forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Zavjera by Will Eisner
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 04/09/2007 : 18:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

lijepa marza, nema sto....as usual....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Radi se o 30% rabatu, rabatu uobicajenom za gotovo sve knjizare u Hrvatskoj. Koliki bi rabat trebao biti da tebi odgovara? Od cega bi MC ili bilo koja druga knjizara trebala platiti najam, struju, ljude i druge troskove? Ako nekog naslova nema u MC - bijesan si i protestiras (ili ti ili netko slican tebi), ako je ima - ne odgovara ti sto ljudi u knjizari zele prezivjeti i odrzati posao na povrsini. Covjek moze zakljuciti samo jednu od tri stvari: ili ne znas sto hoces ili ne znas o cemu pricas ili si naprosto zloban, a imas, na zalost, previse vremena za pisanje komentara. Mozda je i sve troje odjednom, sto je svakako najjezivija kombinacija.

Ne odgovara ti cijena - kupuj od izdavaca. Ne kuzim sta si htio ovim komentarom? Uopce te to ne pitam cinicno, ili zato da bih se svadjao s tobom ili da bih ti nabijao na nos da o necemu nemas pojma nego me stvarno zanima sto si mislio komentarom.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 07/09/2007 : 21:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

he, he... direktno od izdavaca je cijena 70 kn, a u mc 99 kn...

http://zveles.blogspot.com/

dobro da sam ovo vidio, 69 kuna cak. mislio sam to uzeti u sljedecoj narudzbi od www.superknjizara.hr za 84 kune.
ljubazni, usluzni, odlicno zapakirano.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

panopticon
Starting Member



72 Posts

Member since 31/12/2008

Posted - 27/08/2009 : 15:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send panopticon a Private Message  Reply with Quote
http://www.b92.net/kultura/knjige/preporuka.php?yyyy=2009&mm=08&nav_id=378380

27. avgust 2009.

Strip o sionskim mudracima

„Zavera. Tajna priča o Protokolima sionskih mudraca”




Izdavačka kuća „Samizdat B92” iz Beograda upravo je objavila strip Vila Ajznera „Zavera. Tajna priča o Protokolima sionskih mudraca” u prevodu Marije Razum i Jasenke Majpruz. Ovo je, ujedno, i prvi prevod jednog Ajznerovog dela na srpski jezik, a posebnost „Zavere…” jeste i u tome što je propraćena predgovorom Umberta Eka čija je poenta upravo u poslednjoj rečenici: „Radi se o priči koju vredi ispričati, jer se moramo boriti protiv Velike laži i mržnje koju širi”.

Vil Ajzner (1917–2005) slavni je američki crtač u čijoj biografiji piše da je „Orson Vels stripa” i da je otac „grafičke novele”. U sažetom tekstu u knjizi „Samizdata B92” podseća se i da je Ajzner unosio inovacije u svoje stripove i da je svojim ilustrovanim romanima pomerio strip u književne vode.

Više detalja o ceni i sadržaju knjige na http://shop.b92.net/?view=item&item_id=213

We’re half-awake in a fake empire...

Edited by - panopticon on 27/08/2009 16:03:11
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 27/08/2009 : 18:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
Video i prelistao pre neki dan u knjizari i prijatno se iznenadio, tim pre sto nigde nisam naisao na najavu ili nesto tome slicno.

Izdanje kvalitetno, ali po meni nepotrebno u hcu. Samim tim sa prilicno vecom cenom od Mausa, ali ok...

Interesantno je da je Samizdat i svoje drugi strip naslov izdao sa tematikom usko povezanom za jevrejski narod. Daleko od cinjenice da imam nesto protiv toga, ali eto samo kao zanimljivost, bez zelje da se uzlazi u dalje rasno-verse diskusije.

O samom stripu utisci kad procitam, ali ako je na nivou vecine ostalih radova istog autora, ne sumnjam u kvalitet, mada bih verovatno bio srecniji da su za "prvi prevod jednog Ajznerovog dela na srpski jezik..." odabrali nesto klasicnije.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 13/05/2019 : 00:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Neobično da ovo Ajznerovo delo nije komentarisano više na forumu?

Ajzner je u "Zaveri" uradio jednu rekonstrukciju poznate i zlokobne istorijske prevare kada je ruska tajna služba Ohrana naručila i potpomogla pisanje antisemitskog dela "Protokoli sionskih mudraca". Iako donekle omaštovljeno dijalozima i prigodnom pričom, "Zavera" pre funkcioniše kao kratak vodič kroz istorijske činjenice nego li kao standardna grafička novela. Ako ste kao ja očekivali nešto na tragu Mausa, ovo to nije, Ajzner je za svoje poslednje delo odlučio da bude bukvica i argumentovani odgovor svima koji su svesno žmurili na činjenice i u svojim političkim i inim idejama zloupotrebljavali Protokole. Stoga, ovo delo i ne mogu da posmatram kao roman, nego kao jedan pitak i neizostavan prilog za časove istorije u osnovnim školama, kao obaveznu lektiru na to kako je lako izvodljivo zarad ličnih političkih ciljeva, manipulisati javnošću tako što ćeš naći jednu grupu ljudi, nacionalnu ili drugu manjinu, proglasiti ih zaverenicima protiv tvog dobra, i potom okriviti za sve što ne valja. Na našu veliku žalost, priča o ovom falsifikatu je aktuelna i danas, bilo da neko neargumentovano preispituje poznate činjenice i okrivljuje Jevreje za svetsku zaveru, ili pak kao paradigma jednog mehanizma koji i na Balkanu zadnjih 30 godina funkcioniše na žalost mnogih od nas.

Čitao sam izdanje Samoizdata u prevodu Marije Razum, i deluje mi kao da se Marija tu ogrešila o neka pravila srpskog jezika (za početak, fali transkripcija stranih ličnih imena i službi, itd), to je svakako moglo bolje.

Na samom kraju stripa se spominju brojna skorašnja reizdanja Protokola u različitim zemljama na svetu (što jasno govori da priča o falsifikatu nije poznata svima, ili još gore - da se svesno ignoriše), i onda sam pogledao na Kupindu da li ima Protokola u slobodnoj prodaji, odgovor je tužan i potvrdan - ima ih, i to skorašnjih izdanja, nigde ni napomene da se prodaje zlonamerni istorijski falsifikat, ne, naprotiv, izvesna "Književno izdavačka zadruga 'Centar', Beograd" ima reprint pod imenom "Pakleni plan osvajanja sveta koji izvode judeo - masoni". Na Njuškalu, stanje slično. Iliti, nismo ništa naučili, nazad u školu, ovog puta sa ispravnom lektirom.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/07/2019 : 15:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Neobično da ovo Ajznerovo delo nije komentarisano više na forumu?



Piše Eisner u predgovoru:

"Tijekom godina, stotine knjiga i znanstvenih članaka razotkrili su nečasnost Protokola. Te su studije, međutim, napisali uglavnom članovi akademske zajednice i namijenjene su prije svega znanstvenicima ili osobama koje su već bile uvjerene u njihovu prijetvornost.
Čitavu svoju karijeru radio sam na primjeni stripa kao oblika narativnog jezika. Sa širokim prihvaćanjem grafičke naracije kao sredstva popularne literature, sada postoji mogućnost obračuna s ovom propagandom kroz prihvatljiviji jezik. Moja je nada, možda, da će ovo djelo predstavljati još jedan čavao u lijesu ove strašne vampirske prevare."

Manny, sam si odgovorio i sebi i Eisneru:

quote:
Originally posted by Manny


Na samom kraju stripa se spominju brojna skorašnja reizdanja Protokola u različitim zemljama na svetu (što jasno govori da priča o falsifikatu nije poznata svima, ili još gore - da se svesno ignoriše), i onda sam pogledao na Kupindu da li ima Protokola u slobodnoj prodaji, odgovor je tužan i potvrdan - ima ih, i to skorašnjih izdanja, nigde ni napomene da se prodaje zlonamerni istorijski falsifikat, ne, naprotiv, izvesna "Književno izdavačka zadruga 'Centar', Beograd" ima reprint pod imenom "Pakleni plan osvajanja sveta koji izvode judeo - masoni". Na Njuškalu, stanje slično. Iliti, nismo ništa naučili, nazad u školu, ovog puta sa ispravnom lektirom.



https://www.dnevno.hr/planet-x/protokoli-sionskih-mudraca-proglasen-laznim-a-sve-se-ostvarilo-940976/
https://www.facebook.com/zivizidd/posts/553850354720001/

Sorry Will, čak i na ovom forumu ima daleko više onih koji su glasali za Živi zid od onih koji su pročitali tvoj strip.


Edited by - vukozec on 07/07/2019 15:21:15
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/07/2019 : 09:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Meni to nije toliko strip koliko dokumentarno djelo, i smatram ga važnim, pogotovo što na jednostavan i razumljiv način prikazuje cijelu kroniku. Nažalost, naletio bih na tvrdoglavce koji bi rekli da protokolu možda i nisu istiniti, ali toliko su točni, pa jbg.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 12/07/2019 : 23:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Meni to nije toliko strip koliko dokumentarno djelo, i smatram ga važnim, pogotovo što na jednostavan i razumljiv način prikazuje cijelu kroniku. Nažalost, naletio bih na tvrdoglavce koji bi rekli da protokolu možda i nisu istiniti, ali toliko su točni, pa jbg.



+1
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000