forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 S-A predstavlja: Mac Coy integral 1.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Strip-Agent
New Member

266 Posts

Member since 27/10/2016

Posted - 23/02/2024 : 16:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Strip-Agent a Private Message  Reply with Quote
Nepravedno zapostavljen, uvijek zabavan i nikada predvidljiv!



Scenarij: Gourmelen
Crtež: Palacios

Sadrži 5 epizoda

272 str., boja, 35 €

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/02/2024 : 16:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovo se čekalo!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18405 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/02/2024 : 16:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nije ni skupo...
Možda i uzmem...
Pre 20 godina sam bio vise napaljen na MCoya, sad sam hladniji...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 23/02/2024 16:58:39
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/02/2024 : 17:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I BUM! Uletjeo! 😇

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/02/2024 : 17:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Samo da ne bude presjajni papir

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 23/02/2024 : 19:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Valja li ovo cemu,iskreno ,nisam nikada citao.
I koliko ima toga u cijelom serijalu.



Za ljubitelje western-a je Mac Coy obavezan u kolekciji!

Cega toga u celom serijalu?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 23/02/2024 19:12:17
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/02/2024 : 09:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/SXVk215t][/url]

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/02/2024 : 13:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kapetan
Major
Municija
Artiljerija

Časnik
Stožer
Vojska

Bilo bi lijepo kad bi se prevoditeljica odlučila za jedan jezik.



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/02/2024 : 13:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Inače strip je onako...
Za ljubitelje.
Ostalim ne preporučavam.
U zadnjih par stranica dva puta riječ;jeben.što uopće ne odgovara tonu stripa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/02/2024 : 13:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
U zadnjih par stranica dva puta riječ;jeben.što uopće ne odgovara tonu stripa.



Baš si staromodan.

Po novom se pozdrav prevodi samo sa: Đe si, jebo te?

Inače bi ovi stari BD-ovi koji su izdavani od prokatolički orijentianih izdavača bili predosadni.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/02/2024 : 15:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jebeno dobar prevod!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/02/2024 : 16:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Inače strip je onako...
Za ljubitelje.
Ostalim ne preporučavam.
U zadnjih par stranica dva puta riječ;jeben.što uopće ne odgovara tonu stripa.


ti prvih nekoliko epizoda MekKoja su baš osrednje;kasnije kreće na bolje.
trebalo bi valjda od sedmog albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/02/2024 : 16:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Baš su dobre. Prave western komedije.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2024 : 23:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda u rukama fenomenalno. Krasni albumi.

Sad, da li ga se jos sjecam iz Biser stripa, vidjet cu uskoro. Jer me je zadnje dane malo 'napao' Nathan Never.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2024 : 08:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam i ove Strip agentove integrale Mac Coya, koji su mi nedavno dosli na red.

Tjah, ovo mi je itekako bilo bolje kad sam bio mlad i zelen. Tada, prije 'sto' godina ovaj mi je strip bio ludacki dobro nacrtan. Taj nekadasnji impresij dobro pamtim. Danas mi, bas i nije odlican. Pomalo mi je, reko bi; zbrkan i komfuzan. Razliven. Na trenutke nedovrsen. Primjetio sam i gomilu gresaka, tipa ; nesrazmjer jahaca prema konjima i nesrazmjer oruzja u rukama...

Ali da nije to sve toliko lose, ima krasnih detalja u mimikama lica i njihovih impresija koje iskazuju u odredenim trenucima nekih bitnih emocija sto daje i slikarsku vjestinu. Lijepi su mi recimo prikazi 'sirina i daljina' primjerice prostranstava Meksika i Amerike. To je bas zgodno uradeno. Zanimljiv je i kolorit tih prostranstava bas kod Meksika sa prenaglasenom neuobicajenom zutom i narancastom. Dobro to stoji.

Ove price radene u doba najvece popularnosti westerna, (usporedo sa Blueberryem), nose sve sto je i trebalo biti zanimljivo; jug, sjever, Meksiko, francusku vojsku, Custera i indijance, krijumcare i lopove, odmetnike, pucnjavu, znoj, konje, zakopana blaga i prostranstva te epopeje...

Sve sto đaku treba!

Nema se sto prigovoriti radnji ove tematike od koje se i ocekuje ovo sve gore pobrojeno. Nije to cak ni zastarilo, jer ako volite divlji zapad onda to i dobijete u ovom serijalu.

Nisam se pomucio za procitati ovo, samo mi je zao sto mi nije crtez onako 'Wau', kao sto ga pamtim iz Biser stripa. Ocito je kako sam tada bio impresioniran i mlad, a i nisam ni sanjao da cu u zivotu izkonzumirati ovoliko stripova, pa sad vidim bolje neke stvari.

Sad mi nema onaj neki davni 'bum' efekt Palaciosov crtez kao kad sam bio djecak sirom otvorenih ociju.

Same knjige Strip Agenta su krasno i kvalitetno odradene. Ljudi dosta rogobore protiv ovakvog sjajnog papira ali meni to ima bas neku car.

Nedavno, pri posjetu Mila Manare Splitu kog smo izmedu ostalog odveli i u striparnicu Kolumba, bas je uvazeni taljanski gost primjetio kvalitetu ovog integrala, pa ga je i dobio na poklon.

Sve u svemu bit ce ovo lijep i kvalitetan komplet kad Berni zavrsi integrale.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2024 : 09:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@ivanl

Možeš li usporediti tisak u odnosu na Darkwoodov?
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 19/04/2024 : 11:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
SA je po gabaritima jedno 1 cm u koricama i jedno 4-5 mm unutar korica manji od DW-a.
DW korice imaju naslovnicu unutar onog pješčano-žućkasti okvir te se te nijanse protežu i na zadnju koricu dok SA je naslovnica preko cijelih prvih korica a ostatak je u tamno-crvenkastim tonovima.

Unutarnje boje u oba izdanja mi se čine jednake, ne vidim da li jedno izdanje je svijetlije ili tamnije.

Papir u SA je mekši i uvez izgleda mekši time je SA knjiga malo lakša od DW.

Oba izdanja unutarnji papir je glatki i sjajni.

Tekstualni dodaci su različiti. DW ima "domaće" tekstopisce a SA "uvozne" vjerojatno orginalne za te integrale u Francuskoj.

Po meni jedina odlučujuća razlika je prijevod odnosno jezik koji čitatelj preferira hrvatski ili srpski.

Edited by - mmihoci on 19/04/2024 11:18:24
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2024 : 14:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@ivanl

Možeš li usporediti tisak u odnosu na Darkwoodov?



Nazalost frende ne mogu. Ne znam vec duze vrijeme gdje sam zametnuo Darkwood knjige. Kuci su sigurno, (bar se nadam), ali gdje su... nemam pojma.

Ne sjecam se otiska, boja, slova... samo da su knjige imale lijepi retro stih.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2024 : 14:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@mmihoci

Thnx frende na iscrpnoj analizi.

Koliko pamtim nisam bio sretan s tiskom prvog DW integrala. Malo mi je bio mutnjikav, ali ako je i SA takav onda je to do dobivenog materijala od Francuza.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000