forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Gribajske Hronike
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 06/08/2024 : 17:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima.
Predstavljam vam jednu priču iz svoje zbirke stripova pod nazivom Gribajske Hronike. Riječ je o rijeci Gribaji koja protiče kroz moje rodno mjesto, na kojoj je bilo dosta vodenica u kojima su kazivane priče o vilama, lampirima, vješticama, rastezljivim mačorima, smrtnjacima i čemu sve ne. Na osnovu tih priča, a koje je meni prenio moj djed vodeničar, osmislio sam mali svijet, skupljen na nekih 15 kilometara, koliko je njen tok otprilike dugačak. Radnja se događa od 1946. godine i prati Begu Kovača, povratnika iz Drugog svjetskog rata, koji se na travnatim obalama ove rijeke ali i okolnim njivama, starim muslimanskim mezarjima, susreće sa različitim strahotama. Više o njemu imate na ovom linku, u tekstu na blogu u kojem se nalazi 10 stranica jedne strip priče o Gribajskom Veslaru.
Sama zbirka stripova će imati pet priča i planiram je, ako Bog da, izdati do kraja godine, ako ne kod nekog izdavača, onda svakako sam.

https://avetriogribaje.art.blog/2024/06/14/gribajski-veslar/


https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/

AdamEer
New Member



Bosnia and Herzegovina
116 Posts

Member since 02/06/2014

Posted - 07/08/2024 : 13:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit AdamEer's Homepage  Send AdamEer a Private Message  Reply with Quote
Odličan početak! Duhovito i elokventno napisano, stilizirano i elegantno nacrtano.

Dijalozi su mi za 10, posebno replike Aveti. Edo Maajka bi bio ponosan

Treba nam više Bosanskih junaka, definitivno:) I priča uronjenih (no pun intended) u našu kulturu.

Prvi ja sam prestupnik koji je pokvaren zapadnjačkim uticajima i uvijek mi je drago pročitati nešto autohtono domaće.

Jedino što bih možda promijenio je balon sa tekstom "A što to?" na prvom panelu na drugoj strani, koji bih malo pomjerio naniže, kako ne bi zbunjivao pri čitanju (ovako se malo natječe sa lijevo postavljenim nizom balona, na sekund oko ne zna redoslijed kojim će čitati). Bar se meni tako čini.

Sve u svemu, nestrpljivo čekamo nastavak.

Sretno u daljem radu!


https://globalcomix.com/c/spiral-down
www.instagram.com/ademirsabic

Edited by - AdamEer on 07/08/2024 19:09:29
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 07/08/2024 : 14:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Bravo.Vrijeme je da se bh strip-scena pokrene. Dobar crtež.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
943 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 07/08/2024 : 17:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Originalno! Idemo dalje...
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 07/08/2024 : 23:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav,
Prvo hvala svima na lijepim riječima. A da ne bih bespotrebno svakog ponaosob označavao, ovako ću:
@AdamEer
Mislim da si u pravu. Pogledaću taj panel još jednom pa da vidim mogu li malo pomaknuti ga prema dole. Hvala ti na dobroj sugestiji. Izgleda, kad si stalno uz stranicu i crtaš pa ti sve bude ok ali drugi par očiju dobro dođe. Da, slažem se da nam treba malo više domaćih junaka, ima materijala svuda.
@chericus
Hvala, drago mi je da ti se sviđa.
@wintermute
Hvala, idem itekako.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10801 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/08/2024 : 13:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Simpa! 😊
Ja sam kao klinac provodio ljetne i zimske praznike pokraj rijeke Une i kolale su pradavne price medju starijima koji su nam znali pripovijedati.
Cuo sam da ponekad su neki ljudi znali vidjeti vilinska kola, djevojka koja zavodi ljude i utapa ih u hladnoj vodi.
Zatim ima prica o Drekavcu koji zivi izmedju Osjecenice i podrucja prema Drvaru.
I ima prica o nekom Hudam/u, valjda po opisu kao neki grbavac koji izgleda kao pas, crne dlake, krece se kao covjek i strasi ljude.
Svaki kraj ima neku mitologiju.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 08/08/2024 : 14:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Hudam je zapravo, po našoj mitologiji nosio dugačku bradu, kotao i lance. Negdje sam ga već crtao pa ako pronađem, mogao bih ovdje postaviti ilustraciju.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/08/2024 : 10:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sam crtež i priča su odlični!

Jedino montaža odnosno kadriranje šteka. Primjerice prvi kadar na drugoj i trećoj stranici su ti gotovo iz iste perspektive tako da je dojam kao da je Bego skočio Veslaru drito na glavu (no pun intended :D).

Osim toga pozadina ti se stalno mijenja nelogično pa zbunjuje čitatelja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 09/08/2024 : 15:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
@Cromwell
Hvala.
što se tiče kritika, itekako uvažam kada je riječ o kadriranju, jer nisam profesionalac, a i u samom crtanju imam dosta limita pa se dovijam, ispravljam. Ima tu dosta problema, slažem se. Ali sad mi je cilj da to završim i objavim. pa da u narednim stvarima ispravim, ako Bog da.
Što se tiče pozadine, tu mi nije najjasnije. Pošto je stvarna lokacija, jedna okuka prije vira, s jedne strane je ovako, baš ovako dignuta obala dok su s druge strane pijesak ili je problem što sam ulio dosta crne boje na nekim kadrovima. Pogledaću opet, možda saam i previdio nešto.
Hvala ti na ovim kritikama, dobro će doći za dalje priče.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
594 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 09/08/2024 : 15:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Odlično je ovo, Stickmane!
Samo nastavi tako i još bolje, i sa još više duše.
Ne znam hoću li bit bezobrazan, ali malo mi smeta što nisi bojom odvojio vodu i nebo, na jednom mjestu je malo zbunjujuće - treća vinjeta označena brojem stranice "7".
Svaka čast na hrabrosti!
🙂

Škafiškafnjak

Edited by - Salkan on 09/08/2024 15:48:02
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 09/08/2024 : 17:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
@Salkan
Hvala ti.
Ma kakvi bezobrazno. Forum je, valjda se ima pravo i na drugačije mišljenje, zar ne? :)
Misliš kad fes tone na dno? htio sam da voda i nebo budu crni u tom trenu. Možda sam i pogriješio. Prije izdavanja ću svakako pregledati sve opet, nadam se s urednikom, pa ćemo vidjeti. Vjerovatno će biti promjena u tom slučaju.
A hrabrost mi i nije neka. Stavio crtež na blog :)

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
594 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 09/08/2024 : 17:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Da, da, baš ta
Ali to je samo moje mišljenje
Samo ti nastavi radit po svom instinktu
Hrabrost nego šta, tako to krene iz srca, pa uzmeš Eisnera ili jedeš ostrige u Angoulemeu
😁

Škafiškafnjak

Edited by - Salkan on 09/08/2024 17:31:05
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 09/08/2024 : 17:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav Eisner i Angoulem, to je za ozbiljne ljude i profesionalce.
Kod mene je drugačiji slučaj.
Imam dosta priča od djeda, koji je imao vodenicu, pa ovako ih pokušavam ispričati. Nije to ništa profesionalno ni veliko, samo eto, neka budu zabilježene na papiru i na internetu. Djed je te priče čuo od pradjeda koji je i sam imao sudare s tim prikazama, a u selu smo onomad imali i vješticu. Tako da, biće materijala ako Bog da. Samo da prvo ovo završim.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
943 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 09/08/2024 : 18:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by J.Stickman
Ima tu dosta problema, slažem se. Ali sad mi je cilj da to završim i objavim. pa da u narednim stvarima ispravim, ako Bog da.



Podrzavam ovaj nacin misljenja. Zavrsi ovaj projekat kako god mozes a za korekcije i ispravke bice prilike u sledecem. Pri tome mislim na strateske primedbe tipa crtez, stil, itd... naravno ispravi malecke propuste tipa sintaksna greska ili polozaj oblacica.

Ja ne znam skoro nista o pravljenju stripova ali znam dosta o projektima i najvaznija stvar za svaki projekat je da se zavrsi

Drugim recima, treba izbeci ovu situaciju dole

Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 09/08/2024 : 18:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Hahahahahahaha.
Potpuno se slažem. Upravo završavam treću priču od pet i unosim tekst. A što se tiče gramatike i svega ostalog, izdavač na kojeg ciljam, ima lektore i urednike. U slučaju da ništa od toga ne bude, imam prijatelje koji su ozbiljni lektori, a spremni su to pogledati tako da, valjda će sve biti kako treba.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/08/2024 : 09:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Da, previše crne u pojedinim kadrovima
3 vinjeta 3 kadar pozadina ti iz ove perspektive nikako ne može biti crna.
4 vinjeta - tu se svakako treba vidjeti litica/obala
5 vinjeta 3 kadar također. Izgleda kao da ga ruši sa ruba ravne zemlje a to je efekt koji se dobio zato što ti je kadar prije toga u istoj perspektivi.

Malo to izmijeniš kad već i biti će super

Bok, kako si.
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 11/08/2024 : 22:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
A na to misliš.
Sumnjam da ću mijenjati tu crnu boju, poznavajući sebe, ali ostalo, da, u narednim pričama svakako, ako Bog da.
Hvala ti na konkretnoj analizi ali baš :)

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000