forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:KOLORKA 276 Kolonijalni komandos
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author  Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29171 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/03/2024 : 08:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Za vrijeme Drugog svjetskog rata dva su špijuna poslana iz Slobodne Francuske na Madagaskar, kojim je u to vrijeme upravljala Pétainova kolaboracionistička vlada. Njihov zadatak bio je organizirati pokret otpora te podići ustanak. Ali kad su onamo stigli, shvaćaju da su borci koji su im trebali pomoći u borbi tek sitna buržoazija nesposobna za bilo kakav oblik borbe. A da stvar bude gora, višijevski režim otkrio ih je i uhitio. Jedini im je spas Operacija Ironclad, koju pripremaju Britanci…

Kolorka 276 • Kolonijalni komandos • 152 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Appollo • Crtež Brüno • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.3.2024. • Cijena 25 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-276-kolonijalni-komandos/943/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37716 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/03/2024 : 08:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Oh yeah, kupljeno!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15748 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/03/2024 : 09:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne volim Bruna, ali j.....

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/03/2024 : 11:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mnooooge dooobro izgleda
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3231 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/03/2024 : 13:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Prvi pik
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2408 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 25/03/2024 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bruno jedan od dražih crtača, tako da ovo ide odmah u korpu...

Carpe diem
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2617 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/03/2024 : 19:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ovo i Rabate must have.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1562 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/03/2024 : 20:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Jest da obicno kad je Bruno umesan.. bude kraj stripa "u jednoj fibrinoj" knjizi..
Ali da li je tako i ovaj put?

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20920 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2024 : 23:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
prvi pik ture

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2816 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/03/2024 : 15:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

prvi pik ture



To i Macan.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/03/2024 : 16:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by anto

prvi pik ture



To i Macan.



slazem se, samo bez macana
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/03/2024 : 10:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Viđe afrikakorps hakenkrojca na strateškom mjestu!

Brunov crtež na prvu jest malo grdi, ali sve što je do sad objavljeno je bilo sve vrlodobro do odlično. Brzim preletom preko previewa radnja me podsjeća na Five Graves to Cairo tako da jedva čekam ovo uzeti u ruke.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26427 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2024 : 12:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobri komandosi.
Pustinjski Škorpijoni verzija 2.
Fibrini uobičajeni vojni termini;oficir,kapetan,major...
Regresija ide dalje...

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 08/04/2024 12:41:15
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4132 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 27/07/2024 : 14:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Appollo i Bruno, pokušaj drugi.
Nakon dosta mlakog i nekako nedorađenog T'zeea, imao sam malo skepse prema ovom stripu. Ponovno je mjesto radnje Afrika, ali setting je kompletno drukčiji. Ovaj put pratimo jedan zanimljiv odred i misiju usred Drugog svjetskog rata. Dok većina ratnih prizora bijesne u Europi i SAD-u, afrički sukobi su nekako dosta po strani ostavljeni.
Ovdje se opisuje jedna britansko-francuska suradnja u kolonijalna vremena. Pustinjska atmosfera, odvažne akcije i dobro, staro podbadanje i humor. Ovaj strip odiše atmosferom ratnih avantura uz dašak humora, podsjeća po stilu pomalo na Dirty Dozen.
Brunov crtež mi se čini kao da je ovdje malo prilagođeniji i nekako tečniji nego što sam navikao. No, ovdje je čak i scenarij jača točka stripa. Stvarno je bio gušt pratiti ovu avanturu, zavrzlame u kojima su se našli i vrlo dobar kontrast između pozitivaca i negativaca. Sviđa mi se što su se opredijelili autori za malo lakši i duhovitiji ton.
Nije sad nešto nezaboravno kvalitetno, ali za jedan malo sporiji, sunčani vikend sasvim dobro.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 02/08/2024 : 16:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Uz stripove, jedan od mojih glavnih intersa jei vojna povjest 20 stolječa, naročito 2 svjetskog rata , pa sam kod stripova na tu temu uvjek u prvom redu, iako su mi iskustva nisu baš najbolja.. Kolonialni komandos ih nije poboljšao.

Iz prve i na brzinu, stvar je izgledala jako dobro - Brunov stiliziran, čak i karikiran crtež djeluje odlično, iako smo kod vojnih stripova naviknuti na realiizam, Još bolja je tema - francuska perspektiva drugog svjetskog rata. To je zbog de facto građanskog rata između De Gaullea i Vichya dosta osjetljiva tema, pa se baš ne pojavljuje često. Integral sadrži tri albuma, i epilog sa kratkim opisom sudbine junaka nakon završenih pustolovina. Tu je več moja prva primjedba - zašto se stalo samo na tri albuma, materiala i povjestnih situacija ima toliko, da se moglo napraviti seriju od desetak albuma. Ali sve mi se čini, da stvar nije išla, pa su izdavači stvar na brzinu zaključili.

Same priče su dosta interesantne, lično mi se kroz njih provlači nekakav Corto vibe (u ultralight varianti). Največi problem stripa je nedorađenost oba junaka , majora i narednika snaga Slobodne Francusko. Iako su oba lika dosta dobro postavljena za neku budy-budy priču, taj su aspekt autori zanemarili. Druga stvar, ako radiš vojni strip o drugom svjetskom, bar dio publike su ljudi koji znaju, da bombardera Mosquito u Africi nije bilo i da su njemci bazuke Panzerschrek razvili tek 43' kad su se povukli iz Afrike...

Kao što sam več rekao par puta, Fibra tjera previše stvari i previše dobrih stvari, pa na kraju poždere svoju malo slabiju djecu, i zato možda malo oštrije odrezanih 6,5/10 (uz malo truda autora i koji album više moglo bi biti 9/10. Šteta)

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20920 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2024 : 15:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uh što volim Brunov "kartun-netvrkovski" crtež,pa to nije normalno;ne može se reći da pripada novotalasnom,ali ja ga doživljavam tako nekako. Fibra je objavila 4 njegova stripa,Tcea još nisam overio,ali ću vrlo brzo.

Kolonijalni komandos donosi jednu od meni dražih tematika,WWII,smeštenu na područje Afrike,malo jugoistočne,malo pustinjske,što je dodatni plus,jer mi je je nešto posebno zanimljivo da pratim akcije drugog svetskog u Africi.

Apola znam sa Otoka Burbon,gde je sa Trondhajmom odradio lep posao (šteta što nije u boji,c/b Trondahjm je kazna za oči),a Tcea,spomenuh,još ne pročitah.

U prvoj priči, Operacija Ironclad,nije mi strip doneo očekivano - sve je to dobro,lep spoj crteža i korektne ratne priče,malo špijunske,malo akcione,ponešto i duhovite,ali falilo je to "nešto više",čemu sam se nadao.
I taman kad sam se bio pomalo i razočarao,to "nešto" iskrsava u drugom albumu, Sivi Vuk sa Desolationa, i sve kreće da bude bolje i bolje,i tako je do samog kraja,a Utvrda Thelema,poslednji naslov,je ujedno i najbolji.
Drago mi je da se nisam prevario u nadanju koje sam polagao u Apola i Bruna,i da su mi podarili jedan sjajan strip.

Kad kažem "nešto više", to je ta neka lucidnost,inteligentna otkačenost,koju viđam kod Trondhajma,Blejna,Larsenea, Hjuberta...

prvi album 4/5, drugi 4.5/5, treći 5/5.

nadam se u bližoj ili daljoj budućnosti ovim naslovima u Kolorci:
https://www.bedetheque.com/serie-14695-BD-Biotope.html
https://www.bedetheque.com/serie-6751-BD-Inner-City-Blues.html
https://www.bedetheque.com/serie-1317-BD-Nemo-Bruno.html
https://www.bedetheque.com/serie-1317-BD-Nemo-Bruno.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/08/2024 15:16:49
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37716 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/09/2024 : 23:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he, zanimljivo ovo ispalo, a Bruno je veliki car! :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000