forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 47 - Šišmiševa sjena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2024 : 20:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Opasno savezništvo Jokera i doktora Xabarasa dovodi Čovjeka Šišmiša u London kod Dylana Doga, istražitelja noćnih mora. Batman i Dylan moraju ostaviti po strani svoje različite poglede na prirodu zla i udružiti snage kako bi zaustavili strašnu prijetnju koju je osmislio ludi Princ Zločina!

Obični ljudi i superheroji – Dylan Dog i Batman, Groucho i Alfred Pennyworth, inspektor Bloch i komesar Gordon uz Madam Trelkovski i Catwoman, Johna Constantinea i demona Etrigana – udružuju snage kako bi se suprotstavili opasnom timu zlikovaca. ŠIŠMIŠEVA SJENA nezaobilazna je avantura u kojoj dvije istinske ikone svjetskog stripa prvi put zajedno sudjeluju u akciji!

Fantastični svjetovi likova iz DC Comicsa i Sergio Bonelli Editorea susreću se u ovom epskom zajedničkom projektu koji je napisao Roberto Recchioni, nacrtali Werther Dell’Edera i Gigi Cavenago te obojila Giovanna Niro.

Batman 47 • Šišmiševa sjena • 216 stranica • Kolor • 235 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Roberto Recchioni • Crtež Werther Dell'Edera • Gigi Cavenago • Prijevod Zoran Veles • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2024. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-47-sismiseva-sjena/960/


Trouble will find me

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2408 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/05/2024 : 22:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ne verujem da je ovaj DC/Bonelli crossover nešto posebno, ali Bonelli u Fibrinom izdanju se ne propušta...

Carpe diem
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2024 : 09:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vjerujem da ce se dobro prodavati ali preskacem.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15422 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/05/2024 : 16:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6154 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/05/2024 : 12:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo i nije mi sjelo nikako. Ali vjerujem da će se dobro prodavat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/05/2024 : 13:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Meni je odličan strip. Uzbudljiv, dinamičan, sa zanimljivim i različitim poglavljima, vrlo duhovit, veran likovima koje koristi (uključujući Konstantina) - sa reakcijama kakve odgovaraju njihovim međusobnim susretima (što je mogao biti problem), dakle dijalozi su OK, a uz to odlično nacrtan, kadriran i fenomenalno obojen.

Tačno je da nema neku dubinu, više je u blockbusterskom fazonu, ali zar se od ovakvog crossovera traži nešto drugo?

Edited by - alexts on 26/05/2024 13:02:54
Go to Top of Page

Chui
Average Member



986 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/05/2024 : 09:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Slažem se potpuno sa Alextsom, meni je isto super sjeo. Nepretenciozno zabavno i duhovito i lijepo nacrtano i obojano.
quote:
Originally posted by alexts

Meni je odličan strip. Uzbudljiv, dinamičan, sa zanimljivim i različitim poglavljima, vrlo duhovit, veran likovima koje koristi (uključujući Konstantina) - sa reakcijama kakve opdgovaraju njihovim međusobnim susretima (što je mogao biti problem), dakle dijalozi su OK, a uz to odlično nacrtan, kadriran i fenomenalno obojen.

Tačno je da nema neku dubinu, više je u blockbusterskom fazonu, ali zar se od ovakvog crossovera traži nešto drugo?

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5223 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/05/2024 : 16:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ova najava mi je stvarno uljepšala dan, čak sam išao pročitati prvih 40 strana iz najave, a to više uopće ne radim kod drugih izdanja.
Imam osjećaj da je Markos ovdje totalno promašio nakladu jer 500 komada mi se čini premalo. Kada sam vidio ovu najavu, strip mi je po prioritetima za nabavu na broju 1, a cijena i više nego prihvatljiva. Po pročitanih prvih 40 strana, konstatirao bih da je Recchioni savršena osoba za scenarij i da će iz svega izvući maksimum.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2024 : 18:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja ću vrlo rado napraviti reprint ako se ovo proda tako brzo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/06/2024 : 16:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Krosover ko krosover..
Uglavnom ti međuuniverzni su mi loši.
Ovaj je čisto ok.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6125 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/06/2024 : 19:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro, na trenutke i odlično. Kod crossovera je najbitnije da nisu glupi(što najčešće i jest slučaj), a ovaj je savršeno pogođen.

Bolje napisan nego nacrtan i ima više Dylana nego li Batmana (što je i logično , Recchioni dao prednost domaćem junaku) ali odnosi među likovima, zaplet, sam tok priče..sve je nekako dobro pogođeno. Fino je Recchioni nadovezao ovo na kultni 1.broj Dylan Doga i telefonski pozov koji je Xabaras obavio prije kraja sad znamo sa kim je bio.
Generalno je pisano u duhovitom , laganom tonu. Jako zabavna je npr. scena kad Dylan i Grouchu sretnu Killer Croca u kanalizaciji itd..
Možda jedino silazak u Pakao sa Constantinom malo prekida ritam a i sam kraj sa Killexom je očito zbrzan, ali generalno - jako jako dobro.

Uživao sam.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/06/2024 : 00:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Eh, nisam siguran da je lošije nacrtan, nego pisan, ako to može tako da se poredi.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 05/07/2024 : 01:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se što su se autori potrudili predstaviti osnovne karikaturne crte ličnosti nosilaca ove priče onako kako treba. Negativac lepo odabran. Više Dilan Doga, manje Betsa. A i kad se Bets pojavi, bude sirovo predstavljen. Joker umesto keza od uveta do uveta upada u depresivnu fazu retko prikazanu okembešenim uglovima usana.
Pred kraj sam pomislio da će pasti Jokerovo priznanje da mu je Bets ipak jedini prijatelj, ili da će mu DD to ironično natuknuti. :)
Pojavljivanje Konstantina mi je bila... distrakcija.
Crtež je ok. Nije loš. Al me nije ni kupio. Mogu dati mašti na volju pa pomisliti kako bi ova priča bila izražajnija u manjem formatu, možda čak i u onom ČK formatu. Mada se ograđujem, nisam video uživo.
Sve u svemu, zanimljiva, duhovita pričica, koja je mogla biti malo duža da dobije i malo na ozbiljnosti. Ovako ostaje karikaturni omaž dragih mi stip junaka.:)



Resistance is futile.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2024 : 12:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako je vec Aco primjetio, ovdje je vise naglasak na Dylanu nego na Batmanu, pa me iskreno zanima kako su Amerikanci ovo primili. Mislim, ako od prije nisu znali ama nista o Dylanu, sumnjam da ga ovdje vide u pravom svjetlu, zapravo mislim na to sto obicno radi i kako radi, sa kim, sta sve susrece...

Ali da, sve u svemu je ovo zabavna pricica (mada ne samom tematikom) koja dobro tece, drzi ti paznju, sve ok s tog gledista. Crtez je isto ok (Cavenago i Dell'Edera jelda, sta bi moglo da ne valja), isto koloriranje. Meni osobno bi odgovarao i obican americki format ali vjerujem da je ostalima draze, da je u pitanju ovaj veliki.

Jedino ne znam tko je taj lik na kraju uz nase junake, Blood - to netko iz Constantinovog ili mozda Batmanovog svijeta?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/08/2024 : 14:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Etrigan the Demon, DC-ov junak koga je stvorio Jack Kirby.

https://en.wikipedia.org/wiki/Etrigan_the_Demon
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2024 : 14:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Etrigan the Demon, DC-ov junak koga je stvorio Jack Kirby.

https://en.wikipedia.org/wiki/Etrigan_the_Demon


Aha, neka podjela na covjeka (Jason Blood) i demona (Etrigan) ... ok, DC je to pa ...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
397 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 09/08/2024 : 15:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Priča je prilično loša i više služi u korist nabrajanja likova u crossover-u. Čak možda je i najupečatljiviji Constantine deo (Mare kada ćeš njega izdati? :) ). Rasplet je baš na nivou lošijih Dilanovih epizoda, možda čak i gore od toga. Ono što izvlači strip je stvarno prelep crtež i boje, segmenti Gruča i već pomenutog Stinga...Generalno ovo je više ukras za evropske fanove tri lika i da stoji kao bilo jednom i ukras na polici. 3/5.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/08/2024 : 00:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
PAZNJA SPOJLERI

Šišmiševa sjena je bas zabavan strip. Sjajno nacrtan i kolorisan. Natrpana hrpa stvari iz Dilanovog sveta i Betmenovog i sireg DC univerzuma. Zabavno, brzo, ludo, ali malo mi se cini da je Rekijoni omasio sa karakterizacijom Dilana pogotovo dok razgovara sa Dzonom Konstantinom na Pikadiliju. A inace taj deo sa Konstantinom mi je i najbolji deo stripa, silazak u pakao.
Steta sto nisu nasli nacin da uguraju ovde i Stvorenje iz mocvare, to bi bila vrh fora.
Selina Kajl odnosno Catwoman potpuno neiskoriscena, ubacena cisto onako i od polovine stripa se uopste vise ne pojavljuje.

Zabavnih 8/10
Nije nikakvo remek delo niti prica za pamcenje, ali je zabavno za procitati.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/08/2024 : 07:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao, tezak krs ali ostaje mi u kolekciji jer Betmena obozavam i uzeo sam sve sto je objavljeno. Ali nisam ja neki reper jer mi je DD sve samo ne valjan strip.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/08/2024 : 12:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ih bre, pa nije bas krs :(
Slazem se sa Going-om
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 16/08/2024 : 12:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Tako Savić kaže da mu se nije svideo strip.
:)




Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2024 : 12:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to Savić kaže jer se Brus i Dilan nisu vakcinisali protiv korone; šalu na stranu,slažem se sa Savićem apsolutno za DD; odavno kurcu ne valja. Ali pročitaću ovu Sjenu baš da vidim na šta liči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
380 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 17/08/2024 : 14:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Ovo me vrlo ugodno iznenadilo. Okej priča, jako dobar crtež, i odlični dijalozi. Štekao mi je jedino onaj dio sa Dylanom u paklu jer se tad Batman potpuno izgubi. Bilo bi bolje da su išli skupa ili da je Batman paralelno imao neku B-priču - po mogućnosti sa Catwoman, koja se isto izgubila kasnije u priči. Najveći mi je minus cameo tih nekih dodatnih junaka koji su meni osobno nepoznati (Constantin kojeg znam isto samo po pojavljivanjem u Sandmanu, i onog demona ili što li je već).

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000