forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Iskopano blago na mom vrtu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/05/2024 : 12:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Sječate se one igre Monopoly, plava kutija, izrađeno negdje u Jugoslaviji, (možda u Sloveniji), najbolja mesta na ploči su bile Blejsko jezero 8000, Bohinjsko jezero 7000, Južni jadran, srednji jadran, severni jadran,.....pa onda aerodromi,....pa Korčula, Brač, Hvar,....najlošije su bile Jahorina i Bjelašnica, pa Kopaonik, Popova šapka, Krvavec,....

Javite se svi koji JOŠ UVIJEK imate ovaj Monopoli, jer bi htio nešto provjeriti

Eto, kako izgleda taj Monopoly, da vas podsetim:



Edited by - 1Euro on 20/05/2024 14:36:38

Poli
Advanced Member



Slovenia
37452 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2024 : 16:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Imam ga i dalje, i klinac se sa njim igrao. Kasnije mu je baka (moja majka) kupila i ovaj novi elektronski ali se s njim bas i nije igrao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46621 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/05/2024 : 16:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ima i igra. A di je sad pitaj isusa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/05/2024 : 18:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
imao sam ga i ja, kao i svi u mojoj ulici pa se to dosta igralo tada, nadam se da ga moja sestrična još uvijek ima, njezin je kao nov, očito ga nije puno igrala, prije par godina kada sam ga vidio, ono ko nov, kutija cijela i čvrsta, žarke boje, kartice ravne i čiste....nadam se da ga još ima i da če mi ga prodati.

Ono što mene zanima je:

-tko je radio taj monopoly (kako se zvala firma)
-sve monopolije koje sam vidio do sada imali su žute kučice i crvene hotele, ali na internetu sam vidio jednog koji je imao zelene kučice (umjesto žutih), pa me zanima koja je boja kučica kod vas i hotela (ako su npr plavi)
-isto tako možete napisati koje boje su oni "keglovi" (ne znam kako se kaže, ono što svaki igrač odabere jednog, pa sa njime igraš, jer originalni Monopoly ima npr auto, lađu, šešir, pasa,....a kod nas su bili oni leseni kmetovi ili keglovi ili kako se več kaže pa sa njime onda igraš, pa me zanima da li su i tu eksperimentirali bojama) Koliko se sječam bilo ih je šest (plavi, crveni, žuti, zeleni, crni i još jedna boja koju se ne mogu sjetiti, jel bila pink ili tako nešto?)
-da li se zna kakva je bila naklada (koliko primjeraka je bilo izrađenih)
-da li se to prodavalo samo u Sloveniji i Hrvatskoj ili svugdje (BIH, Srbija, Makedonija, Crna Gora)

Toliko za sada sigurno ču imati još pitanja.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

504 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 13/05/2024 : 19:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
1Euro koliko ti imas godina.
Nadam se da si steriji od Eura.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 13/05/2024 19:39:24
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/05/2024 : 20:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

1Euro koliko ti imas godina.
Nadam se da si steriji od Eura.



puno stariji i ne spamaj temu
Go to Top of Page

kimba
Average Member

504 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 13/05/2024 : 22:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Neću

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1284 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 14/05/2024 : 08:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/aukcije/drustvena-igra-monopoly-monopol-jugoslavija-made-in-yu/19698633/

pitaj peru žderu, možda nije prodao

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"

Edited by - edvin on 14/05/2024 08:59:18
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2024 : 14:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

https://www.stripovi.com/aukcije/drustvena-igra-monopoly-monopol-jugoslavija-made-in-yu/19698633/

pitaj peru žderu, možda nije prodao



ma ko če mu platiti toliki novac. Ima i na njuškalu jedan za 80 eura čini mi se. Ma dobit ču ga ja od sestrične besplatno ili za neki manji iznos a njezin je ko novi.
Nego zanima me:

-naklada
-ime firme koja je to radila
-koju boju kučica imate (ja sam do sada mislio da su postojale samo žute kučice ali sam vidio na internetu neku sliku gdje su bile kučice zelene boje)
-koje boje od ovih 6 pijuna (figurica) imate (nekako mi se čini da su svi imali žutog, crvenog, crnog, zelenog, plavog i tamno plavog, ali mislim da nisu uvijek te boje, da sam vidio i roza (pink). Naravno zamnimaju me samo originalne boje, a ne da ga je netko sam obojio
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6088 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/05/2024 : 15:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa €uro jebemu, doslovno prvi link na guglu:

https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-46459474

Jože Hribar Lju sada Kocka.

Evo i tu malo:

https://igranje.hr/forum/viewtopic.php?t=7030

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/05/2024 15:09:14
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37452 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2024 : 15:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da su kod mene zute i crvene kucice, mozda i zelene... trebao bi provjeriti.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2024 : 17:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa €uro jebemu, doslovno prvi link na guglu:

https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-46459474

Jože Hribar Lju sada Kocka.

Evo i tu malo:

https://igranje.hr/forum/viewtopic.php?t=7030



meni to nije bio prvi link na google (možda je razlika jer živimo u različitim zemljama, pa google onda drukčije prikaziva stranice redosljed i to), meni baci van ovo:

https://vecer.com/v-soboto/monopoly-legenda-in-kralj-vseh-namiznih-iger-bled-in-bohinj-sta-bila-najdrazja-in-najdonosnejsa-10231310

ali ne mogu sve pročitati, jer trebaš biti naručen na to.

Hvala svejedno, pokušat ču više saznati kod "kocke" pa javim ako saznam nešto više o nakladi, boji hotela itd,...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2024 : 17:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mislim da su kod mene zute i crvene kucice, mozda i zelene... trebao bi provjeriti.



poglej za foro če ga boš imel pri roki pa sporoči, jaz bom pa probal kocko kontaktirat. Poglej tudi za barvo figuric (6 različnih barv)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2024 : 17:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
poslao mail "kocki" pa da vidimo da li če mi odpisati.

Imam još jedno drugo pitanje u vezi firme Mehanotehnika (iz Izole).

Nisam znao, da su radili i ove velike flipere, na 4 noge!??? Mislio sam, da su radili samo one male flipere, koje si stavio na mizu, znači namizne flipere a vidim da su radili i ove veče flipere, koji imaju adapter i spojiš ih sa elektrikom pa onda imaju i zvuk i svijetlo i displaj,...fancy!!!



Ova firma Mehanotehnika se danas imenuje Mehano i isto tako su u Izoli, pa sam im poslao mail, da li možda imaju neki katalog tih flipera, ali sumnjam da če mi odgovoriti....
Nego, da li ste vi znali da su radili i ove velike flipere? Da li ste ga imali? Ili znate za nekoga tko ga je imao? Jeste li ga ikada igrali?

Edited by - 1Euro on 14/05/2024 17:46:12
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4266 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/05/2024 : 21:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
imao ovaj al nije Mehanotehnika
https://www.worthpoint.com/worthopedia/transformers-1984-pinball-game-durham-1995153305
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2024 : 23:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

imao ovaj al nije Mehanotehnika
https://www.worthpoint.com/worthopedia/transformers-1984-pinball-game-durham-1995153305



izgleda da su bili jako popularni prije 40 godina ovakvi stolni fliperi i da ih je više firmi izrađivalo. Nisam ga nikada imao, niti ga nije imao neki od mojih prijatelja ali sada vidim puno slika po internetu i oglasa kako to ljudi imaju. Postoji i jedan sa scenom Masters of the Universe (tog mislim da je radila mehanotehnika). A nisam znao da su radili i ove veče flipere na nogama
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2024 : 23:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Da ne otvaram novi topik, imam pitanje za znalce:

-ja sam napravio vlastiti board game, testirao ga među prijateljima, odigrali smo par igara, mjerio sam vrijeme, može se igrati u 2,3, ili 4 (za 4 još nisam mjerio vrijeme), najviše smo uvijek nekako igrali u 3 i igra traje manje od pola sata (između 15-25 minuta najviše), u 4 bi vjerovatno trajala duže. Ljudima se svidjela i uvijek su htjeli još igrati, što mi j ebio dobar znak. Ono ne traje predugo, pa se može odigrati više partija. Imam i pravila i board i kartice i žetone,...sve sam sam napravio i to je sve ono homemade.

A sad pitanje kako dalje?

Da li se više isplati pronači neku firmu koja izdava svoje vlastite igre i njima predstaviti ideju pa da onda oni sve to preuzmu na sebe (izrada, distribucija, prodaja,...) ili da kontaktiram neku tiskaru pa da mi oni naprave ploču, kartice i žetone, ono za početak nekih 1000 komada pa onda pokušam sam to prodavati.

Mislim znam ja da bi bilo super pronači firmu koja bi to sve preuzela na sebe ali onda bi i oni najviše zaradili, a meni bi dali neke procente, a kada bi sam napravio igru putem tiskare imao bi više utjecaja na cjenu, na trg i sve to ali u tom primjeru bi vjerovatno trebao otvoriti neku firmu što mi nije u interesu. Jer ako bi htio prodavati po trgovačkim centrim anpr morao bi imati firmu, izdavati račune itd,...a ne da mi se sa time zajebavati.

Kako funkcionira onaj crowdfunding? Možda bi to bilo rješenje? Ili da se to nekako prodaje putem interneta, fizičkim osobama, ono fizička osoba fizičkoj osobi,...bez tih računa i firme i to, jer mi se ne da sa time zajebavati.

Ima li netko neku ideju, kako to najlakše obaviti?
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2512 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/05/2024 : 00:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Imaš za koji tjedan u LJ festival Na meji nevidnega, a u okviru festivala je i testiranje board game prototipa...

https://nmn.si/natecaj-namizne/


Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/05/2024 : 11:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Imaš za koji tjedan u LJ festival Na meji nevidnega, a u okviru festivala je i testiranje board game prototipa...

https://nmn.si/natecaj-namizne/






hvala ali zakasnio sam sa prijavljenjem, ono u vezi prototipa je bilo potrebno prijaviti do 19.4.2024 a onaj sa kartama do 6.5.2024 s time da tamo piše, da treba da bude samo igra sa kartama bez drugih komponenata dok ja imam i žetone, ploču, kockicu, karte,....ali svejedno hvala.

Više bi me interesirao spisak nekih firmi koja ionako izrađuje igre ili ih barem distributira pa da njih kontaktiram.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2512 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/05/2024 : 11:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Probaj ove Value Add Games, koji sudjeluju na festivalu. Mestinje ti nije daleko...

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/05/2024 : 15:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Probaj ove Value Add Games, koji sudjeluju na festivalu. Mestinje ti nije daleko...



Mestinje mi je jako blizu, ali koliko se sječam ja sam njih več jednom kontaktirao i oni su tada bili u Ljubljani izgleda da su se sad preselili što je još bolje. Mislim da su tada stavili na trg neku igru sa vatrogascima,....ne znam koliko su bili uspješni sa tom igrom.
Koliko se sječam, tada bi oni sve preuzeli na sebe (izrada, distribucija,...) a meni bi plačali 2 eura po svakom prodatom primjerku, ne znam da li se to nešto promjenilo u međuvremenu.

Poslat ču im email da vidim kako stvari stoje danas.

Ako se sjetiš još nekih svakako javi ovdje pa ču ih kontaktirati.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2512 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/05/2024 : 18:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Pravi Junak je dosada izdavao samo igre sa kartama, ali su sada izdali i Pictures

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/05/2024 : 15:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
javili su mi se iz Kocke, nemaju nikakvih informacija u vezi onog Monopolija iz 1986 (boja hotela i to) nemaju ni neke stare Monopolije za prodaju,....rekli su mi da mi mogu izraditi igru, ali nisu htjeli ništa govoriti o brojkama (kao sve ovisi o materialu, kvaliteti materiala i to) iako sam im sve opisao (koliko kartica, žetona, kakva je ploča, koliko boja,...) nekako bježe od odgovora u vezi cijene, pozvali su me da dođem kod njih pa da se dogovorimo. Ali pošto oni nisu distributer igara nekako mi je svejedno za njih, mislim mogu ja kontaktirati i neku tiskaru pa bi mi vjerovatno oni jeftinije napravili....jedino tada bi mi trebao neki dizajn i sve to staviti na kompjuter a to možda u tiskari ne rade, pa bi mi možda kod kocke oblikovali karte (ono napis i pozadinu,...). Možda ne bi bilo loše da pronađem nekog sponzora, pa da njegov logotip stavim na zadnju stranu karata i žetona....

Javili su mi se i iz Value add games, oni rade sve, što bi vjerovatno bilo i najbolje, jedino ne znam koliko bi mi oni platili od svake prodate igre,...to se moramo dogovoriti.
Koliko se sječam prošli put im se igra svidjela ali su onda nekako htjeli da ja njima platim izradu igre a to mi nije bilo u interesu, onda su se ponudili da oni sve to preuzmu na sebe a meni plačaju 2 eura po igri ili tako nekako što mi se opet nije svidjelo,....uz to tražili su da otvorim firmu pa da oni firmi plačaju tih 2 eura po igri,...tako nekako, što mi se činilo bez veze. Ne znam kako če biti sada
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2512 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 16/05/2024 : 18:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
https://makemygame.com/

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12260 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2024 : 13:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ovaj put istražujem, da li je slovenski jezik stvarno tako težak kako kažu, pa predlažem jedan mali test.


Ja ču napisati jednu običnu rečenicu pa je pokušajte zapamtiti i na brzinu tri puta glasno izreči:

TEŽKO JE PEŠCA S ŠČETKO SŠČISTITI S CESTIŠČA

I napišite da li vam je to bilo teško izgovoriti? Da li vam se spetljao jezik?

Jer ako je vama teško, kako če to biti Maročanima, Nepalcima, Filipincima,...koji dolaze na rad u Sloveniju.....
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2284 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 18/05/2024 : 19:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Kamenčićem ću te,kamenčićem ćeš me.
Pikčeći pikću pilići dok ne dopikću do kuće.
Sasušio se šaš,a na štrikiću se suši šareni šosić.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000