forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 43 - Superprijatelji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/11/2023 : 20:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Prije vjenčanja stoljeća – bitka kakva se zbiva jednom u životu!

Kako se Batman i Catwoman približavaju danu svog vjenčanja, nastavlja se suvremena a klasična priča o Batmanu iz pera Toma Kinga. No put prave ljubavi nikad nije bez poteškoća… I prije nego što počnu živjeti zajedno do kraja života, njih će se dvoje morati suočiti s nezamislivim preprekama!

Prvo, postoji malen problem: Catwoman je namješteno 237 ubojstava. Kako bi je se oslobodilo od optužbi, ona i Batman moraju posjetiti zabranjeno kraljevstvo – koje kontrolira majka Batmanovog sina, Talia al Ghul! Taliju bije glas najopasnije žene na svijetu… ali još nije upoznala Selinu Kyle!

A kad Otrovna Ivy preuzme kontrolu nad svakim bićem na planetu, Batman i Catwoman ostaju sami protiv svijeta. Možda mogu zaustaviti Ivy… ali mogu li savladati Supermana, Flasha i ostale heroje pod njezinom kontrolom?

Batman 43 • Superprijatelji • 328 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Tom King • Crtež Mikel Janin • Joëlle Jones • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 7.11.2023. • Cijena 36 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-43-superprijatelji/939/

Trouble will find me

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/11/2023 : 17:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo uopće nije loše, cijeli niz vrlo dobrih priča, jako dobri dialozi glavni su forte ovih priča. Romantični Batman, red komedije red drame red akcije. Crtež isto na nivou. Ja zadovoljan. 8/10.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/04/2024 : 12:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Najbolja knjiga dosada. Priče su malo neozbiljnije i kraće, najviše su u igri Batman i Catwoman.
Najbolja priča mi je kad Batman i Wonderwomen idu u neku paralelnu dimenziju gdje vrijeme teče sporije da bi se borili protiv nekih demona i tamo ostanu 30 000 godina Dok u pravom svijetu prođe tipa jedan dan..

Ima i priča sa Poison Ivy, pa priča o double dateu Supermena i Luis Lane i Batmana i Catwomen i još neka na početku di Bat i Cat idu u neku pustinju oslobodit žensku koja može posvjedočiti da je Catwoman nevina u slučaju 237 ubojstava. Cijela ta priča sa 237 ubojstava je malo bezveze jer se kroz over tri knjige čini da nikog baš previše ne zanimaju ta ubojstva, niko ne goni Catwoman i općenito je to neka skroz sporedna stvar, a i sad kad su došli do te svjedokinje, opet se ništa nije pomaklo s mrtve točke... al ajde, crtež je lijep, cijela knjiga je malo neozbiljna pa OK.

Imppresije u vezi prijevoda - Šišmišu i Mačko nije fora kao Bat i Cat. Također, cijeli serijal likovi govore rečenicu: "gore nebo visoko", a nije mi baš jasno o čem se tu radi osim što vjerujem da nije riječ o referenci na hit Livija Morosina.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/04/2024 : 13:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
@pcoro

jedna od najjačih stvari na forumu u zadnje vrijeme su tvoji osvrti Batmana. Svaka ti čast, skidam kapu. Uživam. Ako nisi još, daj plis napiši i za starije naslove. Živ bio !

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 17/04/2024 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Najbolja knjiga dosada. Priče su malo neozbiljnije i kraće, najviše su u igri Batman i Catwoman.
Najbolja priča mi je kad Batman i Wonderwomen idu u neku paralelnu dimenziju gdje vrijeme teče sporije da bi se borili protiv nekih demona i tamo ostanu 30 000 godina Dok u pravom svijetu prođe tipa jedan dan..

Ima i priča sa Poison Ivy, pa priča o double dateu Supermena i Luis Lane i Batmana i Catwomen i još neka na početku di Bat i Cat idu u neku pustinju oslobodit žensku koja može posvjedočiti da je Catwoman nevina u slučaju 237 ubojstava. Cijela ta priča sa 237 ubojstava je malo bezveze jer se kroz over tri knjige čini da nikog baš previše ne zanimaju ta ubojstva, niko ne goni Catwoman i općenito je to neka skroz sporedna stvar, a i sad kad su došli do te svjedokinje, opet se ništa nije pomaklo s mrtve točke... al ajde, crtež je lijep, cijela knjiga je malo neozbiljna pa OK.

Imppresije u vezi prijevoda - Šišmišu i Mačko nije fora kao Bat i Cat. Također, cijeli serijal likovi govore rečenicu: "gore nebo visoko", a nije mi baš jasno o čem se tu radi osim što vjerujem da nije riječ o referenci na hit Livija Morosina.




Dojma sam da mi možeš potvrditi da nije nužno čitati prve dvije knjige prije ove.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/04/2024 : 09:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

@pcoro

jedna od najjačih stvari na forumu u zadnje vrijeme su tvoji osvrti Batmana. Svaka ti čast, skidam kapu. Uživam. Ako nisi još, daj plis napiši i za starije naslove. Živ bio !



Hvala! Ove neke starije još nisam pročitao.. ovom me privukao Tom King, imao je čovjek dobrih stripova.

quote:
Originally posted by Chui
Dojma sam da mi možeš potvrditi da nije nužno čitati prve dvije knjige prije ove.



Ha, mislim da nisam najbolji čovjek za to pitanje. Rekao bi da nije nužno, nije ovo turbo povezano. Prve dvije knjige su većinom samo makljaža, pompozni monolozi i nešto malo ljubakanja Batmana i Catwomen i sve to možeš pohvatati u hodu bez da si puno izgubio. Ali ako ti se svidjela ova knjiga, probaj posuditi negdje prve dvije pa procijeni sam.

Zapravo, ja sam se i na početku prve knjige osjećao kao da upadam u sred priče.. slično mi je bilo i sa Morrisonovim runom. Najčišći početak mi je bio kod Snydera, tamo kad krene priča o Sovama imaš osjećaj da si baš na samom početku i da je priča čisti stand alone.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2024 : 09:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno da Šišmišu i Mačko nije fora kao Bat i Cat, ali teško da išta drugo može biti fora. Probali smo par verzija, ali nekako sve zvuči neuvjerljivo. Pa je ostalo ovako, suho.
"Gore nebo visoko" je pokušaj prijevoda Supermanovog "Up, up and away".

Trouble will find me
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 19/04/2024 : 10:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Meni, npr.,

U početku stvori Bog nebo i zemlju.

znatno slabije zvuči od

בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ.

Na engleskom je to malo bolje

(In the beginning God created the heavens and the earth.),

ali i dalje nije to to. Bolje da su ostavili original. Finci su mi to najbolje riješili:

Alussa loi Jumala taivaan ja maan.


Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 19/04/2024 10:03:30
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/04/2024 : 10:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dobro, dobro, ništa ja ne govorim, ja samo kažem

Još bi samo rekao da ne odobravam romasu između Batmana i Catwoman. U filmu Tima Burtona su bili prikazani baš nekako.. lijepo, a ovdje mi je ta Catwoman oštrokondža koja uvijek nešto zajebava, a Batman preozbiljan i umišljen. Po meni bi mu bolje legla Wonderwoman koja je žena na mjestu, mislim da bi se s njom malo sredio. Imao je zlatnu priliku tamo u tom drugom svijetu, imao je 30000 godina zlatne prilike

Na kraju krajeva, Wonder woman je uvijek u lijepom šosu, a Catwoman vjerovatno vonja po znoju i lateksu u kojem skače po cijele noći.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000