forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Carl Barks na hrvatskom!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Wolfman
Average Member



Croatia
971 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 08/10/2023 : 19:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Nije svima došlo uništeno, vjerojatno samo manjini. Meni je došlo u top stanju. A dostava je uvik rizik, jbg.



Knjiga je stvarno fino omotana u bubble wrap, s podebljanjima na rubovima. Da su barem još umjesto papirnate kuverte (koja doduše ima iznutra još jedan tanki bubble wrap sloj) koristili nešto čvršće kartonsko onda bi to bilo to.
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



87 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 08/10/2023 : 21:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Ako se dobro proda ovaj broj, kada mislite da će idući doći na red?

PS
Naletio na ovo
https://en.wikipedia.org/wiki/Donaldism

Zbilja je čudno kako je popularnost jaka u Europi ali ne u Americi...


3-4 godišnje

Edited by - fasnik on 08/10/2023 21:47:10
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/10/2023 : 10:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Bez puno filozofije...ovo je odlično izdanje. Nemam tehničkih zamjerki, prijevod isto ok. Barks je klasa. S gustom progutano. Bezvremenski stripovi, teski evergreen. To je ono sta se mora imat. Eh, da neka druga naša izdavačka kuca ima prava... virujen da bi sasula ovih 30 knjiga u dvi god. Ovako, valjda dočekamo u 30 god. Kupujmo pa možda nas i iznenade.



Znaš ti što valja!

Htio bih dati komentar na jedan komentar/dojam kako je ovo strip za djecu.

Barksova kolekcija je kolekcija stripova za sve uzraste/all ages. Barksovi stripovi izdržavaju test vremena.

Imam 62 godine. Kada sam imao oko 14 godina najviše sam se veselio stripovima iz Stripoteke, CAKa, starog Strip Arta, Alanu Fordu i gubio sam zanimanje za stripove iz Mikija (od kojeg sam ipak sačuvao neke brojeve s Paul Murryjevim Mikijem i patkama od nepoznatog autora, već nagađate kojeg).

Srećom tada je počeo izlaziti Mikijev zabavnik kojeg je kupovao prijatelj. Posudio mi je prvih 20-ak brojeva i bio sam pozitivno šokiran Mikijem Floyda Gottfredsona (tada još nisam znao da ih on crta), a u prilogu su bili brojni stripovi s Pajom Patkom (Donald Duck) i čika Bajom (Uncle Scrooge) čiji je autor bio Carl Barks. Tada još nisam da ih crta Carl Barks. Naravno odmah sam s prijateljem napravio razmjenu i nastavio s kupovanjem Mikijevog zabavnika dok je u njemu bilo Gottfredsona (negdje još iza 200-tog broja).

Kadgod bi se pitao trebaju li mi još ti stripovi, nisam li za njih prestar, da li su to dječji stripovi, nakon čitanja sa zadovoljstvom sam konstatirao da ostaju u kolekciji.

Mislim da sam negdje krajem 70-ih/početkom 80-ih godina 20. stoljeća (da li je to bio članak u OK magazinu) prvi put saznao da je autor tih stripova o patkama Carl Barks, a možda tada negdje i da je Floyd Gottfredson crtao Mikija koji me je oduševljavao (čini mi se da je to bio kratki dodatak od 16 ili 24 stranice u Mikijevom almanahu).

U Comics Journalu (kojem je izdavač Fantagraphics!!!) je još 1982. najavljena biblioteka:
FLOYD GOTTFREDSON MICKEY MOUSE LIBRARY - koja je trebala startati 1983., izdavač ANOTHER RAINBOW PUBLISHING.
Od toga nije bilo ništa i tek 2011. Fantagraphics je pokrenuo objavljivanje njegovih stripova. U međuvremenu sam ga prikupljao preko raznih američkih izdanja i knjiga.

No, da se vratim Barksu. Krajem 80-ih i u 90-ima zahvaljujući izdavaču Gladstone/Bruce Hamilton uspio sam skupiti većinu Barksovih stripova. A zadnjih godina je to moguće zahvaljujući opet Fantagraphicsu.

Ovom pričom sam htio istaknuti 2 stvari:
1. Jako ste sretni da ćete imati priliku kupovati kompletnu kolekciju Barksovih stripova za koju se je prije trebalo itekako snalaziti.
2. Barksovi stripovi o patkama (a i neki drugi) plus Gottfredsonov Miki su ponajbolji stripovi uopće. To su klasični dragulji poput npr. Fosterovog Valianta da ne nabrajam dalje. To su all ages bezvremenski stripovi (što je napisao frend).

Da li ćete ih čitati i kupiti ovisi o vašem ukusu/preferencijama i financijama, ali upozoravam da se takve prilike ne događaju prečesto.







A kakva je to tek prilika iz moje osobne perspektive, da je ova edicija krenula u godini kad mi je mlađa krenula u prvi razred, pa ćemo skupa učiti čitati na istom štivu na kojem je čitanje naučio i tata joj, kad je tamo na kraju 80ih svaki dan cimao tetu na kiosku je li došao novi broj Zabavnika. Još se živo sjećam gušta kad bi to bio taj dan :)
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1330 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 09/10/2023 : 10:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Što jest, jest, godine idu, ali taj trenutak kad bi na kiosku vidio novi strip, ta radost se ne zaboravlja.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2023 : 12:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Što jest, jest, godine idu, ali taj trenutak kad bi na kiosku vidio novi strip, ta radost se ne zaboravlja.



Prekrasne uspomene, pohoda na kioske po gradu u kupnji novih stripova. Kad bi nas matere poslale u 'spizu' i ama bas svaki put si za sicu mogao kupiti strip ili dva. I tako svi mi iz ulice i iz kvarta. Blazene trafike nasih djetinjstva! Nekad bilo sad se spominjalo.

Inace ako netko zeli moze procitati zaista krasnu odu trafikama i stripovima u uvodnoj rijeci za Egostriper, Alema Ćurina, od strane Predraga Lucića, tih dvoje vrstnih poznavatelja stripa, nazalost pokojnih mojih sugradana.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
542 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 09/10/2023 : 12:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Peyo...nisam znao da si toliko iskusan, ne ostavljas dojam covika koji je usetao u sedmo desetljece.
Da i ja dodam i pridruzim ti se, neugodno sam se iznenadio (cak malo i uvrijedio) kad je ode spomenuto da je (i to nakon citanja spomenutog stripa), ovo strip za dicu. Ja neznam...to nekad cujem i za (Gošinijevog) Asterixa ili (Sigarovog) Popaja...pa ja neznam...jel stvar percepcije. Ne! Ja zahtjevam, hic et nunc, da takvi stripasi naprave samoevaluaciju svog ukusa.


Vidim da sam ja ovdje na tapeti zbog svog dojma i komentara.
Ovim putem se ispričavam svima koji su se našli uvrijeđeni zbog mog posta. Neće se više ponoviti!
Volim i ja patke ali Don Rosa mi je bolji!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/10/2023 : 13:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pa ne vlada ovdje jednoumlje !

Čemu isprike, svako ima pravo na vlastito razmišljanje i doživljaj pročitanog.

Nadajmo se i Don Rosi od Egmonta.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1754 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/10/2023 : 13:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Al da objasne Dizniju da ne mora da cenzuriše za naše tržište. Mi nismo opterećeni rasizmom.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/10/2023 : 13:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Al da objasne Dizniju da ne mora da cenzuriše za naše tržište. Mi nismo opterećeni rasizmom.



mi sve mrzimo jednako :)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1754 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/10/2023 : 14:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by borg

Al da objasne Dizniju da ne mora da cenzuriše za naše tržište. Mi nismo opterećeni rasizmom.



mi sve mrzimo jednako :)




Resistance is futile.
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



87 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 09/10/2023 : 14:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
Je li netko našao ovu knjigu u NSK-ovom katalogu? Što god sam ukucao, ne baca mi ništa van.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 09/10/2023 : 15:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Evo mene u Puli, valja li obici to Znanje? :)



Jesi još u Puli?
Tek sam sad zavirio u temu ponovno...


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6078 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/10/2023 : 16:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Pa ne vlada ovdje jednoumlje !

Čemu isprike, svako ima pravo na vlastito razmišljanje i doživljaj pročitanog.

Nadajmo se i Don Rosi od Egmonta.



Eh, trebaju prvo ovo izgurat.
No bilo bi kul da piče oba izdanja simultano.

Ja još nisam uzeo, neodlučan sam...ili nisam, ali kad skoknem do grada budem svakako bacio oko i ako mi se svidi, kupujem patkice.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2023 : 23:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DiSkAcH

A mi u Hr nemamo nešto kao sprski cobiss pa da vidimo sve o tiražu, tiskari...?


https://katalog.nsk.hr/F?RN=618248297

Ili, kao što je delboj odgovorio.



Hvala, koliko vidim cobiss ja za ovo SF, pa tamo piše sve o izdanju i prije nego ih oizdavač službeno najavi, a ovi nemaju ni nakon izlaska.

Ekipa iz Sr, dajte ih pliz pitajte za pismo, latinica ili ćirilica.



ћирилица

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6978 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/10/2023 : 02:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Danas pročitao ovo do kraja. Pravo blago! Apeliram na ono malo forumaša koji još nisu kupili da to učine što prije!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/10/2023 : 08:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by sawitch

Evo mene u Puli, valja li obici to Znanje? :)



Jesi još u Puli?
Tek sam sad zavirio u temu ponovno...





Nisam, bio petak i subotu a u nedelju za Sloveniju i kuci :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2023 : 18:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Lord Vader89

imas one A4 Gladstoneove albume?
daj neke slike:) to su mi mnoge drage edicije:)



Uslikat ću sve što sam spomenuo samo za tebe majstore.
Trebat će mi vremena da to pobacam na kauč, nadam se slijedeći tjedan.



Evo, da ispunim obećano:

Gladstone albumi i još ponešto:



IDW, imam još od njih nije mi se dalo više kopati po ormarima, sorry:


Fantin Gottfredson, ako što fali i to je u ormarima:


Prvih 10 Mikijevih zabavnika (imam ja toga još) i još štošta:


Kao što rekoh, štošta:


Prvih 10 Mikija iz 1966. (imam ja toga još) i još štošta:


Još malo štošta:


Ako želiš uvećano:
https://postimg.cc/jD88PCvZ
https://postimg.cc/9zWJ8GSJ
https://postimg.cc/jWSS33HR
https://i.postimg.cc/MHxX9rsZ/IMG-2668.jpg
https://postimg.cc/D4Jgrcjg
https://postimg.cc/TLXL7J30
https://postimg.cc/Mcprc1Ss
https://postimg.cc/qNSj7S17
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/10/2023 : 18:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Jbt kakvo blago
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2023 : 18:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Jbt kakvo blago



Dobro kažeš, koštalo je ali ne žalim se.

Moja ljubav za stripove počela je od ovoga:



Kupila mi ga sestra i donijela u bolnicu nakon operacije mandula/krajnika.

Slijedili su Crtani romani, Lale (Osvetnici, Nebojša!), Zvitorepčev roman v stripu itd.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/10/2023 : 18:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@Peyo


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/10/2023 : 18:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Lord Vader89

imas one A4 Gladstoneove albume?
daj neke slike:) to su mi mnoge drage edicije:)



Uslikat ću sve što sam spomenuo samo za tebe majstore.
Trebat će mi vremena da to pobacam na kauč, nadam se slijedeći tjedan.



Evo, da ispunim obećano:




jaoooo sve zivo ima

naravno, necu te gnjaviti da slikas ove silne Gladstone, samo cu da naglasim da sam ljubomoran

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2023 : 19:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
jaoooo sve zivo ima

naravno, necu te gnjaviti da slikas ove silne Gladstone, samo cu da naglasim da sam ljubomoran



Evo da smanjim ljubomoru, nemam Uncle Scrooge adventures 31-48 i 50-56. Nisam žurio s nabavom, a čini mi se da je istjecala licenca pa je to bilo poslije teže nabavljati i nije mi se dalo.

To ću morati kompletirati preko Fantinih izdanja.

Zaboravio sam uslikati i Rosu, a i neka njemačka i talijanska izdanja.

A i Mikija i Mikijevih zabavnika imam samo prvih 50, a poslije probrano ili izrezano, a nešto je i koričeno (poklon od prijatelja).

Edited by - Peyo on 14/10/2023 19:11:23
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1754 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 14/10/2023 : 19:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Peyo zvani Diznilend :)

Lepa gomila. Fali tu ovo novo izdanje. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1246 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/10/2023 : 19:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Jel onaj veliki beli goofy deo jedne vece edicije slicnoj ovoj?
http://www.seriesam.com/guide/jag.htm
26x35cm

Under construction.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2023 : 19:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Peyo zvani Diznilend :)



Nije Disney (Barks, Gottfreson, Taliaferro, Murry) jedino što me zanima, imam ja štošta drugačijih stripova.

quote:
Originally posted by borg
Lepa gomila. Fali tu ovo novo izdanje. :)



Što je lwood rekao za AF od LL-a prekasno stiže.

Tako da ne vjerujem da ću to dodavati, prostor me ubija, a i košta.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000