forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STRIPOVI.COM OSKAR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 09:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kao nolan hejter dosad priznam samo kingovu i kenovu listu... vukozeca toleriram.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 09:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Shaner mi je na listi za odstrel, uspio je i treci dio uvalit na listu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7939 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/05/2024 : 13:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja se ne mogu prestat čudit kako taj dark knight tako visoko kotira i među strip adaptacijama i općenito među filmovima
ja ga iz tri puta nisam uspio pogledat do kraja... dosadno do zla boga
gori od njega mi je samo joker, koji je i dosadan i preglumljen

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39708 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/05/2024 : 14:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja cu sutra da glasam i Nolanova trojka ide na prva tri mesta sigurno.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24921 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/05/2024 : 14:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Vratio sam se operativno. Ja cu preuzeti kalkulaciju od sutra. @Manhunter, slobodan si :)






I bolje tako. Ne bih imao snage da sabiram poene za ovog novog Flasha ili Batmana, Guardianse i Avengerse da ne spominjem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2765 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/05/2024 : 15:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Shaner mi je na listi za odstrel, uspio je i treci dio uvalit na listu.



Dobro da mi treći dio nije dobar pa ću smjeti proći kroz Varoš, a možda i kavu popiti
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 16:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by Tonto

Shaner mi je na listi za odstrel, uspio je i treci dio uvalit na listu.



Dobro da mi treći dio nije dobar pa ću smjeti proći kroz Varoš, a možda i kavu popiti


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 16:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ja se ne mogu prestat čudit kako taj dark knight tako visoko kotira i među strip adaptacijama i općenito među filmovima
ja ga iz tri puta nisam uspio pogledat do kraja... dosadno do zla boga
gori od njega mi je samo joker, koji je i dosadan i preglumljen

Dosada je subjektivan pojam. Problem (moj) sa dark knightom je sto je sav trud ulozen u klimakticni tvist koji se nalazi na potpuno krivom mjestu u radnji. Sva narativna struktura nakon njega se urusava, a finale je blijedo, nepamtljivo, neuvjerljivo, nedostojno grandioznosti koja se izgradila. Genijalni zlocinacki mastermind skoncava poput petparackog dilera iz kvarta. Kad sam ga gledao prvi put nolana jos nisam prezirao i tad mi je bio razocaravajuc. Pogledao sam ga jos jednom i potvrdio sve sto mislim.

Mogu razumjeti zasto ljudi padaju na dark knight, ali ne mogu da itko stavlja treci dio na ikakvu listu koja nije bullshit lista.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zula
Average Member

893 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/05/2024 : 17:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Ja isto mislim da je moja lista najbolja 🤣
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7205 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/05/2024 : 17:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
To samo za decu treba neka grandiozna kič akcija na kraju filma.

Scena u kafiću na kraju trećeg dela je dovoljno antologijska. Tako razmišlja originalan Autor.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3925 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/05/2024 : 18:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by sawitch

Vratio sam se operativno. Ja cu preuzeti kalkulaciju od sutra. @Manhunter, slobodan si :)






I bolje tako. Ne bih imao snage da sabiram poene za ovog novog Flasha ili Batmana, Guardianse i Avengerse da ne spominjem.



Ovaj Batman v Superman na drugom mjestu ćemo previdjeti

Nolan je legendu o Batmanu osvježio, dao joj moderni štih i napravio neku radnju kroz 3 dijela, nakon što su Burton i Schumacher davili se u silnoj estetici.
Burtonovi Batmani su doduše prilično pohvalni, ali Nolan je uz Raimija definirao moderni superherojski film.

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 07/05/2024 18:26:04
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 18:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa za koga bi superheroji trebali biti nego za djecu? Kakvo bi finale superherojskog filma trebalo biti nego big battle izmedju negativca i junaka. Kako je to burton lijepo shvatio i jos bolje izveo. Finale na zvoniku je antologija superherojskog filma.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 18:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by sawitch

Vratio sam se operativno. Ja cu preuzeti kalkulaciju od sutra. @Manhunter, slobodan si :)






I bolje tako. Ne bih imao snage da sabiram poene za ovog novog Flasha ili Batmana, Guardianse i Avengerse da ne spominjem.



Ovaj Batman v Superman na drugom mjestu ćemo previdjeti

Nolan je legendu o Batmanu osvježio, dao joj moderni štih i napravio neku radnju kroz 3 dijela, nakon što su Burton i Schumacher davili se u silnoj estetici.
Burtonovi Batmani su doduše prilično pohvalni, ali Nolan je uz Raimija definirao moderni superherojski film.


Moderno ne mora znaciti i dobro. Ocemo o rokenrolu?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 18:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

To samo za decu treba neka grandiozna kič akcija na kraju filma.

Scena u kafiću na kraju trećeg dela je dovoljno antologijska. Tako razmišlja originalan Autor.

...i da, da se slozim, scena u kaficu je odlicna. Na zalost, sve sto vrijedi u tom filmu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24921 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/05/2024 : 19:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper


Ovaj Batman v Superman na drugom mjestu ćemo previdjeti




Taj BvS je trebalo da završi na prvom mestu, dugo sam se premišljao kako da rangiram...Na kraju je prevagnula jedino odlična izvedba Ledgera, koji nosi film, dok kod BvS imamo paletu odličnih glumaca koji podjednako dobro nose svoje uloge.

Batman v Superman (alexts mode on) je samo za filmske sladokusce, poznavaoce kinematografije, one koji su svesni koliko su sve komponente u stvaranju važne za konačno delo. Izuzev nešto slabijeg kraja, u ovom filmu nema slabog momenta. izgradnja i karakterizacija likova, naracija, priča, sporedni likovi...sve je na najvišem nivou i samo za one istančanog ukusa. Ono što su započeli u Man of steel su maestralno nastavili u ovom filmu. U svakom pogledu, ono što je Nolan započeo u Batman trilogiji je Snyder ovde nadogradio i ostavio svoj umetnički pečat. Ono što je Bale izgradio u trilogiji, Afleck je suvereno izdigao na novi nivo i pokazao da i odličan karakterni i dramski glumac može da igra superheroja. Tell me, do you bleed je evolucija Baleovog I'm Batman, sa mnogo dubljim značenjem. Superman je Rossov, Batman je Millerov (da,da..) u ovom filmu, šta nekome više treba? I jedan i drugi lik su ovde ogoljeni, teraju nas da razmišljamo o njihovoj svrsi. (alexts mode off)

Šteta je što nismo dočekali završnicu priče i rasplet koji je građen u tri filma. BvS, a onda i Justic league, (naravno ona Snyderova) nam samo nagoveštava kako bi to moglo da izgleda. Film za odraslu publiku, koja može da se koncentriše na scenu koja ide duže od jednog minuta, kojoj nisu potrebni non-stop akcija i šarenilo da bude uvučena u priču. Gledao sam ga ne znam koliko puta, ni sekund mi nije dosadan. Isto tako i Snyderova JL, prođu četiri sata ko ništa.

Na žalost, DC je pošao putem Marvela, preuzeo ih je tip koji nam je doneo remek dela poput Aquamana 2 i The Flash, koji su bkvalno tik-tok filmčići spojeni u dva sata, a usput su i uvreda za mozak.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/05/2024 19:13:27
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3925 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/05/2024 : 19:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by don_draper

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by sawitch

Vratio sam se operativno. Ja cu preuzeti kalkulaciju od sutra. @Manhunter, slobodan si :)






I bolje tako. Ne bih imao snage da sabiram poene za ovog novog Flasha ili Batmana, Guardianse i Avengerse da ne spominjem.



Ovaj Batman v Superman na drugom mjestu ćemo previdjeti

Nolan je legendu o Batmanu osvježio, dao joj moderni štih i napravio neku radnju kroz 3 dijela, nakon što su Burton i Schumacher davili se u silnoj estetici.
Burtonovi Batmani su doduše prilično pohvalni, ali Nolan je uz Raimija definirao moderni superherojski film.


Moderno ne mora znaciti i dobro. Ocemo o rokenrolu?



Neke stvari bolje prežive moderno doba. Isto kao što u 21. stoljeću nećeš vidjeti baš pravi western, tako ni tipični rock'n'roll više ni ne postoji. Ovo su sve neki podžanrovi i neki "meta" pristup što bi rekli zoomeri. Tu i tamo se nađe koji član stare garde koji dobro i dostojno stari (npr. Nick Cave, Springsteen, Depeche Mode).
Usudio bih se reći da je superherojski žanr jedno od rijetkih poboljšanja kinematografije 21. stoljeća. Samo što se i to isforsiralo.

Ali dobro, to je moje viđenje.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3925 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/05/2024 : 19:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by don_draper


Ovaj Batman v Superman na drugom mjestu ćemo previdjeti




Taj BvS je trebalo da završi na prvom mestu, dugo sam se premišljao kako da rangiram...Na kraju je prevagnula jedino odlična izvedba Ledgera, koji nosi film, dok kod BvS imamo paletu odličnih glumaca koji podjednako dobro nose svoje uloge.

Batman v Superman (alexts mode on) je samo za filmske sladokusce, poznavaoce kinematografije, one koji su svesni koliko su sve komponente u stvaranju važne za konačno delo. Izuzev nešto slabijeg kraja, u ovom filmu nema slabog momenta. izgradnja i karakterizacija likova, naracija, priča, sporedni likovi...sve je na najvišem nivou i samo za one istančanog ukusa. Ono što su započeli u Man of steel su maestralno nastavili u ovom filmu. U svakom pogledu, ono što je Nolan započeo u Batman trilogiji je Snyder ovde nadogradio i ostavio svoj umetnički pečat. Ono što je Bale izgradio u trilogiji, Afleck je suvereno izdigao na novi nivo i pokazao da i odličan karakterni i dramski glumac može da igra superheroja. Tell me, do you bleed je evolucija Baleovog I'm Batman, sa mnogo dubljim značenjem. Superman je Rossov, Batman je Millerov (da,da..) u ovom filmu, šta nekome više treba? I jedan i drugi lik su ovde ogoljeni, teraju nas da razmišljamo o njihovoj svrsi. (alexts mode off)

Šteta je što nismo dočekali završnicu priče i rasplet koji je građen u tri filma. BvS, a onda i Justic league, (naravno ona Snyderova) nam samo nagoveštava kako bi to moglo da izgleda. Film za odraslu publiku, koja može da se koncentriše na scenu koja ide duže od jednog minuta, kojoj nisu potrebni non-stop akcija i šarenilo da bude uvučena u priču. Gledao sam ga ne znam koliko puta, ni sekund mi nije dosadan. Isto tako i Snyderova JL, prođu četiri sata ko ništa.

Na žalost, DC je pošao putem Marvela, preuzeo ih je tip koji nam je doneo remek dela poput Aquamana 2 i The Flash, koji su bkvalno tik-tok filmčići spojeni u dva sata, a usput su i uvreda za mozak.



Prvih sat vremena BvS su me kupile i build-up je bio fenomenalan. Mislio sam da ne može loše biti. Ali onda onaj očajan twist i tipično Snyderovo masturbiranje po efektima u završnici su izbrisali sve dobro i taj psihološki, zreliji aspekt filma koji si naveo.
Imam dojam da tu težinu koju je s Affleckom htio Snyder postići je Reeves puno bolje postigao s mladim Pattinsonom. Iako je Affleck svoje odradio sasvim dobro. Ali, ovaj iz 2022. godine je bio cjelokupno jezivije, direktnije i atmosferičnije pa je Snyderverse pored toga nekako bajkovit.
Snyderova Liga pravda mi je bila znatno bolji film, ali opet je to tako glomazan projekt i u klasičnom filmskom formatu njegove ideje na 3+ sata ne drže vodu dugoročno.
Kod Watchmena se nekako ziheraški držao i čini se da nije još bio toliko zaljubljen u svoju estetiku pa je film ispao bolji.

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 07/05/2024 19:55:29
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24921 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/05/2024 : 20:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Prvih sat vremena BvS su me kupile i build-up je bio fenomenalan. Mislio sam da ne može loše biti. Ali onda onaj očajan twist i tipično Snyderovo masturbiranje po efektima u završnici su izbrisali sve dobro i taj psihološki, zreliji aspekt filma koji si naveo.


Sve pre pojave Doomsdaya je u ovom filmu na nenormalno visokom nivou, i priznajem da je onda otišlo u malo komercijalnom smeru. Ali ne bih zbog toga loše ocenio celi film. I ta borba protiv Doomsdaya i Supermanova smrt služe priči i nastavku u JL, a još više bi valjda imala veze sa onim četvrtim delom koji nečemo videti. Ako efekte uzmemo kao negativnu stvar, onda dve trećine ovih nominacija treba odmah izbaciti iz glasanja. Šta reći o masturbaciji po efektima u Avengersima (onaj poslednji deo, ne znam kako se zove, a za koji je mojj tada 15-godišnji sin rekao da je glupost), ovim silnim multiversima kod Spidermana i Dr Who (nisam se ni usudio da gledam filmove, ali sam video većinu delova kad su išli na tv), Guardiansima i inim? Kapiram šta želiš da kažeš, ali onda ostanimo dosledni, pa nemojmo istu stvar uzimati kao negativnu za jedan film, a kao cool pozitivnu za druge.

quote:

Imam dojam da tu težinu koju je s Affleckom htio Snyder postići je Reeves puno bolje postigao s mladim Pattinsonom. Iako je Affleck svoje odradio sasvim dobro. Ali, ovaj iz 2022. godine je bio cjelokupno jezivije, direktnije i atmosferičnije pa je Snyderverse pored toga nekako bajkovit.


Pattinson kao Batman mi je poput Wayna kao Džingis Kan, najozbiljnije. Kostim mu stoji kao, što bi se kod mene reklo, ko piletu sise. Film sam pokušavao da gledam nekoliko puta, i nisam uspeo da odgledam više od 40-ak minuta. Nikakva atmosfera, jeza, ništa. A upravo ja volim takvu vrstu filmova (baci pogled na moje glasove za sf/horor), tako da mislim da sam koliko toliko kompetentan da sudim o tome. Isforsirano, prenaglašeno i vrišti od toga da bude cool i drugačiji, a postiže upravo suprotni efekat.


quote:

Snyderova Liga pravda mi je bila znatno bolji film, ali opet je to tako glomazan projekt i u klasičnom filmskom formatu njegove ideje na 3+ sata ne drže vodu dugoročno.


Liga mi je lošija od BvS, ali je još uvek odličan film. Ogromni nedostatak je loša izvedba Steppenwolfa, kao i čitava ta sporedna priča. Iako traje koliko traje, meni nije dosadan, ako zažmurim na par nedostataka.

quote:

Kod Watchmena se nekako ziheraški držao i čini se da nije još bio toliko zaljubljen u svoju estetiku pa je film ispao bolji.



Isto kao i kod ovog novog Batmana, nisam uspeo da odgledam film ni iz više pokušaja. Meni se upravo čini drugačije, da je u tom filmu ispucao čitav svoj estetski arsenal (a onda i u Sucker punch), a da se onda malo primirio i kanalisao, što je dovelo do Man of steel i BvS.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/05/2024 20:20:54
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/05/2024 : 20:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja znam da je manhunter fan tih dc filmova i to je ok. Meni osobno je to totalno pravljenje pite od govana. Davati dubinu i ozbiljnost necemu sto je predvidjeno da bude akcijska zabava za mladje uzraste. Superheroji kao osobe sa problemima, strahovima, patnjama i ostale dubioze...ma dajte, zna se sto su filmovi za odrasle.... Ja cu vise uzivati u tupavom flashu nego u bvs.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24921 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/05/2024 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja znam da je manhunter fan tih dc filmova i to je ok. Meni osobno je to totalno pravljenje pite od govana. Davati dubinu i ozbiljnost necemu sto je predvidjeno da bude akcijska zabava za mladje uzraste. Superheroji kao osobe sa problemima, strahovima, patnjama i ostale dubioze...ma dajte, zna se sto su filmovi za odrasle.... Ja cu vise uzivati u tupavom flashu nego u bvs.



Ja jesam fan tih filmova, priznajem.

Što se ovog drugog tiče, shvatam tvoj stav i sasvim mi je ok. Ali ti filmovi, kao i Nolanova trilogija pre njih (mada u manjoj meri), predstavljaju zaokret u razmišljanju o superherojima. To smo imali i u stripovima u revoluciji osamdesetih, gde je DC napravio zaokret i od tih stripova za klince napravio stripove za mlade i one malo starije. Da nije toga bilo, sada bismo još uvek čitali naivne pričice u kaiševima umesto Batmana koje izdaje Fibra (Year one, Dark knight, Kingdome come i sl).

Sasvim mi je ok da postoje naivni filmovi za klince poput Spidermana, Avengersa, Flasha i sl, ali mislim da je bilo mesta i za ove druge, za odrasle koji traže "malo više" u pristupu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/05/2024 20:36:09
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7205 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/05/2024 : 20:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Lepo je što manhunter ume da obrazloži svoje stavove, u bilo čijem modu da je.

Kad ste počeli, da kažem i ja par reči o BvS.

Dakle, samo prva polovina je ono kakav bi film trebalo da bude i koja je ubedljivo bolja. Tu film zaista liči na savremene bolje DC-jeve stripove.
Neumerenost u akciji je jedno, ali neumerenost u režiji iste akcije (slaba montaža, koreografija, kompozicija), pa još začinjeno nedovoljno dobrim CGI-jem (DC, a i Marvel kasnije su točak tehnološkog razvoja okrenuli unazad, kompjuterski efekti su bili bolji 15-20 godina pre ovog filma), svodi film na "straight to dvd" crtać, a nismo potpisali da to gledamo, kad smo platili kartu.

Batman v Superman: Dawn of Justice ima i suštinski neubedljiv razlog za glavni sukob, a još neubedljiviji je njegov prestanak i dozivanje pameti junaka (Betmena, pre svega). Film bolje funkcioniše u dužoj verziji, ali zato i kraća sadrži nepotrebne stvari - scena sna je utrpana bezveze i nema nikakvu svrhu. Jesse Eisenberg je na svaki način (izgled, karakter, gluma) neodgovarajuć za Leksa Lutora.

Pojavljivanje Čudesne Žene u ovom kontekstu je suvišno, služi kao komercijalno povlađivanje i reklama za njene buduće (budući) film, svodi se na "product placement", skoro kao kad bi svi nosili adidas patike.

Cavill je mogao da bude dobar Supermen, ali studio nije znao da ga iskoristi i napiše njegov lik onakvim kakvim ga svi znaju, ali ne bih o tome, da ne idem na Man of Steel.

Edited by - alexts on 07/05/2024 20:40:07
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7205 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/05/2024 : 20:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Možda je Zack Snyder's Justice League bolji ili tu negde sa BvS, ali je zato bioskopska (prava?) verzija lošija!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24921 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/05/2024 : 20:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Alexts, vidim po ovim opaskama da nisi razumeo film (to jest, čitavu ideju u građenju mitologije). Sve što je počelo u Man of Steel ima svoj logički sled u BvS, scena vizije sa Flashom nas sprema na sledeći film, ima svrhu i savršeno paše u čitav vizuelni pristup. Wonder woman je samo ovde i jedino ovde ogla da se pojavi. I ne, ne mislim da je to bilo u svrsi njenog samostalnog filma, već kao priprema za Justice league. Film o WW je u kontekstu ovog timeline-a nebitan.

A što se tiče Cavilla i Aflecka, oni sumi ubedljivo najbolji Superman i Batman. Cavill ima odličnu facijalnu ekspresiju, pa može da varira od brižnog sina, preko ljubavnika, do heroja i onda zlog svemoćnog bića. I svuda mi je podjednako ubedljiv. Afleck je Batman svakim atomom svog bića, podjednako ubedljiv kao Bruce Wayne (milion puta bolji od Balea), i kao Batman (onaj sirovi Millerov Mračni vitez).

Ali hej, o ukusima (ne)vredi raspravljati. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/05/2024 20:48:26
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24921 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/05/2024 : 20:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Možda je Zack Snyder's Justice League bolji ili tu negde sa BvS, ali je zato bioskopska (prava?) verzija lošija!



Prava verzija je samo Snyderova. A ova bioskopska je podilaženje publici i jedna velika tragedija.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7205 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/05/2024 : 21:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Aflek je bio nominovan za Zlatnu malinu za taj film, a dobio je sa Kavilom za najgori duet.
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000