forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD – FJURI: PROĐE MOJ RAT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 22/10/2023 : 00:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Fjuri

Prođe moj rat



Pukovnik Fjuri je ratni heroj koji je imao samo jednu želju – da rat nikad ne prestane. I ta želja mu se ispunila. Proveo je život jurivši s ratišta na ratište, ne obazirući se na posledice po sebe i druge. On sada sedi u mračnoj hotelskoj sobi i s mukom se priseća svega dok beleži ispovest na starom magnetofonu. Priseća se prijatelja koje je stekao i izgubio tokom decenija neprestanog ratovanja. Priseća se životnih prilika koje je propustio dok je iznova tragao za novim frontovima. Priseća se mladog, ledenog snajperiste Frenka Kasla kojeg je upoznao u Vijetnamu, kao i monstruoznog Barakude koji mu je dokazao da su svet i ideali za koje se čitavog života borio nepovratno iščezli.

Ovo je priča o čoveku koji je imao samo jednu želju – da rat nikad ne prestane. I ta želja mu se ispunila. Sada je vreme da se plati ceh.





Br. strana: 312 / Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: 170 x 260 mm


Prođe moj zavir


Cene:
Sajamska: 2.490,00 (traje do 29. 10. 2023)
Klupska: 2.790,00
Puna cena: 3.490,00


Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/graficki-romani/fjuri-prodje-moj-rat/

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/10/2023 : 08:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajno izgleda! Sjajan strip.

Pozovite kurtonce iz Ck, da vide kako se rade ameri, nek popiju kafu, provrte u rukama, nece moci da se posrame, ali ce im biti neprijatno kada vide da ne smatraju svi ljubitelje stripova debilima.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2023 : 11:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svi moji ratovi. Fibra. Prije 3 godine. Odlican strip. Fenomenalni Parlov. Table bezobrazno dobre, a vidio sam ih gomilu i u zivo, originale, stani pa gledaj... ovako se crta bas po stripovsku.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2023 : 12:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
stripcina
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/10/2023 : 14:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Autori na naslovnoj?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 22/10/2023 : 14:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Autori na naslovnoj?



Ne.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 23/10/2023 : 01:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Autori na naslovnoj?


Ova knjiga pripada Panišer MAX kontinuitetu, a kako na prethodnih sedam knjiga nismo imali navedene autore, odlučili smo da tako bude i ovde. Pride, prednja korica je već prilično krcata tekstom – naslov, podnaslov, logotipi, pregršt toponima, kao i bezbroj nalupanih pečata „poverljivo”... bilo bi zaista previše da još naguramo imena autora.

Na američkom deluxe izdanju su stavili crnu šlajfnu na gornju ivicu i na njoj naveli autore, što je legitimno rešenje, ali nismo želeli da išta umanjuje upečatljivost glavnog motiva, tj. Fjurijevog lica.

Svašta smo još menjali u odnosu na original. Sa zadnje korice smo uklonili Barakudu (onog sa naslovnice 10. epizode), ubacili Fjurijevu siluetu, i ispunili je slikom koja ga prikazuje kako kao oronuli ratni heroj pripoveda doživljaje iz svog promašenog života. Želeli smo da tako prikažemo njegovo stvarno unutrašnje stanje i napravimo kontru u odnosu na prednju koricu gde on uprkos godinama deluje snažno i moćno.

Riknu smo takođe potpuno promenili. Bilo je raznih varijanti, ali prevagu su odnele kose štrafte koje istovremeno asociraju na vojne činove, ali i na rebarca na koltu M1911 koji je bio u upotrebi u američkoj vojsci.

Želeli smo da na rikni imamo i neku vizuelnu poveznicu sa ostalim knjigama o Panišeru, pa smo uzeli njegov logo i dodali mu povez preko oka.



Marvel to nije odobrio.

Onda smo od Fjurijeve siluete napravili novu lobanju sa povezom (nemam više tu verziju). Marvel ni to nije odobrio. Na kraju smo bili primorani da Fjurijevu glavu prosto „ukrademo” iz nekog kadra u stripu, i tek smo tada dobili zeleno svetlo.

Raskokodakah se, ali eto kako je ugrubo izgledao proces dizajniranja korica. Ništa tu nije slučajno :)

Edited by - Pjerooo on 23/10/2023 01:29:31
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2023 : 15:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
:D Eto riješenja za rasprodano Fibrino izdanje.
Vidim i da je tiskano u Rotu, odlično!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/10/2023 : 16:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

stripcina


Da li treba neko predznanje za ovaj strip sem da se zna da cita?

edit: treba paniser moj nesrecni.. (krenuo pa se izgubio negde tokom kurtone)

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 23/10/2023 16:18:59
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/10/2023 : 16:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by kasper

stripcina


Da li treba neko predznanje za ovaj strip sem da se zna da cita?

edit: treba paniser moj nesrecni.. (krenuo pa se izgubio negde tokom kurtone)


Ovaj se serijal može čitati samostalno.

Ako nekoga zanima kako se Fury pretvorio u ovakvog čovjeka, tada vam preporučam da pročitate mini-serijal Fury: Peacemaker, koji je smješten u razdoblje Drugog svjetskog rata.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/10/2023 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip, preporuka ko nije čitao. Kopiram osvrt možda nekome pomogne:

Ennis je iskoristio lik Fury-a da napravi jednu retrospektivu američkih ratova posle drugog svetskog rata, i ovde pratimo njegove avanture po Indokini, Kubi, Vijetnamu, Nikaragvi, gde se sa "oslobodilačkih ratova" ove nacije skida koprena i otkriva kako vojnici iz prvih redova po pravilu poslednji saznaju prave razloge zbog kojih se započinju ratovi. Pojavljuju se ovde i neke poznate face kao npr Panišer i Barakuda, i iako ne bih ovo stavio u isti rang kao Punisher Max, mogu reći da su mi se svidela neka Ennisova pragmatička promišljanja o ratu, starosti, izgubljenim ljubavima, izgubljenim idealima, kajanjima itd.. U hijerarhiji sveta uvek postoji neko iznad nas koji drži sve karte u svojim rukama i upravlja igrom kako njemu odgovara, mi obično shvatimo pravila igre tek kada bude kasno i onda ostaje samo kajanje, žal da sve što smo radili je u suštini bilo uzaludno, i kada misliš da pobeđuješ ti u stvari gubiš, zapravo sve vreme si gubio, svi ti izgubljeni životi, izgubljeni nizašta.. što se više primičemo epilogu poprilično mračno i depresivno je sve to na kraju ispalo, poslednja stranica ostavlja strašno jak utisak.. Čitajući neke druge Ennisove radove tipa Preacher, Punisher Max, Boys, navikao sam na mnogo više oštrine od ludog Irca ali prijatno me ovde iznenadio nisam očekivao da može da napiše toliko ljudsku priču, toliko tužnu priču.. Što se tiče crteža, nemam ništa protiv da autori iz regiona dobiju deluks tretman i uvećano izdanje jer moderna publika zahteva takve stvari iskreno meni je Fibrin format overkill i ovom crtežu je originalni američki format sasvim dovoljan.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2023 : 16:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kako mi je dobro legao Fjuri. Vrhunski. Taman nakon iscitanje sedme knjige Enisovog Panisera u Darkvudovom izdanju, sinoc sam slistio svih 300 stranica pukovnika Fjurija u jednom citanju u Fibrinom izdanju. Gore ste spominjali Oliver Stounov dokumentarac Tajna istorija Sjedinjenih Drzava, vidi se da Gart Enis i Oliver Stoun imaju slicne, ako ne i iste poglede na americku spoljnu politiku. To je pogotovo uocljivo u poglavlju o Kubi i Nikaragvi.
Pored svih ratnih desavanja izuzetno je zanimljivo gledati razvoj odnosa izmedju Fjurija, Dzordza, senatora i Sirli kroz decenije. Odlicno legne ono trinaesto poglavlje kao tuzan i mracan epilog dvostruke tragedije Nika Fjurija i neuspeha dvojakog rata kog je vodio - onog za drzavu i onog privatnog. Ta pogubna spoljna politika i ratovi ih je izjela i na privatnom, ljudskom planu.
Sjajn mi je Enis kad je ovako malo mirniji i introspektivniji sa Fjurijevom reminiscencijom o starosti, izgubljenim ljubavima, izgubljenim idealima, kajanjima, zrtvovanju itd.
Susret s Paniserom i Barakudom je samo dodatni plus i odlicno uklapa ovu pricu u svet Paniser Maxa.
Parlovljev crtez je vrhunski, kao i kolor ko god da je radio. Stvarno je uzivanje gledati Parlovljev crtez na ovom velikom formatu, jos i vise nego u Starlightu. Stvarno imamo sjajne crtace u svetu Parlova, Perovica, Geru, Kerca, Subica, ali mislim da mi je Parlov cak i omiljeni.
10/10

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2023 : 16:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Parlovljev crtez je vrhunski, kao i kolor ko god da je radio.


Lee Loughridge.



Da, video sam njega potpisanog kao koloristu na više priča u Panišeru.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2023 : 08:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

:D Eto riješenja za rasprodano Fibrino izdanje.
Vidim i da je tiskano u Rotu, odlično!



Evo kupio, tj uzela mi žena, da demantiram gornji navod, unutra je neka druga tiskara (jutros listao, pa sam pozabio), nije Roto, ali bome nije ni Simbol.

Inače pročitao sam ove godine Fibrino izdanje iz knjižnice, a ovo mi uletilo ko budali šamar. Jako dobar strip u meni dražem smanjenom formatu (Fibrin je A4, šta ne?), ali za zericu većem od Fibrinih Punishera. Papir je mat, debeli, čini mi se identičan onom iz Fibrinog izdanja. Šteta da ne pašu veličinom, ali nije greda, drago mi je da sam se dočepao ovoga.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2023 08:50:58
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/11/2023 : 09:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam, Parlov je bio jako nezadovoljan kolorom. Sfušaren, pogrešne boje i krivi odsjaji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2023 : 01:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by DiSkAcH

:D Eto riješenja za rasprodano Fibrino izdanje.
Vidim i da je tiskano u Rotu, odlično!



Evo kupio, tj uzela mi žena, da demantiram gornji navod, unutra je neka druga tiskara (jutros listao, pa sam pozabio), nije Roto, ali bome nije ni Simbol.

Inače pročitao sam ove godine Fibrino izdanje iz knjižnice, a ovo mi uletilo ko budali šamar. Jako dobar strip u meni dražem smanjenom formatu (Fibrin je A4, šta ne?), ali za zericu većem od Fibrinih Punishera. Papir je mat, debeli, čini mi se identičan onom iz Fibrinog izdanja. Šteta da ne pašu veličinom, ali nije greda, drago mi je da sam se dočepao ovoga.



Fibrin format Punisher MAX-a je umanjeni americki format 160 x 240 mmm. Darkvudov Panišer i Fjuri je originalni americki format 170 x 260 mm. A Fibrin Fjuri je Absolut format.

quote:
Originally posted by Deers

Koliko se sjećam, Parlov je bio jako nezadovoljan kolorom. Sfušaren, pogrešne boje i krivi odsjaji.



Nisam to znao. Iznenadjen sam. Meni kolor deluje odlicno. Posebno mi je upadljivo dobro resenje scena iskakanja Fjurija i ekipe iz aviona iznad Kube tokom noci a nebo je ljubicaste boje.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2023 : 05:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nije ni Maza zadovoljan bojama u Wunderwaffen-u, pa meni strip izgleda super. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 21/11/2023 : 08:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

:D Eto riješenja za rasprodano Fibrino izdanje.
Vidim i da je tiskano u Rotu, odlično!


Mislim da ovo nije štampano u Rotografici.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2023 : 10:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

quote:
Originally posted by DiSkAcH

:D Eto riješenja za rasprodano Fibrino izdanje.
Vidim i da je tiskano u Rotu, odlično!


Mislim da ovo nije štampano u Rotografici.



Napisao sam u postu ispod. Roto je tada pisala na cobissu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 21/11/2023 : 17:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote

Edited by - veber on 21/11/2023 17:53:46
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 21/11/2023 : 17:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
[/url][url=https://keyboardtester.co/keyboard-tester]spacebar not working windows 7
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/11/2023 : 17:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he, i dalje stripcina!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000