forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Postavite pitanja za LUDENS/StripAgent
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2023 : 10:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Možda ne bi bilo loše da imamo topik u kojem se mogu postavljati pitanja za Ludens/Strip Agent. Pošto imamo ovdje članove kao što su Ludensov Potrčko, i neki drugi (Jaki mi padne na misao,...) koji imajo Bernardov broj mobitela ili su si bliski sa njim,... pa da imamo sva pitanja za Ludens/Strip Agent na okupu.

Recimo mene zanima:

-Da li postoji šansa da če Ludens/Strip agent početi sa izdavanjem JUDASA (ne mora odmah, ali da li postoji šansa, razmišlja li se o tome ili nema šanse)

-Što je sa Komandan,tom Markom (da li če se nastaviti, ili če iči od početka u kolor verziji, ili je to passe i neče biti nikada ništa više od Komandanta Marka na kioscima).

-Šta je sa Mister nojem? Da li postoji mogučnost da če Mister No iči na kioske? Možda kolor?

-Postoji li mogučnost da se izda Traper Kerija (ili Roki Džo)?

-Šta če Ludens/Strip Agent još izdati u budučnosti (da se imamo čemu veseliti)?

U vezi komandanta Marka, dosta se pričalo, da su problem autorska prava, ali da li se radi nešto na tome? Mislim ako su prava skupa, pa valjda čemo razumjeti, da če umjesto 7,5 eura koštati 9,90 eura, ali da li se uopšte razmišlja o Komandantu marku? Da li postoji mogučnost ili je to več odavno prekriženo? Jer ne vjerujem da su ta avtorska prava toliki problem, kako onda ide kolor izdanje u Italiji?


Mislim nije Bernard neki početnik, bavi se niz godina sa izdavanjem stripova, znaju ga u Italiji, sarađivaju sa njim,...ne vjerujem da se ne može dogovoriti za Komandanta Marka, Judasa, Mister Noa,....ako bi htio i ako bi imao interes. Mora da bude nešto drugo, ali što? Neka otvoreno kaže, pa da se onda zna i da se ne pitamo više.

Zašto se ide nekim Đilom, Dragonerom,...a ne pokušati sa Komandantom markom kolor npr? Ili Mister no kolor? Ili Judasom crnobjelim (osim ako postoji i kolor verzija) Ili Traper Kerijem, Roko Džojem,....?

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2023 : 11:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo za pitanja!
Sve pitano je na mjestu..
ali se bojim bez odgovora!
možda što se mene tiče..

JUDAS teško, to če valjda netko drugi kadtad,
MARK za nastavit trobroje zavrzlama sa pravima, kolor više računam na Libellus..
MISTER NO teško jedino da taj LETEČI TIGROVI razvali prodajom,
KERIJA izdaje Golkonda, meni ok i dosta..
budučnost neizvestna, ako sve to i opstane, bit če super..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

25 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 01/10/2023 : 11:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
Ili kao što je Strip agent izdavao trobroje Kena Parkera, pa možda na taj način Mister Noa, Martina Mysterea, Juliju...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/10/2023 : 11:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo, covjek je veceras u Splitu, (to jest, tu je vec), ali odmah cu ti reci, na sva tvoja pitanja, odgovor je; NE!

A sto ce biti u buducnosti...sam vrag zna.

A i Bernard ti se nece ovdje i ovako javljati i oglasavati.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1246 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/10/2023 : 12:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kad ces odmaci dalje od komadanta marka i mister noa ojro? To te pita neko ko voli te junake najmanje koliko i ti.

Under construction.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2023 : 13:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Kad ces odmaci dalje od komadanta marka i mister noa ojro? To te pita neko ko voli te junake najmanje koliko i ti.




pa vjerovatno nikada...ja sam old school (vrijeme ZS i LMS) i to je to. Tu i tamo pročitam neki album (Meksikajnarji npr. pa Proklete Indije,...ponekog alan forda, plave bluze, taličnog toma, disney, miki muster, magični vjetar....a za ostale ni ne znam šta sve postoji. Mange još nikada nisam držao u rukama, od nekih stripova bježim kao đavo od križa,....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2023 : 13:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Imam još jedno pitanje za Ludens:

-kako to da može Ludens izdavati Bonelli Super priče za 7,5 eura (za Sloveniju 7,90) dok u Italiji koštaju 9,90 eura?

Mislim, nije da se žalim, čak obrnuto ali ne shvačam koncept. kako može Ludens biti jeftiniji (uz to treba plačati autorska prava) dok Italijani koji imaju vlastiti online shop (ne trebaju ni sami sebi plačati autorska prava) imaju skuplje stripove?

Znači da onda ta avtorska prava ipak nisu toliko skupa ili u čemu je fora?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2023 : 13:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Evo, covjek je veceras u Splitu, (to jest, tu je vec), ali odmah cu ti reci, na sva tvoja pitanja, odgovor je; NE!

A sto ce biti u buducnosti...sam vrag zna.

A i Bernard ti se nece ovdje i ovako javljati i oglasavati.



znam ja da če odgovor biti NE, ali me zanimaju razlozi, zašto ne? Zašto Komandant mark i Mister No ne a Đil možda npr? Zašto ĐIL umjesto JUDASA?
Zanimajoi me razlozi, neko pojašnjenje....da mogu shvatiti, jer ne shvačam zašto je npr JUDAS preskočen a o ĐILU razmišljaju (ako razmišljaju naravno)...

Kao da računaju da če se ĐIL bolje prodavati od Komandanta Marka?

Edited by - 1Euro on 01/10/2023 13:43:42
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2023 : 13:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Đil je najavio ifedizioni,... nisam čuo da i Ludens/Strip Agent...
Meni je nejasno kako može Dragonero a ne može pilot?
Prvi je živ i skup junak , drugi ugašen pa valjda i jeftiniji za objavljivat..
Prvi nema nikakvu nostalgiju, drugi od nje pršti…
Kupili ste Velike Priče Bonellija LETEČI TIGROVI?.. treba to pokupovat do zadnjeg primjerka,
sad je šansa natera Bernarda da se vrati pilotu..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
941 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 01/10/2023 : 13:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Imam još jedno pitanje za Ludens:

-kako to da može Ludens izdavati Bonelli Super priče za 7,5 eura (za Sloveniju 7,90) dok u Italiji koštaju 9,90 eura?

Mislim, nije da se žalim, čak obrnuto ali ne shvačam koncept. kako može Ludens biti jeftiniji (uz to treba plačati autorska prava) dok Italijani koji imaju vlastiti online shop (ne trebaju ni sami sebi plačati autorska prava) imaju skuplje stripove?

Znači da onda ta avtorska prava ipak nisu toliko skupa ili u čemu je fora?



Pa mogu talijani biti jeftiniji, ali ako ih mogu prodavati po toj cijeni zašto bi smanjivali? Da ne ide prodaja smanjili bi. Da smanje cijenu vjerojatno bi prodali nešto više ali je onda zarada manja. I Ludens bi volio staviti takvu cijenu, pa i veću naravno, ali ne vjeruju valjda da bi se prodavalo, a ne vjerujem ni ja. Traži se zlatna sredina, a da ne govorimo o tisuću drugih stvari, razlici u cijenama, plaćama.. A i format Ludensa je nešto uži.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2023 : 13:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
izgleda da u Italiji MARK ide dalje u koloru..
to znači da su valjda uklonjene zapreke oko naslednika esse-gesse?
Ako mogu oni, zašto nebi i naši?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/10/2023 : 14:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Telleru, toliko vapiš za Markom, a u potpisu tvrdiš da je neviđeno đubre

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/10/2023 : 14:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude zlih konotacija, misli se na stripskog junaka Komandanta Marka

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/10/2023 : 15:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Evo, covjek je veceras u Splitu, (to jest, tu je vec), ali odmah cu ti reci, na sva tvoja pitanja, odgovor je; NE!

A sto ce biti u buducnosti...sam vrag zna.

A i Bernard ti se nece ovdje i ovako javljati i oglasavati.


@1 euro...da, tu je...sjedi kraj mene...čekamo utakmicu...sve što ti je ivanl napisao-stoji...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2023 : 17:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

Evo, covjek je veceras u Splitu, (to jest, tu je vec), ali odmah cu ti reci, na sva tvoja pitanja, odgovor je; NE!

A sto ce biti u buducnosti...sam vrag zna.

A i Bernard ti se nece ovdje i ovako javljati i oglasavati.


@1 euro...da, tu je...sjedi meni u krilu...čekamo utakmicu...sve što ti je ivanl napisao- a meni stoji...


svaka čast..
i još tako ladno priznaješ..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 01/10/2023 17:03:28
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/10/2023 : 18:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Telleru jel' ti mogu napisati nešto a a da se ne naljutiš? Ajde malo promijeni potpis. Nije da nije direktno protiv pravila ali sam potpis i to napisan velikim slovima zvuči pomalo svađalački, zar ne?
A vjeruj mi, ima puno dobrih stripova van Bonellija.
Znači napiši nešto tipa "Bonelli je najači" isl.(može i velikim slovima:)) ali samo promijeni ovaj pomalo svađalački.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2023 : 20:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nema problema..ni meni se nije svidao..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/10/2023 : 20:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Thnx!:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

LilianaG
Starting Member



4 Posts

Member since 01/10/2023

Posted - 02/10/2023 : 12:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send LilianaG a Private Message  Reply with Quote
Dobar dan. Nova sam ovde. Pre mesec dana sam poslala jedan mejl Strip-Agentu sa molbom da mi objasni šta je to plaćanje virmanom, jer živim u Austriji i nikada nisam čula za takvo plaćanje. Cela Evropa kupuje tako, da plati preko kreditne kartice ili Pay Pala. Moja narudžba za oko 60 Evra stoji na čekanju. Možda će neko od Strip-Agenta bar ovde da zaviri i da mi pomogne kako da platim narudžbu, jer kada je pogledam, stoji: "Na čekanju". Kakvom čekanju, kada nemam broj računa gde da uplatim pare, niti ikakvu drugu informaciju. Može li neko da mi pomogne dalje?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12614 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/10/2023 : 12:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Virman vam je zapravo opća uplatnica, preko koje možete platiti fizički u banci (pošti) ili putem internet bankarstva (pa popunjavate ona polja: iznos, svrha uplate, poziv na broj...).

Nisam nikada kupovao na njihovom shopu, ali vjerojatno kod takvog plaćanja dobijete onaj mail sa svim podacima za uplatu i preko int. bankarstva se sve onda riješi (ili kako je kome jednostavnije).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 02/10/2023 12:56:56
Go to Top of Page

LilianaG
Starting Member



4 Posts

Member since 01/10/2023

Posted - 02/10/2023 : 13:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send LilianaG a Private Message  Reply with Quote
Kimba, ReemCP, hvala vam na odgovorima, ali nisam dobila nikakav mejl sa podacima o bankovnom računu, inače bih već uplatila. Do sada sam bez ikakvih problema naručivala knjige i stripove u Hrvatskoj, svi su bili veoma profesionalni. Ovo mi je prvi put da nailazim na "balkanski" način poslovanja, koji sam viđala samo u Srbiji. Mesec dana niko da mi odgovori na mejl, niko da mi pošalje informaciju o uplati. Valja ne žele da prodaju ništa. Bez pogovora sam prihvatila skoro 15 Evra poštarinu, iako znam da je duplo manja i ni to nije dovoljno da bi se neko pokrenuo tamo. Ako neko ovde ima neku dobru adresu, gde mogu da naručim Diabolik stripove, neka mi je napiše, moram da dignem ruke od Strip Agenta, to su neke neozbiljne osobe sa kojima ne treba poslovati izgleda. Baš sam razočarana. Naručila sam kod http://www.babilon-strip.com/shop/1-stripovi/diabolik i sve je išlo bez problema, plaćanje karticom, dobila potvrdu o narudžbi mejlom i u roku od par dana je stigla pošiljka onako kako sam je naručila. Pokupila sam im sve Diabolike koje su imali, na žalost, dosta toga nemaju više. Zato sam pomislila, da i su i ovi poslovni i naručila sam brdo brojeva, ali - nista... Baš mi je krivo, jer te brojeve nisam našla na drugim mestima...
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

954 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 02/10/2023 : 13:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Strip Agent shop je u zadnjih mjesec dana dosta neažuriran, valjda zbog GOa.

Moja ti je preporuka da se sa Zlatkom iz Babilona probaš dogovoriti da ti on pokupi od Strip Agenta i pošalje (meni je recimo on najbolji od Striparnica u Hrvatskoj). Kontaktiraj ga na mail jer mu WEB malkice kasni s obzirom da radi sam a ima podosta posla.

Možda se isto može dogovoriti s Columbom: https://www.stripovicolumbo.com/
ili
SNK: https://www.stripovi.hr/
Go to Top of Page

LilianaG
Starting Member



4 Posts

Member since 01/10/2023

Posted - 02/10/2023 : 13:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send LilianaG a Private Message  Reply with Quote
mmihoci, hvala ti puno za ove kontakte, baš si me obradovao.
Sve ću ih kontaktirati, nadam se uspešno. Veeeliki pozdrav.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/10/2023 : 14:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by LilianaG

Dobar dan. Nova sam ovde. Pre mesec dana sam poslala jedan mejl Strip-Agentu sa molbom da mi objasni šta je to plaćanje virmanom, jer živim u Austriji i nikada nisam čula za takvo plaćanje. Cela Evropa kupuje tako, da plati preko kreditne kartice ili Pay Pala. Moja narudžba za oko 60 Evra stoji na čekanju. Možda će neko od Strip-Agenta bar ovde da zaviri i da mi pomogne kako da platim narudžbu, jer kada je pogledam, stoji: "Na čekanju". Kakvom čekanju, kada nemam broj računa gde da uplatim pare, niti ikakvu drugu informaciju. Može li neko da mi pomogne dalje?


Pa zašto si odabrala plaćanje virmanom?
A ako neznaš sta je virman pa ima gugl za pronać odgovor za minutu,dvi..
Broj računa ti piše samo ti očigledno ga nisi vidila..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/10/2023 : 14:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A imaš i kartično plaćanje za koje kažeš da ga nema...
Ajde ti lipo kupuj u Evropi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6642 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/10/2023 : 15:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Najprije bih pozdravio gosp. Bernarda i zahvalio se što nam je Ludens/SA dao mogućnost da ovako javno postavljamo pitanja i, sveukupno, promijenio svoj odnos prema kupcima. Evo, postavio bih par pitanja, u svjetlu činjenice da pratim pozamašan broj izdanja koja objavljujete. Zašto se... zajebajem se, ali sam mislio da je 1Euro našao neku žicu i da je došao kao njegov kurir.

Kako god, mene zanima kako IF Edizioni izdaje Marka tamo gdje je Ludens stao i koja priča stoji iza prijevoda "Kako jebati Sandru?".

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/10/2023 15:19:01
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000