forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dr. Who - nova sezona! I novi Doctor!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/11/2021 : 10:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi je ovaj Flux puno bolji od očekivanog. Priča je napeta a epizode su sasvim korektne. Neka čak i vieš od toga. Nisu mi Anđeli bili toliko zanimljivi još od prvog pojavljivanja. Dan kao novi suputnik je baš ono veselje koje treba Doktor na kraju puta (sjetimo se samo Bill Pots). Yaz je malo bolje pisana ali i dalje je loša karika.

Već smo prošli dvije trećine serije i ne ide se baš prema raspletu. Ni Fluxa a kamoli Divizije ili Bezvremenskog djeteta. Predviđam da će sa Fluxom završiti ova sezona a da će Chibnall ostaviti Diviziju za oproštajku.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/12/2021 : 21:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uh, izgleda da sam ureknuo. Nakon fenomenalne četvrte epizode sljedi... blago rečeno pad. Peta epizoda je zbrda zdola i gotovo ništa se ne desi. Dobar dio epizode ekipa prođe u potragu za nečim što je nakraju nebitno! Ajde, bilo je zabavno, ali ipak. Uz sve to, išlo se produbiti Doktorčinu ulogu u Diviziji ali čak ni pojava SPOILER Tecteun ne spašava stvar. Bel i Vindor isto su sve lošije pisani a bili su tako dobar side story.
Zadnja epizoda nažalost nastavlja u istom tonu. Ali bilo je to očekivano. Previše elemenata koji se nisu baš, ako uopće, uklopili u veliku slagalicu. Priča pušta puno više od Lupiarijevog štita i ima više rupa o Willaimsonovih tunela. Ipak, ima zanimljivih momenata: split, vrijeme kao neprijatelj (iako užasno, užasno neobješnjeno), Sotnarnovih pet minuta slave,...

Sve u svemu, nedostojno dobrog djela ove sezone.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/05/2022 : 12:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I, evo ga, novi Doktor je Ncuti Gatwa!



Poznat po ulozi u Netflixovoj seriji Sex Education ovaj ruandsko - škotski glumac preuzima TARDIS pod ponovnom palicom Russella T. Daviesa!


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/10/2022 : 16:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I, gotova je jedna era. S epizodom Power of Doctor završava se priča sa prvom Doktorkom, koju je glumila Jodie Whittaker.

I završila je i era omraženog showrunnera Chrisa Chibnalla. E sada, kritike su itekako bile opravdane. Htio je mnogo, jako mnogo, možda i previše, i to je epski obećavao da na kraju ostane neispunjeno, ali, ne bih rekao da su mu u prosjeku priče bile lošije od nekih drugih. Pogotovo predzadnje Moffatove ili druge RTDove.

Ajmo o pozitivnom stvarima:
Sviđa mi se logo ove sezone, uspjeli su nakon reciklaže još od Smithove ere napraviti nešto kul i novo. Intro, možda ne posebno vizualno, mada je i on dobar, ali muzički je bomba, baš nabrijačina.



Što se tiče priča, moram pohvaliti Chibnall što se odlučio da kompletnu prvu sezonu posveti potpuno novim likovima i novim vrstama. Priče nisu najnajbolje ali inicijativa jest. Od posebno pamtljivih priča je ona sa svijesnim džepnim svemirom. U dvanaestoj sezoni je ponovno dobra ona sa Shellyjima i upozorenjem o Usamljenom Cybermanu.
Za trinaestu sezonu se odlučio sa povezanu miniseriju od šest nastavaka. Ništa neobično za Doktora, a i vjerojatno je produkcija odlučivala o tome, ali bilo je nešto novi i skoro jako jako dobro. Opet, prejako je zinuo.

Od dobrih stvari definitivno nisu companioni. Jadna Yaz, osim što su je loše pisali nije imala nimalo karizme da nosi "svoju" priču. Prokletstvo jedne Clare. Jedan Ryan je bio zanimljiviji lik a da o Grahamu i Danu, ne govorimo. Sasha Dhawan kao Master je tako-tako. Taj Jokerast lik nije baš najbolje uspio iako je u posljednjom javljanju bio jako dobar. I kao Rasputin je baš legao. Općenito ta posljednja priča uspijeva na dosta fronti. Možda griješi na onoj najočitijoj, fan serviceu. Mada, to je stvar i nostalgije. Susret Ace i Grahama nikako, pa nikako, nisam mogao promatrati kao susret vršnjaka.
Od posebnih priča moram spomenuti priču od Odbjeglom Doktoru. Priča je jebena i isto jedna od onih koji maksimalno natežu tkanje mita ali je jako napeta i Jo Martin kao Doktorka jednostavno rastura. Nevjerojatno koliko a osoban ima karizme!



Od ostalog moram spomenuti Flux koji sam već komentirao gore, dobar početka, ponovno su Kameni anđeli bili strašni i onda raspad sistema. Znam, i Moffat je to radio ali šteta. Ni Divizija a ni Flux nije na raju riješeno kako treba, a moglo se. Mogla je Doktorka nagovoriti Vrijeme da to ne radi.

Općenito nije bilo loše, mislim da je najgore što sama Doktorka nije našla svoj glas. Od nekakve kopije Tennata nije se puno odmakla. Umjesto da bude sašava teta bila je brižna majka. Šteta. Tako su je i neki sporedni likovi lako "nadglasali". Loše pisanje je ubilo čak i povratak Captaina Jacka, kojeg sam skoro zaboravio.

Vezano za puno htio malo dao i diranje u svete krave, to je nije nešto neuobičajeno. Čak i za novi Doctor Who. RTD ubija kompletne Time Lordove, Moffat banalizira monstruozni Vremenski rat, ... samo što ovdje nema epiloga. Još.

Doviđenja Doktorko!









"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/10/2023 : 21:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Prije nego što Doktor zaNcuti () stiže nam David Tennant kao 14. Doktor! Da, opet. Ali, ovaj put se vraća i Donna.



Povodom 60 godina Doktora u trodijelnom specijalcu pod dirigentskom palicom Russella T. Daviesa, Doktor poznatog lica se vraća i ovaj put nije siguran da će uspijeti spasiti Donnu.

Da se ne lažemo, nikad mi nije bila jasan fama oko Tennantovog Doktora, koliko god mi bio drag, niti mi je najdraži niti mislim da ima najbolje priče, pa ipak mi ne smeta toliko. Pogotovo kad se vraća i Donna (fenomenalna Catherine Tate) jedan od najbolji suputnika i krunski dokaz zašto komičari najbolje pašu Doktoru. Ujedino je to razlog zašto je jedna Clara podbacila.

U nedavnom traileru otkriveno je i koga glumi najavljeni Neil Patrick Harris.



SPOILERI. valjda.

U specijalcu se vraća i Kozmički lutkar (Celestial Toymaker). Negativac iz treće sezone čije epizode većinom nedostaju. Taj neprijatelj razdruži Doktora i ekipu i podvrgne ih Trilogičnoj igri u kojoj moraju rješavati naizgled jednostavne ali i ubojite zagonetke.
Kao što su fanovi zamijetili, znakovita je scena iz zadnje epizode (ta je sačuvana):



na kraju lutkar stoji na 14. polju. A sada se sukobljava sa 14. Doktorom*



* znam, sada više ta numeracija nema smisla, to je 14. Doktor ali je zapravo njegova 15. regeneracija, odnosno 16. regeneracija osobe koja se nazvala Doktorom... odnosno tu je i Odbjegli Doktor pa to znači da je to zapravo 17. regeneracija. I to samo ako ignoriramo Bezvremensko dijete, odnosno ako Doktor kao Doktor počinje oko 1. (koji, opet, nije prvi) Otprilike ali ne sasvim ovako.
Kako je znao reći 4. Doktor: "First things first, but not necessarily in that order."

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000