forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 272 Brazda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/11/2023 : 18:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ja uvijek mislio da ce fibrini kupci kupiti strip jer im je interesantan crtezom, radnjom i sl, a ne zato sto je kolorka. Ali i ovaj format je zadovoljavajuci i crtez naprosto plijeni sa mastovitim prikazima planeta, rasa i sl.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/11/2023 : 18:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ni ja ne mogu da verujem da ima toliko kompletista Kolorki, pa da samim tim sto je neki kvalitetan strip objavljen van kolorke se slabije prodaje od nekog manje kvalitetnog naslova ali objavljenog u okviru Kolorke.
Koliko ljudi uopste ima svih 270 i nesto kolorki?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 24/11/2023 : 19:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ni ja ne mogu da verujem da ima toliko kompletista Kolorki, pa da samim tim sto je neki kvalitetan strip objavljen van kolorke se slabije prodaje od nekog manje kvalitetnog naslova ali objavljenog u okviru Kolorke.
Koliko ljudi uopste ima svih 270 i nesto kolorki?



Tacno! Opskurni gradovi su jedan od najboljih stripova koje je Fibra objavila a totalno prosao ispod radara a da je u Kolorki bio, planuo bi.

Ja imam oko 220 - 230 (mrzi me da brojim) i ne trudim se da skupim sve jer neke naslove imam od drugih izdavaca.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1345 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 24/11/2023 : 19:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Meni nedostaje 16, s tim što 4-5 imam od drugih izdavača, i nisam nešto baš posebno angažovan da ih nađem. Ako nabavim ok, a ako ne - idemo dalje.

U Kolorki sam baš retko našao loš strip, uglavno je to jaka četvorka i više od toga.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25947 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/11/2023 : 21:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Za Sillage sam "navijao"da ide u pojedinačnim albumima pa makar i sa većom cijenom ali Marko je odlučio ovako.
A bolje imat u Kolorci u preteškim knjigama nego nikako

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7826 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/11/2023 : 22:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam valjda naopak, ja cu strip prije zaobici nego uzet ako je u kolorci. Zivciraju me hrbati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 24/11/2023 : 23:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam valjda naopak, ja cu strip prije zaobici nego uzet ako je u kolorci. Zivciraju me hrbati.



Ti kupujes hrbat a ne strip?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7826 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/11/2023 : 23:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam valjda naopak, ja cu strip prije zaobici nego uzet ako je u kolorci. Zivciraju me hrbati.



Ti kupujes hrbat a ne strip?

Ne kupujem, kupio sam i ovo, ali ako imam opciju nekog drugog izdanja istog stripa vjerovatno cu se odlucit za nju. Jbga, volim da mogu odma pronaci strip koji trazim na polici i da mi hrbat upada u oko dizajnom.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 24/11/2023 23:21:37
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/11/2023 : 07:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam valjda naopak, ja cu strip prije zaobici nego uzet ako je u kolorci. Zivciraju me hrbati.



Ti kupujes hrbat a ne strip?

Ne kupujem, kupio sam i ovo, ali ako imam opciju nekog drugog izdanja istog stripa vjerovatno cu se odlucit za nju. Jbga, volim da mogu odma pronaci strip koji trazim na polici i da mi hrbat upada u oko dizajnom.



To je tacno. Kad trazim neku kolorku, obavezni idem na Fibrin sajt da vidim koji je to broj pa tako nadjem. Hrbati za orke su fantasticno uradjeni, steta sto nije nesto slicno i za kolorku.
Samo sam hteo da budem siguran da ne odustajes od stripa zbog hrbata kolorki.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/11/2023 : 13:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Šta, vi ne pamtite boje, kad vas probude u 4 ujutru da odma na keca znate? Garulfo? Žut. Aldebaran? Krem. Come Prima? Narandžast. Grupna terapija? Zeleno. Mislim da znam boju svake kolorke koju imam, nekako mi se ureže lako.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/11/2023 : 00:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ček, kako vama ti stripovi stoje posloženi? Šta ne znate gdje vam je koji?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 26/11/2023 : 08:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
meni osobno taj hrbat izgleda slabo ,bez obzira kako ih posložim uvijek kolorke ispadnu šaka na oko pa su na kraju završile pod krevetom u kutijama.i mislim da će taj dizajn ostarit loše s vremenom ,kao i većina takvih siplificiranih i pojednostavljenih dizajna.u drugu ruku razumijem cijeli koncept kolorke ,budući da je tako najbolje radit zeli li se ići u hiperprodukciju,tj ne trošit vrijeme i resurse na detalje nego na količinu.

i moram pohvalit da su dizajni za novije orke i ostale stripove sve bolji i bolji.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/11/2023 : 09:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

meni osobno taj hrbat izgleda slabo ,bez obzira kako ih posložim uvijek kolorke ispadnu šaka na oko pa su na kraju završile pod krevetom u kutijama.i mislim da će taj dizajn ostarit loše s vremenom ,kao i većina takvih siplificiranih i pojednostavljenih dizajna.u drugu ruku razumijem cijeli koncept kolorke ,budući da je tako najbolje radit zeli li se ići u hiperprodukciju,tj ne trošit vrijeme i resurse na detalje nego na količinu.

i moram pohvalit da su dizajni za novije orke i ostale stripove sve bolji i bolji.


Prošle godine sam preselio u novi stan koji ima veliku staklenu stijenu, 4 metra široka klizna balkonska vrata koja gledaju prema Savi i nasipu koji mi je doslovno na 10 m od balkona. Prvi red do mora, je li. Na tom nasipu stalno ima brdo ljudi, rekreativci, šetači pasa, obitelji itd itd. Nekoliko puta već mi se dogodilo da me poznanici nazovu "e, mislim da znam di živiš, vidio sam ti policu sa stripovima s nasipa". Toliko je prepoznatljiva ta Kolorka.
Kad sam 2008. pokrenuo Kolorku, nisam ni sanjao da će doći do tako visokog broja, ta "hiperprodukcija" (30-tak Kolorki godišnje teško da bih nazvao tako, ali dobro) nikako nije bila planirana niti je zbog nje izabran taj dizajn. Išlo se na književniji pristup, da se pokuša sugerirati da ti naslovi imaju i literarnu vrijednost (zato su i imena autora naglašenija u odnosu na naslov stripa), po uzoru na francusku ediciju Aire Libre. Melina ionako potroši dosta vremena na izbor i obradu detalja koji se nalaze na prvoj i drugoj stranici knjižnog bloka, komotno smo to mogli izbjeći i umjesto toga staviti nešto od toga na hrbat, da su hiperprodukcija i brzina bili motiv.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 26/11/2023 : 09:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
možda 270 ne zvuči puno u cjelokupnom smislu ,ali rijetko koja hrvatska edicija prelazi taj broj

ali na kraju dana šta je tu je,natrag više nema.to što se meni dizajnom osobno ne sviđa ,nekom odgovara da se vidi s ulice.kad budem radio nove police ,bit će iza zatvorenih vrata i super.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/11/2023 : 10:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije hiperprodukcija Kolorki, već Fibre općenito Koliko godišnje izbaciš knjiga, 100ak komada?
Inače, ni meni se hrbat Kolorke ne sviđa niti malo, previše mi je sterilan.. Šarene su čisto šarenila radi, izdaleka to sve izgleda ko nekakav šareni barkod. Zajedno ko edicija djeluju prepoznatljivo, no nemaju nikakve individualnosti i to mi se ne sviđa niti malo. Stani 3 metra od police i znaš da gledaš Kolorku, al nemaš pojma koje stripove gledaš. Meh. Orka šiša Kolorku kako god okreneš Mada su mi u oba slučaja brojevi na hrbatu mrvicu iritantni, iako ih više praktički niti ne primjećujem.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 26/11/2023 10:09:46
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10127 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2023 : 10:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/11/2023 : 10:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ček, kako vama ti stripovi stoje posloženi? Šta ne znate gdje vam je koji?





Kod mene u jednoj sobi preuredjenoj u police samo za stripove i sve je uredno slozeno. Naravno da znas gde mi je koji strip tacnije edicija. Ali ko ce popamtiti koje su boje na preko 200 kolorki??

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25947 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2023 : 10:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.




Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/11/2023 10:41:11
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/11/2023 : 10:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ŠAŠ

meni osobno taj hrbat izgleda slabo ,bez obzira kako ih posložim uvijek kolorke ispadnu šaka na oko pa su na kraju završile pod krevetom u kutijama.i mislim da će taj dizajn ostarit loše s vremenom ,kao i većina takvih siplificiranih i pojednostavljenih dizajna.u drugu ruku razumijem cijeli koncept kolorke ,budući da je tako najbolje radit zeli li se ići u hiperprodukciju,tj ne trošit vrijeme i resurse na detalje nego na količinu.

i moram pohvalit da su dizajni za novije orke i ostale stripove sve bolji i bolji.


Prošle godine sam preselio u novi stan koji ima veliku staklenu stijenu, 4 metra široka klizna balkonska vrata koja gledaju prema Savi i nasipu koji mi je doslovno na 10 m od balkona. Prvi red do mora, je li. Na tom nasipu stalno ima brdo ljudi, rekreativci, šetači pasa, obitelji itd itd. Nekoliko puta već mi se dogodilo da me poznanici nazovu "e, mislim da znam di živiš, vidio sam ti policu sa stripovima s nasipa". Toliko je prepoznatljiva ta Kolorka.
Kad sam 2008. pokrenuo Kolorku, nisam ni sanjao da će doći do tako visokog broja, ta "hiperprodukcija" (30-tak Kolorki godišnje teško da bih nazvao tako, ali dobro) nikako nije bila planirana niti je zbog nje izabran taj dizajn. Išlo se na književniji pristup, da se pokuša sugerirati da ti naslovi imaju i literarnu vrijednost (zato su i imena autora naglašenija u odnosu na naslov stripa), po uzoru na francusku ediciju Aire Libre. Melina ionako potroši dosta vremena na izbor i obradu detalja koji se nalaze na prvoj i drugoj stranici knjižnog bloka, komotno smo to mogli izbjeći i umjesto toga staviti nešto od toga na hrbat, da su hiperprodukcija i brzina bili motiv.



Za razliku od nekih, ja kupujem strip radi stripa, ne radi rikne, edicije i slicno. Necu odustati od stripa koji me zanima ako mi se ne dopada rikna, papir, dizajn ili slicno ali hocu ako je jako lose uvezan i raspada se. Sto se kolorke tice, voleo bih da je drugacije ali mi ne smeta ni ovako. Fibra ima super sajt pa lako nadjem zeljeni naslov na polici uz pomoc istog.

Ista prica za VC bonelli. Ako trazim neki odredjen naslov, sigurno cu potraziti koji je to broj na Alan Ford sajtu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/11/2023 : 10:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
I jos nesto... Valjalo bi da se od pocetka uzimao uzorak dominantne boje za riknu za sve naslove, ne samo za neke. Mislim da bi se tada ljudi lakse snalazili.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/11/2023 : 10:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.







Pa u pravu je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2023 : 11:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.







Pa u pravu je.



Nije!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2023 : 11:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ni ja ne mogu da verujem da ima toliko kompletista Kolorki, pa da samim tim sto je neki kvalitetan strip objavljen van kolorke se slabije prodaje od nekog manje kvalitetnog naslova ali objavljenog u okviru Kolorke.
Koliko ljudi uopste ima svih 270 i nesto kolorki?



Sto? Zar ima ljudi koji kupuju Kolorke a nemaju ih sve? Sve brojeve?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7826 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/11/2023 : 11:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.

Rijetko zboris u zadnje vrijeme, ali samo istinu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7826 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/11/2023 : 11:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Boja je holivud, crno bijelo je umjetnost.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000