena koji će u garaži imati tri ista auta.
Jer ono što volite zaslužujete imati i trostruko.
P.S. Eto ja baš čitam Alcanteovu Bombu na svojoj natkrivenoj terasi, pijem talijanski Cabernet, pokosio sam dvorište i život je lijep.
Pa... živjeli!

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 29/09/2023 12:16:09
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

222 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 29/09/2023 : 12:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tex ciller

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.



Dobro pa Vam je knjižnica blizu i uz piće pročitate ono što vrijedi. Neki uzimaju iz čistog pomodarstva bez da ikad otvore ono što su kupili.



I sta je tu lose?
Sta vas briga sta ljudi kupuju..
Bolje nega da locu gemiste...



Zašto se kačite i zašto ste neprijatni? Nisam se Vama obraćao niti rekao išta protiv Malog Rendžera, Kapetana Mikija ili Komandanta Marka. Ili možda jesam?
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
876 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 29/09/2023 : 12:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Mene najviše nervira što najviše kukaju oni koji uopšte ne kupuju stripove i najviše pametuju oni koji nemaju blage veze o troškovima izdanja jednog stripa. U ovom konkretnom slučaju govorim o stripu, a ima toga i kod knjiga i sl. Ježim se od pitanja "zašto je kod vas tolika cijena, a kod nekog drugog tolika". Ljudi nisu upućeni ni u šta, a vole da prigovaraju o svemu. Siguran sam da se niko od izdavača neće obogatiti od stripa, možda ovi najveći, a svi ostali gledaju prvo da budu na nuli, a onda nešto i zarade. Da je to tako lako, svako bi bio izdavač.

Vrlo je jednostavno, ako nemaš love - ne kupuješ i priča je završena. Ko ima, on će kupiti i gotovo. Svi mi bismo sigurno vozili pet puta bolja auta od onih koje imamo, ali nemamo love da kupimo. Tako je kako je. Umjesto da uživamo u velikom broju izdanja, svi samo traže neke zamjerke.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 29/09/2023 : 13:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DK24

Dobro si reka, 50 eura taman. Moja kolegica je jednom, na moje da nisam koristia Jansona na faksu, rekla da je njoj bia polazište za svaki ispit koji je polagala. Možda je zato završila iste godine kada i ja, iako je 6 godina starija...


Janson je polazište za upis, za sve ostalo je daleko preštur. (pretpostavljam da pričamo o povijesti umjetnosti )




Ma naravno. Zapravo se u suštini radi o gimnazijskim udžbenicima Likovne umjetnosti povezanima u zajedničku koricu. Moooožda malo proširenijim.



Janson, srpsko izdanje, ja prva godina…čitam nekakav naslov tipa Vajarstvo i mislim se kako nisam čuo za taj pokret ili pravac. Brzo mi je sinulo u daljnjem tekstu. Da, Janson nije za faks, ni onda ni danas pogotovo.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/09/2023 : 13:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

To i napisah imenjače na početku. Polako se odustaje.



da parafraziram vojskovođu antonija

ako sumnjaš odustani od kupovine

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/09/2023 : 13:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.



ja ovo ne bih procitao da mi placaju

jarane enter razdoji sazmi misli

ko ce ovu kobasicu citati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7787 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/09/2023 : 13:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
pa jel to ne treba da voze auta, imaju kuće/stanove, idu na godišnji?

kakvo ti je to razmišljanje jbt...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

222 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 29/09/2023 : 13:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

quote:
Originally posted by SPQRoma

Mene najviše nervira što najviše kukaju oni koji uopšte ne kupuju stripove i najviše pametuju oni koji nemaju blage veze o troškovima izdanja jednog stripa. U ovom konkretnom slučaju govorim o stripu, a ima toga i kod knjiga i sl. Ježim se od pitanja "zašto je kod vas tolika cijena, a kod nekog drugog tolika". Ljudi nisu upućeni ni u šta, a vole da prigovaraju o svemu. Siguran sam da se niko od izdavača neće obogatiti od stripa, možda ovi najveći, a svi ostali gledaju prvo da budu na nuli, a onda nešto i zarade. Da je to tako lako, svako bi bio izdavač.

Vrlo je jednostavno, ako nemaš love - ne kupuješ i priča je završena. Ko ima, on će kupiti i gotovo. Svi mi bismo sigurno vozili pet puta bolja auta od onih koje imamo, ali nemamo love da kupimo. Tako je kako je. Umjesto da uživamo u velikom broju izdanja, svi samo traže neke zamjerke.



Svi gledaju da budu na nuli.
Nema veze sa stvarnoscu,nitko ne gleda da bude na nuli.
Svi na nuli a voze auta, imaju kuce, godisnji itd,itd.
Izgleda da samo na "nasim" prostorima ljudi rade da bi bili oko nule.





Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7787 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/09/2023 : 13:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
a što se jansonove istorije/povjiesti umjetnosti tiče, volio bih je imati, ali ne za onu cijenu.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
608 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/09/2023 : 14:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Sad kad se večeras vratim doma sa Mediteranskog festivala knjige i stavim Jansona na policu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2023 : 14:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja obozavam kupovati stripove!
Ja obozavam piti gemiste!
Ja obozavam svoj automobil, ne bi ga dao za deset drugih!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/09/2023 : 14:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever



Gospodine Teller, ja vas ne poznajem, ali iz vaših komentara već se dulje vrijeme može isčitati da vas mori nekakva tinejdžerska kriza?
Možda je u pitanju strogi roditeljski odgoj koji vam zabranjuje povremenu konzumaciju alkohola?
Sjesti popodne na terasu kafića, naručiti gemišt i uživati u romanima i stripovima?
Iako ja zaista suosjećam s vama, jasno mi je da ste u posljednje vrijeme pod strašnim pritiskom jer već dugo mnogi kiosci imaju svega dva primjerka novog stripa, što vas onemogućuje kupiti tri primjerka istog stripa kojima ste se nekoć toliko hvalili.
Jasno mi je da se vi uspješno opirete inflaciji i na tome vam svakako čestitam, a također vjerujem da ćete jednog dana odrasti u uspješnog biznismena koji će u garaži imati tri ista auta.
Jer ono što volite zaslužujete imati i trostruko.
P.S. Eto ja baš čitam Alcanteovu Bombu na svojoj natkrivenoj terasi, pijem talijanski Cabernet, pokosio sam dvorište i život je lijep.
Pa... živjeli!
[/quote]
chatgpt ili kako se vec zove?

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1319 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 29/09/2023 : 15:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
[/quote]

ja ovo ne bih procitao da mi placaju

jarane enter razdoji sazmi misli

ko ce ovu kobasicu citati
[/quote]

zeljko,
ja pri svojim upisima
redovito koristim enter
ali ne želim praviti

razmake

kako bih tebi olakšao život
jer daj zamisli
kakva bi ti tek muka bila
da ova moja zapažanja
možeš čitati i

između redova.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18705 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 17:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Samo su stripovi skupi valjda...
Sve je skupo..
Napraviš prioritete i uzgi ga..
Kome je vino, cigare, kurve.. važnije od stripova,.. sa takvim nemam sto razgovarat...
Meni su stripovi život a nekima samo skup hobi.. dva sveta razlicita.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 29/09/2023 17:11:50
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18705 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 17:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Mene najviše nervira što najviše kukaju oni koji uopšte ne kupuju stripove i najviše pametuju oni koji nemaju blage veze o troškovima izdanja jednog stripa. U ovom konkretnom slučaju govorim o stripu, a ima toga i kod knjiga i sl. Ježim se od pitanja "zašto je kod vas tolika cijena, a kod nekog drugog tolika". Ljudi nisu upućeni ni u šta, a vole da prigovaraju o svemu. Siguran sam da se niko od izdavača neće obogatiti od stripa, možda ovi najveći, a svi ostali gledaju prvo da budu na nuli, a onda nešto i zarade. Da je to tako lako, svako bi bio izdavač.

Vrlo je jednostavno, ako nemaš love - ne kupuješ i priča je završena. Ko ima, on će kupiti i gotovo. Svi mi bismo sigurno vozili pet puta bolja auta od onih koje imamo, ali nemamo love da kupimo. Tako je kako je. Umjesto da uživamo u velikom broju izdanja, svi samo traže neke zamjerke.


sve rečeno..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

766 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 29/09/2023 : 20:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Ja volim lovu , ja volim stripove.Love nemam ali do stripova uvijek nekako dođem.Iz sobe ću izbaciti krevet ali stripovi ostaju
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

766 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 29/09/2023 : 20:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Anto_123

Ja volim lovu , ja volim stripove.Love nemam ali do stripova uvijek nekako dođem.Iz sobe ću izbaciti krevet ali stripovi ostaju


Ah da i suprugu pssst! za ovo zadnje molim diskreciju
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1319 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 29/09/2023 : 23:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ja obozavam kupovati stripove!
Ja obozavam piti gemiste!
Ja obozavam svoj automobil, ne bi ga dao za deset drugih!



Prije nekoliko godina
otprilike sam pobrojao
romane i stripove

nagomilane
po kući i stanu

te zaključio da ću
doživim li starost

umrijeti

prije negoli pročitam
polovicu svega toga.

Zatim sam počeo
danonoćno
pisati poeziju

i ubrzo uvidio da ću
doživim li starost

umrijeti

prije negoli pročitam
trećinu svega toga.

Onda sam ponovo počeo
pohoditi knjižnicu

i širiti vidike

pod dojmom da ću
doživim li starost

umrijeti

pročitavši premalo
da bi uopće bilo
vrijedno spomena.

Možda bi svakako
bilo praktičnije
da sam umjesto
svih ovih knjiga

kupio auto,

ali dok pijem vino
strpljivo iščekujući

novu pjesmu

takve me misli
uopće ne opterećuju

jer čak i ako
ne doživim starost

moje će me pjesme

nadživjeti.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

222 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 30/09/2023 : 00:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv video

https://www.youtube.com/watch?v=wtijh6hRSgc&ab_channel=Strip%C4%8Ditaonicaporodica%C5%BDivanovi%C4%87
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/09/2023 : 09:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Zanimljiv video

https://www.youtube.com/watch?v=wtijh6hRSgc&ab_channel=Strip%C4%8Ditaonicaporodica%C5%BDivanovi%C4%87


Svaka na mestu. Činjenica da trobroj golkonde košta 30% skuplje od 3 zasebna broja phoenix pressa je neviđena besmislica i bahatost. U toj sam turi i prestao da uzimam golkondu po izlasku, već će da pričeka neku povoljnu a(u)kciju.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

222 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 30/09/2023 : 09:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Naravno, ali kad postavite dobronamjerno pitanje dobijete lakonske odgovore kao recimo: Tiraž! pojma nemate, troškovi, šta vi znate kad i ne uzimate stripove, ako nemate love i ne uzimate i slično. Ali, strip je ljubav kako kod izdavača tako i kod kupaca tako da se računa na to da kad neko nešto voli neće ni postavljati "svakakva" pitanja.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/09/2023 : 10:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pošto me prozivaš, dobio si odgovor na postavljeno upoređivanje jednog stripa sa jednom knjigom koja je išla u barem deset puta većem tiražu. Mislim da je očigledno da što veći tiraž, to se na veći broj primeraka raspoređuju fiksni troškovi, te je cena po primerku manja. Ako to smatraš lakonskim, pa, žalim slučaj, ali nema šta više da se doda. To je bilo upoređivanje baba i žaba i nema dodirnih tačaka sa ovim drugim primerom, gde su dva stripa sa uporedivim tiražima.


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

222 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 30/09/2023 : 10:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Pošto me prozivaš, dobio si odgovor na postavljeno upoređivanje jednog stripa sa jednom knjigom koja je išla u barem deset puta većem tiražu. Mislim da je očigledno da što veći tiraž, to se na veći broj primeraka raspoređuju fiksni troškovi, te je cena po primerku manja. Ako to smatraš lakonskim, pa, žalim slučaj, ali nema šta više da se doda. To je bilo upoređivanje baba i žaba i nema dodirnih tačaka sa ovim drugim primerom, gde su dva stripa sa uporedivim tiražima.





Ne Đole, ne prozivam te.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000