forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM EMMYS: Glasanje za history do 29. 07
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

alexts
Advanced Member



Serbia
7487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2024 : 14:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kome "prodaju"? Ko još gleda korejske serije?! Slušaoci Kpopa?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8143 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/07/2024 : 15:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kome "prodaju"? Ko još gleda korejske serije?! Slušaoci Kpopa?

pa netflix ih je krcat.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vatrena_stenica
New Member



115 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 12/07/2024 : 15:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kome "prodaju"? Ko još gleda korejske serije?! Slušaoci Kpopa?



To što ti ne gledaš i što ja mislim da je dobar deo toga plitko/šuplje sranje i cheap thrills, ne znači da nije extra popularno i da će biti sve popularnije u svetu među tinejdžerima i među mlađom (uglavnom ženskom) populacijom. Ako si čuo za kpop, čuo si i da par godina unazad kpop grupe imaju turneje po celom svetu (a uglavnom pevaju na korejskom) i zarađuju ogromne pare, zašto ti je onda neverovatno da zarađuju i na serijama? Ako su svojevremeno latinoamerička i indijska sranja našla put da svakog sela u Srbiji, zašto ne bi mogla i korejska!? Ko je za to zaslužan, Netflix ili neko drugi ili pedeseti, pojma nemam, stvarno me nije interesovalo da to istražujem. Mada ima dosta platformi da se to i za dž gleda na netu.

Pre par meseci sam čak pročitala vest da je korejska vlada zabrinuta što neki članovi neke popularne kpop muške grupe moraju u obavezno služenje vojske, jer će državna kasa zbog njihovog odustva da izgubi neke silne pare, tipa milione dolara samo za par meseci. Može se lako proveriti na netu, ali me mrzi da tražim. A u poslednje vreme im je prodaja raznoraznih gluposti toliko popularna da i po radnjama u Evropi imaš da kupiš kojekakve krpice i gluposti. Mislim da sad videla da ima i kod nas.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8143 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/07/2024 : 15:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Inace od spomenutih:

Wheel of time - ajme majko
Shadow and bone - malo manje ajme majko
One piece - 12 minuta bilo mi i previse
His dark materials - ne izgleda lose, ali nakon 4 epizode me nije kupilo i odustao sam
Lucifer - lose
Witcher - bezveze
Locke and key - kao velikom fanu stripa ovo me strah upalit




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2024 : 15:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ma sve to stoji, ali kod jednog segmenta publike, specifičnog. Da ne bude da svi luduju za Koreancima.

Danas sve prolazi kod nekog. Jer je sve dostupno.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1639 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 12/07/2024 : 15:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Inace od spomenutih:

Witcher - bezveze



Donekle, ali, dok je prva epizoda prve sezone jedna od najgorih uvodnih epizoda koje sam gledao, kasnije postaje smislenije, i povezanije, i uzbudljivije. Ni to nije dovoljno da se serija istakne, ali mnogo je gledljivije od, recimo, Točka vremena.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

vatrena_stenica
New Member



115 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 12/07/2024 : 15:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus
Outlander je sjajan, barem prve 3 sezone, ali to ovde neću računati u fantastiku, već u istorijsko-avanturističke serije. (Iako je u osnovi putovanje kroz vreme.)

Dodao sam i Ash vs Evil Dead.



Outlander je bila u početku kul, ali me to posle tako smorilo. Ne sećam se od koje sezone. Počelo sve da mi se nekako ponavlja, pa sam i prestala da gledam. Ona njihova ćerka me nervirala, kao i njen muž.

Tako nekako me iznervirao i Walking Dead. Jedva sam čekala da neko rokne onog Rika ili bar njegovog iritantnog sina (vasiono, oprosti), pa da mogu da gledam k'o čovek. Nisam dočekala ni jedno, ni drugo, koliko se sećam. Nemam pojma gde sam stala, možda kod osme sezone. Ne znam da li bih se vratila gledanju, možda zbog Mišon, Nigana, Kerol i Derila.

Na Ash vs Evil Dead sam skroz zaboravila.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

971 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 12/07/2024 : 15:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Zaista sam zadovoljan kad čitam koliko ste serija pogledali u ovoj kategoriji. No, razgovori se uglavnom svedu na ono što je loše i jako loše. Dajte malo o onome što je jako dobro, što vas je unaprijedilo, što vas je osvježilo.
Ne zanima me čija je serija ako je vrlo dobra prema izvrsna, a još me manje briga čija je ako je loša 🤣
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1639 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 12/07/2024 : 15:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Inace od spomenutih:

His dark materials - ne izgleda lose, ali nakon 4 epizode me nije kupilo i odustao sam



Sam izgled manje-više, moderni CG meni retko kad izgleda dobro, ali familijari su super animirani.

Još jedan razlog da se gleda serija je Ruth Wilson.

Ipak su me neke druge serije dojmile više.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8143 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/07/2024 : 16:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Zaista sam zadovoljan kad čitam koliko ste serija pogledali u ovoj kategoriji. No, razgovori se uglavnom svedu na ono što je loše i jako loše. Dajte malo o onome što je jako dobro, što vas je unaprijedilo, što vas je osvježilo.
Ne zanima me čija je serija ako je vrlo dobra prema izvrsna, a još me manje briga čija je ako je loša 🤣

Pa sto je kome dobro vidjet ce se iz bodovanja, onda mozemo o dobrim serijama.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2024 : 16:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vatrena_stenica


Tako nekako me iznervirao i Walking Dead. Jedva sam čekala da neko rokne onog Rika ili bar njegovog iritantnog sina (vasiono, oprosti), pa da mogu da gledam k'o čovek. Nisam dočekala ni jedno, ni drugo, koliko se sećam. Nemam pojma gde sam stala, možda kod osme sezone. Ne znam da li bih se vratila gledanju, možda zbog Mišon, Nigana, Kerol i Derila.




Mislim da je sin stradao pre osme sezone. Ni ja nisam sebe hteo da maltretiram da gledam do kraja; ako hoćeš nešto kraće, imaš ovo:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=243&TOPIC_ID=33715#2656937
Go to Top of Page

Zula
Average Member

971 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 12/07/2024 : 16:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by vatrena_stenica


Tako nekako me iznervirao i Walking Dead. Jedva sam čekala da neko rokne onog Rika ili bar njegovog iritantnog sina (vasiono, oprosti), pa da mogu da gledam k'o čovek. Nisam dočekala ni jedno, ni drugo, koliko se sećam. Nemam pojma gde sam stala, možda kod osme sezone. Ne znam da li bih se vratila gledanju, možda zbog Mišon, Nigana, Kerol i Derila.




Mislim da je sin stradao pre osme sezone. Ni ja nisam sebe hteo da maltretiram da gledam do kraja; ako hoćeš nešto kraće, imaš ovo:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=243&TOPIC_ID=33715#2656937


Čitao sam strip (ipak je serija po stripu). Ima ponavljajućih radnji i osjećaja, ali drži pažnju, uglavnom. Dakle, to je drama (ne smijem reći ljudska ni zombijevska 🤣). To je vrlo solidan strip, a seriju sigurno neću gledati.

Edited by - Zula on 12/07/2024 16:30:36
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25094 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/07/2024 : 17:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ubeđen sam da je početkom osamdesetih bila neka serija o Merlinu, ali ne znam kako se zvala. Znam da sam je gledao kao klinac. Inače, sve je manje više već nominovano, iako opetimam utisak da smo nešto zaboravili...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2024 : 18:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pa nije Herkul.

Ima i Highlander, ali on nije nešto.

Edited by - alexts on 12/07/2024 18:37:01
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25094 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/07/2024 : 18:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Glasanje za fantaziju otvoreno do 15.07.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2024 : 19:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
12 Game of Thrones
10 Twilight Zone
8 The Walking Dead
7 Da Vinci's Demons
6 The Strain
5 Dark Shadows
4 Britannia
3 Once Upon a Time
2 The Ray Bradbury Theatre
1 Sleepy Hollow
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2814 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/07/2024 : 19:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Pa nije Herkul.

Ima i Highlander, ali on nije nešto.



Misliš li na Mr. Merlin https://www.imdb.com/title/tt0081903/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_5_nm_3_in_0_q_mr%2520merli

Vidio sam ga nekom od streaming servisa, ali ne sjećam se da je prikazivana kod nas.

Na kraju nitko nije nominirao Supernatural https://www.imdb.com/title/tt0460681/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_in_0_q_supernatural%2520

Edited by - Ernie Pike on 12/07/2024 19:11:00
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8143 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/07/2024 : 19:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U pravilu se slazem sa ridiculusom oko mini serija, ali posto je tako kako je ovdje idu u sam vrh

12 The colour of magic
10 Going postal
8 Dracula
7 Hogfather
6 Sandman
5 Buffy the vampire slayer
4 What we do in the shadows
3 Angel
2 Dead like me
1 Game of thrones

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 12/07/2024 : 20:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
iako opetimam utisak da smo nešto zaboravili...



Tačno znam otkud taj utisak, zaboravio si skoknuti do Arkhama da prodaš epsku fantaziju o zaboravljanju, nema šta drugo.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1639 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/07/2024 : 13:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
12 - The Twilight Zone
10 - Penny Dreadful
8 - Game of Thrones
7 - Britannia
6 - Into the Badlands
5 - Carnivale
4 - The 10th Kingdom
3 - Pushing Daisies
2 - Ash vs Evil Dead
1 - The Addams Family

Kako rekoh, dovoljna mi je jedna odlična sezona - pod uslovom da smatram da je bolja od najboljih sezona drugih serija. Na osnovu toga su Penny Dreadful i Game of Thrones dobili visoka mesta.

quote:
Originally posted by ridiculus

Mnoge serije koje sam gledao nisam pomenuo... pa svakakvu neku urbanu fantatsiku čijeg imena ne mogu da se setim...



Ta serija se zove The Magicians. Nismo pomenuli ni vampirsku Van Helsing. Srećom, nismo ništa izgubili time.

A Lucy Lawless je morala da se pojavi negde na mojoj listi.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 13/07/2024 13:24:50
Go to Top of Page

Zula
Average Member

971 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 13/07/2024 : 13:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
12 Carnivale
10 Game of Thrones
08 What We Do in the Shadows
07 Dead Like Me
06 Preacher
05 The Twilight Zone
04 30 monedas
03 The Nevers
02 His Dark Materials
01 Sandman
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1639 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/07/2024 : 13:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Rekao sam da ću da glasam za serije Ronalda Moorea u tri kategorije.

Battlestar Galactica (2004) je bila prva.

Carnivale je druga. (Izvršni producent za prvu sezonu, od dve.)

Outlander će biti treća, naravno, međ istorijskim.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22278 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/07/2024 : 14:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
12 Game of Thrones
10 What We Do in the Shadows
8 Penny Dreadful
7 Wednesday
6 Castle Rock
5 Ash vs Evil Dead
4 One Piece
3 American Gods
2 Sandman
1 Good Omens

Preacher bi realno mogao dobiti 3 ili 4 boda, ali s obzirom da su imali kao podlogu najbolji strip serijal ikada i napravili to sto jesu, nece dobiti od mene bodove.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8088 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/07/2024 : 15:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
12 - preacher
10 - carnivaale (cirkus)
8 - Game of thrones
7 - house of the dragon
6 - dead like me
5 - zona sumraka
4 - the walking dead
3 - buffy
2 - sabrina, mala vještica
1 - xena

jedva sam sastavio listu
većinu nominiranih nisam gledao, ili samo nešto sporadično

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12256 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/07/2024 : 17:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
1 The Twilight Zone

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000