forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 08/01/2024 : 14:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
A autorska prava recimo ? A broj primjeraka ? Ima tu puno činjenica koja na kraju definiraju konačnu cijenu...
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/01/2024 : 14:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Pa ne kužim se ni ja pretjerano, ali ovako na prvu mogu ti reci da Fibra ima vecu nakladu, otkup knjižara, subvencije (za određena izdanja), širi spektar publike, izvoz (za određena izdanja), dosta ekipe iz Srbije kupuje Fibrina izdanja, i za kraj mislim da i Marko dosta posla napravi sam.
To su neki od mogucih razloga.
Go to Top of Page

Caglio
New Member

120 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 08/01/2024 : 15:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Hvala na zadnja dva odgovora, definitivno najkonstruktivniji do sada. O autorskim pravima nisam razmisljao, uvijek sam brijao da nije nesto posebno skupo, no sad kad se sjetim, najbolje izdanje Alan Forda na nasim prostorima ( klasik ) se ugasilo bas radi autorskih prava, koliko mi je poznato bila je neka prica da su bila uzasno skupa i da se nije vise isplatilo uzimat. Tako da to stoji, ovo sa subvencijama isto ima smisla, u te stvari nisam upucen, ali moglo bi objasniti cijene.

@mmihoci - btw previdio sam jedan dio odgovora, a to je cijena Dragonera i zbilja mogu reci, da mi je 30ak eura za trobroje sasvim ok dat. Nisam kupio ovaj strip agentov, al pretpostavljam da kosta izmedju 4-5 eura, znaci x3 bi bio 12-15 eura, Libellusov HC za 30 je sasvim ok, to je dvostruka cijena od kiosk izdanja, i to mogu reci da je sasvim prihvatljivo. Nazalost sa Martinima je druckija prica, tako da nerijetko bude neka epizodica od 100 stranica, za 25 eura, to je pak pretjerano
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 08/01/2024 : 15:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Dampyr 4u1 (oko 390 strana) tiraž 300 je po cijeni od 31,92€, dakle po epizodi 7,98€
Mister No 143, 96 strana, tiraž od 300, cijena 17,52€, dakle po epizodi 17,52€
Dylan Dog 3u1 (oko 296 strana), tiraž od 250, cijena 27,12€, dakle po epizodi 9,04€
Dragonero Pobunjenik 3u1 (oko 296 strana), tiraž 300, cijena 27,12€, dakle po epizodi 9,04€
Nick Raider 3u1 (oko 296 strana), tiraž 200, cijena 27,12€, dakle po epizodi 9,04€
Martin Mystere knjiga 121 (156 strana), tiraž 250, cijena 23,12€, dakle po epizodi nekih 14€ do 15€
Mister No kolor 3u1 (oko 296 strana, kolor malo veći format i kvalitetniji papir nego c/b), tiraž 300, cijena 31,84€, dakle po epizodi 10,62€.
Zagor kolor 3u1 (oko 296 strana, malo veći format), tiraž 400, cijena 30,32€, dakle po epizodi 10,11€

Zaključci:
1) Fiksni troškovi tiska imaju znatan utjecaj na konačnu cijenu kod relativno malih tiraža bez obzira na broj strana.
2) Usporedbom kolora Mister No (tiraž 300) i Zagor (tiraž 400) s približno istim brojem strana u konačnici tiraž donekle smanjuje konačnu cijenu.
3) Vidi Dragonero (tiraž 300) i Dylan Dog (tiraž 250) te Nick Raider (tiraž 200) cijena je ista

Usporedba Fibra i Libellus nema smisla iz razloga koje je Edi B naveo u svom zadnjem upisu.

I na kraju ja nigdje nisam došao do cijene od 30€ za jednu epizodu iz Bonelli "kuhinje" s Libellus "začinima".




Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 15:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caglio

Hvala na zadnja dva odgovora, definitivno najkonstruktivniji do sada. O autorskim pravima nisam razmisljao, uvijek sam brijao da nije nesto posebno skupo, no sad kad se sjetim, najbolje izdanje Alan Forda na nasim prostorima ( klasik ) se ugasilo bas radi autorskih prava, koliko mi je poznato bila je neka prica da su bila uzasno skupa i da se nije vise isplatilo uzimat. Tako da to stoji, ovo sa subvencijama isto ima smisla, u te stvari nisam upucen, ali moglo bi objasniti cijene.

@mmihoci - btw previdio sam jedan dio odgovora, a to je cijena Dragonera i zbilja mogu reci, da mi je 30ak eura za trobroje sasvim ok dat. Nisam kupio ovaj strip agentov, al pretpostavljam da kosta izmedju 4-5 eura, znaci x3 bi bio 12-15 eura, Libellusov HC za 30 je sasvim ok, to je dvostruka cijena od kiosk izdanja, i to mogu reci da je sasvim prihvatljivo. Nazalost sa Martinima je druckija prica, tako da nerijetko bude neka epizodica od 100 stranica, za 25 eura, to je pak pretjerano



Prava na objavljivanje su ti kocnica, (ili rampa ako cemo slikovito i figurativno), koja nazalost dize cijenu knjige. Jer u ovim slucajevima kod LLa govorimo bas o knjigama. Kolekcionarskim.

Pod tim kolekcionarki se jos sto sta moze reci, ali dosadilo mi je to.

Drugo je naravno naklada. Zacarani krug. Mala naklada-veca cijena, veca cijena-necu to kupovati, pa onda ukrug...

Za Alan Ford je situacija bila ta da je gazda Bunker, tvorac Alan Forda i nositelj prava trazio puno vise gazdi Strip Agenta. I onda su Fordovi naprasno stali izlaziti u Hrvatskoj, na cijem su se tlu objavljivali 50 godina. Bila su placena jos cetiri broja no gazda Strip Agenta nije ih imao volje objaviti.

Inace, bas je problem sa Martinom Mystereom, sto vise ide brojevi to je strip gluplji i gluplji, a cijena posve velika. Nerealna. To stoji. Bas zbog prava. No jbg. tko nece ne treba to ni kupovati, ni dozivljavati, kamoli sakupljati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 08/01/2024 : 16:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caglio

Hvala na zadnja dva odgovora, definitivno najkonstruktivniji do sada. O autorskim pravima nisam razmisljao, uvijek sam brijao da nije nesto posebno skupo, no sad kad se sjetim, najbolje izdanje Alan Forda na nasim prostorima ( klasik ) se ugasilo bas radi autorskih prava, koliko mi je poznato bila je neka prica da su bila uzasno skupa i da se nije vise isplatilo uzimat. Tako da to stoji, ovo sa subvencijama isto ima smisla, u te stvari nisam upucen, ali moglo bi objasniti cijene.

@mmihoci - btw previdio sam jedan dio odgovora, a to je cijena Dragonera i zbilja mogu reci, da mi je 30ak eura za trobroje sasvim ok dat. Nisam kupio ovaj strip agentov, al pretpostavljam da kosta izmedju 4-5 eura, znaci x3 bi bio 12-15 eura, Libellusov HC za 30 je sasvim ok, to je dvostruka cijena od kiosk izdanja, i to mogu reci da je sasvim prihvatljivo. Nazalost sa Martinima je druckija prica, tako da nerijetko bude neka epizodica od 100 stranica, za 25 eura, to je pak pretjerano



Bila su nagovaranja Libellusovaca da Martina pa i Mister No c/b prebace u format 3u1 i time da po epizodi bude jeftinije a možda i brže izlaženje, mislim da je i bila anketa na Libellus forumu oko toga na kojoj sam ja isto glasao za 3u1, no poslije sam odustao od toga jer kolekcija gubi na uniformnosti što je jedan od ključnih principa od kojih Libellus ne odustaje.

A jebiga, cijena je takva kakva je. Meni i njihovim najvećim "podupiračima" manje je bitna cijena a više principi nekakvog, recimo, kolekcionarstva.

Kad neću to moći financijski podnositi morat ću kao i dosta ljudi odustati. Za sad mogu durat.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/01/2024 : 16:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Mister No redovni i Marti redovni od Libellusa su skoro da najskupja izdanja kod nas ikad....
25-30 eura za 94 stranice sad kod oba serijala več lošeg stripa je previse i milijarderu, da takav postoji...
Trebali si krenut u trobroje ali ne žele menjat koncept jedna priča u jednoj knjizi... A kako sad idu skoro same jednodjelne priče... naplacivat cemo se ozbiljno...
Jesu dobri Dade ali trmoglavi do boga...
Neće u SC počet izdavat i nece pokrenut Marka...
Ovi Texovi od Coloseuma su nesto idealno... SC ali kvalitetno, nista previse luksuzno.. Ali badava kad samo u Bosni izlaze...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 08/01/2024 16:08:50
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 08/01/2024 : 16:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Mister No redovni i Marti redovni od Libellusa su skoro da najskupja izdanja kod nas ikad....
25-30 eura za 94 stranice sad kod oba serijala več lošeg stripa je previse i milijarderu, da takav postoji...
Trebali si krenut u trobroje ali ne žele menjat koncept jedna priča u jednoj knjizi... A kako sad idu skoro same jednodjelne priče... naplacivat cemo se ozbiljno...
Jesu dobri Dade ali trmoglavi do boga...
Neće u SC počet izdavat i nece pokrenut Marka...
Ovi Texovi od Coloseuma su nesto idealno... SC ali kvalitetno, nista previse luksuzno.. Ali badava kad samo u Bosni izlaze...



Preseli se u Hrvatsku pa će ti Mister No od 96 strana biti za 17,52€.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/01/2024 : 20:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by teller

Mister No redovni i Marti redovni od Libellusa su skoro da najskupja izdanja kod nas ikad....
25-30 eura za 94 stranice sad kod oba serijala več lošeg stripa je previse i milijarderu, da takav postoji...
Trebali si krenut u trobroje ali ne žele menjat koncept jedna priča u jednoj knjizi... A kako sad idu skoro same jednodjelne priče... naplacivat cemo se ozbiljno...
Jesu dobri Dade ali trmoglavi do boga...
Neće u SC počet izdavat i nece pokrenut Marka...
Ovi Texovi od Coloseuma su nesto idealno... SC ali kvalitetno, nista previse luksuzno.. Ali badava kad samo u Bosni izlaze...



Preseli se u Hrvatsku pa će ti Mister No od 96 strana biti za 17,52€.




Vidi.. istina...
Badava...
Imao sam na pameti da su ti jednopricasi skuplji..
Skoro da počnem uzimat po tri primjeraka...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/01/2024 : 12:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Jesu li izašli Dragonero Pobunjenik 9 i 10? I zašto ne?
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



82 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 22/01/2024 : 12:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Jesu li izašli Dragonero Pobunjenik 9 i 10? I zašto ne?


Izašli su prije mjesec dana.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000