forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Hulk
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/05/2015 : 09:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Marvelova edicija Visionaries bilo je zamišljena kao kolekcija knjiga koje bi reprintale neke od najboljih radova koje je kompanija ikada objavila, poput Millerovog Daredevila, Simonsonovog Thora, Byrneovog Fantastic Four (čak 9 knjiga), Ellisovog Excalibura, itd.

Kao najveći zalogaj edicije pokazao se Incredible Hulk Petera Davida, čiji rad na pustolovinama zelenog golijata obuhvaća dobrih dvjestotinjak epizoda. Od 2005. do 2011. godine objavljeno je osam knjiga, što pokriva oko polovice Davidovog opusa. U međuvremenu su Visionaries, kao i ostale Marvelove reprint-edicije ugašene i zamijenjene novom po imenu Epic Collection.

Incredible Hulk Epic Collection br. 19 nastavlja se točno tamo gdje je stao Incredible Hulk Visionaries br. 8.

quote:
INCREDIBLE HULK EPIC COLLECTION: GHOSTS OF THE PAST TPB
Volume #19 in the Incredible Hulk Epic Collections
Written by PETER DAVID, RON MARZ, ROY THOMAS & MORE
Penciled by DALE KEOWN, JAN DUURSEMA, CHRIS BACHALO, GARY FRANK, KEVIN MAGUIRE, JAMES FRY, TOM MORGAN, MC WYMAN & MORE
Cover by GARY FRANK
As one Leader falls, another rises! An epic clash between the Hulk, the Leader and the U-Foes is going to end very badly for the Gamma-brained villain. Rick Jones’ girlfriend, Marlo, won’t fare any better: She dies! But thankfully, that’s not the end of her story. As for the Hulk, he’s about to get an offer he can’t refuse — one that puts him in charge of the Pantheon! He’ll have his hands full with the Juggernaut, the Avengers and Doc Samson. But when Dumb Magician, Fish-Man and Shiny-Face show up, it can only mean one thing: the return of the Defenders! Collecting INCREDIBLE HULK (1968) #397-406 and ANNUAL #18-19; and material from NAMOR THE SUB-MARINER ANNUAL #2, SILVER SURFER ANNUAL #5, DOCTOR STRANGE, SORCERER SUPREME ANNUAL #2 and MARVEL HOLIDAY SPECIAL #2.0.
480 PGS./Rated T …$34.99



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/02/2021 : 04:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


HULK: SIVO
Loeb/Sale

Izdavac: Pheonix Press


Bas mi odgovaraju ovi obojeni radovi Loeba i Salea. Daredevil Zuto me je pre par godina odusevio, Spajdermen Plavo me doduse nije odusevio, cak me je malo i razocarao ali to je bilo zbog mojih previsokih ocekivanja, sto ne znaci da strip nije vrlo dobar scenaristicki, a crtacki maestralan.
Na red je konacno dosao i Hulk Sivo! I ovo je odlican strip! Bolji mi je od Spajdermena Plavo, ali ipak malo slabiji od Derdevila Zuto.
Loeb i Sale imaju jednu posebnu sinergiju i savrseno odgovaraju jedan drugom i nadopunjuju jedan drugog. Posebno bih izdvojio Saleov izbor boja i kadriranja. Vrlo efektno!
Samo ako neko od iskusnijih Hulkovaca moze da mi objasni sta je bilo sa Beti pa Hulk oseca krivicu?

Hulk Sivo kao i ostali naslovi iz ove obojene edicije, odlicno mogu da posluze i kao origin prica za one neupucene(koji zele da saznaju pocetak Hulka a da ne moraju da citaju stripove iz 60ih), ali i za one koji su upoznati s likovima.
Takodje preporucujem ovo i onima koji nisu ludi za superherojstinom, jer ovo nije klasican superherojski strip.
Sigurno najbolji Hulk kog sam citao (Hulk:Kraj nije ostavio neki utisak na mene, a Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)

Odlican strip! Nabavljajte narode dok ima!

9/10

Zeljno iscekujem Kapetana Belo u izdanju Pheonix Pressa i jos njihovih Amera, jer bas umeju da pogode sa odabirom naslova iz Marvel kuhinje!
Ocene za ostale obojene:
Daredevil Zuto: 9,5/10
Spajdermen Plavo: 7,5/10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6570 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/02/2021 : 22:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
HULK: SIVO
Hulk: Gray)

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg646611#msg646611
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/02/2022 : 10:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Gray

Moj prvi susret s Hulkom, likom koji me baš i ne interesira previše, ali Loeb/Sale su mi ipak drag dvojac.
Brzo se ovo čita i nakon svega imam dojam da je ovo dobar način da se upozna s nastankom Hulka, njegovim značajnim osobama u životu te glavnim konfliktom koji bi trebao Hulka učiniti zanimljivim likom. Scenaristički je ovo bilo za svaku pohvalu. Kao i u Blue i ovdje se radi o retrospektivi, no, ovdje stvari nisu tako jasno pripovjedane i posložene te se puno toga bazira na mentalnom stanju Bannera/Hulka.
Crtački jako dobro, iako možda grubi obrisi sivog Hulka djeluju nekako nedovršeno.
U suštini vrlo sam iznenađen, i to ugodno. Radi se o jako dobrom one-offu. Ima akcije, ima dobrih dijaloga i sukoba te puno psihološke karakterizacije, što je sami plus. Imam osjećaj da je ovaj dvojac ušao dosta duboko u suštinu lika i time su pogodili te umjesto bjesomučnog razbijanja, uistinu dali na težini Hulku kao antipodu svega što Banner želi biti.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2022 : 16:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas mi je drago da ti se svideo Hulk Sivo, odlicni su Leob i Sale!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 05/02/2022 : 20:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)


Procitaj ako vec nisi u meduvremenu, ja sam isto tako procitao pola pa stao i dugo otezao s nastavljanjem, ali jednom kad sam se natjerao, procitao sam tu preostalu polovicu u dahu i kad sam dosao do kraja, zadnjih nekoliko stranica me izulo iz cipela. Najezio sam se koliko je kraj efektan. Prije toga sam se bio dvoumio dal da ga prodam, ali na kraju je pala definitivna i cvrsta odluka da ostane u kolekciji.

Edited by - PaoloRivera on 05/02/2022 20:18:24
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2022 : 03:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PaoloRivera

quote:
Originally posted by going going
Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)


Procitaj ako vec nisi u meduvremenu, ja sam isto tako procitao pola pa stao i dugo otezao s nastavljanjem, ali jednom kad sam se natjerao, procitao sam tu preostalu polovicu u dahu i kad sam dosao do kraja, zadnjih nekoliko stranica me izulo iz cipela. Najezio sam se koliko je kraj efektan. Prije toga sam se bio dvoumio dal da ga prodam, ali na kraju je pala definitivna i cvrsta odluka da ostane u kolekciji.



Jos uvek nisam procitao, eno ga stoji na polici. Ali hocu i javljam utiske ovde! Ohrabruje me to sto si imao slican problem kao i ja ali se na kraju ispostavilo da je vredno truda procitati tu Hulk knjizurinu!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 07/02/2022 : 12:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by PaoloRivera

quote:
Originally posted by going going
Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)


Procitaj ako vec nisi u meduvremenu, ja sam isto tako procitao pola pa stao i dugo otezao s nastavljanjem, ali jednom kad sam se natjerao, procitao sam tu preostalu polovicu u dahu i kad sam dosao do kraja, zadnjih nekoliko stranica me izulo iz cipela. Najezio sam se koliko je kraj efektan. Prije toga sam se bio dvoumio dal da ga prodam, ali na kraju je pala definitivna i cvrsta odluka da ostane u kolekciji.



Jos uvek nisam procitao, eno ga stoji na polici. Ali hocu i javljam utiske ovde! Ohrabruje me to sto si imao slican problem kao i ja ali se na kraju ispostavilo da je vredno truda procitati tu Hulk knjizurinu!


Za mene je definitivno bilo, javi i ti svoje dojmove
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/02/2022 : 18:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Mnogo mi se nešto vas dvojica nećkate oko Planete Hulk

Hulk je rođen da bude gladijator i čitanje ovog stripa stvara osećaj kao da smo gledaoci u drevnom Koloseumu gde nam ne preostaje ništa drugo do da kličemo i tapšemo dok ovaj ratnik pokazuje svoje vrhunsko umeće. Ali da li neko treba da sledi poziv samo zbog toga što ima predispozicije za to ili treba sam da bira svoju sudbinu? Ono što je na mene ostavilo najveći utisak je to što ovaj strip ima diskutabilno jednog od najjačih sporednih likova koji se mogu sresti i zaista je bilo uživanje pratiti Mika i njegov uspon i pad koji će kulminaciju doživeti u Svetskom ratu Hulku. Planeta Hulk je stripčina

Darkwoodovo izdanje takođe tehnički odlično odrađeno sve sa onom enciklopedijom i bonus tekstovima na kraju stripa. Ovo im je jedan do najbolje odrađenih amera
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/04/2022 : 21:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
iz današnjeg spajdermena

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/04/2022 : 21:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Je li bre Vladiša oćemo mi već jednom dobiti povratnu informaciju da li Ewingov Immortal Hulk valja ili ne
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/04/2022 : 21:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
samo da tetki odnesem lek
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/05/2022 : 04:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
kakva ložana ovaj fajt, sigurno najbrutalniji do sada

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000