forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Cerebus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 02/11/2007 : 22:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message  Reply with Quote
Zar sam jedini koji čita Cerebusa? Ne primjećujem da se spominje (probao sam pretražiti forum, ali mi ne radi pretraživanje??).

Ja sam oduševljen njime. Crtež je prekrasan, ne samo zbog razine detalja nego i zbog nevjerojatnih egzibicija koje izvodi sa stranicama. Kod njega stalno treba biti koncetriran pri čitanju, nikad ne znaš u kojem smjeru treba rotirati knjigu ili kojim redosljedom pratiti akciju na stranici. Priča je, pa jednostavno rečeno, priča za sebe. Sa svakim brojem novi sloj priče, nova razina kompleksnosti. I ne gubi na kvaliteti (a tek sam na pola puta). Dobro, prva knjiga mi je dosta ispod prosjeka (Cerebus prosjeka), ali mislim da je autor tražio smjer u kojem će ići, čak i drugoj knjizi.

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/11/2007 : 23:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Što reče neko - plaši commitmentom. Ne bih ga čitao skeniranog, treba dosta love za papir (pre koji mesec mi pobegoše neki trejdovi za smešno male pare na Ebay, na žalost), tako da je na listi čekanja.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 05/11/2007 : 11:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
a cuj, to je vec prilicno star strip.

u medjuvremenu ga ne smiju citati oni koji imaju prijateljice medju feministicama zbog Tangenta, oni koji imaju bilo koje vjersko opredjeljenje osim militantnog krscanstva zbog zadnjeg albuma, oni koji nemaju vremena iz ocitih razloga, a oni koji nemaju para iz jos ocitijih.

nije lako naci publiku za taj strip ;-)

plus sto su svi vec culi da je zadnji album dosadan do boli, pa im je u kurcu citati sve od pocetka kad znaju da ce se na kraju razocarati.

jebes ga...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/11/2007 : 21:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
plus sto su svi vec culi da je zadnji album dosadan do boli, pa im je u kurcu citati sve od pocetka kad znaju da ce se na kraju razocarati.

jebes ga...
[/quote]

ja sam se razočarao odmah na početku. pročitao sam prvih 6 sveščica i sve su mi bile glupe i dosadne. Ipak, volio bi kad bi mi neko posudio sve te knjige da ih mogu pročitati i znati ima li iza mita o Cerebusu imalo istine
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/11/2007 : 09:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Prvih nekoliko svezaka nisu merodavne, tad je to bila samo parodija Konana.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2013 : 17:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrime se sve više interesiram za ovaj strip, a nikako da krenem čitati... Ima li još tko dojmova osim ovih par komentara gore?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/01/2013 : 18:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Razlika u vremenu izmedju zadnja dva posta je pravi 'flash forward'
;)
Ontopic: nisam nikad cita ovaj strip, nadam se da cu jednog dana imati vremena za njega, jer moram dosta toga u medjuvremenu da zavrsim.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2013 : 21:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Da, ni ja nikako da uhvatim vremena da pročitam Cerebusa ali i brojne druge stvari koje bi htio. To je greška, jer kad se okrenem i pogledam tih 5 godina što je prošlo vidim da bi ga vrlo bio lako ubacio u raspored. Problem je u današnjem površnom načinu života koji me spriječio da uvidim ono što je stvarno bitno.
Zapošljava li Palagruža još svjetioničara?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/01/2013 : 22:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Eh, Cerebus. Mislim da neću pretjerati ako kažem da je to jedan od najvažnijih naslova u povijesti medija. Vidi se da je to strip u kojega je utkano jako puno talenta i kreativnosti.

Međutim, najveća mana ovoga stripa su Simovi stavovi. Jurica je dobro rekao, malo je reći da su njegova razmišljanja o ženama, vjeri i ideologiji problematična.

Sim je vrlo osebujna ličnost, ali i nevjerojatno talentirana.

Njegovo djelo se valjda treba vrednovati na jednak način kao ono Leni Riefenstahl (da napravim jednu ekstremnu komparaciju). Ne možeš se ne diviti tolikom talentu, ali opet, teško se složiti sa stavovima prezentiranim u njegovim radovima. Naravno, ovo je samo moje mišljenje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/01/2013 : 03:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Stavovi su mi puno manji problem od toga da se već u C&S priča ode u kurac i onda dođe Jaka s onim tekstovima u koje nikako pa nikako da zaronim.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 29/10/2014 : 08:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam sinoć čitati Cerebusa, prvih 4-5 priča je riješeno. Za sada jako dobro, na momente vrlo duhovito. Znam da se strip na par mjesta "okrene" u smjeru i strukturi, pa me zanima kako će i to izgledati.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000