forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Sin City
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 09/08/2014 : 12:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Predivno izdanje,ogromnoooo.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 09/08/2014 : 16:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
koliko je ogromno izdanje isto tako čvrsto izgleda, stvarno odlične korice, papir i uvez.
paket je odlično zapakiran i sve pohvale bookdep.-u, malo mi je savinuta korica na jednom kutu što se da ispraviti rukom i kao da ništa nije bilo. iskreno, bojao sam se u kakvom će stanju doći paket jer koliko god dobro to zapakirali ipak je velika i teška stvar.
evo ga u usporedbi s čuvarima:


u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 13/10/2014 : 22:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Mrcina na 20% popusta....sad več za 76,30 €.

http://www.bookdepository.com/Big-Damn-Sin-City-Frank-Miller/9781616552374
Go to Top of Page

milospinkfloyd
Starting Member



1 Posts

Member since 28/11/2014

Posted - 29/11/2014 : 17:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send milospinkfloyd a Private Message  Reply with Quote
da li ima neko domace izdanje da je izdalo svih 7 delova? Beli put ima 6, Darkwood 4..Nigde ne nadjem svih 7
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/11/2014 : 17:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a ja se nadam da ce to Tino dokrajciti...
zasad su izdali samo par nastavaka, ali valjda nece posustati prije nego to dovrse do kraja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/11/2014 : 17:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ali ovo mirino izdanje (gore na istoj stranici) mi stvara zazubice
steta sto jedan pravi izdavac (darkwood, fibra, libellus) ne izdaju jednu ovakvu knjigu
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 29/11/2014 : 17:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

a ja se nadam da ce to Tino dokrajciti...
zasad su izdali samo par nastavaka, ali valjda nece posustati prije nego to dovrse do kraja


"....sad ubrzo izlazi Sin City #3....."
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 29/11/2014 : 17:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ali ovo mirino izdanje (gore na istoj stranici) mi stvara zazubice
steta sto jedan pravi izdavac (darkwood, fibra, libellus) ne izdaju jednu ovakvu knjigu




...istina, šteta... pitao sam markosa i ne planira.
stvarno se jednostavno lista i čita s obzirom na dimenzije, jedino što je težak pri prenošenju :)

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2014 : 19:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milospinkfloyd

da li ima neko domace izdanje da je izdalo svih 7 delova? Beli put ima 6, Darkwood 4..Nigde ne nadjem svih 7



Beli Put je izdao prva 4 broja i pukao. Sada je Darkvud preuzeo izdavanje narednih brojeva i izdao 5. i 6. broj. Treba jos da izdaju sedmi broj i to je to.

A i meni krecu sline kada vidim ovo ogromno izdanje!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/11/2014 : 19:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by miro81

quote:
Originally posted by supermark

ali ovo mirino izdanje (gore na istoj stranici) mi stvara zazubice
steta sto jedan pravi izdavac (darkwood, fibra, libellus) ne izdaju jednu ovakvu knjigu




...istina, šteta... pitao sam markosa i ne planira.
stvarno se jednostavno lista i čita s obzirom na dimenzije, jedino što je težak pri prenošenju :)




koji partibrejker je taj markos
SC mi je jedan od najboljih stripova koje sam procitao (prva dva nastavka sam jedino zasad procitao) i fino bi upalo u "samo dobri stripovi"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2014 : 19:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao prva 4 i potpuno sam odusevljen! Stripcina i po!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/12/2014 : 09:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Treba jos da izdaju sedmi broj i to je to.


Miller je svojedobno bio rekao da će u budućnosti biti novih epizoda.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/12/2014 : 22:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Treba jos da izdaju sedmi broj i to je to.


Miller je svojedobno bio rekao da će u budućnosti biti novih epizoda.



Jos bolje!
Nadam se samo da ce biti na visini kvaliteta prva 4 broja!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/01/2015 : 21:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Izašla je i treća knjiga u Tinovom izdanju.

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.df48a6807cd945bd8ca409d29abac330.sin-city-3-veliko-krvoprolice.aspx


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20659 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/12/2015 : 16:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Grad greha 7:Do Pakla i natrag (Darkwood)

Kad su Beloputaši ugasili,a odmah potom i počelo naricanje te proklinjanje istih za brojne započete,ali nezavršene serijale,jasno se sećam da sam pročitao kako to u slučaju Grada greha i nije neka tragedija, sa obzirom da su objavljene knjige,četiri njih,ono što je uglavnom i vredno u ovom serijalu.Naime,peti i šesti album su tek solidni,a sedmi njesra;ovo da je sedmica žasu,sam video da je napisalo više njih.
Ne bih se složio ni da su prve dve knjige sa kojima je DW nastavio tamo gde je BP stao "tek solidne",a ni da je ova zadnja toliko loša.
Prošla dva broja su mi jako,jako dobra (neka armirana osmica ili nešto između osmice i devetke),a i sa Do pakla i natrag sam zadovoljan.

U ovom broju,na skoro 300 stranica,priča se vrti oko Volasa,dugokosog slikara i bivšeg marinca.Spašava izvesnu Ester u pokušaju da se samoubije i vrlo brzo se zbližava sa njom,ali devojku otimaju,i kako izgleda,iza otmice stoje neke prilično ozbiljne mutljavine.Vojnik kreće u potragu ...
Milerov crtež,dijalozi i sam zaplet su ono što smo već videli u prošlim brojevima;priča malo gubi na kvalitetu u drugoj polovini albuma (Volas je tu prikazan kao neki Rambo),ali kao što rekoh,zadovoljan sam ovim sedmim,završnim albumom,a posebno činjenicom da je Darkvud kompletirao jedan,od meni ponajboljih američkih stripova.

8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2016 : 19:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sin City 5: Porodicne vrednosti

Evo posle mnogo vremena, konacno uhvatih vreme, da nastavim sa citanjem Millerovog remek dela Grad Greha.
Prvi, drugi i cetvrti album su mi nesto najbolje sto sam procitao, ne samo u americkom stripu vec u stripu uopste i Miller je stvarno napravio remek dela.
Ovaj peti broj, kao i treci, je slabiji od ovih gore pomenutih ali iako sam zaplet nije nista posebno idalje se jako oseca Millerov neverovatni osecaj za noir filmicnost, atmosferu i likove. Citajuci price iz Grada greha covek stvarno moze da zamisli i oseti taj odvratni, propali i u dekadenciju potonuli ali opet privlacni grad. Millerovi likovi su groteskni: propalice, pijanice, nesrecnici ali izuzetno dopadljivi i privlacni u svim tim negacijama.
Crtez je ovde, ja mislim, dostigao svoj vrhunac. Naracija kroz crteze, kompozicija table, kontrasti, kadrovi... Sve je maestralno odradjeno.


Dakle iako su Porodicne vrednosti slabije od ostatka, Grad greha je serijal koji bi svaki iskreni ljubitelj stripa i filma kao umetnosti morao da ima i da procita. Izuzetno mi je drago sto je Darkvud nastavio sa izdavanjem tamo gde je Beli put stao i to u kvalitetnom izdanju po pristupacnoj ceni.

Voleo bih kad bi Frank napisao jos neku pricu za Grad greha, ali ne znam da li idalje ima u sebi taj osecaj koji je imao 90ih kada je bio na vrhuncu ne-mainstream produkcije.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000