forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 67 Futur drugi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 26/06/2024 : 10:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ja ne delim oduševljenje Topijem kao većina vas. Ipak ga kupujem i dalje.


padni mi na grudi :)
(ocekujem da me se robotech/night javno odrekne nakon ovoga?)

mislim nije da sam procitao sve..
nego samo kolekcionara, poneke price iz colt frontiera (te su mi se uglavnom svidjale ali ne bi znao reci da li bas zbog crteza), onaj album od makonda (nista mu zapravo ne fali ali..) i jednu pricu koja je izasla u PZ (tu je valjda u ovom integralu)
skriveno lice i sharaz-de jos nisam citao ali ocekivanja su skromna.
Ipak uzecu i ovaj (kad tad, ali valja ipak pozuriti) strip i eventualno ako bi izasao reprint Solitudinisa.
Vidim nisam napisao sta mi fali da topi bude top :) ne znam neki sitni detaljcici ali generalno to je samo kukumakanje covek je uradio cuda

ukratko pomalo smo "razmazena derista" jer stripofili (odredjena klijentela, nema ih ipak nazalost puno) recimo u zemlji gde zivim bi plakali od srece kad bi toliko od topija izaslo u tako lepim izdanjima kao ova na balkanu
(hm da li bi neko mogao postaviti sliku gde su na okupi fibrini topiji? makondo uz bi tek bila premija ali dovoljna je naravno fibra ;) )

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 26/06/2024 10:10:22
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
517 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 26/06/2024 : 10:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote


Eto, matori

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1842 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/06/2024 : 00:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jaka replika.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 27/06/2024 : 20:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan
Eto, matori



Fenomenalno hvala
Moj primerak Sharaz-De mi prosao kroz ruke dva puta..bez da sam uopste obratio paznju
na riknu.. tells it all koliko vremena imam
za posvetiti se svakom izdanju tokom boravka
na Balkanu


Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 27/06/2024 20:40:18
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3818 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/06/2024 : 23:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da prvih devet priča ovog integrala treba etiketirati kao sci-fi. Ovo je naučna fantastika kao što je Pradova Delirična svakodnevnica naučna fantastika. Ovo su više nadrealne priče gde Toppi na ciničan i ironičan način ukazuje na neke faličnosti modernih tekovina našeg društva. Koliko je bio uspešan u ovome, nek svako presudi za sebe, po meni Prado ima bolji smisao za humor za apsurd od Toppija. Kao najupečatljivije delo iz ovog bloka bih izdvojio priču Gde ima ljubavi, ima i ljubomore gde pratimo jadikovke jednog postrojenja koje kuka jer njene mašine više ne održava tj. ne "podmazuje" majstor iz održavanja jer je našao drugu "zanimaciju"

Drugi blok čine priče klasičnije prirode jer dolaze iz sveta Jedan čovek, jedna avantura. Od tri priče samo je jednu napisao Toppi, dok druge dve potpisuje Canzio. OK priče, ali cenim da su priče slične tematike bile kvalitetnije u prethodnim integralima.

Toppi je veliki meštar i meni je njegov crtež fantazija koliko to gromovito izgleda. Crtački najveće moguće ocene, ali tekstualno mi priče i nisu baš nešto. Verovatno najslabiji integral od do sada objavljenih grande Toppija, bar što se tiče scenarija, crtež sve full
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000