forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 71 Dragi moj, draga moja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29118 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2024 : 12:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“Pozdrav svima još jednom. Žao mi je što su nas ovaj put spojile nesretne okolnosti, no to je život. Stoga najprije dozvolite da izrazim moju duboku sućut zbog vašeg gubitka. Rokova ljubav prema moru svima je znana. Nažalost, more daje i uzima. Roko je, koliko sam ga poznavao, bio uzoran muž, brat, otac i prijatelj. Ja sam vas po službenoj dužnosti ovlašten upoznati s oporukom. Formalnosti radi, pregledat ću na brzinu vaše podatke pa možemo krenuti…”

Orka 71 • Dragi moj, draga moja • 56 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Tomislav Košta • Crtež Tomislav Košta • • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.4.2024. • Cijena 10 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-71-dragi-moj-draga-moja/959/



Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2024 : 14:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo jedva cekam uzesti u ruke...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37637 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/04/2024 : 15:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zna se!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2801 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/04/2024 : 00:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam strip jučer na CRŠ-u i pročitao ga čim sam došao doma.
Jako, jako dobar strip. Dobra priča i izvrstan crtež na kakav smo se kod ovog autora već navikli.
Baš volim Koštine stripove.
Jedan od ranih favorita za listu za Oskara.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



979 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/05/2024 : 10:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Opet odličan Košta, kratko ali briljatno. Jedino mi je onaj purgerski narko moment malo krinđ u zagrebu sam već skoro 25 godina pa tako pričaju još samo penzići. i ta situacija u kojoj purgerica živi jako velik dio života sa dva brata bodula a da kroz sve te godine se ništa ne ispreplete njihov dijalekt odnosno i dalje ostaju tvrda purgerica i tvrdi bodul mi je malo neuvjerljivo. a možda je to tako iz zajebancije

Edited by - Chui on 07/05/2024 10:44:50
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2118 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 09/05/2024 : 10:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Košta se ne propusta. Efektna prica uz prepoznatljiv autorski stil. Bravo!!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26300 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2024 : 16:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Premračno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4018 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/06/2024 : 10:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nakon 2 kolekcije kratkih stripova, sada jedan kratki, ali cjeloviti strip od Košte.
Strip počne "u glavu" i ima vrlo poetično otvaranje. Ustvari, cijela ideja obraćanja pokojnika putem testamenta je vrlo domišljata. I kroz jednu oporuku upoznajemo lika i njegovu obitelj i njihove uspone i padove.
Strip je kratak, vizualno vrlo dobro isprepleten s tekstom i još jedna Koština majstorija. Nije tako britak i brutalan kao Kartoline i Mare monstrum, ali ima svojih kvaliteta. Možda su mi Koštine ideje bolje u kontekstu "običnih ljudi", a ovdje je u centru jedan bogati poduzetnik pa je cijeli taj njegov svijet malo grandiozniji negoli je to standardno u Hrvatskoj. Također, neki od događaja iz radnje su mi djelovali suviše "holivudski", no u ovako kratkoj priči i to je prihvatljivo.
Sveukupno dobra ideja, sasvim dobro izvedeno, ali od 3 pročitana stripa ovog autora možda najmanje dobar ako ćemo rangirati. No, zanemarimo to i proslavimo ovog domaćeg autora.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7118 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/06/2024 : 14:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Još jedan pogodak u sridu. Teška i izuzetno zanimljivo napisana te fantastično nacrtana priča koja uspijeva dočarati cijeli život jedne obitelji na svega pedesetak stranica. Nakon ovog više nema dileme, nabavlja se sve Koštino što izađe.

Bravo Tomislave! I neka se i ovo rasproda (i reprinta) jednako brzo kao Kartoline.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
603 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 30/06/2024 : 01:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip. Prva polovina fenomenalna, cistka desetka. Onda je malo pao. Kao sto je receno gore radnja je malo otisla u holivudskom smeru i mislim da se isto tako jaka poruka mogla poslati i bez toga, tj da je ostalo sve u nekim okvirima normalnijh zivota obicnijih ljudi. Ali dobar kraj ga je ipak onda izvukao. Moja ocena: 9/10

Veoma mi se svidela i njegova kratka prica u godisnjaku. Ovo je autor koga cu pratiti.

Sad jedva cekam da procitam i Kartoline.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
556 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/06/2024 : 08:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da je Tomo u odnosu na Kartoline ovdje malo suzio fokus i uperio svjetla u jednu atipičnu, disfunkcionalnu porodicu - gdje nema upitnika "koje su vrijednosti bitnije" - u smislu materijalno i duhovno, nego je sve apsolutno jasno; koliko god da imaš novca, on ti ne može i neće pomoći da se središ, čak naprotiv. U suštini mi se najviše svidio lik Roka, mada je istina da je njegov način postupanja i resetovanja čisto holivudski i van svakog rezona u današnje doba. Naravno, krećem ispočetka, naravno, dok krećem ispočetka očišćen, hoću da krenem sa najbližim i onim za koje mislim da su mi najsličniji. Dao sam vam sve, dajem vam sve, vi ste olupine, niko i ništa, svejedno ćete razjebat sve pare, a ja ću uzeti ono što je bitnije i od svih para ovog svijeta.
Postavka priče je vrlo zanimljiva, čitanje testamenta i flešbek na glavne značajke o članovima porodice. Natpis na Anđelinoj majici govori sve :)
Biću malo bezobrazan i reći da mi je lik advokata malo nedotjeran, ali bi se taj detalj mogao podvest pod činjenicu njegove specijalne povezanosti sa tom porodicom, pa je okej u suštini.
Crtež odličan, ponovo dva deca nostalgije dva deca sreće i dec mirisa djetinjastog pogleda na sjene po ćoškovima i onu bistrinu u glavi koju stvara miris soli u morskom zraku.
Maaaaaalko slabije od Kartolina, ali svakako jako, jako lijep strip.
Čestitke Tomi i da samo ovako nastavi da nam probada srca

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6118 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 20/07/2024 : 15:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Premračno.



I predepresivno. Mislim, nakon čitanja oporuke bratu, ženi i sinu te kćeri(sinu?), nemogu ne žaliti pokojnika. Baš nije imao sreće, život ga stvarno nije mazio uprkos odličnoj financijskoj situaciji.
Crtački bolje nego Kartoline, popravio je crtanje lica i to sad vec ozbiljno dobro. Veselim se novim Kostinim stripovima - valjda će tema ponekad biti malo vedrija.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4222 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/07/2024 : 11:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm ja pak tokom čitanja nisam imao neki premračan osjećaj.
Mislim da je u Kartolinama puno naglašeniji taj Koštin specifični pritisak jarma života dok je ovdje sva ta drama i retroaktvino sređivanje računa ispalo nekako skroz ležerno i prirodno. Sasvim moguće da mi je takvom dojmu pridonio stvarno simpatičan kraj ali i tokom čitanja nije mi se tu nešto puno mijenjalo.
Slažem se s Chuijem da je ovdje "purgerski" malo pomalo nespretan ali nije to ništa prestrašno, vrla centralizacija nam očito guta neke standarde u hiperbrzini.
Jedan od domaćih stripova godine bez ikakve sumnje.

9/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000