forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 HP i paketomat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 28/10/2023 : 12:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Prije mjesec dana sam nedjeljom prolazio kroz HR i zamolio jednog kolegu forumaša od kojeg sam u ZG preuzeo stripove da pošalje drugom forumašu pripremljen i adresiran paket u Dalmaciju. Nedjelja je, samo sam prolazio.
Nakon 15 dana status je bio da je paket u paketomatu. To je bio i odgovor pošte na upit. Potvrda o odlaganju u paketomat je uredno otiskana. Nakon 16 dana čujem da poštar prije 15 dana nije ni našao paket u paketomatu. Kako onda potvrda? Kakve su ro slabe točke u sistemu koji nudiš, a zaboli te što ne funkcioniraju?
I tu je, nažalost i kraj priče. Pošta je odgovorila da paket do uručivanja primatelju pripada pošiljatelju.
Znači, ti nudiš i naplaćuješ uslugu, zaprimiš paket, izdaš potvrdu o zaprimanju, otvoriš paketomat, kao poštar zadržiš paket za sebe ili ga pokloniš prvom tko naiđe i kad pošiljatelj pošalje upit što je s paketom, ti mu odgovoriš tvoj je dok ne dođe u ruke primatelja. Odšteta: ne budi smiješan. Isprika: ti to nas zezaš.
Ironija je da slanje paketomatom i nije bilo prioritet jer bi kupac platio bilo koju vrstu dostave. Stripovi bi bili plaćeni tek po prijemu, tako da ni tu nema muljanja, znači ja sam izvisio.


Je li netko imao slično iskustvo?

Edited by - ZoranC on 24/11/2023 21:58:08

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/10/2023 : 12:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jesam ja.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 28/10/2023 : 13:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ja često koristim paketomat, nikad nije bilo problema.
Pretpostavljam da je do poštara u cijoj odgovornosti je spomenuti paketomat.
Go to Top of Page

maverick
New Member

104 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 28/10/2023 : 13:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Preuzimanje paketa na kioscima Tiska mi je uvijek bilo vrhunski i bez problema.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/10/2023 : 14:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Moja iskustva sa Paketomatom HP su fantastična - jednostavno, brzo, efikasno.....
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/10/2023 : 14:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam zadnji paket koji mi je slao rocco21 išao preko paketomata… Javio mi odmah šifru za praćenje koju sam nakon 2 dana kopirao u sustav Hrvatska pošta tracking i dobio obavijest da paket ne postoji? Par sekundi kasnije zabunom kopiram šifru na China post traking parcells app kad tamo stoji svaka moguća stavka koja se odnosi na poziciju paketa😂😂😂
Tako da ako nekom trebaju detaljniji podaci gdje vam je paket…probajte ukucat šifru na kinesku tražilicu, link ispod:
https://parcelsapp.com/en/carriers/china-post
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 14:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš najbolje razumio?
Prijatelj je poslao tvoje stripove nekom drugom forumašu.
Paketomatom.Paket je nestao u odlaznom paketomatu?
Je li predao paket na poštu a dolazna sdresa je paketomat?
Ili je slao sa paketomata na paketomat?
Ako je slao paketomatom na paketomat kako pošta uopće može znati je li šta ostavljeno u paketomatu?
Dok ne dođe poštar pokupiti odlazni paket.
Taj poštar može naći ali i ne naći paket u sandućiću.
Ako je tu paket "nestao"onda je krivac ili poštar ili onaj koji nije ostavio paket u pretinac.
Ima li pošta kamere koje snimaju paketomate?
Savjet:kad šaljete pakete šaljite iz pošte a ne s paketomata.
Paketomat koristite samo za primanje paketa.




Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/10/2023 : 14:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
…inače taj paket sam podignuo na paketomatu doslovno u manje od 20 sekundi od dobivanja poruke…
Naletio na poznanika baš ispred paketomata, ušli u razgovor, stiže poruka da mogu podignuti paket…samo sam se okrenuo i otipkao broj i paket mi je bio u rukama-nije bilo vremena da ga netko mazne😁
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/10/2023 : 14:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Svaki paketomat koji sam vidio ima kamere.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 28/10/2023 : 14:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisam baš najbolje razumio?
Prijatelj je poslao tvoje stripove nekom drugom forumašu.
Paketomatom.Paket je nestao u odlaznom paketomatu?
Je li predao paket na poštu a dolazna sdresa je paketomat?
Ili je slao sa paketomata na paketomat?
Ako je slao paketomatom na paketomat kako pošta uopće može znati je li šta ostavljeno u paketomatu?
Dok ne dođe poštar pokupiti odlazni paket.
Taj poštar može naći ali i ne naći paket u sandućiću.
Ako je tu paket "nestao"onda je krivac ili poštar ili onaj koji nije ostavio paket u pretinac.
Ima li pošta kamere koje snimaju paketomate?
Savjet:kad šaljete pakete šaljite iz pošte a ne s paketomata.
Paketomat koristite samo za primanje paketa.








Taj paketomat stoji samostalno na ulici u ZG, vidio se s terase gdje smo sjedili.
Isporuka s paketomata na paketomat.
Pošta je odgovorila, iako sa zakašnjenjima na upite...da se paketu od polaznog automata gubi trag. Ne da je paketomat dignut u zrak, obijen, razvaljen, nego jednostavno poštar tvrdi da nije našao paket. A potvrda i vrijeme odlaganja u paketomat su tu, takoreći uplatnica s iznosom poštarine, mjestom, tel.brojem pošiljatelja i primatelja itd.

Meni je logično da postoji sigurnosni sustav koji tek tada dozvoljava tiskanje priznanice o odlaganju i time automatski potvrđuje zaprimanje paketa i prelazak odgovornosti na dostavnu službu.

Zašto onda izjave pošte te da paket leži u automatu već 15 dana te da ipak drugi dan pri pražnjenju nije bilo paketa...
ja ne znam kako ti paketomati izgledaju, vidio sam samo izdaleka lokaciju. Je li to slično ovim kontejnerima za odlaganje odjeće u Njemačkoj, gdje istočnoeuropljani ulaze kroz rotirajuće poklopce pa ih policija mora oslobađati ili što?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 15:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Traži da provjere video kamere ako je pokriveno.
Kako sam već napisao,ja nisam slao sa paketomata pa ne znam kako baš točno funkcionira ali ovako mislim da kad platiš poštarinu na paketomatu ti se otvori sandučić za ubacit paket.E sad da li si ti ubacio paket ili ne mislim da se ne može provjeriti osim kamerama ako je pokriveno.
Ako nije pokriveno kamerama a nema drugog načina za provjeriti da li je paket bio unutra ili ne onda si u banani.Pošta se očigledno ogradila negdje sa izjavom koju su ti izrecitirali.
Onda sve ovisi o poštenju onog koji ubaciva i poštara koji otvara paketomat da bi preuzeli ostavljene pakete.
I zato nemojte slati sa paketomata.
Primajte sa paketomata.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 15:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Svaki paketomat koji sam vidio ima kamere.


Onda neka traži pregled da se vidi da li je poštar izvadio paket ili nije bilo paketa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/10/2023 : 15:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije on ubacio, (autor topica). Zamolio je prijatelja da posalje/ubaci/pripomogne iz Zagreba. (I to clana ovog foruma, stripasa sa pedigreom iz 'tisucu bitaka' koji je poslao 'mali miljun' paketa.
Autor topica se vratio u Njemacku, bio je na proputovanju kroz Zagreb i bila je nedjelja, poste nisu radile.
Paket je stajao na polazisnoj točci 'dvajst' dana, znaci na paketomatu s kojeg je trebao krenuti u Zagrebu. I onda, odjednom...puf...nestao/nema ga/nula.

Citajte s razumijevanjem.

Apropo kamera, to ne bih komentirao. Mozda ih ima, mozda rade, mozda to tako treba jer smo zasluzili...jbg. Idem vidjeti ima li koja u mojim 'kondutima' doma...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 15:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije bitno ko je ubacija paket.
Bitno je da nema drugog načina za dokazat da si ubacio paket,osim kamera kojih možda je pošta stavila a možda i nije.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/10/2023 : 15:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
Hrvatska pošta, opća smijurija,kazem to zbog sveukupnog poslovanja i odnosa prema korisnicima,
paketomat u mom slucaju funkcionira gotovo besprijekorno, zadnji paket od Zg do Ri stigao za nevjerovatnih 14 sati,
jedina mrlja su dostave negdje u lipnju gdje sam čekao tri paketa i svaki preko 15 dana, 19 dana je bilo najduze,
za dva od ta tri paketa sam kao primaoc pisao prigovor na sluzbenim stranicama pošte i nakon otprilike dva mjeseca dobio satisfakciju/odštetu u vidu tri poštarine sto je konkretno 2.64e x 3,
nakon tih prigovora da li vezano na to ili sasvim slučajno svi paketi mi dolaze u rekordnom roku, max 4 dana, tek nedavno jedan koji sam slao u Zg isao je 10 dana,
tako da ako imate potvrdu o tome da ste paket predali u paketomat priča o nepronađenom paketu ne drži, dužni su vam isplatiti odštetu,
u svakom slucaju treba se naoruzati živcima,za onih mojih dva puta 7.92e morao sam po dva puta ispunjavati upitnik na njihovim stranicama i čekati cca 2 mj.za isplatu
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/10/2023 : 15:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije bitno ko je ubacija paket.
Bitno je da nema drugog načina za dokazat da si ubacio paket,osim kamera kojih možda je pošta stavila a možda i nije.




kad ubaci paket dobije se potvrdu od paketomata o tome, nije ubacio na "majke mi"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 15:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čekaj čekao si 3 paketa a za dva si kao primatelj pisao prigovor?
Zar pošiljatelj nije trebao pisat prigovor?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/10/2023 : 15:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Čekaj čekao si 3 paketa a za dva si kao primatelj pisao prigovor?
Zar pošiljatelj nije trebao pisat prigovor?



nije trebao, u toj formi na njihovoj stranici postoji upit da li prigovor podnosite kao pošiljatelj ili kao primaoc,
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 28/10/2023 : 15:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Tu nemam konkretne izjave hoće li biti očitavanja kakve kamere ili ne.
Ali nedvojbeno je rupa u sistemu ako je tako kako jaki kaže da možeš, ali i ne moraš ubaciti paket da bi dobio potvrdu o odlaganju. Valjda moraš odložiti bar adresiranu zewa maramicu da bi aktivirao printanje priznanice o odlaganju. Ili MORAJU biti instalirane kamere koje se za tren oka, odmah po prijemu žalbe/upita oćitaju i PENG!

Moja jedina poanta je da kao dostavna služba ne možeš samo reći "paketa nema, hvala na povjerenju i do sljedećeg puta i molimo vas da pocijepate potvrdu o odlaganju jer je nerelevantna."
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 28/10/2023 : 15:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sr77777

quote:
Originally posted by jaki

Nije bitno ko je ubacija paket.
Bitno je da nema drugog načina za dokazat da si ubacio paket,osim kamera kojih možda je pošta stavila a možda i nije.




kad ubaci paket dobije se potvrdu od paketomata o tome, nije ubacio na "majke mi"


To je to, znači ima logike. E, onda se kao pošta isprsi i reci, žao nam je, nešto je otišlo ukrivo, evo neke primjerene odštete, a ne te simbolične od 3xporto.

edit: hebeš cijenu stripova, iako nije ni zanemariva. Gori je lanac posljedica:
-zamoliš nekog za uslugu, on ti je učini i sad se mora natezati s žalbama, prepiskom,
-dio stripova je bio za primatelja, dio pak za njegovog prijatelja koji isto mogu reći, phh kakva muljaža i zavrzlama,
-i ostane taj gorak okus nesposobnosti da ne možeš ništa promijeniti na toj zabetoniranoj situaciji.

Edited by - ZoranC on 28/10/2023 16:03:54
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/10/2023 : 16:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by Sr77777

quote:
Originally posted by jaki

Nije bitno ko je ubacija paket.
Bitno je da nema drugog načina za dokazat da si ubacio paket,osim kamera kojih možda je pošta stavila a možda i nije.




kad ubaci paket dobije se potvrdu od paketomata o tome, nije ubacio na "majke mi"


To je to, znači ima logike. E, onda se kao pošta isprsi i reci, žao nam je, nešto je otišlo ukrivo, evo neke primjerene odštete, a ne te simbolične od 3xporto.



oni to isplaćuju po nekakvom njihovom internom ptavilniku, ja sam pisao prigovor za kašnjenje i to je odgovarajuća odšteta, recimo da sam slao isti paket s pošte na kućnu adresu tada je postarina recimo 4.11 pa je odšteta za kašnjenje 4.11 x 3 = 12.33e,
koliko znam za gubitak paketa ide naznačena vrijednost paketa + 3x poštarina,
ako imate potvrdu o predanom paketu to bi trebalo biti dovoljno za pokrenut prigovor na njihovim stranicama, i onda slijedite tu njihovu proceduru...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 16:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sr77777
nije trebao, u toj formi na njihovoj stranici postoji upit da li prigovor podnosite kao pošiljatelj ili kao primaoc,



Ok.Hvala.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/10/2023 : 16:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
..a prijatelj je baš ono prijatelj ili više poznanik
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2023 : 16:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad već pričamo o nestajanju pošiljaka kad se šalje roba veće vrijednosti poželjno je i onda slati je sa označenom(punom)vrijednosti da bi se u slučaju nestanka ili oštećenja moglo dobiti povrat novca.
Mnogi kupci idu linijom da šta manje plate poštarinu ne misleći šta ako se zagubi pošiljka'Ko će onda snositi trošak gubitka pošiljke?
Hoće li onda teretiti prodavača da zajednički snose trošak izgubljenog?
Ja nastojim ljudima koji kupe stripove veće vrijednosti da plate i poštarinu sukladno toj vrijednosti da bi bili osigurani u slučaju nestanka/oštećenja.Ja sigurno kao prodavač ne mislim da sam odgovoran u takvom slučaju.Kupac plaća poštarinu pa neka sam odluči(i snosi rizik)kako će se slati.
Inače Paketomat u slučju nestanka pošiljke daje najveću odštetu od 13,27 eura jer nema opciju označene vrijednosti pošiljke.
Treba dobro razmisliti da li želite riskirati uštedit na slanju i staviti se u rizik gubljenja pošiljke a od strane HP kako vidimo to nije baš neuobičajeno..

https://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/2023/OPCI_UVJETI/10/Op%C4%87i%20uvjeti%20za%20obavljanje%20univerzalne%20usluge_15.10.2023.%20.pdf

Nigdje nisam našao da kad se smatra da je pošiljka prihvaćena od strane pošte kod stavljanja na paketomat?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 28/10/2023 16:21:30
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/10/2023 : 16:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kad već pričamo o nestajanju pošiljaka kad se šalje roba veće vrijednosti poželjno je i onda slati je sa označenom(punom)vrijednosti da bi se u slučaju nestanka ili oštećenja moglo dobiti povrat novca.
Mnogi kupci idu linijom da šta manje plate poštarinu ne misleći šta ako se zagubi pošiljka'Ko će onda snositi trošak gubitka pošiljke?
Hoće li onda teretiti prodavača da zajednički snose trošak izgubljenog?
Ja nastojim ljudima koji kupe stripove veće vrijednosti da plate i poštarinu sukladno toj vrijednosti da bi bili osigurani u slučaju nestanka/oštećenja.Ja sigurno kao prodavač ne mislim da sam odgovoran u takvom slučaju.Kupac plaća poštarinu pa neka sam odluči(i snosi rizik)kako će se slati.
Inače Paketomat u slučju nestanka pošiljke daje najveću odštetu od 13,27 eura jer nema opciju označene vrijednosti pošiljke.
Treba dobro razmisliti da li želite riskirati uštedit na slanju i staviti se u rizik gubljenja pošiljke a od strane HP kako vidimo to nije baš neuobičajeno..

https://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/2023/OPCI_UVJETI/10/Op%C4%87i%20uvjeti%20za%20obavljanje%20univerzalne%20usluge_15.10.2023.%20.pdf

Nigdje nisam našao da kad se smatra da je pošiljka prihvaćena od strane pošte kod stavljanja na paketomat?




Slazem se sa svim, osim oko vlasništva, pravno, vlasnik pošiljke je pošiljatelj do trenutka dok je primaoc ne preuzme,
ali zato pošiljatelj pita primaoca kako zeli da mu pošalje paket a on primaocu daje informaciju koliki je iznos za uplatu za stripove i poštarinu, a ako primaoc želi nizu poštarinu bez "osiguranja" sadrzaja paketa neka to jasno izjavi pa se zna da snosi "razliku" u eventualnoj isplati odštete
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 28/10/2023 : 16:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Jaki, zbog ovakvog posta sam u mom prvom postu i naglasio da nije ni želja kupca niti moja bila da se što jeftinije i riskantnije pošalje. Do sada sam uvijek svratio u moju omiljenu striparnicu, pokupio svoje stripove i ostavio pakete za slanje koji su odmah sljedećeg radnog dana pokupljeni i osigurani krenuli na put GLS službom. No bila je nedjelja, a i vlasnik striparnice nije bio u mjestu pa nisam ni navraćao.
Znači, splet nesretnih okolnosti.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000