forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi općenito i forum - Spock, Lord Vader...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 19:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Mislim da bi ta kontrarecenzija bila puni pogodak u tom sastavu.

Meni ta priča nikako nije legla i teško bih se natjerao na ponovno čitanje, ali s guštom bih je ponovno pročitao kada bi se nešto takvo organiziralo.



također bi se mogao pridružiti

još nismo raspravili modus, jel samo nas trojica, jel više ljudi ili čak traženje za jako jako puno ljudi koji bi pisali recenziju
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 19:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ova Sclavijeva epizoda nema recenziju:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-lu-96-projekt/24105/0/

@stinky: Mislim da bi ova tema tebi bila zanimljiva.



projekt, a?

baš mi je onaj Freak zapeo, no, može i to, ako je to dogovor
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 19:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
spock, koji još Sclavi nema recenziju?
daj ih sve stavi, ako ima takvih
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7111 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/01/2024 : 19:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

spock, koji još Sclavi nema recenziju?
daj ih sve stavi, ako ima takvih



Evo ovaj, i taj je prekopliciran, baš kako ti voliš, ne znam za druge

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-lex-130-lift-za-pakao/36786/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 20:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ovo mi se više sviđa od Projekta:)

Lift za pakao

pa eto, ima par prijedloga. Salkan je za DD, kolko vidim, Vader kontemplira. drugi isto mogu reći jel bi pisali. recimo, Frano da čita DD s nama haha, bez ikakve pretpovijesti u Dylanu Dogu i sa skroz izraženim stavom da je to nevrijednost, seks, klanje i klimatska promjena.

Edited by - stinky on 03/01/2024 20:01:38
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
482 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 03/01/2024 : 20:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Može Lift i od mene
Na 72.strani "veliki" Brindisi kopira Moebiusa
Haha sjajno

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7111 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/01/2024 : 20:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Lift za pakao idealan, ali tek da spomenem da i ova Sclavijeva epizoda nema recenziju (Sudnji dan):

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-lugg-5-totentanz-zlocini-iz-ljubavi-sudnji-dan/25315/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 20:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, Lift se nekako nameće

dobro, eto, ljudi, izjasnite se.
također, što mislite o nemogućoj ideji povezivanja golemog broja različitih duhova? da spuknemo sve dogovce na okup, recimo?
kikač tu svakako mora sudjelovati, sa svojim lutanjima od pravih stavova do ženskih.
a tek reaktivirati one stare, koji su isparili, i one sramežljive tipa ken2 i barker...
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
482 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 03/01/2024 : 20:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
...a ako se nekome ne sviđa DD, uvijek možemo probati
jednu malu epizodu iz "Hodočasnika zvijezda", tačnije dvije - o Merlinu, starom čarobnjaku, koga kap.Conrad i ekipa na "Hodočasniku" voze ka Velikom mudracu, da odgovori na pitanje svih pitanja: Zašto se rađamo i umiremo, zašto je svemir nepravedan prema onima što žele da znaju?
:))

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 20:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

...a ako se nekome ne sviđa DD, uvijek možemo probati
jednu malu epizodu iz "Hodočasnika zvijezda", tačnije dvije - o Merlinu, starom čarobnjaku, koga kap.Conrad i ekipa na "Hodočasniku" voze ka Velikom mudracu, da odgovori na pitanje svih pitanja: Zašto se rađamo i umiremo, zašto je svemir nepravedan prema onima što žele da znaju?
:))



kaje to, nekaj ko alvar mayor?
nisam čitao
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7111 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/01/2024 : 20:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

da, Lift se nekako nameće

dobro, eto, ljudi, izjasnite se.
također, što mislite o nemogućoj ideji povezivanja golemog broja različitih duhova? da spuknemo sve dogovce na okup, recimo?
kikač tu svakako mora sudjelovati, sa svojim lutanjima od pravih stavova do ženskih.
a tek reaktivirati one stare, koji su isparili, i one sramežljive tipa ken2 i barker...




Ovdje bi trebalo angažirati i Sarghana kao najboljeg poznavatelja Dylana s foruma.

Ova epizoda je zaslužila posebnu pažnju i više mišljenja i idealna je za ovakvu inicijativu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 20:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
usput da primijetim: manhunter je odlučio lupiti šakom o stol te je otvorio šbbkitd za saviće. izgleda da se kristalizira nova strip podjela, koju je borg krstio imenom savići protiv kvazifilozofa.

kvazifilozofi su si otvorili ovaj topic (također Franinu livadu) i jako priprijetili savićima, borg čak kaže da ih guše. sad ide manhunterova rekontra savići uzvraćaju udarac. bit će zanimljiva ova nova, 2024-ta godina. jako je krenula, kvazifilozofi su uhvatili saviće na spavanju i postavili neke jako čitane teme, koje čak prijete da iznjedre ljubav, zajedništvo, harmoniju.

mislim da savići to ne bi nikada oprostili kvazifilozofima, da ovi iniciraju mir i dobro. u perspektivi je duuuuga zima, oštra i hladna, jer je svizac vidio svoju sjenu.

Edited by - stinky on 03/01/2024 20:36:57
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2024 : 20:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ovdje bi trebalo angažirati i Sarghana kao najboljeg poznavatelja Dylana s foruma.

Ova epizoda je zaslužila posebnu pažnju i više mišljenja i idealna je za ovakvu inicijativu.



ja se slažem
i sarghan i puno njih... ako je to dogovor.

hajmo raspraviti ovdje: puno ljudi, i dogovaca ili ne?
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
482 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 03/01/2024 : 20:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Salkan

...a ako se nekome ne sviđa DD, uvijek možemo probati
jednu malu epizodu iz "Hodočasnika zvijezda", tačnije dvije - o Merlinu, starom čarobnjaku, koga kap.Conrad i ekipa na "Hodočasniku" voze ka Velikom mudracu, da odgovori na pitanje svih pitanja: Zašto se rađamo i umiremo, zašto je svemir nepravedan prema onima što žele da znaju?
:))



kaje to, nekaj ko alvar mayor?
nisam čitao


Aha, isti momci su autori
Moraš čitat tu "bajku"

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7111 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/01/2024 : 20:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Spock

Ovdje bi trebalo angažirati i Sarghana kao najboljeg poznavatelja Dylana s foruma.

Ova epizoda je zaslužila posebnu pažnju i više mišljenja i idealna je za ovakvu inicijativu.



ja se slažem
i sarghan i puno njih... ako je to dogovor.

hajmo raspraviti ovdje: puno ljudi, i dogovaca ili ne?




Pa, za početak trebalo bi vidjeti što Lord Vader89 misli jer trebala bi kvalitetna opozicija. Sarghan bi to bio, ali ne vjerujem da će htjeti ili moći sudjelovati.
Za početak bi ti i Salkan trebali vidjeti je li vam se mišljenja podudaraju. Ako ne, onda je to dobitna kombinacija.
Moje mišljenje imate na onom linku ispod naslovnice, pa ako nam se razlikuju mišljenja mogao bih i ja pokušati uhvatiti vremena i uključiti se...

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/01/2024 20:48:52
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1374 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 03/01/2024 : 20:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uživao sam u par dobrih vožnji ovde, drago mi je videti dobru zezanciju.

Inače, ne razumem podele, uživam u stripovima i u Boneliju i ne-Boneliju, sve zavisi od mnogo toga. Neki stripovi mi prijaju tek kad im se naknadno vratim, neki ni tada. Daleko su više od dečije zabave. Meni lično su dobar ventil i sjajan način za upoznavanje drugih kultura, zemalja, različitih viđenja istorije i, naravno, sjajnih SF priča - u suštini volim dobru priču, bez obzira koji je žanr. Naravno ne treba zanemariti ni moj poremećaj da imam sve od jedne vrste, serije i sl. stripa. Šta znam, Šetača nikad nisam razumeo, Bleka i Marka nikad nisam ni voleo, dok je Vrh bogova neverovatan, kao i Napoleon.

Ali je dobro generalno ustalasati malo vodu.

Edited by - night on 03/01/2024 21:03:09
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/01/2024 : 10:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ma da, dobra je zezancija, al' to se brzo potroši. Ipak treba ono solidno, mora se razvijati ono ozbiljno.

Pitanje: je li Lift za pakao kultna epizoda?
Koliko volite ovu priču i ima li ona neko posebno mjesto?

Ja odmah moram reći - ne. Kod mene to nije kultna epizoda. Nisam sad dugo čitao, sjećam se kao sasvim solidne. Ali da je nešto posebno, nije. Dobro, ja sam sad in & out, i unutra i i zvan DD, a i stripova općenito. Da čujemo stripaše koji su skroz unutra. Evo, night, je li ti Lift kultan? Sarghan? Spock? Salkan? Di je Vader? Itd...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2156 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 04/01/2024 : 10:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne valja ali je fora što se se pokazala kao dobra podloga za beskonačne analize. Sjećam se kako me impresioniralo što je sve Leo Charm uspio izvući iz meni nerazumljive radnje, ali i kad sam pročitao sva ta objašnjenja, konačni dojam je bio: OK, meh.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/01/2024 : 10:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Gdje je to Charm izvlačio? Gdje su te beskonačne analize? Ne sjećam se toga... Ili nisam tad bio na forumu.

Edited by - stinky on 04/01/2024 10:30:10
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1374 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/01/2024 : 10:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ma da, dobra je zezancija, al' to se brzo potroši. Ipak treba ono solidno, mora se razvijati ono ozbiljno.

Pitanje: je li Lift za pakao kultna epizoda?
Koliko volite ovu priču i ima li ona neko posebno mjesto?

Ja odmah moram reći - ne. Kod mene to nije kultna epizoda. Nisam sad dugo čitao, sjećam se kao sasvim solidne. Ali da je nešto posebno, nije. Dobro, ja sam sad in & out, i unutra i i zvan DD, a i stripova općenito. Da čujemo stripaše koji su skroz unutra. Evo, night, je li ti Lift kultan? Sarghan? Spock? Salkan? Di je Vader? Itd...




Moram da se podsetim te epizode, da je ponovo pročitam. Na žalost, većina aktuelnog DD je, po meni, vrlo problematična i retko bude nešto novo i drugačije. Prijatno me je iznenadio zadnji VČ "Zatvorenik", čekam nastavak za neku kompletnu sliku.

Edited by - night on 04/01/2024 10:37:30
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7111 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2024 : 11:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Gdje je to Charm izvlačio? Gdje su te beskonačne analize? Ne sjećam se toga... Ili nisam tad bio na forumu.



Imaš link u mom postu ispod naslovnice pa otvori i pogledaj:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-lex-130-lift-za-pakao/36786/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/01/2024 11:05:04
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
482 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 04/01/2024 : 11:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Kao što sam i Spocku sinoć rekao, pročitao sam ponovo epizodu i moram priznati da bih bez Charmove disekcije promašio mnogo toga, puno je detalja na koje bi se trebala obratiti pažnja. Generalno, epizoda je puna simbolike i jako dobra, međutim, ja imam problem sa čitavim tim haosom unutar DD tima. Tako da, kad malo bolje sagledam sve te detalje koje je čovjek pojasnio, sve ima smisla - sve osim trvenja. Publika je htjela Dilana i posle 100.epizode, dobila ga je. Sclavi ga ubija, ali ga publika i dalje traži. Kada neko tkivo odumire, treba ga prekratiti muka, da ne pati ni sebe ni drugog, a pogotovo serijal kao ovaj. Dostigao si vrhunac, doviđenja gasi sve. Način na koji je to Sclavi sklopio dobar je, ali ostaje ukus kao da je jedan stari starac udavio drugog bolesnika. Brindisi je ovde fino sve poklopio, ali mu ne mogu oprostit kopiranje Moebiusa, to mu nikako nije trebalo. Eto to ja mislim, dakle epizoda ima smisla, itekako, ali ta izvedba mi je nekako baš patetična. Ne znam

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7111 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2024 : 11:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Moj dojam je (ako uzmemo kao relevantne zaključke fanova o zakulisnim igrama) da je "Lift za pakao" svojevrstan nastavak obračuna Barbato vs. Sclavi iz ove Barbatine epizode:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-19-preko-praga/2383/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/01/2024 11:33:12
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24792 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/01/2024 : 11:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

usput da primijetim: manhunter je odlučio lupiti šakom o stol te je otvorio šbbkitd za saviće. izgleda da se kristalizira nova strip podjela, koju je borg krstio imenom savići protiv kvazifilozofa.

kvazifilozofi su si otvorili ovaj topic (također Franinu livadu) i jako priprijetili savićima, borg čak kaže da ih guše. sad ide manhunterova rekontra savići uzvraćaju udarac. bit će zanimljiva ova nova, 2024-ta godina. jako je krenula, kvazifilozofi su uhvatili saviće na spavanju i postavili neke jako čitane teme, koje čak prijete da iznjedre ljubav, zajedništvo, harmoniju.

mislim da savići to ne bi nikada oprostili kvazifilozofima, da ovi iniciraju mir i dobro. u perspektivi je duuuuga zima, oštra i hladna, jer je svizac vidio svoju sjenu.






Toliko si egocentričan da svuda vidiš poveznicu sa sobom. Što u 99% nema veze, ali navikli smo.

Što se tiče ovog etiketiranja "savića" mogu ti reći samo jedno i jednom: taj Savić je za strip i stripovsku zajednicu uradio više nego što si ti ispraznih rečenica napisao ovde. On je za tebe ljudska i stripovska gromada i u principu ti ne bi smeo ni da ga spomeneš, a kamoli da njega i tvoje neistomišljenike etiketiraš kao "drugu klasu". Učini to još jednom i nikada više nećeš napisati ništa na ovom forumu.

Evo ti tri topica za tvoje verbalno izdrkavanje, malo li je? To što patiš o manjka pažnje pa stvaraš tabore i lagere tamo gde ih nema, tvoj problem.

Hvala na pažnji. Ne moraš da odgovaraš na ovo, shvati moj post kao puku informaciju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 04/01/2024 11:34:35
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/01/2024 : 12:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Pa i ne bih ti odgovarao, da non-stop ne upadaš i izigravaš nekog lokalnog šefa koji daje ultimatume. Kome ćeš ti prijetiti??!! Zbog čega?
Jesi ti normalan?
Ne, stari moj, ti si egocentrik. To si pokazao svojim upisom, pokazao si tko si ti i što. Kao svaki pravi narcis, dolaziš se svađati i prijetiti, s nekom svojom izmaštanom ulogom šefa. Pa, dobri čovječe, da ti olakšam: izbaci me. Nemaš nikakva razloga, ništa nema što ne rade drugi... osim jedne male sitnice: ne možeš u svojoj narcisoidnosti podnijeti da sam ja - čak i takav kakav jesam, kvazifilozof i jadnik željan pažnje - utjecajan!! O čemu god da pričam, tu se nekako uvijek pronađu mnogi. Joj joj, kako to tebe ubija u pojam.

I znaš kaj? Ne možeš ti tu ništa. Pati.

Ti ćeš meni prijetiti. Kako da ne.

A ostalima: ma ne. Nije mi baš volja ozbiljno raditi dok ovakvi kao ovaj manhunter tu nešto ravnaju. Prijete se, s distance. To onda nema smisla, jer takvi će svisnuti. Nemam pojma, njima to valjda stvarno izaziva nepodnošljivu bol, grče se u žuči. Onda bolje prestati, na kraju krajeva, nije ni dobro činiti drugima nažao, makar si takvi sami umislili i projicirali svoje probleme.

Raspravite Lift za pakao, dajte života... makar će, čim se maknem, veeeeeeeliki dio svega obamrti. Egocentrično rečeno? Pa ne znam, tako stvari stoje, takvo je iskustvo.

Apsurd je tko se ovdje nalazi pozvanim da moralizira. Apsurd.

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000