forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Stizu Spirou & Fantasio!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2022 : 08:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
moj prvi Spiru

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 14/03/2022 : 09:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

moj prvi Spiru



Moj prvi je bio neki album Dečjih novina iz knjižnice, ne znam točno koji. Počeo sam sa creme de la creme. Zatočenika Bude sam bio čak i kupio. Sljedeća dva albuma (Zorglubov diptih) su najbolje od Spiroua ali je meni Zatočenik Bude ipak najdraži.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2022 : 09:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Očito, ovisi o tome što je tko prvo čitao.

Meni su daleko najdraži oni objavljivani u Stripoteci: Otmica Marupilamija, Diktator i Gnijezdo Maruspilamija.

Bravov Spirou je naravno priča za sebe.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 14/03/2022 : 10:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni su daleko najdraži oni objavljivani u Stripoteci: Otmica Marupilamija, Diktator i Gnijezdo Maruspilamija.



Sva tri su odlična. Kad bih ih poredao od najgoreg prema najboljem slučajno bi ispao isti redoslijed kao kod tebe.

Otmica Marsupilamija je solidna avanturica uz malo egzotike i dosta akcije. Ono boksanje izvan kamere je genijalno, kad gledamo Spiroua i Fantasia kako komentiraju borbu.

Diktator je angažiran, napet, komprimiran. Ali čitao sam ga sa četrdeset godina, tko zna bi li mi bio bolji od Otmice Marsupilamija da sam čitao kad sam trebao.

Gnezdo Maruspilamija je savršen strip. Nadmoćno najsmješniji Spirou.

Ali je Zatočenik Bude ipak bolji , a pogotovo Zorglub. Došao je Greg na scenarij. Napisao je Macan negdje na forumu da su se Franquin i Greg međusobno podjebavali, Greg bi napisao scenarij za nekoliko tabli a Franquin bi to sabio u jednu. Zato su ti albumi tako komprimirani, puni ideja. Ovdje je visoka tehnologija odnosno koketiranje za znanstvenom fantastikom dovedeno do vrhunca. To je onaj šlag na torti, ti nemogući strojevi, vozila, gedžeti.

quote:
Originally posted by Peyo

Bravov Spirou je naravno priča za sebe.



I treba biti priča za sebe. Naravno da imaju pravo raditi što žele sa svojim brendom, znam da ne bi bio isti utisak da nije Spirou... Ali tužno je. Odličan strip, pročitao sam ga jedanput i stavio na odvojenu policu od ostalih Spiroua. Ubilo me, jebote.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2022 : 11:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey
I treba biti priča za sebe. Naravno da imaju pravo raditi što žele sa svojim brendom, znam da ne bi bio isti utisak da nije Spirou... Ali tužno je. Odličan strip, pročitao sam ga jedanput i stavio na odvojenu policu od ostalih Spiroua. Ubilo me, jebote.



Ubilo?

Želiš reći da ga nije trebalo na ovaj način koristiti/prikazati?

Bili bi zakinuti za odličan strip.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 14/03/2022 : 12:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shuckey
I treba biti priča za sebe. Naravno da imaju pravo raditi što žele sa svojim brendom, znam da ne bi bio isti utisak da nije Spirou... Ali tužno je. Odličan strip, pročitao sam ga jedanput i stavio na odvojenu policu od ostalih Spiroua. Ubilo me, jebote.



Ubilo?

Želiš reći da ga nije trebalo na ovaj način koristiti/prikazati?

Bili bi zakinuti za odličan strip.



Strip Počeci jednog potrčka je odličan, dobra i opravdana upotreba Spiroua.

Strip Počeci jednog potrčka je zahtjevan, emocionalno iscrpljujuć i tužan. Neću ga ponovo čitati u skorije vrijeme.

To sam htio reći.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 14/03/2022 : 18:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Bas sam skoro citao Pocetke jednog potrcka ( to mi je prvi procitani Spiru), meni nije bio toliko tuzan i iscrpljujuc. Najtuzniji momenat je kada se Spiru pred kraj rasplace zbog devojke. I naravno bombardovanje Poljske. Kontekst (vreme i mesto radnje) jeste ozbiljan, i cak bih rekao da je u "neskladu" sa poletnim crtezom zivih boja. No to nikako nije negativna kritika s moje strane. Zanimljivo je kako nam se reakcije razlikuju, meni je to uprkos predratnoj tematici jedan od stripova koji govore da ima nade cak i kada su okolnosti crne, provejava optimizam uprkos svemu.




Edited by - Jocko on 14/03/2022 18:16:21
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2022 : 19:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jocko, složio bih se s tobom za ovaj album.

Mislim da Shuckey više misli na nastavke u kojima se priča o stradanju Židova.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 16/03/2022 : 05:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey



Uskoro! 25. album, već viđeno u Biser Stripu 34.



Aaaaa najzad ovo da izadje kod nas u formatu kakav zasluzuje :)
Imam onaj iz Bisera ali nije to to plus se raspada strip od starosti.

Edited by - knauso on 16/03/2022 06:59:45
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 04/04/2022 : 10:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2022 : 13:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nije loše,nije loše

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/04/2022 : 14:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Već drugi ove godine
Došla bolja vremena za Spirouvce
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/04/2022 : 15:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Došla bolja vremena za Spirouvce


Najviše iščekujem epizode koje potpisuju Tome i Janry.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 05/04/2022 : 20:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Kad izlaze ova dva broja? :)
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 06/04/2022 : 16:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Najviše iščekujem epizode koje potpisuju Tome i Janry.



Malčice kanda priželjkujem da se maknemo od Fourniera. Shvatili smo: htjeli su da Fournier bude Franquin, Fournier nije Franquin, idemo sad nešto drugo.

quote:
Originally posted by knauso

Kad izlaze ova dva broja? :)



U sljedećoj Libellusovoj turi. Ovaj mjesec ako sam dobro shvatio.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/04/2022 : 16:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad videh da je Spiru poskupeo na 160,odnosno na 128 kuna - uf,uf,uf.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/04/2022 : 18:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad videh da je Spiru poskupeo na 160,odnosno na 128 kuna - uf,uf,uf.



4 Zabavnika - 4 kune.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 12/04/2022 : 19:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Sto neko rece skoro ovde: da li cu prestati da kupujem stripove ako poskupe, pa to je isto kao da me pitas da li cu da jedem ako poskupi hrana
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000