forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 288 Cesta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

pcoro
Senior Member

Croatia
2204 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/07/2024 : 22:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Nemam ja problem s digitalnim, ali digitalno donosi jednu dozu
komfora i urednosti koja je u suprotnosti s atmosferom i dojmom koji
se želi dočarati.




Tako je!!
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 21/07/2024 : 11:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Digitala je degradacija vještine.
Digitala je želja za apsolutnom kontrolom. A to je ono što ubija "slobodu" koju slaviš.
Nego, netkotreci, jel ti i sam rišeš?
Rišem, iako samo za potrebe skiciranja logotipa i kompozicije grafika. Nekad na papir, nekad na tablet. Nisam ja materijal za ilustracije, iako mi je svakako želja i namjera uložiti par tisuća sati u to da mogu nešto nažvrljati sebi za dušu.

Za digitalu se razilazimo u tom da je nužno degradacija vještine. Moje je viđenje "može, ali ne mora biti".
Te razlike na stranu, cijenim tvoje radove i pristup stripu, te poštujem viđenje istog kao i tradicionalnog pristupa formi. Samo ljubav :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6458 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/07/2024 : 11:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Rišpekt i tebi.

Koristan je komp za mnoge stvari.
Al' ne i za ljudska leđa.
:)
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 21/07/2024 : 12:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Istinu zboriš k'o Istinozborka.
Leđa plaču, oči plaču, da imam dice i ona bi plakala.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6458 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/07/2024 : 13:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
:)

Imamo sad i krajnosti jasno vidljive.

S jedne strane je "čovjek-stroj" Andrija Maurović, a s druge strane - digitalna umjet. int. AI.

Svak si od nas treba naći balans, jerbo i jedna i druga krajnost mogu dovest do sloma.

Mentalnog ili fizičkog.
Tak svejedno.

Alata je puno, većina autora kombinira.
Bumo vidli rezultate...
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 21/07/2024 : 14:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Andrija je baš Stari Mačak :)
AI je veliki off-topic, kako se to popularno kaže i često izbaci teme s tračnica, dobro, ceste :D

Pa samo kratko, Žeželj je jednom rekao "Nemam pojma u kojem će se smjeru sve skupa razvijati. Vidio sam zanimljive vizuale koji su nastali uz pomoć U.I. i čini mi se da se radi o potencijalno korisnom alatu, ali nisam ga imao vremena istraživati. "
U jednoj skroz drugoj sferi, operativnim sustavima, Linus Torvald je također rekao kako nije vele zabrinut i štoviše vidi AI kao dobar alat za ispravljanje banalnih grešaka ljudskog faktora pri tipkanju koda.

Neosporivo je također da smo u digitalnom divljem zapadu gdje se mućki krade, miješa, brlja sa svim i svačijim radom i trebat će dosta regulacije i štete da se to nekako balansira.
Ipak, Cesta je daleko od tog autoputa i autopilota, a meni baš lijepo sjeda ova čisto-linijska, kontrolirana apokalipsa :D

Edited by - netkotreci on 21/07/2024 14:33:10
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3223 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/07/2024 : 16:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Monotona knjiga, još monotoniji film. Očekivao sam od Manua da ovde nešto pridoda, da izvuče ali nije. Crtež odličan, sve ostalo tanko, meni najslabiji Manu, i to poprilično.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
380 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 17/08/2024 : 23:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Kao što su i neki drugi forumaši spomenuli, i ja sam odustao od originalne "Ceste" nakon 20-ak stranica odbijen McCarthyjevom suhoparnim i eliptičnom stilom.

Tako da mi je osobno nejasno što toliko inspirira druge autore u njoj da ju stalno adaptiraju. Valjda jer je toliko neapologetski crna, kao da je depresija sama po sebi vrlina?

Slažem se sa konstatacijama da ovo izvlači crtež.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1355 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 30/08/2024 : 00:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Imam jedno pitanje ali staviću pod spoiler alert:

Ko je onaj lik koga mali sretne na kraju? Gde su se sreli ranije?

Može odgovor i na pm.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/08/2024 : 00:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je onaj kom su skinuli odeću, malo pre... Stari ga hteo ubiti, a mali poštedeti.
Mrzi me ponovo otvarati, i proveravati.



Resistance is futile.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000