forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM EMMYS: Nominacije za dramu do 06.07.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 29

Tonto
Advanced Member



8035 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/06/2024 : 21:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Mućke nisu Big Bang Theory i slične serije, koje nemaju priču, nego je cilj da se smešne replike nižu veštački. Mućke imaju zaplete, ne gledaju se na parče.
Mućke govore o realnom životu jednog sloja Engleza-Londonaca, koliko i dramske serije, zapravo više. One su jedine mogle da uspostave vezu i identifikaciju ex-yu naroda sa Britancima.

Mućke su čisto umetničko delo među sitcomima.

Apsolutno tocno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7948 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/06/2024 : 21:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Svatko tko je dao ijedan bod za allo allo mi ide na ignore.


neću ih baš na ignore 🙃
ali ih gledam drugim očima
definitivno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24953 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/06/2024 : 21:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mućke je brutalno pregazilo vreme. Pobediće zbog nostalgije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8035 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/06/2024 : 21:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mućke je brutalno pregazilo vreme. Pobediće zbog nostalgije.

ako bi za ijednu seriju rekao da je nije pregazilo vrijeme to bi bile mucke.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24953 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/06/2024 : 21:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by manhunter

Mućke je brutalno pregazilo vreme. Pobediće zbog nostalgije.

ako bi za ijednu seriju rekao da je nije pregazilo vrijeme to bi bile mucke.



Apsolutno prihvatam tvoje mišljenje. Moje je drugačije. U tome je lepota ovih diskusija. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zula
Average Member

907 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 21/06/2024 : 22:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Mućke je pregazilo vrijeme. nisu loši, ali mi nisu za prvih 10.
Monty Python iako starija serija nije mi ni dosadna niti vrti 5 istih fora.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2777 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/06/2024 : 22:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kasnije sezone Allo Allo, koje su bile dosta slabije, su mnogima ostale u sjećanju i definirale tu seriju. I ja sam u svojoj prvoj listi izbacio Allo Allo.
Kad sam bolje promislio, vratio sam je na listu. To je jedna od ne tako puno serija kojih se ljudi sjećaju. Šale su repetitive (namjerno), ali dobre.
Nije nevažno i da su Britanci snimili seriju u kojoj se šale na račun raznih nacija i stereotipa, ali najviše na svoj račun. U cijeloj seriji Britanci su ti koji ne kuže ništa i najblesaviji su.
Možete li zamisliti da bilo koji od naroda s ovih prostora snimi takvu seriju.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1494 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 21/06/2024 : 22:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Da li je nešto pregazilo vreme ili ne nije u moći pojedinca da određuje, jer niko ne može da naređuje vremenu. Znači, pitate ove nove generacije, i to ne slučajne prolaznike, nego one koji se zanimaju prosuđivanjem tih stvari, jer takvih još ima. I pod tim ne mislim na studente političkih nauka .
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
468 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 21/06/2024 : 22:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Alo Alo je sarmantna serija, ali ne puno vise od toga
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24953 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/06/2024 : 22:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Da li je nešto pregazilo vreme ili ne nije u moći pojedinca da određuje, jer niko ne može da naređuje vremenu.



Ovo je logička zavrzlama i oksimoron.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7254 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/06/2024 : 22:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Onaj govor policajca Krebtrija mi je sad mnogo smešniji kad znam bolje engleski.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1494 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 21/06/2024 : 22:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Epistemološki ringišpil i alazon.

Ne, ne Krebtri!

Edited by - ridiculus on 21/06/2024 22:50:10
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4211 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/06/2024 : 09:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Neću reći da ih je pregazilo ali većinu tih starih serija je ozbiljno nagrizlo vrijeme. Fawlty Towers možda čak i najjače od svih ali kao što je Tonto rekao John Cleese je tu stvarno nenadmašan i u novijim serijama stvarno nisam vidio nekoga tko tako vješto i urnebesno može odglumiti živčanost i izbezumljenost u najsporadičnijim situacijama.
Mućke su meni uvijek bile samo ok, ne vidim tu neku genijalnost dok je kasniji Allo Allo često glup, nešto poput podosta inteligentnijeg Jel' me netko tražio ali zato uvijek sadrži nevjerojatno šarmantan setting i međusobna nadjebavanja u kulturološkim razlikama. Osim toga serija koja toliko jako leži na "izgubljeni u prijevodu" humoru vjerojatno i puno gubi ako se samo čitaju titlovi.

Više me šokira nedostatak Života na sjeveru na listama Istina, Parks and Recreation i Office me puno više nasmiju ali Život na sjeveru je jedinstvena droga. Ne forsira niti humor niti urnebesne situacije a opet taj totalni feelgood efekt drži stoput duže od svih ovih klasičnih zez serija pa čak i kad je naglasak na drami. To da nitko osim mene nije stavio ovaj unikat na svoju listu mi uistinu ruši vjeru u ljude

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot

Edited by - Cromwell on 22/06/2024 09:03:26
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8035 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/06/2024 : 09:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Neću reći da ih je pregazilo ali većinu tih starih serija je ozbiljno nagrizlo vrijeme. Fawlty Towers možda čak i najjače od svih ali kao što je Tonto rekao John Cleese je tu stvarno nenadmašan i u novijim serijama stvarno nisam vidio nekoga tko tako vješto i urnebesno može odglumiti živčanost i izbezumljenost u najsporadičnijim situacijama.
Mućke su meni uvijek bile samo ok, ne vidim tu neku genijalnost dok je kasniji Allo Allo često glup, nešto poput podosta inteligentnijeg Jel' me netko tražio ali zato uvijek sadrži nevjerojatno šarmantan setting i međusobna nadjebavanja u kulturološkim razlikama. Osim toga serija koja toliko jako leži na "izgubljeni u prijevodu" humoru vjerojatno i puno gubi ako se samo čitaju titlovi.

Više me šokira nedostatak Života na sjeveru na listama Istina, Parks and Recreation i Office me puno više nasmiju ali Život na sjeveru je jedinstvena droga. Ne forsira niti humor niti urnebesne situacije a opet taj totalni feelgood efekt drži stoput duže od svih ovih klasičnih zez serija pa čak i kad je naglasak na drami. To da nitko osim mene nije stavio ovaj unikat na svoju listu mi uistinu ruši vjeru u ljude

Ma zivot na sjeveru je genijalan, ali mu nije mjesto ovdje. To ide u drame bez obzira na humoristicni aspekt serije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4211 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/06/2024 : 09:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, ali ako je jedan naslov mogao u dvije kategorije na Sawitchevom topiku onda može mora i ovdje

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8459 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/06/2024 : 10:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by manhunter

Mućke je brutalno pregazilo vreme. Pobediće zbog nostalgije.

ako bi za ijednu seriju rekao da je nije pregazilo vrijeme to bi bile mucke.



Ma pusti manhuntera, jer kao i uvijek, šta se tiče serija ili filmova, nema blagog pojma
No, šalu (manhuntera) na stranu, ja osobno uvijek mogu pogledat Mućke i u većini epizoda ću se dobro nasmijati. Isto vrijedi i za Monty Python, Crnu Guju, Malcoma u sredini.
Isto ne mogu reć recimo za Alo,Alo koja mi danas predstavlja jeftini humor, iako mi se sviđa šta se sprdaju i sa samim sobom i sa Švabama i Francuzima. Kako sam upoznao vašu majku sam obožavao kad je serija bila aktualna. Danas? Meh, ajde može proći i tu sam dao bodove zbog nostalgije isto kao i Bottomu, gdje mi je humor više za klince, za razliku od Državnika novog kova gdje Rik Mayall doslovce ubija ulogu. Žao mi je što nisam još pogledao What We Do in the Shadows seriju. Film mi je fenomenalan.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8459 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/06/2024 : 10:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

[quote]
Ma zivot na sjeveru je genijalan, ali mu nije mjesto ovdje. To ide u drame bez obzira na humoristicni aspekt serije.



Skinuo sam prvu sezonu Života na sjeveru prije nekih godinu dana i ono, nemam pojma, nije isti osjećaj koji sam imao kad sam ko klinac iščekivao novu epizodu vikendima u Crno bijelo u boji. Jednostavno mi je radnja nekako usporena. Dobro za pustiti pustiti prije spavanja, ali ništa više od toga.
Što se novijih serija tiče, ugodno me iznenadila Resident Alien.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24953 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/06/2024 : 11:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Slažem se, ali ako je jedan naslov mogao u dvije kategorije na Sawitchevom topiku onda može mora i ovdje



Ja ću na primer nominovati After life za drame, iako se i ovde među humorističnim pojavio.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7948 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/06/2024 : 11:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Cromwell

Neću reći da ih je pregazilo ali većinu tih starih serija je ozbiljno nagrizlo vrijeme. Fawlty Towers možda čak i najjače od svih ali kao što je Tonto rekao John Cleese je tu stvarno nenadmašan i u novijim serijama stvarno nisam vidio nekoga tko tako vješto i urnebesno može odglumiti živčanost i izbezumljenost u najsporadičnijim situacijama.
Mućke su meni uvijek bile samo ok, ne vidim tu neku genijalnost dok je kasniji Allo Allo često glup, nešto poput podosta inteligentnijeg Jel' me netko tražio ali zato uvijek sadrži nevjerojatno šarmantan setting i međusobna nadjebavanja u kulturološkim razlikama. Osim toga serija koja toliko jako leži na "izgubljeni u prijevodu" humoru vjerojatno i puno gubi ako se samo čitaju titlovi.

Više me šokira nedostatak Života na sjeveru na listama Istina, Parks and Recreation i Office me puno više nasmiju ali Život na sjeveru je jedinstvena droga. Ne forsira niti humor niti urnebesne situacije a opet taj totalni feelgood efekt drži stoput duže od svih ovih klasičnih zez serija pa čak i kad je naglasak na drami. To da nitko osim mene nije stavio ovaj unikat na svoju listu mi uistinu ruši vjeru u ljude

Ma zivot na sjeveru je genijalan, ali mu nije mjesto ovdje. To ide u drame bez obzira na humoristicni aspekt serije.



život na sjeveru nije sitcom pa joj nisam dao glas, iako mi je to možda i najdraža serija ikad

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7948 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/06/2024 : 11:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Tonto

[quote]
Ma zivot na sjeveru je genijalan, ali mu nije mjesto ovdje. To ide u drame bez obzira na humoristicni aspekt serije.



Skinuo sam prvu sezonu Života na sjeveru prije nekih godinu dana i ono, nemam pojma, nije isti osjećaj koji sam imao kad sam ko klinac iščekivao novu epizodu vikendima u Crno bijelo u boji. Jednostavno mi je radnja nekako usporena. Dobro za pustiti pustiti prije spavanja, ali ništa više od toga.
Što se novijih serija tiče, ugodno me iznenadila Resident Alien.


nedavno je reprizirana na rtl kockici i meni je još uvijek ispred vremena

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4211 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/06/2024 : 12:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Preveć vi to kalkulirate. Kad je nominiran Život na Sjeveru to se stavlja na listu i bok!


Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22239 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/06/2024 : 13:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
After Life je dramedy, isto kao i Cobra Kai i Ted Lasso.
Dakle komotno mogu i u drame. Vise pripadaju u drame nego u sitcom.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7254 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/06/2024 : 17:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pre naših rezultata evo britanskih

https://www.telegraph.co.uk/tv/0/best-comedy-shows-all-time/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12843 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/06/2024 : 18:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
12 Blackadder
10 Monty Python's Flying Circus
08 MASH
07 The Office (američka)
06 Scrubs
05 Only Fools and Horses
04 The New Statesman
03 Bottom
02 Modern Family
01 Malcolm in the Middle

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7948 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/06/2024 : 18:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljao sam ja da će mućke pobijediti, ali sam ipak mislio da će biti žestoka borba između mućki i seinfelda
kad ono, jako malo ljudi seinfelda uopće uvrstilo u top 10
za po mom mišljenju najbolji sitcom svih vremena (curb your ethusiasm) me ne čudi da nema glasova, jer su za to rijetki i čuli, a kamoli gledali - čak i među onima koji vole seinfelda imaš ljude koji te blijedo pogledaju kad im spomeneš curb

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 29  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000