forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Smrad u stripu ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 12/10/2023 : 12:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav, imam jedno glupo pitanje, no vjerujem da će mi netko od ekipe , imati neku korisnu informaciju. Dakle preuzeo sam danas neke Libellus stripove na kiosku, predivni glanceri, doslovno glanc, nikakve petice nit slično. No jedan od njih , brutalno smrdi pri otvaranju, znači ne bi rekao da je smrad od nikakve vlage, ali je jebeno prisutan, išao sam provjeriti i druga tri, i ona imaju baš onaj lijepi stripovski miris. Inače mi osjetilo njuha uopće nije najbolje, dakle osjetim ili baš lijep miris ili teški smrad , ovo mi baš smeta, no više me zanima koji vrag je to. Čini mi se kao da bi moglo biti nešto tehničke prirode, kao nekakva oksidacija tinte ili tko zna čega, ljepila možda ? Postoji li neki način da se to uopće riješi ?

Hvala

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/10/2023 : 12:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda od neke tinte?
Ostavi ga da se ravjetri.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 12/10/2023 : 12:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Možda od neke tinte?
Ostavi ga da se ravjetri.



Može biti, zanima me više dal' je bilo takvih situacija, strah me ono da mi drugi ne poprime to, iako nekako brijem da ne mogu
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 12/10/2023 : 12:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Bilo je prije par godina, neki ograničeni kratki period gdje se par kolekcionara žalilo zbog istog problema. Bilo je na forumu, nisam siguran je l se radilo o LL izdanjima i LL forumu, ali bilo je. Mislim da je pretpostavka/zaključak bio da je do vrste korištenog ljepila. To je brzo riješeno i nije više bilo diskusije o tome.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/10/2023 : 13:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Evo natjerao si me da bacim pogled na slike u stari mobitel, jer znam da sam slikao kćer kada se spremala sa ekipom iz predškole ili vrtića za neku predstavu na otvorenom i vidim da se radi o travnju 2017. Bio sam si tada ponio nekog friško izašlog Dylana Doga da čitam dok mala ne završi i znam da je smrdio kao da se mačka posrala u strip😂
Mirisi se dodaju u tisku, ali tih nekoliko stripova iz 2017-te su strašno smrdili jer je netko zajebao u tiskari.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 12/10/2023 : 13:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Da, imam dobro pamćenje. Ja osobno nisam imao taj problem ni sa jednim izdanjem.
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 12/10/2023 : 13:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Evo natjerao si me da bacim pogled na slike u stari mobitel, jer znam da sam slikao kćer kada se spremala sa ekipom iz predškole ili vrtića za neku predstavu na otvorenom i vidim da se radi o travnju 2017. Bio sam si tada ponio nekog friško izašlog Dylana Doga da čitam dok mala ne završi i znam da je smrdio kao da se mačka posrala u strip😂
Mirisi se dodaju u tisku, ali tih nekoliko stripova iz 2017-te su strašno smrdili jer je netko zajebao u tiskari.



Datum stripa i je iz 2017. Stvarno odvratno smrdi i dalje mi je miris u nosu, strah me i staviti na policu sa takvim mirisom da ostali ne najebu xD

Puno hvala svima na odgovorima
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/10/2023 : 13:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja sam citao skoro Pulp od CK i bas je smrdeo, cak je ker pobeg'o od mene kad sam ga otvorio 😆
Ali cini mi se je bas popustio smrad dok sam zavrsio strip
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4608 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 12/10/2023 : 14:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
smrad i inace popusta sa protekom vremena


sangue navajo
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 12/10/2023 : 14:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Slično su smrdili i moji početni Magični Vjetrovi od Libellusa. Ne baš tako ali jesu. Posle su se razluftali. Ali to je više bio neki čudan smrad tinte.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 12/10/2023 : 14:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Slično su smrdili i moji početni Magični Vjetrovi



Ha, ha, ha.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/10/2023 : 14:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
😂🤣
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/10/2023 : 14:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

smrad i inace popusta sa protekom vremena





E, o ovome bi se dalo razgovarati.
Ja mislim da vremenom samo postanemo naviknutiji na njega i doživljavamo ga manje užasavajuće kako se iznova s njim srećemo. Neka vrsta stockholmskog sindroma.

Inače, mislio sam da je tema o scenama smrada u stripovima, kad su si glavni junaci čepili nos ili pomišljali "Odvratan smrad". Pa, evo, mali apel ako netko ima volje i odmah se može sjetiti neke takve scene da otvori temu. Ima ih dosta sigurno.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/10/2023 14:48:01
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 12/10/2023 : 14:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC
quote:
Originally posted by Dalen
Slično su smrdili i moji početni Magični Vjetrovi

Ha, ha, ha.

Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 12/10/2023 : 15:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno uzeo Daredevil Omnibus 2 od Marvela i još nikad niti jedan
strip nije tako smrdio. Rekoh, šta je ovo!?
Tiskan je u Turskoj (ne bih rekao da ima veze ali eto...) dok su
ostali omnibusi koje imam tiskani ili u Kanadi ili u Kini...
Ili je do boje, ili do ljepila. Tko će znati...
Uglavnom, znam o čemu pričaš.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/10/2023 : 15:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
otrovat ćeš se tim omnibusima..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4608 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 12/10/2023 : 17:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Combatrock

smrad i inace popusta sa protekom vremena





E, o ovome bi se dalo razgovarati.
Ja mislim da vremenom samo postanemo naviknutiji na njega i doživljavamo ga manje užasavajuće kako se iznova s njim srećemo. Neka vrsta stockholmskog sindroma.

Inače, mislio sam da je tema o scenama smrada u stripovima, kad su si glavni junaci čepili nos ili pomišljali "Odvratan smrad". Pa, evo, mali apel ako netko ima volje i odmah se može sjetiti neke takve scene da otvori temu. Ima ih dosta sigurno.



Tacno, o ovome bi se dalo razgovarati. Drago mi je da postoje ljudi koje ovakve teme raduju.

Ima istine, ziv covek navikne na smrad pa mozda i deluje kao da ga je manje.

sangue navajo
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/10/2023 : 18:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ima stripova koji su odvratni smrad iako nemaju nikakvog mirisa.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/10/2023 : 18:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Da nisu to stripovi gdje se pojavlja Superhik?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 12/10/2023 : 20:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

otrovat ćeš se tim omnibusima..



Toga se i ja bojim...
Ajde da ih bar prije pročitam...
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 12/10/2023 : 20:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Neke moje Fibre, mislim da isključivo Ameri (100 metaka, Punisher, Čudovište iz močvare, Saga...), su znali smrditi po govnima, nebitno jesam li ih kupovao nove ili rabljene. Mislim da su to uglavno stripovi s onim matiranim, malo grubljim papirom koji se ne presijava jako na svjetlu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2041 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 12/10/2023 : 20:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Combatrock

smrad i inace popusta sa protekom vremena





E, o ovome bi se dalo razgovarati.
Ja mislim da vremenom samo postanemo naviknutiji na njega i doživljavamo ga manje užasavajuće kako se iznova s njim srećemo. Neka vrsta stockholmskog sindroma.

Inače, mislio sam da je tema o scenama smrada u stripovima, kad su si glavni junaci čepili nos ili pomišljali "Odvratan smrad". Pa, evo, mali apel ako netko ima volje i odmah se može sjetiti neke takve scene da otvori temu. Ima ih dosta sigurno.



https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-10c-hijena-iz-sikawara/2750/

+ Smrdljivi Joe iz Blek Ludens br 13 mi prvi padaju na pamet za slucajeve kada glavni junaci nisu mogli izdrzati smrad. Kao da je bila neka scena u Zagoru s Chicom, ali ne mogu se sjetiti tocno sto.

-------------

Usput, bas su me nasmijali ti "magicni vjetrovi"

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 12/10/2023 : 20:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Ona Biblija u stripu bazdi užasno... u knjižari barem
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/10/2023 : 08:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Je, i mahali su repom kad im se svidi miris.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5536 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 09:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Macbeth, stari! Fališ nam na livadi.
Navrati. Povedi i zoroasterixa...
Aj, bok.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000