forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Kolorka/Orka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 20:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

Neko mora pušit, neko mora pit. A netko mora skupiti sve.
Mislim da sam vidio tu na forumu da je netko poslagao kolorke po nijansama boje, izgledalo je vrlo efektno.




A zasto ne i sve to skupa i jos ponesto? ;)
Jest, ono slaganje Kolorki po 'kolurama' je iznimno efektno. Ja to tako ne bi nikad, zato i sluze brojevi, ali bilo je sjajno vidjeti prelaze boja spektra.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6972 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/11/2023 : 20:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Kako? Bas ekipa napominje da je BAS problem imat sve.
To ti je stari moj ka teletina...;) (nismo je davno spominjali)
Volim ja i janjca, cevose, ticu i prasicu, kravu, hobu i komarcu, puha i morskog pasa, tuku i tunja, pljesku i koku... ali nesto mi je ipak draze u cijelokupnoj selekciji!


Nije problem imat sve.
Nek kupuju ljudi šta oće koliko oće.
Ja samo ne virujen da se ikome sviđa baš svih 270.
Ne virujen ni da se Marku svih 270 sviđa.



Sigurno mu se ne sviđaju jednako. Na to sam i ciljao sa onim pitanjem na temi o Brazdi, ali očito je i Marko jedan od onih što kupuju stvari koje im se ne sviđaju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 20:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl

Zanima i mene stosta. To je normalno. To je ljudski. Ljudi vole zavirivati u prolazu iza razmaknutih zavjesa u tude prostore/intimu doma/zonu komfora...


Pa stvarno me zanima koji to stripovi u Orci "ne vrijede kurcapalca."






To je samo moje vlastito i osobno skromno misljenje. Jednoh visedesetljetnog konzumenta stripa, i po nicemu ne treba biti i tude. Ne namecem svoje misljenje iako mislim da sam stekao i razvio nekakve vjestine i procjene price i crteza.

Pa tako, glede i unatoc, padanju u nesvjest i idolopoklonstva naspram djela Moora i Capbela, From Hell, meni je to jedno veliko nedjelo. Mislim da sam ga pokusavao sigurno dva puta iscitati, a mozda i tri, no tako se tesko probijati kroz taj nogom iscrtan strip. Vjerovatno je to nesto majgore sto posjedujem u kuci. Olos od stripa. Ne mogu ga staviti niti uz bok Kapetana Mikija. Broj jedan odazada, ne za zlatnu malinu vec za strc dobre i rijetke dijareje. Da ne duzim, jer se jezim vec i na sjecanje na taj strip, uz duzno postovanje svakome.

Tu je jos i Emil detektiv, Franje Anzlovara koji je tako idiotski i groteskno nacrtan da je to cudo. I dok jos i volim Macanovu posvetu klasicne djecje knjizevnosti, Ericha Kastnera, jednostavno ne mogu ponovo citati ovaj lose nacrtan strip.

O jos par bi se dalo diskutirati. No za razliku od Kolorke gdje je stanje na trkackoj stazi prilicno ujednaceno, Orka biblioteka vrvi i prsti od Master pieceva, remek djela i stripcina devete umjetnosti, pa joj 'izlete' ovakve vrste ne zamjeram.

Eto, ispricao sam ti svoje videnje stvari jer godinama igras normalnu stripovsku igru, a o stripu se prica i dobro i lose na mjestu za to, bez obzira sto ce sad 'pakleni branitelji' nagrnuti sa svih strana.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/11/2023 : 20:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by tihomirduras

Neko mora pušit, neko mora pit. A netko mora skupiti sve.
Mislim da sam vidio tu na forumu da je netko poslagao kolorke po nijansama boje, izgledalo je vrlo efektno.




A zasto ne i sve to skupa i jos ponesto? ;)
Jest, ono slaganje Kolorki po 'kolurama' je iznimno efektno. Ja to tako ne bi nikad, zato i sluze brojevi, ali bilo je sjajno vidjeti prelaze boja spektra.



Ma to sam samo izvukao citat iz pjesme.
Naravno da možeš sve, pa i više od toga. Treba uživati i guštat u onome što voliš, što te usrećuje i veseli, naravno u granicama zakona
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 20:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koje boje ima najviše?
Crvene?
Ajmo kompletisti...
Hoćemo poredak po bojama.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10128 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 20:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Najdražih 10 Orki bez redoslijeda:
Cat Claw
Evropa
Tom`s bar
Crveni alarm
Mort Cinder
Hombre
Frank Cappa
From hell
Welcome to Springville
Kolekcionar

Honorable mentions:
Dva domaća. Kartoline i Siva kronika.

Bez redoslijeda top 5 Orki koje mi nisu legle:
Ipak i ovdije
Che
Altai & Jonson
Epileptičar
Ivan Piire

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/11/2023 20:34:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 20:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svaka Lavričeva Orka,(citaj; njegov bilo koji strip), izbija iz postola! Ne mogu prezaliti sto u Orci nema Modernih vremena. Slovenac je cudo od autora! Majstor. Sam za sebe u postavkama kad bi vrednovao Orke. Uostalom on je i dao ime te iscrtao genijalni logo ove biblioteke. Nemam dovoljno epiteta za njegov rad i njegove ideje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 20:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Koje boje ima najviše?
Crvene?
Ajmo kompletisti...
Hoćemo poredak po bojama.



Ti si jak u trazenju starih topica. Nadi post i slike kolekcije supermarka koje je on postavio bas po spektru boja i Et voila! To je iznimno zanimljiv raspored Kolorki.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 21:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Koje boje ima najviše?
Crvene?
Ajmo kompletisti...
Hoćemo poredak po bojama.



Evo. Nasao.

[quote]Originally posted by supermark






Sreca pa pamtim sve i memorija me nikad nije izdala. Bas zanimljiv raspored Kolorki. Ali steta onda brojeva...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 27/11/2023 21:26:35
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 27/11/2023 : 22:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ovakav raspored je meni osobno totalni promašaj..nemaš pojma di ti je koji naslov, a i kad nabaviš na primjer ljubičastu kolorku, trebaš pomicat ostalih 500 kila da bi se ova ubacila na početak..ali ko voli nek izvoli
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/11/2023 : 22:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Svakom svoje, ali ni meni se ne sviđa, kvari šarenilo kakvo i treba da bude.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28984 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/11/2023 : 23:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Evo kako to izgleda kod mene doma. S obzirom da je na toj polici sakupljeno 17+ godina mog života, nije ni čudo što me pogled na nju ozari i što sam poprilično subjektivan, ali po meni to šarenilo baš daje neki poseban šarm i polici i prostoru.


Trouble will find me
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 23:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l su na ovoj slici svi objavljeni Fibrini stripovi?
Ne vidim gde je Buda 1-8.

Edited by - going going on 27/11/2023 23:53:14
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 01:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pustimo police i stripove,koji tv je ovo?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2023 : 01:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pustimo police i stripove,koji tv je ovo?



KOLOR(ka)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 28/11/2023 : 06:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Izgleda super. Zbunjuje me malo dubina polica, jel ima još skrivenih stripova iza ovog prvog reda?

Kod mene su Kolorke isto šareno poslozene, slažem ih po autorima i nekim generalnim temama, ako je moguće (recimo fantasy na jednoj strani, SF na drugoj itd).

Problem jest što treba pomicati stripove kad se kupi novi, ali nije toliko komplicirano.

Edited by - Odoakar on 28/11/2023 06:18:20
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/11/2023 : 06:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Smatram da samo oni puni para zavrijeđuju zvat se stripofilima. Nemali broj puta smo od nemalog broja pojedinaca pročitali "zarađujem toliko da mogu kupit sve, ali eto neću", "financijski sam izuzetno uspješan, ti mali, nebitni čovječe", evo IvanL piše da je 1500 eura pizdarija. Zato priželjkujem da ova tema bude jedno homogeno pišanje po sirotinji i onoga koji zarađuje ispod 3000 eura misečno (i ovo san malo reka) ne želin vidit ni da čita ove postove. Osim ako ne voli da ga se popiša.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 28/11/2023 06:49:35
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2023 : 07:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Evo kako to izgleda kod mene doma. S obzirom da je na toj polici sakupljeno 17+ godina mog života, nije ni čudo što me pogled na nju ozari i što sam poprilično subjektivan, ali po meni to šarenilo baš daje neki poseban šarm i polici i prostoru.




A di će stat idućih 17 godina?

Ili čak samo iduća 1 :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 07:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Evo kako to izgleda kod mene doma. S obzirom da je na toj polici sakupljeno 17+ godina mog života, nije ni čudo što me pogled na nju ozari i što sam poprilično subjektivan, ali po meni to šarenilo baš daje neki poseban šarm i polici i prostoru.

https://www.stripovi.com/temp/IMG_6933.JPG



Uzalud sve, nema Rat-mana

Čekaj, nemaš na policama ništa osim svojih stripova? Ili ima negdje još neka polica?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2023 : 07:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Smatram da samo oni puni para zavrijeđuju zvat se stripofilima. Nemali broj puta smo od nemalog broja pojedinaca pročitali "zarađujem toliko da mogu kupit sve, ali eto neću", "financijski sam izuzetno uspješan, ti mali, nebitni čovječe", evo IvanL piše da je 1500 eura pizdarija. Zato priželjkujem da ova tema bude jedno homogeno pišanje po sirotinji i onoga koji zarađuje ispod 3000 eura misečno (i ovo san malo reka) ne želin vidit ni da čita ove postove. Osim ako ne voli da ga se popiša.



Jbg stari moj, triba si ic u medicinu, ka ja, pa bi i tebi 1 500 bila pizdarija. Soma ipo ja potrosin kad izaden vanka. Bez zena i kokaina. I bez goriva. Ja san se namucija da bi posta anesteziolog i sad mogu sa svojin soldima, sta ja ocu, u slobodno vrime od odgovornog posla!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10128 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/11/2023 : 08:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by vice

Smatram da samo oni puni para zavrijeđuju zvat se stripofilima. Nemali broj puta smo od nemalog broja pojedinaca pročitali "zarađujem toliko da mogu kupit sve, ali eto neću", "financijski sam izuzetno uspješan, ti mali, nebitni čovječe", evo IvanL piše da je 1500 eura pizdarija. Zato priželjkujem da ova tema bude jedno homogeno pišanje po sirotinji i onoga koji zarađuje ispod 3000 eura misečno (i ovo san malo reka) ne želin vidit ni da čita ove postove. Osim ako ne voli da ga se popiša.



Jbg stari moj, triba si ic u medicinu, ka ja, pa bi i tebi 1 500 bila pizdarija. Soma ipo ja potrosin kad izaden vanka. Bez zena i kokaina. I bez goriva. Ja san se namucija da bi posta anesteziolog i sad mogu sa svojin soldima, sta ja ocu, u slobodno vrime od odgovornog posla!


Prijateljski savjet:
OK je ne slagat se oko toga jel triba imat sve, jel tribaju sve bit glanceri, jel bolja Orka ili Kolorka, al ovo sa parama ti ne triba.
1500 Eura su prosječnon Hrvatu veliki novci. Ljudima iz istočnih republika još veći.
Kurčenje s parama je neukusno. Znan da ti nisi đir takvog kurčenja, al tako jebi ga ispada.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/11/2023 08:30:37
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2023 : 08:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by vice

Smatram da samo oni puni para zavrijeđuju zvat se stripofilima. Nemali broj puta smo od nemalog broja pojedinaca pročitali "zarađujem toliko da mogu kupit sve, ali eto neću", "financijski sam izuzetno uspješan, ti mali, nebitni čovječe", evo IvanL piše da je 1500 eura pizdarija. Zato priželjkujem da ova tema bude jedno homogeno pišanje po sirotinji i onoga koji zarađuje ispod 3000 eura misečno (i ovo san malo reka) ne želin vidit ni da čita ove postove. Osim ako ne voli da ga se popiša.



Jbg stari moj, triba si ic u medicinu, ka ja, pa bi i tebi 1 500 bila pizdarija. Soma ipo ja potrosin kad izaden vanka. Bez zena i kokaina. I bez goriva. Ja san se namucija da bi posta anesteziolog i sad mogu sa svojin soldima, sta ja ocu, u slobodno vrime od odgovornog posla!


Prijateljski savjet:
OK je ne slagat se oko toga jel triba imat sve, jel tribaju sve bit glanceri, jel bolja Orka ili Kolorka, al ovo sa parama ti ne triba.
1500 Eura su prosječnon Hrvatu veliki novci. Ljudima iz istočnih republika još veći.
Kurčenje s parama je neukusno. Znan da ti nisi đir takvog kurčenja, al tako jebi ga ispada.



Svaki prijateljski savjet je prihvacen. Tako sam navikao i tako cu i vratiti, bez zadrske. To mi je u odgoju i to smatram za pravo.
Momak proziva, a nije mu prvi put, (vjerovatno ce i opet), pa mu se i objasni nakon nekoliko ubadanja. A ja nisan niposto jedan od onih koji nece objasnit...
Nikakvo kurcenje. A ka sta znas, ne zanimaju me pare. Ali ih ni ne odbijam...
Nek svatko pazi sto pise, a ako ga nesto smeta, nisu to moji problemi....
Iman dovoljno problema na bolnickom odjelu. A posli radim sto ja mislim da me relaksira.
A jesmo li rekli ili nismo vec tisucu puta da svak sa svojom placom moze sto hoce? Za place, pare, dinare, marke, kune, eure...dabogda ih svi imali sto se mene tice, ako moze...
Za ljude sa istoka i te prilike/neprilike, koje spominjes, tu jos manje nesto mogu reci i uraditi. Sto ja imam s tim?
I za zadnje, pa pricamo o stripovima na mjestu za pricanje o stripovima! Koliko i to treba puta ponoviti? Ja ne vidim nikakve probleme. Sve mi je krajnje jednostavno.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 28/11/2023 09:11:58
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28984 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/11/2023 : 08:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Je l su na ovoj slici svi objavljeni Fibrini stripovi?
Ne vidim gde je Buda 1-8.


Nisu svi, ne stanu. Police u dnevnom boravku su samo u jedan red pa "višak" ide u police u radnu sobu, tamo je dubina polica preko 50, za dva reda. Ovdje mogu završiti još treći red Kolorke (otprilike do #360), Orku iz tog trećeg reda prebaciti red iznad i ostalo sve ide u radnu sobu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10128 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/11/2023 : 08:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Evo kako to izgleda kod mene doma. S obzirom da je na toj polici sakupljeno 17+ godina mog života, nije ni čudo što me pogled na nju ozari i što sam poprilično subjektivan, ali po meni to šarenilo baš daje neki poseban šarm i polici i prostoru.



Znan da misliš općenito, i na šarenilo cile police, al meni je šarenilo Kolorke zanimljivo.
Iz ovih 60-70 šta iman, i iz ovoga šta mogu vidit na slici tvoje police čini mi se da nema ni jedna iste boje, odnosno nijanse?

Iman jedno fanovsko pitanje.
Meni je dizajn Kolorke odličan. Dobar mi je taj neki kontrast jednostavnosti i totalnoga šarenila čin ih bar desetak staviš jednu do druge. Znači, svaka je sama za sebe "dosadna", al kad su u ekipi izgledaju odlično.
Jel to ispalo slučajno ili si baš to tija?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/11/2023 : 09:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ivane, samo tako jako i dalje. Šta će tebi neki sroljo momak pričat o šoldima. Pun si ka brod (pun intended). I imaš sve Orke, Kolorke i sve šta jedan pravi čovik triba imat. Ti si ljudina, pravi domaćin i nema ko te ne voli. Osim tog srolje momka. I vrtit ćemo se tako ukrug do beskraja. Plovi moja mala barka...

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000