forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Iverrian - fantasy strip o noćnim morama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Brico
Starting Member

4 Posts

Member since 24/10/2023

Posted - 25/10/2023 : 16:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Brico's Homepage  Send Brico a Private Message  Reply with Quote
Bok ljudi!

Radim na high-fantasy stripu Iverrian: Curse of the Crown. Priča je o kralju Varonu i kletvi krune, noćnim morama i drevnim surealnim pojavama koje zadaju vizije običnim smrtnicima. Civilizacije su tehnološki na razini onih koje možete pronaći u Lord of the Rings i Conanu. I iako strip nije nsfw, likovi u njemu jesu dizajniranu da budu “ugodni oku”.

Sve je na engleskom trenutno jer ciljam strana tržišta, iako bih eventualno volio vidjeti ga i na domaćim policama.

Prva dva poglavlja su besplatna i sve možete pronaći na mojoj web stranici https://iverrian.com/

Ako bude ikakvog interesa, ovdje ću stavljati update-ove za strip!

Ispod ostavljam jednu od naslovnih stranica koju sam napravio i preview za neke od stranica



Edited by - Brico on 25/10/2023 17:15:32

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/10/2023 : 07:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Izgleda dosta dobro, bravo! Za vikend kad nađem vremena bacim detaljnije oko.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/10/2023 : 11:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se naslovnica koja je u rangu najboljih radova Wayne Barlowa/Wesa Benscotera a i za svaku pohvalu je i metalski logo naslova. To mi je uvijek lijepo za vidjeti
Što se tiče samog stripa- nije baš moj đir ali izgleda prilično dobro.
Pratim!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/10/2023 : 14:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Crtež je super, a priču nisam ništa razumio :D Pročitao sam prvu epizodu i početak druge. Nisam fan žanra i ne vuče me baš, ali sam pročitao da pomognem i da komentiram, pa ako pomogne super.

Malo mi je sve iz neba u rebra. Ne znam likove, ništa mi nije jasno, kao da fali jedno 5-6 poglavlja prije ovih. Zašto Cyra radi to što radi, zašto je sestra traži? Tebi je to sve jasno jer 10 godina razrađuješ taj svijet, meni je motivacija likova totalno nejasna. Možda da imaš neku priču kao prequel gdje se samo predstavlja taj svijet, rase, običaji itd. Mislim, možda si planirao to otkrivati pomalo, ali opet moraš čitateljima dati neki razlog da prate te likove.

Sretno i želim ti da uspiješ izdati strip!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Brico
Starting Member

4 Posts

Member since 24/10/2023

Posted - 28/10/2023 : 06:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Brico's Homepage  Send Brico a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima puno na pozitivnim komentarima!
Što se tiče same radnje, strip je ”in media res” jer ne volim fantasy stereotip gdje se prvo postavi cijeli svijet na nekoj prezentaciji i onda kreće radnja. Rađe bih počeo negdje u sredini, ostavio čitatelja s mnogim pitanjima i polako odgovarao na njih i micao misterij.
Plan s prvim poglavljem je bio da postavi taj misterij, akciju i obećanje pustolovine.
Drugo poglavlje donosi novog lika i prikazuje narode koji su više jedinstveni za strip.
A treće, nadolazeće poglavlje je zapravo uvod koji bolje objasni politiku i povijest prostora u kojem se strip odvija. Opet, razlog zašto je uvod na trećem poglavlju je zato što nisam htio zamarati čitatelje prije nego što im dam razlog da žele slušati objašnjenja.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/11/2023 : 17:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odužio se ovaj vikend pa sam tek sada stigao pročitati oba broja. Meni se svidjelo, iako također nisam fan žanra. Nije mi smetalo ni to što nema uvoda jer imamo taman informacija da pratimo priču. Naravno, da svijet nije dovoljno opisan ali to si rekao da si i sam svjestan toga i da ćeš tome posvetiti sljedeći broj.
Sviđa mi se crtež, dovoljno je definiran i jasan. Boje su mi isto super i smatram da lijepo barataš s njima. Pripovjedanije je zanimljivo, dosta moderno s ovim ne klasičnim postavkama stranica i otvorenih kadrova. Možda, samo moj dojam, često korištenje takvih kadrova, kao i onih definirani ali u kojima likovi probijaju okvire, daju dojam nediscipline crtača. Što, sigurno, nije istina.
Kod flowa, odnosno tome kao oko teče po stranicama nešto mi je tu i tamo zasmetalo. Mislim da tome doprinose i ti razigrani rasporedi stranica. Doduše, to mi se čini više izraženo kod prvog broja. Npr. stranica 26 prvog broja, imam osjećaj da bi tečnost bila veća da su kadrovi 1 i 3 zrcaljeni. Često, na drugim mjestima ti se prvi kadar sužava na desnoj strani što zavarava oko da samo produži dalje. Opet, moj dojam, nisam toliki ekspert, ako sam uopće.
Figure i perspektive su ti jako dobre, par nekih iznimaka je većinom namjernih zbog dojma i naglašavanja figura. Jedino, ono držanja malja na stranici 13 je kriminalno i dužina koplja pri kraju drugog broja se mijenja.
Iz nekog razloga, u drugom broju tabla 29 je sužena a tabla 30 je dugačka.

Sve u svemu jako sam zadovoljan, dosta profesionalno to izgleda i želim ti sreću u daljnjem radu i sigurno ću te popratiti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 03/11/2023 18:06:11
Go to Top of Page

Brico
Starting Member

4 Posts

Member since 24/10/2023

Posted - 07/11/2023 : 14:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Brico's Homepage  Send Brico a Private Message  Reply with Quote
Deers, puno hvala na komentaru!
Kritike su fer i jesi me potaknuo da malo više razmišljam o nekim stvarima. Prvenstveno za kadrove na stranici 26, promjena kadrova bi mogla dosta pomoći i da; stranica 13 je kriminalna s načinom na koji Renna drži malj :P. Nekako sam se navikao i zaboravio na tu stranicu ali definitivno ju trebam popraviti prije finalnog printa!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/11/2023 : 14:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Na prvi pogled jako primamljivo, javim konkretne dojmove kad pročitam.

Crtež je idealan i za eksplicitniji erotski đir, jesi li razmišlja ić i u tom smjeru (ovo ozbiljno pitam)?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 15/11/2023 14:42:36
Go to Top of Page

Brico
Starting Member

4 Posts

Member since 24/10/2023

Posted - 28/11/2023 : 11:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Brico's Homepage  Send Brico a Private Message  Reply with Quote
Hvala na komplimentu ali ne, strip neće sadtžavati ništa eksplicitno. Likovi jesu dosta privlačni ali to nema nikakav efekt na samu priču.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000